התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- אחד
זמן החלמה- אין
תוצאות- שנתיים עד 5 שנים

מתאים לבעלי שיניים צהובות, לא אסתטיות או אנשים בעלי סטנדרט היגייני גבוה ללא כתרים על השיניים הקדמיות

השוו מחיר להלבנת שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

הלבנת שיניים בלייזר

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- אחד
זמן החלמה- אין
תוצאות- שנתיים עד 5 שנים

מתאים לבעלי שיניים צהובות, לא אסתטיות או אנשים בעלי סטנדרט היגייני גבוה ללא כתרים על השיניים הקדמיות

משטחי השן או האמייל מכילים מיליוני נקבוביות מיקרוסקופיות המאפשרות מעבר של מרכיבים אורגניים, מוצרי מזון, שתייה, טבק ואחרים החודרים לנקבוביות ולדנטין וגורמים לדהיית צבע השיניים. ג’ל מלבין משפיע על השיניים כאשר הוא משחרר חמצן לשכבת הדנטין בשן דרך האמייל. החמצן מפרק את המרכיבים האורגניים שנלכדו בדנטין לחלקיקים קטנים וקלים יותר שמשקפים את האור, לכן הם גם מבהירים את צבע השן. ישנם כמה סוגים של מלביני שיניים לד או “לייזר” המחולקים לשלושה: לייזר לד, קשת של פלזמה והלוגן. הדעה הרווחת היא שהלוגן נחשב ליעיל ביותר, אם כי השימוש בשני סוגי האור האחרים נותן גם הוא תוצאות טובות.

חשוב שתדעו

הלבנת שיניים בלייזר נמשכת כשעה ובמקרים קלים גם יכולה להימשך כחצי שעה, עם הקרנת אור הלד או הלייזר התוצאות מושגות בטיפול אחד, נשמרות לאורך שנים וזאת מבלי שהתהליך מזיק לאמייל השן. בחרו רופא שיניים מנוסה, שידע להתאים עבורכם את השיטה הטובה ביותר (ויש יותר מאחת), התחילו פה על ידי מילוי פרטים.

 


הלבנת שיניים בלייזר ושלא יבלבלו אתכם!

רוב ההלבנות המבוצעות במרפאה אורכות בין 30 דקות לשעה. על מנת שההלבנה תתבצע במהירות, משתמשים באור, חום או לייזר. ידוע כי השימוש באור או בחום גורם לרגישות גדולה לשיניים ובתנאים שונים (כאשר המטופל אינו מתאים להלבנה) גם הלייזר גורם לרגישות. חשוב להבהיר שלא קרן הלייזר, לא האור ולא החום הם האלמנטים שמלבינים את השיניים אלה הג׳ל להלבנה (בדרך כלל פרוקסיד קרבמיד בריכוזים של 15 - 48%) הוא זה שעושה את העבודה! קרן הלייזר, החום והאור פשוט מגבירים את אלמנט המלבין ומקצרים את משך הטיפול.

ציוד הלייזר להלבנה יקר ולכן לא הרבה מרפאות יכולות להרשות לעצמן לרכוש אותו ולכן הן עושות שימוש במנורות יד או רגל שמפיקות אור כחול. חשוב להדגיש, מנורות אלו אינן מפיקות קרן לייזר ולמרות זאת הן מפיקות עוצמה רבה שמשיגה את התוצאה כבר לאחר כ- 30 דקות. המהדורות המודרניות של המנורות משתמשות בחום בצורה מאוד מתונה ומסננות קרני אור אולטרה סגול ומאפשרות רק את המעבר של האור הדרוש שמפעיל את הפרוקסיד ולכן הן מפחיתות את הרגישות שלאחר התהליך.

 


מה עושה הלייזר בהלבנת שיניים?

השיטה הנפוצה ביותר באמצעותה מבצעים הלבנת שיניים בלייזר הוא דיודה לייזר. אור לייזר של דיודת הלייזר מפעיל את ג’ל ההלבנה (H2O2) וגורם להתפרקות כימית והאצת חדירת הג’ל לאמייל השן. השימוש בדיודת לייזר בהלבנת שיניים אינו מפחית את הרגישות של הדנטין, והאמת היא שלא משיגים תוצאות אסתטיות טובות יותר מאשר בטכניקות האחרות, היתרון של שיטת ההלבנה בלייזר הוא בקיצור זמן הטיפול ולכן הוא גם נוח יותר למטופלים למרות שמדובר בשיטה אגרסיבית בניגוד לטכניקת הסדים שמבוצעת בלי לחץ בבית ובפרק זמן של כשבועיים.

 


כיצד מבוצעת הלבנת שיניים בלייזר

ניקיון מכני - ברוב המקרים חשוב לבצע לפני ההלבנה בלייזר ניקיון מכני שמסיר את הפלאק הבקטריאלי ואת האבנית שדבוקה חזק על השיניים. לעיתים מסיימים עם הניקוי ועוברים ישר להלבנה ולעיתים צריך לקבוע תור נוסף לרופא (כאשר החניכיים מדממים).

