התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך הניתוח- דקות בודדות עד שעה
מספר טיפולים- ניתוח אחד
זמן החלמה- כשבוע
תוצאות- קבועות

ההליך מתאים לאנשים המעוניינים בעיצוב קו חניכיים נאה, אנשים הזקוקים לשיקום שיניים כאשר כותרת השן נמוכה ובמקרים נוספים אחרים

השוו מחיר לניתוח הארכת כותרת

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

הארכת כותרת

משך הניתוח- דקות בודדות עד שעה
מספר טיפולים- ניתוח אחד
זמן החלמה- כשבוע
תוצאות- קבועות

ההליך מתאים לאנשים המעוניינים בעיצוב קו חניכיים נאה, אנשים הזקוקים לשיקום שיניים כאשר כותרת השן נמוכה ובמקרים נוספים אחרים

הארכת כותרת הוא תהליך מקובל ורב גוני. מבצעים ניתוח הארכת כותרת בעיקר בשיקום השן או בשיניים שניזוקו. מחלת חניכיים עלולה לגרום לנזקים חמורים לשיניים כמו טראומה וריקבון. כאשר השיניים נשברות תחת קו החניכיים, הארכת כותרת יכולה לשקם את האזור מחדש ולתקן את השיניים הסוררות. מטרת ההליך היא גם לשפר את בריאות רקמות החניכיים. מבצעים הארכת כותרת גם כאשר השיניים או השן מכוסה בחניכיים מעבר לרגיל, החניכיים גורמות לשיניים להיראות קצרות ואף מגבירות את הנטייה לזיהום. הוצאת הרקמות העודפות בחניכיים, משקמת את האיזון והמראה הבריא ותורמת לחיוך אסתטי. לכתרי שיניים, הארכת כותרת משמשת כדי להקנות יותר מרווח בין הלסת ותמיכה בכתר הדנטלי ולכן היא מונעת מהכתר החדש לגרום נזק לרקמות החניכיים ולעצם.

עצרו רגע

הארכת כותרת היא הכרחית כאשר רוצים "להציל שיניים", ישנם מספר אלמטים שחשוב מאוד לשים לב אליהם כגון הממדים הפיזיולוגיים של החיבור בין השיניים לחניכיים על מנת שלא לפלוש לחלל הביולוגי. מאחר ומדובר בהליך מורכב, מומלץ שאת הניתוח יבצע מומחה לחניכיים, התייעצו עם המומחים שלנו שידעו כיצד לבצע את ההליך כהלכה.

 


מהי הארכת כותרת?

רבים שמעו על המושג “כתר שיניים” אך מעטים יודעים מהי הארכת כותרת ומדוע זקוקים לה. כיום הארכת כותרת הוא צעד דרוש להכנת השן לכתר. הארכת כותרת כוללת הסרת רקמות חניכיים, עצם או שניהם יחד, לחשיפת מבנה השן במטרה לבדוק האם קיים סדק או שבר בשן על קו החניכיים. ישנם מצבים בהם המטופל סובל מתופעה המכונה “שן רקובה”, במהלך טיפול בשן רקובה מסיר הרופא ריקבון מעל מבנה השן, לעיתים הוא יגלה כי לא נשאר הרבה מהמבנה מעל קו החניכיים שיתמוך בכתר או אפילו בסתימה גדולה.

ללא מבנה מספיק, התאמה לא טובה של כתרי שיניים עלולה לגרום לדלקת כרונית ולגירוי. גרוע מכך הוא מצב בו ישנה שן רקובה הממוקמת מתחת לגשר בשיניים, במצב מסוג זה וללא טיפול מתאים אתם עלולים לאבד שן על כל המשתמע מכך. כאשר כמות גדולה של רקמות חניכיים מתגודדת מסביב לשן, הארכת כותרת יכולה לעזור כאשר חותכים את קו החניכיים כדי ליצור את המראה הרצוי. ניתוח הארכת כותרת יכול להתבצע בשן אחת, במספר שיניים או על כל קו החניכיים.

 


מדוע הארכת כותרת?

הארכת הכתר נעשית לפעמים הכרחית כאשר רוצים “להציל שיניים”, חשוב לקחת בחשבון את הממדים הפיזיולוגיים של החיבור בין השיניים לחניכיים כאשר מבצעים הארכה ואת ההנחה של הפרוטזה לאחר מכן, יש להיזהר שלא לפלוש לחלל הביולוגי. כאשר קיימת מחלת חניכיים, חייבים בטיפול כדי לשמור על חיוך בריא. מחלות חניכיים גורמות לשיניים להיות רפויות וליצור “כיסים” או פערים בין השיניים לחניכיים. כיסים אלו הם מקומות אידיאליים לרובד בקטריאלי ולאבנית שרק גורמים להתקדמות המחלה.

