התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- מספר שעות
מספר טיפולים- לרוב יום אחד!
זמן החלמה- קצר יחסית
תוצאות- קבועות

השתלת שיניים ביום אחד תתאים לאנשים בריאים, מחוסרי עצם ולחילופין לבעלי עצם טובה (לא תמיד), שאיבדו הרבה שיניים באופן יחסי, שמעוניינים להחזיר לעצמם את פונקציית הלעיסה התקינה בפה.

השוו מחיר להשתלות ביום אחד

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

השתלות שיניים ביום אחד

משך ההליך- מספר שעות
מספר טיפולים- לרוב יום אחד!
זמן החלמה- קצר יחסית
תוצאות- קבועות

השתלת שיניים ביום אחד תתאים לאנשים בריאים, מחוסרי עצם ולחילופין לבעלי עצם טובה (לא תמיד), שאיבדו הרבה שיניים באופן יחסי, שמעוניינים להחזיר לעצמם את פונקציית הלעיסה התקינה בפה.

השתלות שיניים ביום אחד (One day dental implants) הן למעשה ניסיון לקצר את הליך ההשתלה המסורתי האורך בין חודשים ספורים ועד לשנה (בהתאם ללסת המטופלת) וכדי להימנע משיקום ארוך יחסית הכרוך גם בשיניים תותבות זמניות על כל המשתמע מהמונח זמני. אם בעבר המתינו בין 4 ל- 8 חודשים לפני הנחת השן שיועדה לשתל, כיום זמן ההמתנה פחת הרבה יותר עד למצב בו ניתן להתקין שתל ושן תוך שעה בלבד. ההליך מתאים כמובן גם לקשת חניכיים שלמה (עליונה ותחתונה) דהיינו אפשר להרכיב את כל מערכת השיניים תוך יום בודד אחד! השתלות שיניים ביום אחד מתבצעות בהצלחה מזה שנים במספר טכניקות (העמסה מיידית ואול און 4) עליהן נרחיב בהמשך.

המלצת המערכת

השתלת שיניים היא ההליך המשמעותי ביותר בענף רפואת השיניים. בשלושת העשורים האחרונים, חל שיפור משמעותי בטכניקת ההשתלה והיום כבר אין כל סיבה להישאר ללא שיניים. ניתן לבחור מבין מספר טכניקות להשתלה במחירים שפויים בליווי צוות מקצועי ומנוסה להחזרת המנשך התקין. חשוב רק לבחור היטב במרפאת השיניים המתאימה.

 


העמסה מיידית

העמסת שיניים מיידית (All at once) היא טכניקה שבה מיד לאחר הניתוח הכירורגי במהלכו מקובעים השתלים הדנטליים ללסת (לאחר עקירת שיניים ״חולות״) יתקין הרופא המטפל גשר זמני המחליף תותב נשלף בשונה מהטכניקה ״הרגילה״ שבה יש להמתין מספר חודשים לאחר ההשתלה, עד שהשתלים הדנטליים יקלטו בעצם ורק לאחר מכן מתבצעת עבודת השיקום קרי - התקנת כתרים, גשרים או תותבות והכול לפי הצורך.

קיימת גם אפשרות אחרת לפיה הרופא ישתמש בשתלים זמניים ולא קבועים ועליהם יבצע את עבודת השיקום, מה שיאפשר לשתלים הקבועים שהושתלו בפה להיקלט היטב. לאחר האיחוי, מסירים את העבודה הזמנית כולל השתלים הזמניים ומבצעים שיקום סופי על השתלים הקבועים. העמסה מיידית מאפשרת למעשה למטופל לצאת כבר ביום ההשתלה עם שיניים שהן כמו קבועות.

