התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- שעה עד שבוע
מספר טיפולים- לרוב אחד או מתמשך
זמן החלמה- מיידי
תוצאות- שנתיים עד חמש שנים

מתאים לגברים, נשים ובני עשרה בעלי שיניים טבעיות (לא כתרים) המעוניינים בהסרת כתמים אורגניים בשיניים

השוו מחיר להלבנת שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

הלבנת שיניים - כל אפשרויות הטיפול

משך ההליך- שעה עד שבוע
מספר טיפולים- לרוב אחד או מתמשך
זמן החלמה- מיידי
תוצאות- שנתיים עד חמש שנים

מתאים לגברים, נשים ובני עשרה בעלי שיניים טבעיות (לא כתרים) המעוניינים בהסרת כתמים אורגניים בשיניים

לפי מחקר שנערך לאחרונה, הסתבר שאחד המקומות שאנחנו מסתכלים עליו בבן זוג או בבת זוג פוטנציאלים הם לא העיניים, צבע השיער, גובה או משקל אלא דווקא השיניים. שיניים לבנות מעידות על ניקיון והיגיינה נאותה. תוצאות המחקר מקבלות חיזוק משמעותי כאשר מוסיפים לכך את הנתון הבא: הלבנת שיניים היא הטיפול האסתטי דנטלי הפופולרי ביותר בעולם. על מנת שתשאירו רושם חיובי על בן הזוג או אם אתם אנשים שאוהבים להראות טוב ואסתטיקה חשובה לכם, חשוב שתכירו את כל טכניקות ההלבנה שקיימות המבוצעות במרפאה וגם בבית בהן: סדים מסיליקון (תבנית),לייזר, פסי הדבקה,”לק” וטכניקות אחרות כגון זום והרייט סמייל. מומלץ להתייעץ עם רופא שיניים ולא להתפתות ל”שיטות סבתא” כגון שפשוף במלח גס / סודה לשתייה וכו’ שיפגעו לכם באמייל ויגרמו לנזק בלתי הפיך!

המלצת המערכת

הלבנה היא פעולה שמתבצעת במרפאה וחייבת להיות מבוקרת על ידי רופא שיניים ולא שיננית. כדי שההבהרה תצליח מומלץ שתעברו ניקוי אבנית. אנחנו לא ממליצים לנסות ולחסוך על הטיפול שכן הבהרות ביתיות ותרופות סבתא יכולות לכל הפחות לא להשפיע על צבע השיניים ובמקרה הרע הן עלולות להסב נזק בלתי הפיך לאמייל השן. התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו.

 


עובדות שחשוב לדעת לפני הלבנת שיניים

  • בכל מקרה, הצבע הצהבהב יחזור במשך הזמן, אך קל להלבין שוב ושוב.
  • כתרים, גשרים, ציפויי חרסינה וסתימות לבנות לא יולבנו באף לא אחת מהשיטות!
  • בקרב מעשנים ואנשים ששותים הרבה תה וקפה התוצאות פחות מוצלחות.
  • חובה לבצע ניקוי אבנית והברקה (פוליש) לפני הלבנה.
  • חשוב לעבור בדיקה ששוללת הימצאות עששת או מחלות חניכיים לפני ההלבנה.
  • השימוש בסד נחשב לבטוח ביותר מבין כל השיטות ואין כל חשש לפגיעה בשן.
  • לבן מוחלט הוא צבע לא טבעי, שאפשר להשיג רק ע”י ציפויי חרסינה לשיניים או ע”י כתרים.

 


הלבנת שיניים מקצועית

ישנם שני סוגי טיפולים להלבנת שיניים מקצועית: הלבנה ביתית עם סדים והלבנה במרפאה. בהלבנת שיניים במרפאה הרופא מניח בפה מלבין שיניים המבוסס על פרוקסיד כאשר ברוב המקרים משתמשים באור מיוחד (לייזר, אינפרה רד) ש״מפעיל״ את הג’ל שמפרק כימית את הכתמים. בטיפול ביתי עם סדים, הרופא מספק מתקן המותאם לצורת השיניים של המטופל (סד מסיליקון) הממולא ע״י המטופל עצמו לפני השינה בחומר המלבין (החומר עצמו מגיע במזרקים).

