התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- בהתאם לטכניקת הטיפול
מספר טיפולים- אחד עד שלושה
זמן החלמה- לרוב אין למעט רגישות
תוצאות- זמניות/קבועות

מתאים לבעלי שיניים צהובות, לא אסתטיות או אנשים בעלי סטנדרט היגייני גבוה ללא כתרים על השיניים הקדמיות

השוו מחיר להסרת כתמים בשיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

הסרת כתמים בשיניים

משך ההליך- בהתאם לטכניקת הטיפול
מספר טיפולים- אחד עד שלושה
זמן החלמה- לרוב אין למעט רגישות
תוצאות- זמניות/קבועות

מתאים לבעלי שיניים צהובות, לא אסתטיות או אנשים בעלי סטנדרט היגייני גבוה ללא כתרים על השיניים הקדמיות

אחת השאלות הנפוצות ביותר בקוסמטיקה דנטאלית היא כיצד אפשר להסיר כתמים מהשיניים? על מנת להסיר כתמים מהשיניים חשוב ראשית לאפיין אותם. אופי הטיפול שיבחר תלוי במספר גורמים שהעיקרי שבהם הוא מבנה הכתם. ישנם שני סוגי כתמים בסיסיים, פנימיים וחיצוניים:

כתמים פנימיים -כתמים אלו הם חלק מהשן ונולדים איתם או שהם תופעת לוואי הנגרמת עקב נטילת תרופות המכילות טטרציקלין (נמצא בתרופות אנטיביוטיות). הסרת כתמים פנימיים מהשיניים היא משימה כמעט בלתי אפשרית למרות שבעזרת הלבנה עמוקה אפשר לפעמים להבהיר אותם ולהשיג תוצאה מניחה את הדעת.

כתמים חיצוניים - כתמים חיצוניים הם נפוצים יותר, מקורם נובע בעיקר מצריכת צבענים כגון יין אדום, תה, קפה או עישון סיגריות. אמייל השן בנוי ממוטות קריסטליים שנערמים כמו בולי עץ, ישנם מרווחים בין המוטות ומסביבם ולכן כאשר אוכלים, שותים או מעשנים, מולקולות אורגניות נאחזות באמייל. עם הזמן, מולקולות אלו חודרות לתוך השיניים וגורמות להן להראות צהובות או חומות. למרבה המזל ניתן להסירם בקלות יחסית.

המלצת המערכת

ניתן להסיר כתמים בשיניים בעזרת מספר שיטות, לא כל שיטה אמורה להתאים לכם! כדי שהרופא יוכל להתאים את הטכניקה המתאימה הוא יצטרך לאבחן את הכתם. בחרו רופא שיניים מנוסה, שידע להתאים עבורכם את השיטה הטובה ביותר (ויש יותר מאחת), התחילו פה על ידי מילוי טופס קצר.

 


סוגי כתמים בשיניים ופתרונות

כתמים חיצוניים שטחיים - כתמים הניתנים להסרה על ידי צחצוח עם משחת הלבנה או ע״י ניקוי אבנית ושיננית שמסירה גם כתמים. ישנם כתמים שטחיים אשר לא יוסרו על ידי שפשוף ומירוק ולכן הטיפול יתבצע ע״י פרופיפלקס או זרימת אוויר, דהיינו סילון אוויר דחוס מים וחלקיקים של סודיום ביוקרבונט רך, שמותז בלחץ גבוה על פני משטחי השן.

כתמים טבועים עמוקים - כתמים אלו הם תולדה של צבענים שעושים דרכם לתוך מבנה השן, דוגמאות מצויות הם בדרך כלל כתמי קפה, יין אדום, אוכל כמו קארי הודי וכתמי ניקוטין כתוצאה מעישון. כתמים אלו לא ניתנים להסרה על ידי ניקיון שיניים מקצועי של שיננית ולא על ידי צחצוח עם מלביני שיניים למיניהם בבית. לכתמים עמוקים נחוצה הלבנת שיניים מקצועית שבו המוצר הפעיל להלבנה הוא פרוקסיד שחודר לעומק השן ומלבין אותו.

כתמים תורשתיים או כאלו שהתפתחו - ישנם כתמים או צבע שדהה שהם תורשתיים, כאשר כתמים אחרים מופיעים במהלך צמיחת השיניים. נטילת אנטיביוטיקה המכילה טטרציקלין במהלך צמיחת השן עלולה לגרום לכתם אפרפר שנתבע עמוק בתוך מבנה השן. למרות שישנם מוצרים שמטפלים ב״כתמי טטרציקלין״, יהיו כתמים שלא ניתן יהיה להסירם על ידי הלבנת שיניים מקצועית. במקרים כאלו ציפוי ווניר פורצלן או קומפוזיט אסתטי הם האפשרות היחידה לכיסוי הכתמים על השיניים. עם ווניר אפשר לבחור את הצבע והגוון המדויק הרצוי של השן וגם קיימת האפשרות לשנות את כל צורת השיניים והחיוך.