 


תנאים לביצוע העמסה מיידית

  1. עצם לסת טובה - דרוש נפח עצם משמעותי הן מבחינת גובה, עובי והן מבחינת צפיפות ולכן מטופלים חסרי עצם, אינם מתאימים להשתלות שיניים ביום אחד בהעמסה מיידית. את מצב העצם קובעים בהסתמך על אבחון CT.
  2. עצם גבוהה - מאחר והעמסה מיידית מצריכה שימוש בשתלים דנטליים ארוכים המספקים מעין ״עוגן יציב״, דרוש מבנה אנטומי מסויים המצריך עצם גבוהה, ללא עצם שכזו, לא ניתן יהיה להעמיס שתלים דנטליים יציבים כך שסיכויי ההצלחה יהיו נמוכים וההליך ברוב המקרים יכשל.
  3. שימוש בשתלים ייחודיים - כדי שההשתלה תצליח צריך להשתמש בשתלי שיניים מיוחדים ויעודיים להעמסה מיידית. השתלים למשל, צריכים להיות מחוספסים על מנת להתמזג היטב עם העצם.
  4. גורמים שמכשילים את ההליך - ברוקסיזם (חריקת שיניים) או לחצים מסוגים אחרים על מערכת השיניים ימנעו מכם לעבור השתלות שיניים ביום אחד בהעמסה מיידית. אם אתם מעשנים כבדים, סובלים מסוכרת לא מאוזנת ומחלות נוספות, עדיף להימנע מהעמסה מיידית.

השתלות שיניים ביום אחד     


השתלות שיניים ביום אחד בשיטת all on 4

גישת הטיפול החדשנית הזו הומצאה כבר בתחילת שנות ה- 90 אולם היא רקמה עור וגידים בשלהי המאה הנוכחית ורק בשנים האחרונות היא נחשבת לפורצת דרך של ממש כאשר משתמשים בה להתקנת שתלים דנטליים בשתי הלסתות. טכניקת אול און 4 הומצאה ע”י ד”ר מאלו הפורטוגלי ויתרונה המשמעותי הוא סיום הליך ההשתלה בשני מפגשים כך שלמטופל מורכבת מערכת שיניים חדשה למעשה בתוך יום אחד בלבד. מטרת ההליך היא להשתמש במספר המועט ביותר של שתלים, להימנע מניתוח השתלת עצם בלסת ולספק שיקום עם תוצאות באיכות גבוהה ובזמן קצר ככל האפשר.

מבצעים all on 4 כאשר המטופל חווה אובדן שיניים נרחב ובמצבים בהם באזורי ההשתלה המיועדים אין עצם איכותית. בטכניקה זו יש לעקור שיניים לא יציבות שמאחוריהן יש עצם לסת איכותית. לאחר העקירות, מתקינים ארבעה עד שישה שתלים בזוית של כ-45 מעלות כך שהגשר שמותקן על השתלים ואשר הוכן מבעוד מועד מקבל תמיכה מספיקה על פני השטח הגדול עליו הוא יושב. השתלות שיניים ביום אחד אול און 4 מונעות השתלת עצם וחוסכות אלפי שקלים עבור השתלות מיותרות של לפחות 6 עד 8 שתלים בלסת.

 


השתלת שיניים ביום אחד לעומת שיניים תותבות

השתלת שיניים ביום אחד מספקת למטופל שיניים קבועות, יציבות ומתפקדות בדומה לשיניים טבעיות הן מבחינה פונקציונאלית והן מבחינת מראה. לעומת ההשתלה, שיניים תותבות הן לרוב מתקנים נשלפים הדורשים ניקוי כל לילה. בנוסף, מכיוון שהשיניים אינן קבועות ומקובעות למקומן, הן לרוב ״מחליקות״ גם בשימוש נורמאלי ויום יומי. מסיבה זו, שוק הדבקים התפתח בניסיון לשמור על השיניים במקומן. למרות הדבקים האיכותיים, אנשים די נרתעים בסופו של דבר משיניים תותבות.

השתלת שיניים ביום אחד, מספקת למטופל סט שיניים מלא שמתחבר באופן קבוע לשתלים. המערכת ניתנת להסרה רק על ידי רופא השיניים, והיא הדבר הקרוב ביותר לשיניים טבעיות מכל הבחינות. השתלות שיניים ביום אחד מאפשרות למטופל מנשך חזק יותר מאשר בתותבות בגלל שהלחץ מופנה ישירות לעצם ולא כלפי החניכיים. כלומר, מטופל עם שתלים יכול לאכול כמעט הכל וזאת מבלי להיות מוטרד ממצב השיניים.