התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- שעה עד שבועיים
מספר טיפולים- משתנה
זמן החלמה- אין
תוצאות- לטווח הבינוני

מתאים לגברים, נשים ובני עשרה בעלי שיניים טבעיות (לא כתרים) המעוניינים בהסרת כתמים אורגניים בשיניים

השוו מחיר להלבנה במרפאה

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

הלבנת שיניים במרפאה

משך ההליך- שעה עד שבועיים
מספר טיפולים- משתנה
זמן החלמה- אין
תוצאות- לטווח הבינוני

מתאים לגברים, נשים ובני עשרה בעלי שיניים טבעיות (לא כתרים) המעוניינים בהסרת כתמים אורגניים בשיניים

הלבנת שיניים מקצועית במרפאה הוא הטיפול הקוסמטי הנפוץ ביותר ברפואת השיניים, בשונה מערכות שיניים ביתיות המכילות ג׳ל הלבנה במינון נמוך, הלבנת שיניים במרפאה מבוצעת עם ג’ל הלבנה שמכיל ריכוז גבוה של חומר פעיל הנותן תוצאות מהירות ונראות לעין באופן מיידי. חשוב לציין כי הטיפול מבוצע תחת עיניו הפתוחות של רופא שיניים כך שההליך נחשב לבטוח לחלוטין. לפניכם יתרונות וחסרונות של השיטה כאשר היא מבוצעת בבית, אבחנה בין הכתמים הנוצרים על השיניים, מי מתאים לביצוע ההליך וכמובן הסבר מקיף כיצד ההלבנה מבוצעת הלכה למעשה.

המלצת המערכת

הלבנה היא פעולה שמתבצעת במרפאה וחייבת להיות מבוקרת על ידי רופא שיניים ולא שיננית. כדי שההלבנה תצליח, מומלץ שתעברו ניקוי אבנית. אנחנו לא ממליצים לנסות ולחסוך על הטיפול שכן הבהרות ביתיות ותרופות סבתא יכולות לכל הפחות לא להשפיע על צבע השיניים ובמקרה הרע הן עלולות להסב נזק בלתי הפיך לאמייל השן. התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו.

 


יתרונות וחסרונות של הלבנת שיניים במרפאה

יתרונות - הלבנת שיניים מהירה ביותר, לרוב, הטיפול מבוצע בשעה אחת כאשר התוצאות נראות לעין באופן מיידי. החניכיים ורגישות השן מבוקרים כהלכה, הטיפול מבוצע באמצעות ג’ל עבה יותר ובסינתיסייזר כמו פוטסיום ניטרט ופלואוריד.

חסרונות - הלבנת שיניים במרפאה יקרה יותר מאשר הלבנת השיניים הביתית למרות שפערי המחירים הצטמקו בשנים האחרונות נוכח התחרות הרבה שקיימת בענף. תוצאות הטיפול לא תמיד יכולות להיות צפויות והן תלויות בגורמים כמו גיל, תורשה וסוג הכתמים על השיניים. מגוון הטיפולים המבוצעים במרפאת השיניים בהם: לייזר, זום, ברייטסמייל ועוד, אינם מקנים פתרון קבוע וזמן קצר לאחר גמר הטיפול, השיניים יצברו שוב כתמים, עקב כך הרופאים ממליצים על השלמות ומעקב בבית עם מינון נמוך יותר של חומר ההלבנה כדי לשמר את ההלבנה לזמן יותר ארוך.

 


אבחון כתמים בשיניים

כתמי שיניים הניתנים להסרה בצורה הטובה ביותר במרפאה - הלבנה במרפאה, מסירה כתמים אורגניים ושינוי בצבע השן הנגרם במשך השנים - השן נהיית כהה עם כתמים צהובים ירוקים או אפורים שיכולים גם להיגרם עקב תורשה או הרגלי אכילה. כתמים צהובים קל יותר להסיר מאשר כתמים בצבע אחר. צריכת משקאות ומזון מסוים כמו קפה, יין אדום ומשקאות מוגזים וכן ירקות כהים ועישון אף הם ניתנים להסרה באמצעות הלבנת שיניים במרפאה.

