התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- בהתאם לשיטה
מספר טיפולים- משתנה בהתאם למטופל
זמן החלמה- אין
תוצאות- לפרקי זמן בינוניים

מתאים לגברים, נשים ובני עשרה בעלי שיניים טבעיות (לא כתרים) המעוניינים בהסרת כתמים אורגניים בשיניים

השוו מחיר להלבנה במרפאה

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

איך להלבין שיניים בבית

משך ההליך- בהתאם לשיטה
מספר טיפולים- משתנה בהתאם למטופל
זמן החלמה- אין
תוצאות- לפרקי זמן בינוניים

מתאים לגברים, נשים ובני עשרה בעלי שיניים טבעיות (לא כתרים) המעוניינים בהסרת כתמים אורגניים בשיניים

חיוך לבן הוא צו השעה ולכן כל יום, יותר ויותר אנשים מחפשים שיטות ופטנטים כיצד להלבין שיניים ביעילות. ישנן שיטות יקרות שמבוצעות במרפאת השיניים ולא כולם מעוניינים או יכולים להרשות לעצמם הוצאות על מותרות כדי להשיג שיניים לבנות. קיימות שיטות ביתיות שונות להלבנת שיניים שחלקן יעילות במיוחד וחלקן פחות שצברו פופולאריות רבה. ברוב המקרים, אפשר למצוא את החומרים הדרושים למטרה זו בבית וזאת אפילו מבלי להדיר רגליים לכיוון המרכול או הסופר-פארם (או B). ישנם מקרים רבים בהם השאיפה למערך שיניים לבן יכול להוביל אנשים לבצע שגיאות, כמו שימוש בחומרים הרסניים שיזיקו לאמייל השן או לחניכיים. בהמשך תמצאו חומרים אפקטיביים שאינם גורמים לנזקים ומלבינים את השיניים.

המלצת המערכת

הלבנה היא פעולה שמתבצעת במרפאה וחייבת להיות מבוקרת על ידי רופא שיניים ולא שיננית. כדי שההבהרה תצליח מומלץ שתעברו ניקוי אבנית. אנחנו לא ממליצים לנסות ולחסוך על הטיפול שכן הבהרות ביתיות ותרופות סבתא יכולות לכל הפחות לא להשפיע על צבע השיניים ובמקרה הרע הן עלולות להסב נזק בלתי הפיך לאמייל השן. התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו.

 


חומרי הלבנה שניתן למצוא בבית

סודה ביקרבונט - סודה ביקרבונט הוא חומר באמצעותו ניתן לבצע הלבנה, כל מה שצריך לעשות זה פשוט לצחצח את השיניים עם מעט ביקרבונט מעורב עם מיץ לימון, אשר יוצר תחליף מעניין למשחת השיניים הרגילה. יש לקחת בחשבון כי כל חומר שגורם לחיכוך עלול להזיק לאמייל השן, ולכן יש להשתמש בחומרים אלו בתבונה ומידי פעם ולא בשיטתיות תכופה ומתמשכת. הסודה ביקרבונט הוא תכשיר בטוח, קל לתפעול, זול ויעיל. הסודה ביקרבונט מסיר כתמים מהשיניים כמו שהוא מסיר כתמים במקומות אחרים בבית, אך שוב יש לשקול את הכמות שמשתמשים בה לשיניים ואין להפריז איתו מחשש לפגיעה בשיניים.

מי חמצן - שיטה נוספת להלבנת שיניים ביתית היא תמיסה של מי חמצן, בשיטה זו מערבבים מי חמצן עם מעט סודה ביקרבונט שיוצרת משחה. לאחר שיצרתם משחה יש לצחצח שיניים באופן רגיל, מי החמצן פועלים על הריסת המולקולות אשר גרמו להיווצרות הכתם. זהו חומר בטוח לשיניים אבל אסור לשתות ממנו בטעות. לחומר יש תופעות לוואי שליליות כמו רגישות בחניכיים וסחיפה של אמייל השן כאשר משתמשים בו יתר על המידה.

קליפת בננה - הטבעונים טוענים כי שיטות הלבנה המבוצעות במרפאה הן יקרות ועושות שימוש לרעה במוצרים כימיים רעילים ושוחקים שעלולים ליצור גירויים לחניכיים, לאלרגיות, להיפר רגישות אשר כוללים גם בעיות מעיים-קיבה. פתרון טבעי ויעיל היא קליפת הבננה. לקליפה אין חומרי כרסום ושחיקה כמו למלביני שיניים אחרים והיא אינה עולה כסף! ביצוע ההלבנה פשוט, תחילה מצחצחים את השיניים באופן רגיל, עדיף עם משחת שיניים מחומרים טבעיים. לאחר מכן לוקחים קליפת בננה בשלה שמכילה כמות גדולה של אשלגן, משתמשים בחלקה הפנימי של הבננה לשפשוף קל למשך מספר דקות כנגד השיניים. המינרלים שנמצאים בחלקה הפנימי של הקליפה כמו מגנזיום, אשלגן ומַנְגָּן, נספגים על ידי השיניים ותהליך זה גורם להלבנה. צריך לחזור על הפעולה פעמיים ביום, רצוי לאחר ארוחת הצהרים והערב ולפני שהולכים לישון.

