התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- יום אחד עד שנה
מספר טיפולים- 1 - 4
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

השתלת שיניים תתאים לאנשים בריאים שאיבדו שיניים עקב ריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, שמעוניינים להחזיר לעצמם את פונקציית הלעיסה התקינה בפה.

השוו מחיר להשתלת שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

השתלות שיניים יתרונות וחסרונות

משך ההליך- יום אחד עד שנה
מספר טיפולים- 1 - 4
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

השתלת שיניים תתאים לאנשים בריאים שאיבדו שיניים עקב ריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, שמעוניינים להחזיר לעצמם את פונקציית הלעיסה התקינה בפה.

השתלות השיניים הן תחליף מושלם למערכת שיניים קלוקלת, מדובר במתקנים קטנים שמוחדרים לתוך עצם הלסת התחתונה או העליונה התורמים “להצלה” של הפה במצב בו חסרות מספר שיניים או כאשר אובדן השיניים הוא מוחלט.

בגלל הפשטות שבהליך ומחירן הלא גבוה יחסית לשנים עברו, הנורמה היום היא לא להתפשר על מצב בו ישנו מחסור בשיניים ולמעט מצבים שבשוליים ממליצים לעבור השתלות, זו גם הסיבה מדוע השיטות השונות להשתלות שיניים צוברות תאוצה ומעניקות יתרונות רבים למטופל.

היתרונות שיש לשתלים בשיניים לעומת אפשרויות טיפול אחרות בשיקום שן אחת, מספר שיניים או קשת שיניים שלמה הם רבים כאשר בכל מצב, השיניים החדשות יהיו מאוחדות עם העצם ולא עם שיניים אחרות. להלן יתרונות וחסרונות של השתלות שיניים.

המלצת המערכת

השתלת שיניים היא ההליך המשמעותי ביותר בענף רפואת השיניים. בשלושת העשורים האחרונים, חל שיפור משמעותי בטכניקת ההשתלה והיום כבר אין כל סיבה להישאר ללא שיניים. ניתן לבחור מבין מספר טכניקות להשתלה במחירים שפויים בליווי צוות מקצועי ומנוסה להחזרת המנשך התקין. חשוב רק לבחור היטב במרפאת השיניים המתאימה.

 


יתרונות בהנחת שתל בודד או מספר שתלים דנטליים

 1. השתלים הדנטליים מקטינים את העומס על המבנים שנשארו (שיניים, פה) בכך שהם מאפשרים משענת ואחיזה באופן עצמאי לכתרים, לגשרים ולמערכת שיניים שלמה.
 2. הקלה על היגיינת הפה - הגישה לניקיון של שן בודדת, טובה בהרבה בהשוואה לניקיון של גשר מסורתי בין אם הוא נתיק או קבוע. היגיינת הפה במצב של גשר תהיה קשה יותר בגלל שאין אפשרות להשתמש בחוט דנטאלי כך שהמשטחים שמחזיקים את הגשר צוברים שיירי מזון ובנוסף ניתן לתחזק שתלים דנטליים בקלות אחת לתקופה ע״י הוצאתם מהפה וניקיונם.
 3. שיפור הלעיסה - השתלים יציבים ובכך הם מאפשרים גמישות בכל תנועות הלעיסה, עובדה שמונעת הפרעות בעיכול.
 4. השיניים הסמוכות נשארות שלמות - כאשר מתבצעת השתלת שן, השיניים הסמוכות נשארות שלמות בניגוד למצב בו משקמים שן אחת בעזרת גשר שצריך להשחיז שיניים סמוכות ובריאות לחלוטין. אותו דבר מתרחש גם בשיניים תותבות חלקיות אשר נתמכות על שיניים בריאות אחרות ובמשך הזמן מחלישות אותן וגורמות לתנועה של השיניים, לאובדן עצם ולכן במקרים רבים משחיזים גם אותם כדי להתאים תותבת נתיקה.
 5. אין צורך בטיפול שורש, במקרה של כשל בכתר, הטיפול נשאר ברמת הפרותזה.
 6. השתל הדנטלי משפר באופן משמעותי את רמת האסתטיקה והגימור של השיניים בגלל אלמנט הטבעיות.
 7. השתלים עמידים לאורך שנים רבות לעומת כל צורה שיקומית אחרת, התותבות האחרות מחזיקות מעמד בין 5 עד 7 שנים, ולעומתם שתלי השיניים עם תחזוקה והיגיינה מתאימה יכולים להישאר לנצח.
 8. שתלי השיניים משפרים את הביטחון והערכה העצמית והמטופלים מחזירים לעצמם את היכולת לדבר ולחייך בטבעיות.