כתמים שקשה מאוד להסיר במרפאה - שיניים צהובות עם כתמים מסוימים ובעיקר כתמים שאינם אורגניים יהיה קשה הרבה יותר להסיר מפני שהם אינם מגיבים לחומר ההלבנה ולמעשה הם ייראו כהים יותר לאחר ששאר השיניים יולבנו. טראומה שגורמת לשן להיות כהה: צריכת אנטיביוטיקה במשך היווצרות השן (בגיל ההתבגרות), הכימיקלים שבאנטיביוטיקה נדבקים על מבנה השן ואמייל השן נחלש. חשיפת יתר לפלואוריד תגרום להרעלת פלואוריד ולשינוי צבע השן.

 


מי מתאים להלבנת שיניים במרפאה?

הלבנת שיניים איננה מתאימה לאנשים עם רגישות גבוהה בשיניים ו/או בחניכיים. כדי למנוע את תופעת הלוואי שעלולה להתפתח בזמן הטיפול, קרוב לודאי שרופא השיניים ימליץ על הלבנת שיניים ביתית עם מינון נמוך של אל תחמוצת קרבמיד שאינו חזק כל כך כמו אל תחמוצת המימן. כתמים עמוקים וקשים להסרה - ישנם כתמים שעומדים בפני ריכוז גבוה של מלבין שיניים, במקרה זה ימליץ הרופא על טיפול אינטנסיבי מבוקר בבית או טיפולים אחרים כגון כתרי זירקוניה וציפויי חרסינה. גם שיניים שקופות שבמהלך השנים נשחקו (לרוב השיניים הקדמיות) מתאימות יותר לציפוי שיניים מאשר להלבנה.

  הלבנת שיניים במרפאה  


כיצד מבוצעת הלבנת שיניים במרפאה?

הכנת השיניים לטיפול - מומלץ לבצע ניקוי כללי (שיננית) כדי להרחיק לכלוך ושיירים שהצטברו על משטח השן ובין השיניים. בנוסף מומלצת בדיקה רפואית שמאבחנת בעיות כמו ריקבון שיניים מתקדם, סדקים או מחלות חניכיים. ההלבנה תגרום לבעיות גירוי קשות במידה ואחד מהתנאים הללו מתקיים, הרופא קרוב לודאי יבקש לדחות את הטיפול עד לאחר טיפול באותם מפגעים שהוזכרו לעיל. בטרם יחל הטיפול, מקובל לבצע צילום, שיוכל לשמש מדידה להערכת התקדמות ההלבנה.

הלבנת השיניים במרפאה הלכה למעשה - למרות כל מה שתואר לעיל, ההלבנה תתבצע בצורה שגרתית וסטנדרטית. השלבים הבאים אינם כואבים ואינם גורמים לאי נוחות, למעשה רוב המטופלים “נחים” במהלך הטיפול. ההלבנה מתחילה עם הכנסת חוסם לחניכיים ולתוך הפה החושפת רק את ה”שטח האסתטי” (שיניים הנראות לעין בזמן החיוך, לרוב 8 השיניים הקדמיות העליונות והתחתונות). חוסם נוזלים מגומי או שרף מוקשה נמרח על רקמות החניכיים להגנה מפני גירוי שיגרם על ידי ג’ל ההלבנה. מורחים ג’ל ההלבנה על האזור המטופל לפרקי זמן של חצי שעה עד שעה בהתאם לשיטת הטיפול, ברוב הטיפולים המתקדמים בהם לייזר וזום, משלבים בנוסף מנורה חזקה במיוחד שממוקדת על השן כדי להפעיל ולהאיץ את תהליך ההלבנה ולמרות זאת הדעות חלוקות לגבי נחיצותה של המנורה / מכשיר הלייזר.

השלב הסופי בהליך - בשלב הסופי, מבוצע צילום נוסף של קשת השיניים שטופלו כדי להעריך את עוצמת ההלבנה, לרוב, השיניים יולבנו עד שלושה שלבים בסולם השלבים. חלק מתוצאות ההלבנה שייך להתייבשות החומר במשך תהליך ההלבנה שמקנה לשיניים מראה לבן יותר מאשר המראה האמיתי, הצבע האמיתי ״החדש״, יחזור לאחר יומיים. מומלץ להמשיך בטיפולים ביתיים לשימור התוצאה לאורך זמן ע”י תרסיסים מיוחדים אותם תקבלו מרופא השיניים.