משתמשים בחומר ההלבנה ובסדים ע״פ הוראות הרופא ובדרך כלל עד שבועיים. החומר המלבין שנמצא בשימוש ביתי דומה לחומר שמשתמשים בו בטיפול במרפאה אך הוא נמצא בריכוז נמוך יותר, הריכוז הנמוך מאפשר את השימוש בבית, שאינו תחת השגחה צמודה, ללא גרימת נזק או רגישות לרקמות החניכיים. שתי שיטות ההלבנה הללו עובדות בגלל התכונות הכימיות הקשורות בפרוקסיד, רוב הטיפולים מבוססים על מימן או קרבמיד על בסיס פרוקסיד בריכוז כימי שנע בין 15 עד 35 אחוז. הפרוקסיד יוצר אינטראקציה עם הרוק ומפיק “רדיקליים חופשיים”.

מולקולות אלו גורמות לראקציות שמפרקות את הדבק הכימי של המולקולות שיוצרות את הכתמים. שימוש בחומר כימי חזק על השיניים יכול להיתפס כמסוכן, אך למעשה תחת השגחת הרופא הוא די בטוח. יצרניות חומרי ההלבנה עובדות קשה כדי להגיע למצב בו למוצר תהיה רמת PH ניטרלית. בגלל הנוסחאות הכימיות המדויקות הללו, תופעות לוואי אם בכלל הן מוגבלות לכל היותר לרגישות קלה בשיניים. בהמשך פירוט שמות השיטות הבולטות להלבנה המבוצעות גם ע״י רופא שיניים וגם בבית.

 


הלבנת שיניים בלייזר

יתרונות: פיקוח רפואי צמוד, מהיר (1-2 טיפולים בדר”כ).

חסרונות: יקר יחסית, טיפול חוזר מחייב מחיר מלא מחדש, ישנם מקרים רבים של רגישות לאחר הטיפול, יש ויכוח האם הטיפול עלול לפגוע במוך השן (עצב + כלי דם פנימיים).

מידע נוסף: בטיפול זה מורחים על השיניים ג’ל מיוחד ומחממים אותו בלייזר. קראו עוד על הלבנת שיניים בלייזר.

 


הבהרת שיניים זום במרפאה (אור כחול)

יתרונות: מהיר (1-2 טיפולים בדר”כ), מבוצע במרפאה ע”י הרופא, זול יותר מלייזר.

חסרונות: טיפול חוזר מחייב מחיר מלא מחדש, ישנם מקרים רבים של רגישות לאחר הטיפול.

מידע נוסף: הסוד להלבנת שיניים מושלמת הוא שימוש באור לד (כחול) שמשלימה אותו נוסחה מתקדמת של מלבין שיניים בשם Zoom, באמצעותו ניתן להלבין את השיניים תוך 45 דקות בלבד. לובן השיניים משתפר בכשמונה דרגות גוון. הטיפול הקצר והמואץ של האור, מקנה למטופל תוצאות מהירות הנראות לעין כבר בסיום ההליך. קראו עוד על הלבנת שיניים זום.

 


הלבנת שיניים ברייט סמייל

יתרונות: מהיר (1-2 טיפולים בדר”כ), מבוצע במרפאה ע”י הרופא, תוצאות איכותיות במיוחד, אין פגיעה באימייל ובחניכיים.

חסרונות: טיפול חוזר מחייב מחיר מלא מחדש, ישנם מקרים רבים של רגישות לאחר הטיפול. הברייטסמייל נחשבת לשיטה יקרה יחסית לשיטות אחרות ומחירה הוא מעל ל - 1,000 ש״ח.

מידע נוסף: שיטת BriteSmile האמריקאית משלבת ג׳ל הלבנה ייחודי המכיל הידרוג’ן פרוקסיד בריכוז יחסית נמוך (15%- 25%) לערכות הלבנה אחרות עם מנורה ייחודית שפולטת אור כחול המשחלף את ג״ל ההלבנה על השיניים ובכך מסיר כתמים סוררים ומלבין את השיניים עד ל- 8 דרגות של גוון.  


הבהרת כתמים ע”י מכחול (“לק”)

יתרונות: יחסית זול, זמין בבתי המרקחת.

חסרונות: אינו מלווה בפיקוח רפואי, מתאים רק לטיפול חד פעמי, לא נוח לשימוש, לא מדוייק - עלולים למרוח גם את החניכיים ואת השפתיים, נגמר מהר, חומר חלש יחסית, איטי יחסית.

