התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- כשעה
מספר ניתוחים- אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

מתאים לנשים וגברים המועמדים להשתלות שיניים הסובלים ממחסור של עצם בלסת

השוו מחיר לטיפולי שיניים מורכבים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

הרמת סינוס

משך ההליך- כשעה
מספר ניתוחים- אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

מתאים לנשים וגברים המועמדים להשתלות שיניים הסובלים ממחסור של עצם בלסת

הרמת סינוס (הרמת סינוסים) הוא ניתוח שמגדיל את כמות העצם באזור הטוחנות ובקשת השיניים העליונה בעזרת עצם שמוספת בדרך כלל בין הלסת וחלל הסינוס בשני צידי האף. מטרת הניתוח היא להכין את הלסת לקליטת שתלי שיניים. כאשר מאבדים את השיניים הטוחנות העליונות, חלל הסינוס נוטה לסגת קרוב יותר לצמרת הסינוס ובמשך הזמן, קצוות חלל הסינוס עלולים לסגת כל כך קרוב עד שלא תישאר עצם לאחיזת השתלים.

על ידי “הרמת” הקרום המכסה את חלל הסינוס, הרופא המנתח יוכל להוסיף רקמות עצם ולהשתילם בחלל הסינוס. לאחר החדרת העצם (עצמית, עצם סינטטית, עצם שור או שילובים בין הסוגים השונים) היא מתקשה ומשמשת “קרקע” שתומכת ואוחזת בשתלים (כל האזור הופך קוֹהֶרֶנְטִי עם עצם טבעית).

המלצת המערכת

השתלת עצם והרמת סינוס מתאימה למצבים בהם לא ניתן לעבור השתלת שיניים עקב חוסר עצם. החוסר מתהווה עקב דלקות שגרמו לספיגת עצם, מחלות חניכיים, חוסר שיניים מולד ועוד. זקוקים להרמת סינוס ושתלים? חשוב שתבצעו את ההליך במרפאה מנוסה שתמנע כשלון בקליטת השתלים וחלילה בהתקנתם שלא כשורה הגוררת בעקבותיה טיפולים מורכבים להחזרת המנשך התקין.

 


מתי צריך לעבור הרמת סינוס?

את הרמת חלל הסינוס יש לבצע כאשר אין מספיק עצם בלסת או כאשר הסינוסים קרובים מידי להחדרת השתל והסיבות לכך הם רבות וכוללות את האנטומיה של הגולגולת - החלק האחורי בלסת העליונה מכיל פחות עצם מאשר התחתונה, אובדן שיניים ובעיקר אובדן שיניים טוחנות (אחוריות או קדמיות). סיבה נוספת כאמור המחייבת הרמת סינוס היא מחסור בעצם (עובי העצם בלסת קטן מ- 10 מילימטרים) כאשר המטופל מעוניין בהשתלת שיניים. הסיבות לספיגת עצם או איבוד עצם נובעות עקב מחלות חניכיים, דלקות המסבות נזק למסב השן, חוסר מולד בשיניים, אובדן שן שלא מטופל בזמן כך שהשן חסרה בפה לתקופה ממושכת (גורם לכך שהעצם שנותרת באזור זעומה).

 


טכניקות באמצעותן מבצעים את ההרמה

ישנן מספר טכניקות באמצעותן מבצעים הרמת סינוסים כאשר המקובלת ביותר ע”י רופאי השיניים בישראל ובעולם היא הרמת סינוס פתוחה. הרמת סינוס פתוחה מבוצעת ע”י כניסת הרופא דרך חלון הנקרא חלון לטרלי שזה למעשה חתך שמבצע הרופא בחניכיים ובסמוך לסינוס. טכניקה נוספת בה מבוצעת ההרמה מכונה הרמת סינוס סגורה, בהרמת סינוס סגורה “עוברים” דרך המקום שבו ״ישבו״ השיניים מתחת לסינוס. בצורה פשטנית ניתן לומר כי כאשר מבצעים הרמת סינוס ואין זה משנה כרגע באיזה טכניקה עושים זאת (פתוחה או סגורה), הרופא למעשה מגדיל את עובייה של העצם וזאת על מנת שתהיה די עצם עליה ניתן יהיה להתקין שתלים דנטליים.

