התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- שבוע עד שבועיים
מספר טיפולים- משתנה
זמן החלמה- אין
תוצאות- לטווח הבינוני

מתאים לגברים, נשים ובני עשרה בעלי שיניים טבעיות (לא כתרים) המעוניינים בהסרת כתמים אורגניים בשיניים

השוו מחיר להלבנה במרפאה

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

הלבנת שיניים ביתית

משך ההליך- שבוע עד שבועיים
מספר טיפולים- משתנה
זמן החלמה- אין
תוצאות- לטווח הבינוני

מתאים לגברים, נשים ובני עשרה בעלי שיניים טבעיות (לא כתרים) המעוניינים בהסרת כתמים אורגניים בשיניים

רוב הערכות הביתיות להלבנת שיניים כבר מעורבבות ע”י היצרן ומוכנות לשימוש ישיר ומיידי, אם כי ישנן גם ערכות להלבנה ביתית שצריך לערבב בבית. הקונצנזוס בין המומחים גורס כי שימוש במערכת הכוללת מגשים ו/או רצועות הלבנה ביתיות המתופעלות כראוי ע”י המתרפא יביאו לתוצאות טובות יותר מאשר הלבנת שיניים במרפאה ואין זה משנה כרגע באיזה שיטת טיפול תבחרו. הסיבה העיקרית לכך היא בשימוש מתמיד ומתמשך בכמויות קטנות של חומר הלבנה שנשאר בתוך מבנה השיניים לכמעט 36 שעות ואף יותר, ולכן כל פעם שמבוצעת החדרה נוספת של חומר, הטיפול הנוסף מביא לאפקט גדול הרבה יותר משיניים שלא טופלו ומכאן שהתוצאה הסופית אשר מושגת איכותית ברוב המקרים מכל שיטות הטיפול האחרות. למרות שמדובר בטיפול ביתי, יש לציין כי את הסדים המשמשים להלבנה מייצרים ומכינים במרפאת השיניים.

המלצת המערכת

הלבנה היא פעולה שמתבצעת במרפאה וחייבת להיות מבוקרת על ידי רופא שיניים ולא שיננית. כדי שההבהרה תצליח מומלץ שתעברו ניקוי אבנית. אנחנו לא ממליצים לנסות ולחסוך על הטיפול שכן הבהרות ביתיות ותרופות סבתא יכולות לכל הפחות לא להשפיע על צבע השיניים ובמקרה הרע הן עלולות להסב נזק בלתי הפיך לאמייל השן. התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו.

 


סוגי ערכות ביתיות נפוצות להלבנה

ACP דיסקוס דנטאלי לבן – מדובר במלביני שיניים ביתיים המבטיחים בנייה מחודשת של האימייל והורדת רגישות באמצעות פוטסיום ניטרט ופלואוריד, הלבנה זו מתאימה גם למשך הלילה או למספר פעמים ביום.

דיסקוס דנטאלי לבן טורבו – ערכת הלבנה מהירה המכילה כימיקלים בטעם מנטה ונוסחה של 6% של אל תחמוצת מימן המיועדת למשך לילה או למספר שעות במשך היום או רק לשעתיים ביום כאשר המטופל רגיש במיוחד.

דיסקוס דנטאלי זום - מערכת להלבנה מהירה מורכבת מ- 6% אל תחמוצת מימן ג’ל ומגבר לחץ המחזק את חדירת החומר לשן, משתמשים במערכת בשעות הלילה או למספר שעות ביום.

אולטראדנט אופלסנס - מורכב מאל תחמוצת קרבונאטית חזקה במיוחד וידועה כחומר שפעיל תקופת זמן ארוכה, האופלסנס ג’ל מכיל פלואוריד ופוטסיום ניטרט להורדת רגישות הג’ל, מוכנס למגש (סד) לפני כל שימוש וקיימות ארבע אפשרויות של הכנת הריכוז לשימוש במשך הלילה. אופלסנס מגיע בטעמים של מנטה או מלון או נטולי טעם, תוצאות טובות ייראו לאחר עשרה ימים של טיפול מודרך.

אופלסנס סופר - החידוש הנ”ל הוא צד אחד שמתאים לכולם – המלבין עוצב לאלו הרוצים מלבין מהיר, נוח וזול מבלי להמתין להתאמת סדים, אנשים רבים משתמשים בו בזמן טיולים או לפני אירועים מיוחדים. אופלסנס סופר מכיל שתי מערכות סדים, שמבטיחים התאמה מיידית. הסד מגיע עם חומר מראש ומכיל 10% אל תחמוצת פרוקסייד ופוטסיום ניטרט להורדת הרגישות בדומה לאופלסנט עם סדים לפי מידה. כל טיפול מצריך 30 עד 60 דקות פעם ביום, למשך 5 עד 10 ימים. מגיע בטעמים מנטה ואפרסק.