טיפולים מקדימים ובחירת אופי ההלבנה - לפני שמתחילים הלבנת שיניים בלייזר יש לוודא גם שלא קיימת מחלת חניכיים, עששת, רגישות יתר, שברים או כל הפרעה בריאותית אחרת שעלולה לסכן את המטופל. כאשר עומדים לבחור בשיטת ההלבנה צריך לשקול בטיחות ביולוגית, כלומר את ריכוז המוצר, ובטיחות קלינית שקשורה לרגישות יתר, גירוי של רקמות רכות, קושיות האמייל ושינויים בהתנהגות של מערכות ההדבקה. באותה מידה גם בוחרים במקור התאורה (לד או לייזר להאצת התהליך).

הנחת הג׳ל והשימוש באור - בשלב זה הרופא מניח ג’ל פרוקסיד על המשטחים החיצוניים של השיניים והאור שמקרינים על הג’ל כאשר הוא על השיניים מפעיל את שחרור המולקולות של החמצן שמלבינות את השיניים. כדי לגרום להתפרקות של החלקיקים הכרומופורים, החומר הפעיל צריך לחדור לתוך הדנטין, יכולת החדירה הזאת היא מה שגורמת להשפעה הסביבתית ולרגישות השן.

24 שעות המתנה לתוצאה הסופית - פרוקסיד הוא חומר החמצון היעיל ביותר לתהליך ויש לו פחות השלכות שליליות ובלתי רצויות מכל חומר הלבנה אחר. לוקח לו להשלים את העבודה עוד 24 שעות ולכן התוצאה הסופית לא תיראה מיד ובמקום למרות שהשינוי כבר יהיה משמעותי. זו גם הסיבה שמטופלים מתבקשים שלא לאכול או לשתות כל מוצר שעלול להשפיע על השיניים למשך 24 השעות הראשונות. גם למעשנים ממליצים להימנע מעישון לאחר התהליך.

הלבנת שיניים בלייזר   


חסרונות ההלבנה בלייזר

להלבנת שיניים בלייזר באופן כללי אין חסרונות משמעותיים, אבל אם בכל זאת מחפשים אפשר לציין כי נוצרת רגישות מסוימת בשיניים (הרגשת קור בשיניים), שנמשכת מספר ימים בודדים ומתפוגגת. אלמנט נוסף שלילי הוא התוצאה. ההצלחה בהליך אינה חזויה לגמרי והתוצאות אינן מובטחות ב- 100%. מחקרים הראו כי 50% מהשיניים שהולבנו חזרו להיות כהות לאחר תקופה של כשנתיים או יותר.

מחקרים מאוחרים יותר הראו כי משך ההלבנה בטיפול פנימי עם פרוקסיד חמצן נמשך זמן רב יותר ואחוז קטן יחסית (30%) צריך לחזור על ההלבנה לאחר שלוש שנים. הצלחת הטיפול מושפעת גם מהגורם לשינוי הצבע של השיניים. במידה ודהיית הצבע נגרמה עקב שימוש בחומרים משקמים שמכילים כסף, אבץ וכד’, התחזית היא בספק ולעומת זאת מסיבות של נמק או שטף דם במוך השן התגובה להלבנה היא הרבה יותר טובה וככול שהשן צעירה יותר ההלבנה תהיה קלה יותר (בגלל חדירות הדנטין שמאפיינת שיניים אלה). גורם נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא משך הזמן שחלף מהרגע שהשן הפכה לכהה, ככל שדהיית צבע השן התרחשה מוקדם יותר, ההלבנה תהיה יעילה ומהירה יותר.

 


כמה עולה הלבנת שיניים בלייזר?

מחיר ההלבנה נקבע לפי מספר פרמטרים כאשר החשובים שבהם הם איכות החומר (ג’ל) איתו מבצעים את ההליך וריכוזו, סוג מכשיר הלייזר איתו מקרינים על השיניים ומוניטין הרופא שמבצע את הפעולה. כאן ראוי לציין כי הלבנת שיניים בלייזר חייבת להתבצע ע”פ הוראות משרד הבריאות רק ע”י רופא שיניים ולא ע”י סייעת או שיננית. לגבי רמות המחירים שנהוגות בישראל הרי שמחירה של ההלבנה יהיה סביב ה- 1,000 ש״ח. מבצעים עונתיים יש חדשות לבקרים ולכן מומלץ להתעדכן אצלנו כאן באתר. אלמנט נוסף שמייקר במעט את הליך ההלבנה הוא שימוש בפלואוריזציה להפחתת רגישות לאחר הלבנת שיניים שעולה סביב ה - 100 ש”ח.