התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

השוו מחירים ליישור שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

אורטודנטיה

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

אורתודונטיה היא מומחיות באודונטולוגיה (תורת השיניים), ענף ברפואת שיניים שעוסק בתיקון שיניים ועצמות שאינן ממוקמות כראוי. שיניים שאינן נסגרות היטב האחת אל מול השניה ושיניים שקשה לתחזק ולנקות הן שיניים שמועדות לפורענות שמתבטאת באובדן שיניים בטרם עת עקב ריקבון ומחלות שקשורות למֵסַב השֵן. מחלות אלו גורמות ללחץ יתר על שרירי הלעיסה ובנוסף הן עלולות לגרום לכאבי ראש, לסינדרום ATM וכאבים מתחלפים בצוואר, בכתפיים ובגב. בנוסף, שיניים שמסתובבות או שהתמקמו בעמדות לא נכונות עלולות לפגוע בנפש האדם ומכאן החשיבות העצומה שצריך לתת לטיפולי אורטודנטיה שגודעים התפתחות של מחלות מיותרות כבר מגיל צעיר.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות ליישור שיניים בהן אינויזליין, סמכים פנימיים לינגואליים, סמכים שקופים ובלתי נראים, טבעות ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


כיצד פועל טיפול אורטודנטיה?

משתמשים בסוגים שונים של מתקנים, קבועים וכאלו שניתנים להסרה, בכדי להזיז את השיניים, לסובב ולאמן את השרירים ולשנות את צמיחת הלסתות. מתקנים אלו פועלים על ידי הפעלת לחץ מתון על השיניים ועצמות הלסת. חומרת הבעיה תקבע את ההתמקדות האורטודונטית היעילה ביותר. חשוב שגם את האבחנה וגם את הטיפולים יבצע אורטודנט שהוא מומחה ליישור שיניים.

 


מי זקוק לטיפולי אורטודנטיה?

רק רופא השיניים או האורתודנט יכולים לקבוע מי זקוק לטיפול אורטודנטיה כאשר הוא מתבסס על אלמנטים שונים של אבחון כמו ההיסטוריה הרפואית והאודונטולוגיה (תורת השיניים) המלאה, בדיקות קליניות, דגמי גבס מהשיניים, צילומי רנטגן ותמונות. בהתאם לאבחון שנעשה, האורטודנט או רופא השיניים יחליטו על הטיפול הדרוש ויטכסו תכנית טיפול שתתאים לצרכי המטופל. אם למטופל אחד מהתנאים הבאים קרוב לודאי שהוא יזדקק לטיפולי אורטודנטיה.

מנשך יתר – כתרי השיניים הקדמיות העליונות מכסים כמעט לגמרי את כתרי השיניים התחתונות.

מנשך פתוח – מרווח שנוצר בין המנשך של השיניים הקדמיות כאשר שאר השיניים נמצאות במצב סגור.

תת מנשך – הפציינט מגלם דמות של “בולדוג” והשיניים התחתונות בולטות בהגזמה קדימה והעליונות ממוקמות מאוד לאחור.

מנשך מוצלב – נראה בזמן לעיסה נורמאלי, השיניים העליונות אינן ״נוחתות״ בקלות לפני השיניים התחתונות הקדמיות או מחוץ לשיניים התחתונות האחוריות.

קו אמצעי מוסת – נעשה כאשר קו דמיוני המחלק את מרכז השיניים העליונות הקדמיות אינו ממרכז עם השיניים התחתונות.

רווחים בין השיניים – הפרדה או מרווח בין השיניים כתוצאה ממחסור חלקי או שיניים שאינן ממלאות את החלל כולו.

צפיפות – כאשר השיניים גדולות במידה יחסית ואינן מסתדרות בחלל שמנפקות הלסתות.

אורטודנטיה     


מתקני אורטודנטיה קבועים וניתנים להסרה

המתקנים הקבועים הנפוצים ביותר ליישור שיניים לילדים ולמבוגרים כוללים מערכות חבקים, חוטי מתכת אורטודונטיים וסמכים. את החבקים מקבעים מסביב לשיניים או השן אשר משמשת כעוגן למתקן, הסמכים מודבקים בקדמת השן והתילים הקשתיים חוצצים את הסמכים ונקשרים לחבקים. ויסות התילים האורטודונטים מפעיל לחץ על השיניים אשר מזיז אותן בהדרגה אל עבר המצב הרצוי. ויסות אורטודנטיה נעשה פעם בחודש במטרה להשיג את התוצאה הרצויה, מה שיכול להמשך חודשים או שנתיים, כיום, אורטודנטיה נחשבת קלה יותר, מינימאלית יותר ומצריכה פחות מתכת מבעבר (ולעיתים אף ללא מתכת). עם צבעים מבריקים לילדים ו/שקופים למבוגרים. להלן מספר מתקני אורטודנטיה מקובלים:

מתקנים מיוחדים – משתמשים בהם בכדי לתקן את התוצאות השליליות של מציצת אצבע או דחיפת לשון כנגד השיניים. אלו הם מתקנים התומכים את השיניים בעזרת חבקים. בגלל שהם מאוד לא נוחים בזמן האוכל מומלץ להשתמש בהם רק כמוצא אחרון.

מְשָׁרֵתים (מאחז) למרווחים הניתנים להסרה – הללו ממלאים את אותו התפקיד של הקבועים, מייצרים אותם על בסיס אקרילי אשר מתאים לעצם, יש לו ענפים מפלסטיק וחוטים ממתכת שמתפרשים בין השיניים הנבחרות כדי לשמור על המרווח ביניהם.

מתקנים למיקום לסתות – מדובר במייצבים שמותקנים על הלסת העליונה או התחתונה ומאמנים את הלסת להסגר למצב רצוי יותר. אפשר להשתמש בהם בכדי לתקן הפרעות במפרק הלסתות (ATM).

מפרידי שפתיים ולחיים – הללו מעוצבים כדי לשמר את השפתיים והלחיים מופרדים מהשיניים. השפתיים ושרירי הלחיים מפעילים לחץ על השיניים. מפרידי השפתיים והלחיים מפחיתים את הלחץ.

מרחיב חיך – משתמשים בו כדי להרחיב את הקשת של הלסת העליונה. זהו משטח מפלסטיק אשר מתאים לגג הפה. מקבעים אותו בעזרת ברגים, לחץ חיצוני על המשטח מחזק את חיבור העצמות של החיך כדי שיפתח באופן אורכי ושירחיב את אזור החיך.

מְשָׁרֵתים (מאחז) להסרה – משתמשים בהם לגג הפה, הם מונעים סחף של שיניים מהמצב המקורי שלהם, הם מונעים גם את המנהג הנלוז של מציצת אצבע.

רסן או קשת פנים - מתקן רצועה מסביב לחלק האחורי של הראש שמחובר עם חוט תיל למצח, הרסן מונע צמיחה של הלסת העליונה ומשאיר את השיניים הטוחנות באותו מצב ובאותו זמן הוא מושך את השיניים הקדמיות לאחור. קראו עוד ובהרחבה על רסן לשיניים.