ככל שמחלת החניכיים מתקדמת ומחמירה, הכיסים עשויים להיות עמוקים יותר ולהוביל אף לאובדן השן. חניכיים נגועות במחלה, אינן מתחברות לשיניים מעצמן. כאשר מתפתח כיס, מבצעים ברוב המקרים ניתוח חניכיים שפותר את הבעיה. חיתוך חניכיים עוזר להסיר רקמות חניכיים נגועות, עוזר בהורדת הכיסים ומאט את התקדמות מחלת החניכיים. התהליך מבוצע כאשר שיטות אחרות נכשלו ולפי התקדמות המחלה שמאיימת על העצם והקושרות שתומכות את השן. אפשר להקנות לחניכיים צורה חדשה או להסירן כאשר הן רפויות או חולות, וגם ניתן לבצע ניתוח הארכת כותרת כדי לסגור פערים שנוצרים בין השיניים והחניכיים.

הארכת כותרת     


כיצד מבוצע ניתוח הארכת כותרת?

ניתוח הארכת כותרת מבוצע על ידי מומחה לחניכיים או מנתח פה. ראשית צריך לעבור גירוד וניקוי שורש כדי להסיר את הבקטריה והאבנית מתחת לקו החניכיים. הארכת כותרת מבוצעת בדרך כלל תחת הרדמה מקומית. בשיטה המסורתית, הניתוח נעשה על ידי אזמל מנתחים כדי להסיר רקמות חניכיים, כיום יותר ויותר רופאים משתמשים בלייזר על מנת שהניתוח יהיה פחות פולשני עם דימום מינימאלי וזמן החלמה מהיר יותר.

כאשר האזור מורדם, משתמשים בלייזר מדויק אשר צורב, חורך ומסיר את הרקמות. משך ההליך הוא בין דקות ספורות לשעה כתלות בכמות הרקמות שיש להסיר. לאחר התהליך או בסיומו יונח מגן מתחבושת מיוחדת או גזה על החניכיים שיוחלף מידי פעם ובהתאם לצורך למשך 7 עד 10 ימים. במשך הזמן הזה חשוב למלא בקפידה אחר ההוראות שיינתנו על ידי הרופא. אין להסיר את התחבושת שכן הסרתה עלולה לגרום נזק לחניכיים. במהלך ההחלמה מומלץ לצרוך מזון קל כל זמן שהתחבושת עדיין בפה. אפשר להמשיך ולשמור על היגיינת הפה, אך יש להימנע מלהתקרב עם מברשת השיניים לאזור הניתוח עד שהרופא יורה כי בטוח לעשות כן.

לאחר מספר שבועות, החניכיים יבריאו וכבר אפשר יהיה להתרשם מהמראה החדש, כאשר ההחלמה הסופית תהיה לאחר כשלושה חודשים. התהליך בדרך כלל אינו כואב אך יהיו כאלו שיחוו אי נוחות קלה. דימום בחניכיים היא תופעה שבשגרה ביום או ביומיים הראשונים, וכמו בכל ניתוח ישנו סיכון מסוים לזיהום ולכן הרופא קרוב לודאי יורה על נטילת אנטיביוטיקה למניעת זיהום שיחדור למערכת הדם.

 


לאחר ניתוח הארכת כותרת

כדי לשמור על בריאות חניכיים לאחר הארכת כותרת, יש להמשיך עם צחצוח רגיל והעברת חוט דנטלי באופן קבוע, הכרחי להפסיק להשתמש בכל סוגי הטבק שמחמיר מחלות חניכיים. חובה ליטול אנטיביוטיקה כנגד זיהום. רוב הניתוחים מסוג זה הם פשוטים ואת הכאב אפשר למגר על ידי שימוש במשככי כאבים כמו אספירין, איבופרין וכדומה. מלבד מחלות החניכיים ישנן עוד סיבות לניתוח, לפעמים כיסים או פערים נוצרים בין השיניים אשר משמשים למושבת בקטריות או לשיירי מזון קטנים, וקשה לשמור על המקום נקי. במקרה כזה מסירים את הרקמות הרכות כדי לפתור את הבעיה. ישנם מקרים בהם רקמות החניכיים יתגלעו מסביב לשן או שהן יתפרשו בצורה כזו שהחיוך יפגם, גם במצבים כאלו מומלץ לעבור הארכת כותרת שתשפר את המצב.