  הסרת כתמים בשיניים  


תהליכים להסרת כתמים בשיניים

צחצוח ופוליש - הפוליש הוא הדרך הפשוטה ביותר להסיר את הכתמים, זהו תהליך שאינו כואב כאשר הרופא מניח משחה על פני השן ומשתמש במכשיר סיבובי. כתמים עמוקים יותר ידרשו טיפול מתקדם יותר כמו מיקרו-אברציה. פוליש וצחצוח מתאימים במיוחד לכתמים קלים ושטחיים.

הלבנת שיניים - הלבנת שיניים כוללת שימוש בתכשירי חמצון להבהרת השן והיא טובה למשטחים מתונים עם כתמים בשיניים. הרופא ימליץ על טיפול במרפאה או טיפול בבית, תלוי באופי הכתמים. ההלבנה טובה כאשר ישנם כתמים מתונים מטטרציקלין או כתמי פלואוריד, הטיפול אינו יקר ואינו פולשני.

הדבקה - שיטת ההדבקה כוללת הנחת קומפוזיט על השן שמכסה את הכתמים. הדבקת קומפוזיט סופגת בדומה לשן הטבעית כתמים בקלות ולכן היא דורשת טיפול תקופתי. ההדבקה טובה במיוחד לכתמים חומים או לכתמים שנוצרו בגלל סתימות כסף. לא מומלץ לעבור קומפוזיט אם אם אתם מעשנים כבדים או צרכני צבענים ״קשים״. לאחר הטיפול, אין ללעוס קרח או לכסוס ציפורניים. יש לצחצח שיניים רגיל, לעבור עם חוט דנטאלי כל יום בצורה אופקית ולא אנכית, לבצע ניקיון שיניים תקופתי לפחות ארבע פעמים בשנה. במידה וחורקים שיניים במשך הלילה יש להשתמש במגן חריקות לילי, מומלץ להפסיק לעשן, לחתוך מזון לחתיכות קטנות וללעוס בעזרת השיניים הטוחנות האחוריות.

ווניר פורצלן - ווניר פורצלן או ציפוי בלמינייט היא אחת הטכניקות היותר מלהיבות בקוסמטיקת השיניים, הוויניר כרוך בהדבקת משטח דק מווניר פורצלן על פני השן. היתרון העיקרי שלו הוא היופי והחוזק של החומר. הפורצלן (חרסינה) בשונה מהקומפוזיט, אינו סופג כתמים והוא מחזיק שנים רבות. בנוסף, ע״י הדבקת וויניר פורצלן ניתן לשנות ולהתאים את הגודל והצורה של השן כך שלבסוף תשיגו חיוך של מיליון דולר. ווניר פורצלן מיועד לשינוי משמעותי של צבע השן עם תוצאות אסתטיות נאות לאורך שנים.

התקנת כתרים - הנחת כתרים על כתמי שיניים בעיתיים כרוכה בהוצאה ניכרת ובזמן, במיוחד כאשר משווים אותה להלבנת השיניים. מכל מקום, הכתר יוצר תוצאה אסתטית שקרובה לשלמות. התקנת כתר דורשת השחזה של מבנה השן הטבעית ולכן היא מומלצת רק לשן מוכתמת שיש לה בעיות אסתטיות או תפקודיות נוספות.

שפשוף בלחץ אוויר - הפעלת לחץ אוויר או סילון אוויר מאפשרת לרופאי השיניים לבצע שורה של טיפולים עם מכשיר חלופי למקדח. סילון אוויר עובד על ידי הזרמת אוויר לתוך משטחי השן. האוויר הדחוס מסלק שאריות מזון. שפשוף בלחץ אוויר יוצר הזרמת חלקיקים ואוויר דחוס שכאשר הוא מכוון אל החלק הרקוב בשן הוא מסיר חלקיקים קטנים ממנה ואת כל הפלאק ובכך הוא מנקה את האזור מכתמים שטחיים. לחץ האוויר מכיל חלקיקים המבוססים על סיליקה, חומצת אלומיניום או תערובת של סודה לאפייה. אלו מותזים על השן עם אוויר דחוס או גז והחלקים שהוסרו נשאבים מהפה על ידי משאבת יניקה.