השתלות שיניים יתרונות וחסרונות     


יתרונות בהנחת שתלים להחלפת קשת שיניים שלמה

 1. שיפור הלעיסה - בגלל שהשיניים מוברגות או מודבקות היטב הן משפרות את הלעיסה ובנוסף הן מעניקות למטופל נוחות רבה. גם מצבים מביכים כמו נפילה או תנועה של התותבות בפה מול קהל אינם מתרחשים יותר.
 2. שיפור בהגהה - בגלל שהשיניים מקובעות היטב מבלי היכולת להינתק, הדיבור הופך להיות שוטף וברור.
 3. הנאה מאוכל - בשיניים תותבות יש חלק דמוי חך, החלק הזה נצמד ללסת העליונה ובכך נמנעת מהמטופל החוויה הקולינרית, קשה מאוד לחוש בטעמים כאשר החך ״סגור״, תחושה זו נעלמת לחלוטין כאשר מותקנים שתלים בשיניים, החך משוחררת ומרגישים את כל הטעמים הנפלאים בפה.
 4. הביטחון חוזר - התותבות מתנדנדות בפה ותמיד גורמות לדאגה, עם שתלים אפשר ליהנות מכל הפעילויות (לדבר, לאכול מהכול ולחייך) מבלי לדאוג.
 5. שיפור אסתטי - הכתרים מחרסינה שמותקנים על השתלים מקנים אסתטיקה גבוה, הם נראים הרבה יותר טוב מהשניים הטבעיות.
 6. מניעה של סחיפת עצם - השתלים שומרים על העצם ומונעים את סחיפתה.

 


חסרונות של השתלות שיניים

 1. מחיר גבוה - מחירן של השתלות שיניים יקר יותר מכל פרוצדורה אחרת אולם לטווח הרחוק יוצא שהן המשתלמות ביותר והן מצדיקות את ההשקעה.
 2. תהליך איטי באופן יחסי - כאשר מבצעים השתלות בשיטה המסורתית פרק הזמן שחולף החל מיום הכניסה לטיפולים ועד לקבלת שיניים קבועות הוא ארוך באופן יחסי ויכול במצבים מסוימים (בהשתלת עצם עצמית) להגיע עד לשנה!
 3. שברים בשתל הדנטלי - יתכנו שברים או התרופפות של החלקים בשתל הכוללים את הכתר והמחבר לקיבוע הכתר. תופעות אלו מתרחשות אצל פחות מ- 5% מהמטופלים. טראומה של הפה או הלסת או ריכוז העומס על הגשר עלול לגרום לכשל מכני ולסיבוכים.
 4. שברים בכתרים - שבר בפורצלן שבכתרים והגשרים שנמצאים על השתלים הוא גבוה יותר מאשר בשיניים הטבעיות בגלל היעדר גורמים לבלימת זעזועים בין השתל לעצם.
 5. יתכנו מספר סיבוכים שלאחר ניתוח, כמו בכל תהליך כירורגי ישנה רמה גבוהה של זיהום וזאת אם לא נוקטים באמצעי המניעה הדרושים. למשל, מומלץ להימנע מעישון לפחות למשך מספר ימים.