התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- יום אחד עד שנה
מספר טיפולים- 1 - 4
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

שתלי שיניים יתאימו לאנשים בריאים שאיבדו שיניים עקב ריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, שמעוניינים להחזיר לעצמם את פונקציית הלעיסה התקינה בפה.

השוו מחיר להשתלת שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

שתלי שיניים

משך ההליך- יום אחד עד שנה
מספר טיפולים- 1 - 4
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

שתלי שיניים יתאימו לאנשים בריאים שאיבדו שיניים עקב ריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, שמעוניינים להחזיר לעצמם את פונקציית הלעיסה התקינה בפה.

שתלי שיניים הם שורשי שיניים מלאכותיות המקובעים בלסת, שמחזיקים ותומכים בשן חלופית (מבנה וכתר), בגשר או במערכת שיניים תותבות (תותבת על למשל). שתלי שיניים הם האפשרות הטובה ביותר עבור אנשים שאיבדו שן אחת או יותר כתוצאה ממחלת חניכיים חמורה, תאונה, רקבון והזנחה או מכל סיבה אחרת. השתלת שיניים היא הליך המבוצע בהצלחה כבר מספר עשורים ובתנאים מסויימים שתלי השיניים נקלטים היטב בלמעלה מ- 98% מהמקרים. במאמר שלפניכם נסקור סוגים של שתלים דנטליים (בתוך העצם או על העצם), מועמדים מתאימים להליך, איך מתקינים שתלי שיניים? יתרונות של השתלת שתלי שיניים, האם ההליך כואב וגם איך מתחזקים שתלים.

המלצת המערכת

השתלת שיניים היא ההליך המשמעותי ביותר בענף רפואת השיניים. בשלושת העשורים האחרונים, חל שיפור משמעותי בטכניקת ההשתלה והיום כבר אין כל סיבה להישאר ללא שיניים. ניתן לבחור מבין מספר טכניקות להשתלה במחירים שפויים בליווי צוות מקצועי ומנוסה להחזרת המנשך התקין. חשוב רק לבחור היטב במרפאת השיניים המתאימה.

 


סוגים של שתלי שיניים

אנדוסטיל (בתוך העצם) - מדובר בסוגים הנפוצים ביותר של שתלי שיניים, הסוגים השונים כוללים ברגים, צילינדרים או להבים כירורגיים המקובעים בתוך עצם הלסת. כל שתל יכול לשאת שן מלאכותית אחת או יותר. שתלים בתוך העצם משמשים בדרך כלל כתחליף לשיניים תותבות או לגשרי שניים.

סובפריוסטיל (על העצם) - שתלי סובפריוסטיל ממוקמים על החלק העליון של העצם עם מסגרת ממתכת ובליטה דרך החניכיים המחזיקה את השן המלאכותית. שתלים מעל העצם מתאימים למטופלים להם גובה עצם לסת מינימאלי (פחות מ- 10 מילימטרים של עצם).

 


התקנת שתלי שיניים - צעד אחר צעד

בניית תוכנית טיפול מתאימה - הצעד הראשון בהליך הוא הכנת תוכנית טיפול אישית. התכנית מתייחסת לצרכיו האישיים של המטופל ועדיף שהיא תבנה על ידי צוות מומחים מיומן בהשתלות שיניים.

השתלת שורש השתל - התהליך מתחיל בהשתלת שורש השתל שבנוי מעמוד קטן עשוי מטיטניום אותו צריך למקמם בכיס העצם של השן שנעקרה או שחסרה. כאשר עצם הלסת החלימה, היא תתפשט מסביב לעמוד השתל המתכתי ותעגן אותו בבטחה על הלסת. זמן ההחלמה הוא כארבעה חודשים.

חיבור הירכה לעמוד השתל - כאשר השתל מתאחה עם העצם, עמוד חיבורים קטן הנקרא כַּן או יַרְכָּה, מתחבר לעמוד השתל ואוחז בבטחה את השן החדשה.

הכנת תבנית לשיניים - כדי להכין את השן או את השיניים החדשות, לוקחים תבנית של השיניים ויוצרים דגם שהוא תעתיק זהה של כל השיניים, סוגיהן וסידורן בפה. השן או השיניים החדשות שאותן מכינים במעבדה, מבוססות על הדגם הזה.

חיבור הכתר לשתל - השן החדשה (כתר), מחוברת אל הירכה עם כתר אחד או יותר, כאשר המשקם יתאים גם את צבע הכתר לשיניים הטבעיות. בגלל שהשתל מאובטח והתאחה עם עצם הלסת, השן המחליפה, נראית, מורגשת ומתפקדת בדיוק כמו השן הטבעית.

שתלי שיניים     


מתי משתמשים בשתלי שיניים?

החלפת שן אחת – במידה וחסרה שן אחת, שתל אחד וכתר יחליפו את השן שנשרה / נעקרה.

החלפת מספר שיניים – במידה וחסרות מספר שיניים, שתל נושא כתרים יחליף את השיניים החסרות.

החלפת כל השיניים – במידה וחסרות כל השיניים בפה, שתלים שמחזיקים גשר שלם (או כמה גשרים) יחליפו שיניים החסרות.