רצועת הלבנה (סטריפים) - סטריפים בשילוב עם ג’ל הלבנה ממבראנות דקות וגמישות מיועדות להשתלב עם הצורה של השן והן נוחות וקלות לשימוש מבלי צורך בערבוב החומר, רצועות הלבנה ביתיות, אינן מפריעות למהלך החיים הרגיל. בכל מקרה, רצועות ההלבנה יעילות פחות מהסדים בעיקר במצבים בהם קיימים כתמים בשיניים והן אינן טובות לשיניים עקומות כאשר הרוק יכול למצוא את דרכו במהרה אל בין הרצועות, עובדה שמפחיתה מעוצמת החומר והתוצאה הסופית, כמה מהן אינן מספיקות להכיל את כל שטח החיוך והן נוטות להחליק. החומר הנ”ל מכיל 14% אל תחמוצת מימן, כמות החומר הגדולה ביותר מבין מלביני הרצועה הקיימים, הרצועות רחבות מספיק לטיפול בשש שיניים.

מברשת להלבנה - מברשת להלבנת שיניים עם מתקן קצף עליון מתאימה לשימוש מיד לאחר סיום הארוחה. מברשת להלבנה נחשבת לפתרון מהיר לכתמים שזה לא מזמן הופיעו כתוצאה מאוכל ובמיוחד משתיית יין אדום, מומחי השיניים חלוקים בדעותיהם לגבי יעילותה של המברשת, חלק אומרים שהיא יעילה אחרים עדיין מנסים לראות תוצאות משמעותיות לאחר הטיפול.

 


יתרונות בהלבנת שיניים ביתית

תוצאות לטווח ארוך - מומחי השיניים מסכימים כי הדרך הטובה יותר לשמור על שיניים לבנות היא באמצעות חומרים לשימוש ביתי ולשימוש חוזר אחת למספר חודשים, אחת מההמלצות לאנשים עם כתמי שיניים כהים במיוחד או כאלו עם השפעת טטרוסיקליין של השן היא להמשיך בבית בהלבנה כל חודש ובמשך שנה ויותר כדי להשיג שיניים לבנות.

מגוון ערכות ביתיות להלבנה - ישנו מגוון רחב ומבחר גדול של סוגים של מגשים, רצועות וצבעים והרבה אביזרי עזר לביצוע הלבנת שיניים ביתית.

נוחות - אפשר להשתמש בהלבנה בכל מקום.

עלות - העלות של מלביני שיניים ביתיים נמוכה משמעותית מביצוע הלבנת שיניים במרפאה למרות שלאחרונה פערי המחירים הצטמקו נוכח התחרות הרבה בתחום.

הלבנת שיניים ביתית   


עובדות שצריך לדעת על מלבין שיניים

למרות שאפשר לקנות ערכות להלבנת שיניים ללא המלצות רופא, אין לעשות בהן שימוש יתר או שימוש לא נכון שעלול להזיק לאמייל השן ולגרום לגירוי של רקמות החניכיים, הלבנת יתר עלולה גם לגרום לגוון כחול, צבע של גיר ולצבעים לא אחידים (טכניקולור). פיקוח של רופא שיניים ברוב המקרים, ימנע תופעות לוואי מסוג זה. בכל אופן, כדי להיות בטוחים שבריאות הפה לא תפגע, רצוי ועדיף להתייעץ עם רופא שיניים לפני בחירת מלבין שיניים ביתי.

זכור!!! ככל שנוסחת ה- Peroxide יותר חזקה, האפקט גדול יותר, החלשת הנוסחא מאפשרת לחומר להיות זמן ממושך יותר על השן בביטחון, הלבנה ביתית במינון נמוך למשך לילה, ובמשך כל לילה בשבוע תביא לאותם תוצאות כמו חומר במינון גבוה ״שישב״ שעה אחת על השן במשך שבוע ימים. הזמן הטוב ביותר להתחיל בהלבנת שיניים ביתית הוא אחרי ניקוי שיניים (שיננית) בה מורידים שכבה מפני שטח השן ומסירים לכלוך וחומרים מזהמים אחרים שמפריעים להלבנה. רופאי השיניים ממליצים בנוסף, על צחצוח והעברת חוט דנטאלי לפני כל טיפול הלבנת שיניים בבית. לתוצאות טובות עדיף לא לצרוך מזון ושתייה כשעתיים לאחר הטיפול.

 


המלצת המומחים

לפי דברי מומחי השיניים, תוצאות ההלבנה הטובות ביותר מגיעות מערכת הלבנת השיניים של רופאי השיניים לטיפול ביתי, במיוחד אלו שנועדו לתקופות ארוכות וכאלו שמכילות אחוז גבוה יותר של חומר הלבנה מאשר הערכות הביתיות. הטיפול המומלץ מבוסס על מגשים ״הנתפרים״ לפי מידה (הלבנת שיניים בשיטת הסדים) העשויים מחומר פלסטי גמיש בעל מספר יתרונות, חומר ההלבנה יהיה במגע עם השיניים להלבנה מרבית המונעת מהרוק להיות במגע עם חומר ההלבנה, מה שלרוב מפחית את החוזק ומוריד למינימום את ריכוז החומר המלבין שעלול לפגוע בחניכיים (מונע גירוי חניכיים), חומר ההלבנה מוכן מראש בתוך המגשים או מאוחסן במזרקים ומוסף לסדים רק לפני השימוש. לקריאה בהרחבה אודות שיטת הסדים.