מידע נוסף: בקבוק קטנטן שדומה לבקבוקון לק שמכיל נוזל + מכחול.

הלבנת שיניים - כל אפשרויות הטיפול   


פסי הדבקה וערכות ״עשה זאת בעצמך״

יתרונות: יחסית זול - אם כי מתאים רק לטיפול חד פעמי.

חסרונות: הלבנת שיניים זו, אינה מלווה בפיקוח רפואי, איטי יחסית, מתאים רק לטיפול חד פעמי, לא נוח לשימוש, לא מדוייק, נגמר מהר, חומר חלש יחסית.

מידע נוסף: פסי הדבקה (בדומה ל-“סלוטייפ”), שבצידם הפנימי נמצא חומר ההלבנה.

ערכות ״עשה זאת בעצמך״ - להן ערכות אותן ניתן לרכוש באינטרנט תמורת עשרות עד מאות שקלים בודדים: White light, Professional Teeth Whitening Kit, סמייל וייט לייט, Beautiful White (ביוטיפל וויט), GoSmile, קרסט ערכה להלבנת שיניים ו- Clever White

 


הלבנה בסד (תבנית)

הסד הינו מעין “כפפה” לשיניים, שעשויה סיליקון רך ועדין, ומותאם אישית לכל מתרפא.

יתרונות: מלווה בפיקוח רפואי, לשימוש ארוך שנים - כשהשיניים שוב מצהיבות, מוציאים מהארון ומשתמשים שוב!!! כמו כן זול, בטוח מאוד, קל לשימוש ביתי, ניתן להשתמש שוב ושוב (בהשקעה קטנה של קניית הג’ל מחדש).

חסרונות: איטי יחסית - בדרך-כלל צריך טיפול של שבוע עד 10 ימים, אם כי כבר לאחר מס’ ימים רואים הבדל. כדאי לדעת: עם אותו הסד אפשר לבצע הלבנה בשעות היום (חצי שעה עד שעה) או בשעות הלילה, תוך כדי שינה - לפי העדפת המתרפא. ניתן גם לגוון בין השיטות.

כדאי לדעת: אין כל חשש לפגיעה בשן, וההלבנה ע”י סד נחשבת בעיני רוב הרופאים לבטוחה וליעילה מכל השיטות.

הטיפול ע”י סד (תבנית) נועד להבהרת הצבע הבסיסי של חומר-השן (הדנטין). תהליך ההלבנה פשוט וקל. כבר לאחר מספר ימים רואים שינוי, כשבממוצע התהליך אורך בין 10 ל- 14 ימים. במקרים “קשים” ניתן להאריך את זמן התהליך. החומר הוא אותו חומר שמשמש להלבנת שיניים על-ידי לייזר. הלייזר רק מחמם את החומר שעל השן, ולכן התגובה מהירה יותר – אך אגרסיבית יותר ובלתי-צפויה יותר. הסד מותאם למטופל באופן אישי, בעבודת מעבדה מדוייקת וקפדנית, ולכן השימוש בו נוח וקל מאוד, ללא גירוי, פציעה או רפלקס הקאה.

הסד עשוי מסיליקון שקוף, רך ודק - ולכן נשיאתו בפה הינה בנוחות מקסימלית, כאילו לא היה קיים! התהליך המיוחד שבו מוכן הסד הופך אותו למדוייק והרמטי. כך מתאפשרת שליטה באיזורים אשר ברצונך להלבין, ואין כל חשש מדליפת החומר ובליעתו (למרות שאינו רעיל - אינו טעים…). הסד נשמר למשך שנים רבות! כשיתעורר צורך בהלבנה נוספת, כל שעל המטופל לעשות הוא לנקותו, למרוח את חומר ההלבנה– וקדימה, לפה ! חומר ההלבנה בטוח לחלוטין לשימוש, ואין כל סכנה – גם אם בולעים מעט בטעות. החומר אינו פוגע בשכבות השונות של השן, ואינו מקלף את הציפוי שלה. כמו כן הינו בטוח לחלוטין לחניכיים. לאחר שימוש ממושך או אינטנסיבי בחומר תתכן רגישות קלה בשיניים, שחולפת מעצמה. כל שעל המטופל לעשות הוא להפסיק ליום - יומיים את ההלבנה, ולהתחיל שוב לאחר שחלפה הרגישות. כאמור, אין כל חשש לפגיעה בשן. קראו עוד ובהרחבה על סדים להלבנת שיניים