התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

השוו מחירים ליישור שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

אורטודנט | מומחה ליישור שיניים

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

אורטודנט הוא רופא שיניים שלאחר סיום לימודיו הכלליים, המשיך ללמוד והתמקצע בתוכנית התמחות ייעודית בת 3.5 שנים במוסד אקדמי מוכר ועבר בהצלחה את בחינות המומחיות מטעם משרד הבריאות. בארץ ישנם רק כמאה וחמישים אורתודונטים המהווים בערך כאחוז אחד מבין כלל רופאי השיניים. לצערנו, שאר העוסקים באורתודונטיה הם רופאי שיניים לא מומחים שלא למדו והוכשרו בתוכנית התמחות מסודרת אלא רק עברו השתלמות קצרה ושטחית ולעיתים אף פחות מכך! לחילופין אלו יכולים להיות רופאי שיניים שעברו התמחות אך לא עמדו בהצלחה בבחינות ההתמחות הקפדניות של משרד הבריאות בארץ. לאורטודנט מומחה יש תעודה המעידה על היותו שכזה ומחובתכם לבדוק כי הרופא שאתם מעוניינים בו להתחלת הטיפול האורתודונטי אכן מחזיק בתעודה מתאימה.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות ליישור שיניים בהן אינויזליין, איירוק, קליר אליינר, סמכים פנימיים לינגואליים, סמכים שקופים ובלתי נראים, טבעות ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט מומחה, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


במה מטפל אורטודנט מומחה?

אורטודנט ברמה עקרונית אמון על טיפולי יישור שיניים ולסתות כאשר את הטיפולים הוא אמור לבצע על סמך אבחון הכולל צילומי רנטגן וצילומים נוספים, בדיקה פיזית בעין וסקירת ההיסטוריה הרפואית של המטופל. להלן מספר מצבים המחייבים התייעצות עם אורטודנט מומחה ויפה שעה אחת קודם:

סגר צלבי (קדמי או אחורי) – בליקוי סגר שכזה השיניים העליונות נמצאות פנימית לשיניים התחתונות.

שיניים קדמיות בולטות – כאשר השיניים הקדמיות בולטות (קדימה) באופן משמעותי. התופעה הנ״ל עלולה להתרחש בשיניים קדמיות עליונות והיא מטופלת לרוב על ידי רסן לאחר שעוקרים מספר שיניים. התופעה עלולה אף להתרחש בשיניים התחתונות (כל השיניים התחתונות הקדמיות בולטות ונמצאות לפני השיניים הקדמיות העליונות), טיפול בתופעה זו יבוצע בשילוב של עקירות והנחת גומיות בין שתי הלסתות.

סגר פתוח - סגר פתוח מתרחש כאשר מתהווה רווח קדמי בין השיניים גם בזמן שהשיניים האחוריות סגורות. תופעה זו מתרחשת עקב הרגלים בעיתיים כגון מציצת אצבעות. את התופעה הזו נהוג גם לכנות כמנשך פתוח קדמי.

מנשך הפוך - כאשר הקשת העליונה צרה ביחס לקשת השיניים התחתונה כך שהלסת התחתונה מוסתת הצידה.

מרווחים בין השיניים – רווח בין השיניים שמתקיים כתוצאה מאובדן שיניים חלקי או כאשר השיניים אינן ״מצליחות״ למלא את כל החלל, התופעה הנ״ל נגרמת עקב שיניים קטנות או לחילופין עקב לסתות רחבות.

צפיפות שיניים – כאשר השיניים גדולות במידה יחסית ואינן מסתדרות בחלל שנותנות הלסתות. או כאשר הלסתות קטנות. מטפלים בתופעת הצפיפות בשתי גישות, האחת באה לידי ביטוי בעקירת שיניים והשנייה מבוצעת על ידי הרחבת הלסת.

אורטודנט | מומחה ליישור שיניים     


אורטודנט שאלות ותשובות

ש. מדוע חשוב לבחור דווקא במומחה ליישור שיניים?

ת. כפי שוודאי התרשמתם ממספר ליקוי הסגר שתוארו למעלה, החשיבות בבחירת רופא מטפל עלולה להיות קריטית עבורכם והיא ברוב המקרים תקבע את הצלחת הטיפול שאת תוצאותיו תאלצו ״לסחוב״ (לטוב ולרע) למשך רוב חייכם ומכאן החשיבות בבחירת אורטודנט מומחה . אורטודנט מבין טוב יותר את מנגנוני הטיפול, ידע לאבחן ולהתאים את סוג הטיפול בהתאם לבעיה, ידע להתמודד עם בעיות שעלולות להתרחש במהלך הטיפול וכמעט בוודאות ינפק תוצאות טובות יותר, זהו בדיוק המקרה שלא היינו ממליצים לכם להתפשר!

 

ש. איך בוחרים אורטודנט מומחה?

ת. הדרך הטובה ביותר לבחור אורטודנט היא על ידי שקלול של מספר פרמטרים כגון המלצות, מחיר, תיק עבודות, תחושת האמון שמקרין המומחה ולבסוף הכימיה שתיצרו איתו. סתימה מכוערת קל להסתיר או לתקן אולם חיוך בעייתי שחושף עבודה אורתודונטית גרועה תפגע קשות בביטחון העצמי ואף תשפיע לרעה על מצב השיניים שלנו.

 

ש. איך מאתרים אורטודנט מומחה?

ת. אתם יכולים לבדוק אם יש לרופא רשיון דרך אתר משרד הבריאות ואף לבדוק את שמו באתרים של האגודה האורתודונטית, איגוד רופאי השיניים והסתדרות רופאי השיניים. ניתן לשאוב מידע רב ברשת האינטרנט, המציעה שפע של מידע כללי כמו גם ספציפי על כמעט כל רופא שיניים ובכלל זה אורטודנט, ישנם פורומים בהם יש המלצות על אורתודונטים. לרבים מהרופאים כיום, יש אתרי אינטרנט, בהם הם מפרטים את הידע, הניסיון ותחומי ההתמחות שלהם, כמו גם מציגים תמונות של עבודות שהם ביצעו על מטופלים, כך תוכלו לקבל אינדיקציה טובה ביותר לגבי כישוריו של הרופא בו אתם מעוניינים.