הרמת סינוס – המפתח להצלחת ההשתלה הוא כמות ואיכות העצם באזור בו רוצים לקבע את השתלים. באופן מסורתי, בחלק העליון האחורי בפה, קשה למקם שתלים שכן איכות וכמות העצם נמוכה ובנוסף יש קרבה יתרה לסינוס. על ידי הרמת רצפת הסינוס והשתלת עצם שתשמש כר לקיבוע שתלי השיניים מתגברים על הבעיה.

שינוי הרכס – עיוות בלסת התחתונה או העליונה בדרך כלל אינו יאפשר קיבוע שתלים לשיניים. כדי לפתור את הבעיה, מסירים את החניכיים מהרכס וחושפים את הפגם בעצם. לאחר מכן ממלאים את הפגם בעצם או בתחליף עצם ובונים את הרכס. שינוי הרכס יתרום לשיפור מראה הפנים ויגדיל את הסיכויים להשתלה מוצלחת וקליטת השתל לאורך שנים ארוכות.

 


שתלי שיניים שאלות ותשובות

ש. מיהם המועמדים לשתלי שיניים?

ת. מועמדים מתאימים לשתלים הם בראש ובראשונה אנשים שיש להם מחסור בשן אחת או יותר. באופן עקרוני כל אחד כשיר לעבור השתלת שיניים אולם ישנם תנאים רפואיים שעלולים לפגוע בהצלחת ההליך. מצבים כגון סוכרת לא מאוזנת, אוסטיאופורוזיס (עצם מחוררת - מצב אופייני לגילאי 50 פלוס שגורם לירידה בחוזק העצם עקב ירידה במסת העצם), מחלת חניכיים ועוד, תשבש או תמנע לחלוטין את ההשתלה. גם תנאים אחרים כגון עישון, שימוש בתרופות מרשם מסויימות, איכות עצם לסת בעייתית (פחות מאורך של 10 מילימטרים ועובי של 3.5 מילימטרים) עלולים להכשיל את התהליך. במאמר מוסגר נציין כי ניתן להכשיר גם מועמדים שעל פניהם אינם מתאימים להליך או לחילופין לנקוט בטכניקות השתלה שונות על מנת להתגבר על המצבים שתוארו.

 

ש. איך שומרים על שתלי שיניים?

ת. כידוע, שיניים טבעיות מצריכות תחזוקה קבועה וביקורים תקופתיים (לפחות אחת לחצי שנה) לבדיקה והערכת מצב הפה במרפאת השיניים. הטיפול בשתלי שיניים הוא זהה לטיפול בשיניים טבעיות. כדי לשמור היטב על שתלי השיניים מפני רובד חיידקי יש לצחצח ולהעביר חוט דנטלי (עדיף לאחר כל ארוחה) ועל ידי כך למנוע מחלות חניכיים שמהן מתחילות כל הרעות החולות.

 

ש. האם כל השתלים נקלטים היטב ומצליחים?

ת. שיעור ההצלחה משתנה ותלוי באזור ההשתלה ובלסת בה משתילים. כאשר ההשתלה מבוצעת בחלק האחורי של הלסת העליונה למשל, שיעור ההצלחה קטן לעומת שתלים המותקנים בלסת התחתונה. באופן כללי אחוז שיעור ההצלחה הוא סביב ה- 98%, אצל מעשנים כאמור אחוז ההצלחה פוחת ונע סביב אזור ה - 90% (עוד סיבה טובה להפסיק לעשן).

 

ש. האם ההשתלה כואבת?

ת. רוב המטופלים שעברו השתלות שיניים מדווחים על אי נוחות במשך התהליך. משתמשים לרוב בהרדמה מקומית והכאב שמורגש דומה לעקירת שן. לאחר ההליך, וכאשר ההרדמה מתפוגגת, מרגישים בכאבים ובנפיחות שאמורה לחלוף תוך 24 שעות. בכל אופן ניתן להעלים את הכאב בעזרת משככי כאבים.

 

ש. מי רשאי להתקין שתלים?

ת. באופן עקרוני כל רופא שיניים יכול לבצע השתלות שיניים אולם ההמלצה הגורפת היא לעבור את ההליך על ידי מומחים. שתי המומחיות שאמונות על התקנת שתלי שיניים הן פריודונטיה (מומחיות לבעיות חניכיים) וכירורגיית פה ולסתות. כל אחד מהמומחים הללו (פריודונט, מומחה פה ולסת) ידאג שתעברו את ההליך בהצלחה.

 

ש. איך יודעים אם השתל נכשל ומה עושים במצבים שכאלה?

ת. סימני הכשלון בקליטת השתל באים לידי ביטוי בנפיחות, כאבים באזור ההשתלה וגם כאשר השן רופפת. שתלים שכשלו צריך לעקור ובדרך כלל להשתיל תחתם שתלים חדשים. מדובר בהליך מורכב, שברוב המקרים יחייב השתלת עצם. הסיבות לכשלון נעוצות ברוב המקרים ברופאים לא אחראיים ועקב זיהום שנגרם באזור ההשתלה לרוב בגלל עבודה רשלנית בתנאים לא סטריליים.