התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- בהתאם לשיטה
מספר טיפולים- לרוב אחד ולעיתים יותר
זמן החלמה- מהיר בדר"כ
תוצאות- זמניות/קבועות

הטיפול בדלקות חניכיים בשלביה הראשונים יכלול אנטיביוטיה, שטיפות פה, אליזול ופריו צ'יפ. אם הדלקת חמורה יתכן כי תאלצו לעבור הליכים ״קשים״ יותר ולכן הקדימו לטפל בדלקות!

השוו מחירים לטיפול בדלקת חניכיים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

דלקות חניכיים

משך ההליך- בהתאם לשיטה
מספר טיפולים- לרוב אחד ולעיתים יותר
זמן החלמה- מהיר בדר"כ
תוצאות- זמניות/קבועות

הטיפול בדלקות חניכיים בשלביה הראשונים יכלול אנטיביוטיה, שטיפות פה, אליזול ופריו צ'יפ. אם הדלקת חמורה יתכן כי תאלצו לעבור הליכים ״קשים״ יותר ולכן הקדימו לטפל בדלקות!

טיפול אנטיביוטי

דלקות חניכיים הן מצב נפוץ במיוחד אצל מבוגרים כאשר התופעה מתרחשת בעיקר בגלל צחצוח שיניים לקוי או לחילופין עקב שימוש לא הולם בחוט דנטלי מה שגורם לרובד החיידקים שמקורו במזון להתנחל באזור החניכיים ולגרום להיווצרות הדלקת. אחת השיטות הבולטות לטיפול בדלקות הוא טיפול אנטיביוטי סיסטמי שלו מספר חסרונות: על האנטיביוטיקה לעבור דרך מחזור הדם על מנת להגיע לאיבר המטרה (חניכיים במקרה שלנו), ותוך כדי כך עלולים להתפתח זנים חסינים של חיידקים.

חסרון נוסף נגרם כאשר רוצים להגיע למינוני אנטיביוטיקה גבוהים, אז יש צורך בלהעמיס על הגוף כולו מינון גבוה יותר שלא תמיד רצוי. בנוסף, כמו בכל טיפול תרופתי, ישנה הסוגיה של תופעות לוואי מערכתיות והיענות תגובתית של החולה: באיזו מידה הוא ממשיך ליטול את התרופות לאורך זמן.

המלצת המערכת

סובלים מדלקות חניכיים? דעו כי הדלקות נגרמות בעיקר בגלל היגיינת פה לקויה! וודאו כי אתם מצחצחים היטב ומעבירים בסיום הארוחה חוט דנטלי לשמירה על השיניים וגם כדי למנוע דלקות שעלולות לגרום במצבים מסוימים אף לאובדן השיניים. התייעצו עם המומחים שלנו לגבי פתרונות שלא כוללים ניתוח - עשו זאת עכשיו.

 


שטיפות לטיפול בדלקות חניכיים

גם לשטיפות הפה האנטיספטיות ישנן מספר חסרונות: הן אינן מצליחות תמיד להגיע לעומק הכיסים ושימוש רב בהן עלול לערער את שיווי המשקל בין המיקרואורגניזמים שבפה. זמן המגע איתן קצר, ויש לחלקן תופעות לוואי של השפעה על חוש הטעם ועל צביעת שיניים. תוצאות המחקרים הצביעו על מספר חומרים: טטראציקלין, דוקסיציקלין וכלורהסידין כיעילים בהקטנת ריכוזי החיידקים ובהפחתת דלקות חניכיים בטווח הקצר והארוך. המידע הזה הוביל פרמקולוגים וקלינאים לחיפוש דרך לשימוש מקומי בתרופות אנטי בקטריאליות בתוך כיסי החניכיים.

המחקרים הובילו להמצאת מספר תכשירים המושתלים לתוך כיס החניכיים, לאחר ניקוי יסודי וקפדני ושמונעים דלקות חניכיים, כאשר החומר הפעיל משתחרר בתוך הכיס לאורך זמן. היתרונות בשיטת פעולה זו ברורים: החומר הפעיל מוחדר ישירות לחניכיים, כמותו קטנה אך כולה מרוכזת במקום הנכון, אין תלות בהיענות החולה לבצע בעצמו טיפולים בבית ויש פחות תופעות לוואי. תכשירים אלה הראו תוצאות טובות בשיפור מדדי הדלקת והפחתת הספירה הבקטריאלית עד לרמה המאפשרת את ריפוי הכיס.

דלקות חניכיים     


אליזול ופריו צ’יפ למניעת דלקות חניכיים

אליזול - אליזול היא משחה המכילה מטרונידאזול והיא נמצאה כיעילה לטיפול במחלות ודלקות חניכיים, יש להשתמש בה כמובן רק בהמלצת הרופא המטפל.

פריו צ’יפ – לוחית פולימרית המכילה כלורהסידין. פריו צ’יפ הוא פיתוח ישראלי (כן, כן אנחנו מעצמה גם בזה) כאשר החומר הפעיל בו אינו גורם ליצירת זנים עמידים של חיידקים ומשוחרר לאורך זמן. הוא נמצא על לוחית זעירה באריזה לשימוש יחידני חד פעמי. רופא שיניים משתיל אותו ישירות לכיס לאחר ניקוי יסודי. המיוחד בטיפול פריוצ’יפ הוא שזהו התקן בעל כושר התפרקות עצמית ביולוגית, בדומה לחוטי תפירה המתכלים בעצמם. הפריוצ’יפ מוריד משמעותית את הצורך בניתוחי חניכיים וההבדל הכספי ללקוחות ברור.

 


פחות ניתוחי חניכיים

עם פיתוח הפריו צ’יפ ודומיו, נוצרו תנאים בהם יותר מתמיד ניתן לשקול את האופציה הניתוחית כאפשרות האחרונה, לאחר שהטיפול הקודם לא נתן את התוצאות הרצויות. חשוב להדגיש כי מטרתם הסופית של מרבית ניתוחי חניכיים בהקשר הזה, היא הקטנת כמות החיידקים, הקטנת מדדי דלקות חניכיים והקטנת עומק הכיס כדי לאפשר תנאים לריפוי ולניקוי עצמי של הפציינט. בשימוש פריו צ’יפ, לא תמיד מושגת התוצאה האחרונה, אולם אף אם הכיס נשאר הוא יהיה נקי וללא דלקות חניכיים. בחלק מהמקרים עומקו של הכיס יקטן, ויאפשר התייחסות אליו ככיס קטן, הדורש לכל הדעות, טיפול שמרני ולא טיפול כירורגי, כך שבסופו של תהליך, ניתן יהיה להימנע ממרבית ניתוחי החניכיים.