התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner
prescription

השוו מחיר להשתלת שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

השתלות שיניים

prescription

כאשר השיניים נושרות או נעקרות יש למלא את החלל שנוצר בהקדם שכן מחסור בשיניים אינו רק משפיע מבחינה אסתטית הוא אף פוגם ביכולת הדיבור ובפונקציית הלעיסה. אם השן החסרה אינה מוחלפת בזמן, השיניים שמסביבה מתחילות לזוז. שיניים שזזות יוצרות סדקים חדשים בהם הפלאק ״מתחבא”, דבר שעלול לגרום לעששת שגוררת מחלות חניכיים, ספיגת עצם ואף עלולה להוביל לאובדן שיניים נוספות. אחת הדרכים הפופולריות להשבת המנשך התקין היא השתלות שיניים (Dental Implants).

בשונה משיניים תותבות שיושבות על קו החניכיים ובניגוד לגשר שמשתמש בשיניים הסמוכות לגישור על השן החסרה, מחדירים שתלים דנטליים בניתוח לתוך עצם הלסת, שם הם משמשים כבסיס לשיניים חלופיות. שתל דנטלי נראה ומרגיש כמו שן טבעית ומאפשר לכם לחייך בפה מלא, לדבר וללעוס בדיוק כמו מקודם.

המלצת המערכת

השתלת שיניים היא ההליך המשמעותי ביותר בענף רפואת השיניים. בשלושת העשורים האחרונים, חל שיפור משמעותי בטכניקת ההשתלה והיום כבר אין כל סיבה להישאר ללא שיניים. ניתן לבחור מבין מספר טכניקות להשתלה במחירים שפויים בליווי צוות מקצועי ומנוסה להחזרת המנשך התקין. חשוב רק לבחור היטב במרפאת השיניים המתאימה.

 


מהן השתלות שיניים?

השתלות שיניים באופן כללי יכולות להתבצע אצל כל רופא שיניים אולם מומלץ לבצע אותן אצל מומחה - דהיינו או כירורג פה ולסת או פריודונט (מומחה לחניכיים) שממקם על הלסת שורש שן מלאכותית (שתל דנטלי), המשמשת בסיס לשיניים (מבנה וכתר) או לגשר. הטכניקות המתקדמות להשתלות שיניים אינן נשענות על תמיכה בשיניים סמוכות כמו בהרכבת גשרים, אלא הן עצמאיות ומבוצעות ללא כל פגיעה בשיניים סמוכות כאשר אין צורך בשן או בשיניים תומכות. השיניים המושתלות נראות ומרגישות טבעיות. השיניים המלאכותיות המתקבלות לאחר ההשתלה והשיקום הן קבועות ואם תקפידו על הוראות הרופא תוכלו להנות מהן למשך כמה עשרות שנים.

 


התנעת התהליך

פגישת הייעוץ - הכל מתחיל בפגישת הייעוץ שבה תשאלו על מצבכם הבריאותי. למצב הבריאותי הכללי שלכם יש השפעה מהותית על התהליך, למשל, חולים סוכרתיים דורשים הכנה שונה לחלוטין ממטופלים בריאים. במהלך הפגישה תתבצע סקירה ראשונית של מצב הפה, יסרקו החללים בהם אמורים למקם את השתלים ולאחר מכן תופנו לצילומים, במרפאות השיניים הגדולות ניתן כבר לבצע את הצילומים שברוב המקרים יכללו צילום פנורמי וצילום C.T. התוצאות יעובדו על ידי הרופא ובעקבות הממצאים תוצע תכנית טיפול.

טיפולים מקדימים - יהיו מקרים שיצריכו טיפולים מקדימים עוד לפני ביצוע ההשתלה כמו למשל הכשרת מצב החניכיים, טיפול בריקבון ובמקרים אחרים יהיה גם הכרחי לעקור שיניים שנמצאות במצב גרוע. לעיתים תזדקקו גם לטיפולים אורתודונטיים. כאשר הפה תקין (אין מחלות חניכיים, אין ריקבון פעיל או דלקות מכל סוג שהיא) מכינים את תכנית הניתוח.