אפר - שיטה נפוצה להלבנת שיניים שראויה לאזכור היא הלבנה בעזרת אפר מעץ, כלומר יש לקחת אפר (לאחר קומזיץ למשל), לשים אותו על גבי מברשת השיניים ולהתחיל לשפשף עם תוספת קטנה של משחת שיניים, תערובת שכזאת, תעזור להלבנת השיניים בגלל שהיא מכילה מרכיב מלבין הנקרא הִידְרוֹקְסִיד (בָּסִיס) אַשְׁלְגָּן אשר בעזרתו מגרדים את הרובד ומשפשפים את השיניים כדי שיהיו נקיות. אם מפריזים בשימוש, עלולות להופיע תופעות לוואי.

חליטת עלי מרווה - עוד אפשרות להלבנת שיניים בבית מבוססת על צחצוח שיניים עם חליטת עלי מַרְוָה. גרגור של חליטת עלי מרווה מרפאת גם פצעים פנימיים בפה. ניתן להלבין את השיניים גם עם לבבות של תות שדה אשר עובדים בצורה טובה ביחד עם המרווה.

הלבנת שיניים בשיטה הרומית - לרומאים הקדומים אשר שמרו גם הם על היגיינת פה נאותה, היו הרגלים מסקרנים בלשון המעטה ששימשו אותם להלבנת השיניים. הרומאים היו מנקים ומלבינים את שיניהם בשתן! התכונות של השתן ברפואה המסורתית הסינית, גורמות לחיזוק השיניים אולם השימוש בשתן אינו בהכרח גורם להלבנה כפי שהרומאים הקדמונים חשבו. בכל אופן אנחנו לא היינו ממליצים לכם להשתמש בשיטה זו.

איך להלבין שיניים בבית  


הלבנת שיניים בבית בעזרת גשר מפלסטיק

גשר הפלסטיק היא טכניקה שמבוססת על הרכבת גשר פלסטי פשוט ושקוף אשר מובנה לפי מידות המטופל ובתוכו שמים ג’ל הלבנה, בדרך כלל מאל-תחמוצת קרבמינה (כולל מי חמצן ואוּרֵאָה –שִׁתְנָן). לחומר הטהור יש צורה של גבישים לבנים ואבק קריסטלי, הוא נמס במים ומכיל 35% מי חמצן. זוהי טכניקה לשימוש ביתי אך מי שמשגיח עליה חייב להיות רופא. את המתקן הפלסטי מייצרים במעבדת שיניים עם תבנית אשר מתאימה להפליא לשיניים ולא קיימת הפרעה או אי נוחות בהרכבתה.

יש לה מבנה פלסטי גמיש ובנוסף, עצם העובדה שהיא שקופה, היא לא נראית כאשר מרכיבים אותה. בדרך כלל משתמשים בשתי קשתות פלסטיק כאלו, אחת לכל לסת. אך במידה ורוצים להלבין קשת שיניים אחת, או אפילו שן אחת בלבד אפשר לייצר מתקן בהתאם. כאשר המתקן הפלסטי מוכן, הרופא ימסור אותו יחד עם מזרקי פלסטיק שכוללים את הג’ל המלבין והכול מוכן להלבנה. המטרה של טכניקה זו היא שג’ל ההלבנה יישאר בחלק הקיצוני של השיניים אותן רוצים להלבין, כאשר מתקני הפלסטיק עוזרים לשמור על החומר במקום הרצוי.

כדי להשיג תוצאה טובה יש לחזור על הטיפול כל יום למשך שבועיים עד שישה שבועות כאשר הזמן תלוי בחומר בו משתמשים, ישנם חומרים יעילים יותר ויעילים פחות. עדיף שהטיפול יהיה במהלך הלילה לאחר צחצוח השיניים. למחרת הלילה מסירים את הסד ושוטפים את הפה עם מים קרים להסרת החומר שנשאר. החומר פעיל בין 3 עד 4 שעות מה שאומר שלאחר זמן זה הוא אינו יעיל ואפשר להסירו, מכל מקום ההמלצה היא להשאיר אותו למשך כל הלילה כדי להשיג תוצאה מקסימאלית.