 


הכנות לקראת ניתוח הרמת סינוס

ניתוח הרמת סינוס מצריך שימוש ברקמות עצם שמקורו במטופל עצמו (עצם עצמית) או מחומר טבעי סינטטי שנפוץ יותר בקרב מרפאות השיניים ואשר מגרה את הגוף להפיק עצם חדשה. העצם מגוף המטופל נלקחת בדרך כלל מהפה (עצם הלחי) או מחלק אחר בגוף כמו מהרגל או מהקרסול. לפני שבכלל חושבים לנתח, המטופל עובר סדרת בדיקות שיעריכו את אנטומיית הסינוס, התנאים שלו (של הסינוס)ֿ, הגובה והעובי של העצם הנוכחית ועוד. כדי לתכנן היטב את כל הניתוח ולשם איסוף כל הפרמטרים שצויינו לעיל על המטופל לעבור צילום C.T, לעיתים, המנתח יסתפק בצילום פנורמי אולם כאן מומלץ שלא לחסוך.

 


למי פונים?

ביצוע הרמת סינוס כחלק מההליך בו מבוצע ניתוח השתלת שיניים בחלק האחורי של הפה ובלסת העליונה, רצוי שיתבצע ע”י רופא מומחה בכירורגיית פה ולסת או פריודנט (מומחה במחלת חניכיים), למרות שעל פי הוראות משרד הבריאות, הרמת סינוס היא פעולה שיכולה להתבצע גם ע”י רופא שיניים כללי. שיעור ההצלחה של השתלת שיניים בפרוצדורה בה מעורבת הרמת סינוס נמוכה יחסית מסיכויי ההצלחה בהשתלות שיניים רגילות והיא עומדת סביב ה-80% (בהשתלת שיניים רגילה ללא ביצוע הרמת סינוס, אחוזי ההצלחה בניתוח הם סביב ה- 98%) ומכאן שהמלצתו היא לעבור את הניתוח רק ע״י מומחה.

 


כמה זה עולה?

המחיר להרמת סינוס ללא השתלת עצם מתחיל ב- 5,000 ₪ ומגיע עד לעשרת אלפים ₪ וזאת כתלות ברופא המבצע את הניתוח. ברגע שצריך נוסף על הרמת הסינוס לבצע השתלת עצם הרי שהמחיר מאמיר וזאת כתלות בכמות העצם אותה יש להשתיל, בהנחה וזו עצם סינטטית (נמדד בגרמים) המחיר הוא סביב 1,000 שקלים לכל גרם נוסף על המחיר של הרמת הסינוס. אם אתם עומדים לפני תוכנית טיפולים גדולה המצריכה מספר רב של שתלים דנטליים, הרי שגמישות הרופא המטפל תבוא לידי ביטוי במחיר הסופי של כל הפרוצדורה (שכמובן אמור להיות נמוך יותר לעומת ״פירוק המחיר״ ותמחור כל חלק בנפרד).

 


הגדלת רצפת עצם הסינוס

העצמות שמרכיבות את הפנים הן חלולות ומכילות כיסי אוויר הידועים בשם סינוס. הסינוסים נמצאים בחלק האחורי העליון של השיניים (לסת עליונה), כאשר מאבדים שיניים באזור זה, רצפת סינוס הלסת פוחתת אל תוך החלל שנוצר היכן שהיה השורש של השן שנפלה. כדי להחדיר שתל ישנו צורך להביא את רצפת הסינוס למקום הקודם היכן שהייתה בהתחלה וזאת על ידי הוספת תחליף עצם - מה שנקרא הגדלת רצפת עצם הסינוס או הרמת סינוס.

 


חומרים להרמת סינוס

החומרים בהם משתמשים הכי הרבה לתחליף עצם נחשבים למאוד בטוחים ונקראים ביו-אוס (Bio-Oss) אשר מופק מעצם של פרה. החומר עבר טיפול להסרת כל הפרוטאינים כך שלא קיים כל סיכון למחלת הפה והטלפיים או למחלת הפרה המשוגעת. משתמשים בחומר הזה מעל ל- 30 שנים ללא בעיות כלשהן, והוא החומר המועדף בדרך כלל לשימוש כחומר מילוי עצם ברוב המקרים. Bio-Oss מצטיין בגודל הגבישים אשר קובע את הקישוריות הספציפיות של הנקבוביות, בו פני השטח של העצם הקיימת הופכת להיות “קבילה” בקליטת החומר אל מולקולת העצם היוצרת אחידות קבועה של האוסטאובלסטים (תאי העצם). ישנם קרומים שנמסים ושאין צורך בהסרתם, השימושיים ביותר עשויים מקולגן הנחשב לבטוח במיוחד.