 


ניתוח השתלות שיניים

כאמור בסוף פגישת הייעוץ הציע הרופא תכנית טיפולית שמשקפת את הצורך וזאת בהתאם למצב המתרפא, עלויות הטיפול, סוג השתלים, טכניקת ההשתלה ואופי ההרדמה. כעת המטופל יושב על כסא רופא השיניים כשפיו מורדם. בשלב הבא יקדח הרופא מספר חורים בעצם. “חורים” אלו יכולים להתבצע דרך החניכיים. ניתן גם להרים את החניכיים ע״י ביצוע חתך קטן. בחורים הללו, מניחים את השתלים, ומנקודה זו, כפי שנקבע מראש ממשיכים בדרכים הבאות:  

העמסה מיידית - הנחת עוגנים וירכות זמניות או קבועות, ולאחר מכן העמסת שיניים מיידית. שיניים אלו הן זמניות, חודשים לאחר מכן מחליפים אותן בשיניים קבועות (למעט מערכות מיוחדות בהן אפשר להניח מיידית את השיניים הקבועות). בשיטה זו המטופל ייצא עם שיניים מיד בסיום ההליך. בשלב הבא עוברים סדרת בדיקות, כדי להבטיח שהכול מתנהל כשורה וכדי לפתור כל בעיה בהתהוותה (בהנחה והיא אכן מתרחשת). בבדיקות אלו מבצעים לעיתים ויסותים בשיניים הזמניות במידת הצורך. כאשר השיקום גדול, יתכן שתזדקקו לפונואוֹדְיוֹלוֹג (מורה לצְלִיל ושמע), שיעזור לכם להתבטא היטב.  

השתלת שיניים תוך שימוש בכיפת ריפוי - השארת השתלים הדנטליים במקומם והוספת כיפת ריפוי (אלמנט המאפשר לחניכיים להירפא היטב מסביב לשתל). יש להמתין מספר חודשים עד אשר מרכיבים את מערכת השיניים הקבועה.

השתלות שיניים קלאסיות - רופא השיניים שלך יקדח חור בתוך עצם הלסת ויבריג פנימה שתל טיטניום. חלק זה בהתקנת השתל הדנטלי נשמע כואב, אך לרוב המטופלים מספיקה הרדמה מקומית בלבד. בסיום ההליך, החניכיים נסגרים מעל השתל הדנטלי, אשר יישאר מכוסה זמן מספיק כדי להתמזג עם העצם (Osseointegration). תהליך ההתמזגות אורך לרוב שלושה עד שישה חודשים. בשלב השני של הטיפול, השתל הדנטלי נחשף ומתווספת משענת המשמשת כהרחבה ויחד עם השתל משמשים כבסיס לשן החדשה. ברגע שרקמת החניכיים מסביב למשענת מחלימה, הרופא יתקין מעל כתר דנטלי. מכיוון שהכתר מקובע על המשענת, השן החדשה תהיה מוגנת לחלוטין ותתפקד כמו כל שן אחרת.

 


תחזוקת השתלים ומפתחות להצלחה

הרמת סינוס - המפתח להצלחה בהשתלת שיניים הוא כמות ואיכות עצם הלסת במקום בו אמורות להתבצע ההשתלות, החלק האחורי העליון הוא הקשה יותר להשתלה מכיוון שאין בו כמות מספיקה של עצם ומפני קירבתו לסינוס. הרמת הסינוס באה לפתור בעיה זו ע”י הרמת גובה הסינוס ויצירת עצם למיקום השתל.

תיקון מבנה - פגם או מום בלסת העליונה או התחתונה יכולים להוות מכשול שאינו מאפשר השתלות שיניים. כדי להתגבר על הבעיה, מסירים את החניכיים מעל מבנה העצם לחשיפת הפגם בלסת, ממלאים את המקום בעצם (עצמית או סינטטית) ומכשירים את האזור לקראת ההשתלה. תהליך זה משפר את אחיזת השתל הדנטלי בעצם ומבטיח את הצלחת ההשתלה למשך שנים רבות.

טיפול בשתלים - שתלים בשיניים צריכים לקבל את אותו הטיפול כאילו הם היו השיניים האמיתיות, יש לשמור עליהן נקיות, ללא כתמים, לצחצח ולהעביר חוט דנטלי לפחות פעמיים ביום.