הרמת סינוס     


מילוי גוש עצם

במקרים נדירים, כאשר מתרחש “אובדן” גדול של עצם בחלק הקדמי בלסת העליונה, יהיה צורך בבניית “גוש עצם” (באותה צורה בה מכינים בלוקים בבנין). העצם נלקחת בדרך כלל מהחלק האחורי של הלסת התחתונה או מעצם הלחיים. הגוש הזה מחובר בביטחה לרכס החסר באמצעות ברגי טיטניום לעצמות ומאפשר לשתלי השיניים להיות מקובעים על גוש עצם זה לאחר שהוא התאחה.

 


שתלים והרמת סינוס בניתוח אחד

קיימת אפשרות לעבור השתלת עצם יחד עם התקנת שתלים דנטאליים רק אם מתקיימים תנאים אנטומיים מתאימים. משתמשים בשתלים מיוחדים המסוגלים להיאחז על עצם מינימאלית. השתלת שיניים במקביל להרמת הסינוס מתאפשרת כאשר ישנה אפשרות לייצוב התחלתי של השתל, המבטיח החלמת השתלים וזאת ללא תזוזות מיקרוניות וכאשר התהליך אינו מצביע על בעיות כירורגיות כלשהן שעלולות להתפתח כתוצאה מקיצור ההליך.

 


כאבים והחלמה לאחר הרמת סינוס

אזור הניתוח נוטה ברוב המקרים להתנפח, לפעמים יטפטף דם מחלל האף או הפה. הרופא ימליץ על שימוש בספריי מלח כדי לשמור על הלחות בחלק הפנימי של האף. במידת הצורך תקבלו תרופה נגד התעטשויות שתמנע “מלדחוף” את מילוי העצם ממקומו ולגרום לחללים לא רצויים. כל מי שסובל מאלרגיות עונתיות יעבור את ההליך בתקופה בה האלרגיה לא משפיעה. בנוסף תקבלו אנטיביוטיקה ותדרשו לשטיפות פה אנטי מיקרוביות כדי למנוע זיהום.

המטופל יחזור לאחר מספר ימים למרפאה כדי להסיר את התפרים ולבדוק את התקדמות ההחלמה. להלן מצבים שעלולים להתרחש לאחר הרמת סינוס בהם יש לערב את הרופא המטפל: הכאב אינו פוחת במהלך הזמן, הדימום אינו מפסיק לאחר יום או יומיים, מפתחים חום גוף - חום גוף של 38 מעלות עלול להצביע על זיהום, ישנה הרגשה כי חומר מילוי העצם זז לאחר התעטשות או קינוח האף, נפיחות או כאבים שמתגברים עם הזמן (הכאבים צריכים לרדת לאחר יומיים).

 


סיכונים וסיבוכים לאחר הרמת סינוס

הסיכונים בתהליך הם זניחים כאשר הם מבוצעים ע”י מומחה לשיקום הפה, אולם עדיין סיבוכים עלולים להיווצר במקרים אישיים ומסוימים. להלן הסיבוכים שעלולים להיגרם כתוצאה מהניתוח:

  • הפרעות בתחושה גם בשפה וגם בלסת העליונה.
  • סִינוּסִיטִיס (דלקת סינוסים) בלסת העליונה.
  • החומר שהוסף לעצם אינו הופך לעצם ואז לא מתאפשרת ההשתלה.
  • פגיעה במבנים הסמוכים כמו העצבים, לחיים וכלי דם עם תוצאות הנלוות לכך.
  • החומר המושתל גודל לתוך רקמות החיבור, גם במקרה זה לא מתאפשרות השתלות שיניים.
  • קריעת קרום הרירית בסינוס בלסת העליונה יגרום לאיבוד החומר שמחליף את העצם.
  • דלקת בסינוס שמתפשטת למבנים סמוכים שתצריך ניתוח נוסף להחלפת העצם.