 


שתלים דנטליים

שתלים דנטליים יכולים להחליף שן אחת, מספר שיניים או את כולן. בנוסף, ניתן להשתמש בשתלים דנטליים כדי לעגן כתרים או שיניים תותבות במקומם. אם תצטרך להחליף את כל שינייך, שיניים תותבות הנתמכות בשתלים הן אידאליות עבורך ומספקות גמישות רבה יותר מאשר שיניים תותבות מסורתיות בעלות נמוכה יותר ממערכת שלמה של שתלים דנטליים בודדים. התקנת השתלים תהיה מוצלחת יותר אם אתה אדם בריא.

המשמעות היא לשמור על היגיינת פה מצוינת, לאכול היטב ולא לעשן. קרא עוד ובהרחבה על היתרונות בהתקנת שתלי שיניים. האם השתלים חזקים יותר ועמידים יותר מתותבות וגשרים? איזה שיפורים חדשים נכנסו לעולם הדנטלי לאחרונה? מהן הסיבות שבגללן נזדקק להשתלות שיניים? לקריאת המאמר שתלים דנטליים

השתלות שיניים     


השתלת שיניים ממוחשבת

ניתוח מונחה מחשב היא טכניקה חדשנית להשתלות שיניים. השימוש בטומוגרפיה ממוחשבת (CT) ובטכניקות סריקה תלת מימדיות, מאפשרות לרופאים לראות במדויק את מיקומי השתלים בתלת מימד, פעולה זו שוללת עבודה אקראית ומראה לרופא המנתח את האזור הטוב ביותר להשתלה. היא גם מאפשרת למנתח ליצור שיקום קבוע עוד לפני הניתוח, ולבצע את השיקום כולו ביום אחד. השתלת שיניים ממוחשבת גורמת לשביעות רצון רבה יותר מצד המטופל ומפשטת את התהליך כולו. ההשתלות והשיקום כולו מושלמים במשך מספר שעות ולא חודשים, המערכת המהפכנית הזאת מציעה דיוק רב לצד בטיחות מירבית. קראו הכל אודות השתלה בעזרת מחשב      


השתלות שיניים אול און 4

למרות שתהליך שגרתי להתקנת שתל דנטלי לוקח בדרך כלל מספר חודשים וכולל ביקורים רבים אצל הרופא, טכנולוגיית השתלים הדנטליים ממשיכה להתפתח. אחד מהפיתוחים שנחשבים בישראל ובעולם הוא הליך המכונה אול און 4 ( All on 4). מדובר בטכניקה אותה המציא רופא פורטוגלי בשם מאלו עוד בשנות ה - 90 באמצעותה מחדירים ארבעה שתלים ללסת אחת במקום 8 כפי שמקובל. התקנת השתלים מתבצעת לאחר סריקת מחשב ואיתור הנקודות בהן יש מספיק עצם להחדרת השתלים וחלוקת עומס מתאים שלאחריה מתקינים מערכת שיניים שלמה (פלסטיק או חרסינה). בהשתלות שיניים אול און פור עוקרים את כל השיניים בלסת! קראו בהרחבה על השיטה איתה תוכלו לצאת עם שיניים קבועות ביום אחד

   


השתלות שיניים ביום אחד

השתלות שיניים ביום אחד הן אפשרות מומלצת לקיצור לוח הזמנים של ביצוע השתלה רגילה שאורכת מספר חודשים (המתנה עד לאיחוי השתל בעצם הלסת, ריפוי האזור סביב החניכיים ועוד) וזאת כאשר מצב הפה מאפשר זאת, דהיינו התאמה אנטומית של הפה להליך. השתלת שיניים ביום אחד אינה מומלצות לכל מתרפא ויש לדון על כך עם הרופא בפגישת הייעוץ ולאחר שבוצע צילום טומוגרפייה לבדיקת מצב הפה כולל כמות וצפיפות העצם בלסת. קראו כיצד משתמשים בשתלים זמניים? איך משתילים שיניים ביום אחד? מהי העמסה מיידית וכיצד עוקרים שיניים ומשתילים שתלים מיד לאחר מכן.לקריאת המאמר השתלת שיניים ביום אחד