התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- ניתוח אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

מתאים בעיקר לאנשים שסובלים מנסיגת חניכיים חריפה או מבעיות חניכיים קשות המחייבות השתלה

השוו מחירים להשתלת חניכיים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

השתלת חניכיים

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- ניתוח אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

מתאים בעיקר לאנשים שסובלים מנסיגת חניכיים חריפה או מבעיות חניכיים קשות המחייבות השתלה

השתלת חניכיים היא תהליך דנטאלי מורכב באופן יחסי המיועד להחלפת חניכיים שעברו נסיגה. הסיבות לנסיגת חניכיים רבות וכוללות גם מחלות חניכיים וצחצוח שיניים ברוטאלי. המטרה בהשתלת חניכיים היא להכשיר את אזור החניכיים להשתלות שיניים וקליטת השתלים הדנטאליים בהצלחה. השתלת חניכיים תשפר את הריפוי שתלי השיניים לטווח הקצר על ידי אספקת כיסוי לשורש השן. לטווח הארוך, השתלת חניכיים תספק הגנה טובה כנגד ריקבון, תצמצם אובדן עצם הלסת ותקנה בריאות פה טובה יותר למתרפא. לפניכם מאמר הסוקר את השיטות להשתלת חניכיים ואפשרויות ההשתלה בהן השתלת חניכיים מתורם, מגג הפה, השתלת רקמות מקשרות, ״השתלה חופשית” ועוד.

המלצת המערכת

השתלת חניכיים היא תהליך דנטאלי מורכב באופן יחסי שמטרתו היא החלפת חניכיים שעברו נסיגה. מאחר ומדובר בפעולה כירורגית לא פשוטה, מומלץ לעבור אותה אצל הפריודונט, שהוא מומחה לחניכיים. התייעצו עם המומחים שלנו, שידעו לתת מענה הולם ובמחיר תחרותי לכל בעיה בחניכיים.

 


מדוע השתלת חניכיים?

כאשר מתחילה להיווצר “בעיה בחניכיים” היא נראית תחילה מטבע הדברים כמפגע אסתטי גרידא אך היא עלולה להוביל לאחר מכן למפגע בריאותי חמור במידה ולא מטפלים בה בזמן. השתלת חניכיים כוללת השתלת רקמות רכות או קשות בהתאם למיקום שבו רוצים לשקם את קו החניכיים. ישנם שני סוגי רקמות חניכיים, רקמות חניכיים ריריות שהן הרקמות הרכות והגמישות, ורקמות הקֶרָטִין (פרוטאין סיבי בשכבות החיצוניות בעור, בציפורניים וכד’) העשויות מחומר הרבה יותר קשה שתפקידו להגן על שורשי השיניים.

כאשר מתחילה נסיגת חניכיים, הרקמות הרכות יהיו הראשונות להעלם, אם מגלים שהן נעלמות בשלב מוקדם, אפשר להשתיל רק את הרקמות הרכות הקיימות עם רקמות רכות אחרות הנלקחות מאזורים אחרים בפה או מתורם. הרקמות הרכות ישקמו את קו החניכיים ויחד עם טיפול פריודונטי, המטופל יוכל למנוע הופעה נסיגת חניכיים מחודשת. במידה והנסיגה עמוקה יותר, תזדקקו להשתלת רקמות חיבור עם חומר חזק יותר שישמור על אזוריה השבירים של השן. במשך התהליך, האזור החשוף בשן, יכוסה בעור מושתל שנלקח בדרך כלל מגג הפה.

 


ניתוח השתלת חניכיים מגג הפה או מתורם?

מחקרים הראו כי חניכיים שעברו השתלה מרקמות תורם, הראו עמידות גבוהה יותר מזו של השתלת חנכיים מהחיך עצמו של המתרפא, כמו כן, חניכיים מתורם מייצרים שכבת השתלה עבה יותר. למרות זאת, העדפת רוב רופאי השיניים היא לבצע השתלת חניכיים עצמית ולא מתורם שכן סיכויי ההצלחה גבוהים יותר בהשתלה עצמית למרות שלעיתים ישנו צורך בהרבה יותר רקמות וקשה להשיג את הכמות הדרושה מהמטופל עצמו. יש לציין כי השתלות חניכיים מתורמים משיגות אף הן שיעורי הצלחה גבוהים. בהקשר הזה יש להוסיף כי קיים גם תוסף פרוטאין, המשפר את התוצאה שניתן להשיג בהליך (אמדוגן), המייצר עצם חדשה וסיבי קשירה. ניתן לחלק השתלת חניכיים לשני סוגים עקריים:

השתלת רקמות מקשרות - משתילים חתיכות רקמות דקות שנלקחות מהצד של גג הפה, בדרך כלל על פני השורש החשוף מהשן וזאת כדי לשפר את המראה האסתטי ולהפחית את רגישות השורש. כמות הכיסוי לשורש משתנה ותלויה בגורמים מקומיים, לא תמיד ניתן לכסות את כל פני השורש. התהליך עוזר גם בבניית רצועת חניכיים עבה יותר בצמוד לשן, ומייצב קווי חניכיים בריאים יותר ועמידים יותר בפני נסיגה נוספת. השתלת רקמות חיבור אינה גורמת לאי נוחות רבה.

השתלת חניכיים חופשית - גם בהשתלה חופשית, לוקחים פיסות רקמה דקות מגג הפה כאשר מטרת ההשתלה היא להפסיק את התקדמות הנסיגה, ההשתלה נעשית בעיקר בבסיס הנסיגה כדי לחזק את אחיזת הרקמות וכדי למנוע נסיגת חניכיים נוספת. השתלת חניכיים חופשית מייצרת יותר אי נוחות.

השתלת חניכיים     


לאחר ניתוח השתלת חניכיים

רוב ההשתלות מבוצעות מסיבות בריאותיות, וכאשר שורש השן נחשפת, הדבר עלול להוביל לחורים בשן ולדלקות שעלולות לסכן את הבריאות בשאר הגוף. במקרים קיצוניים, נסיגת חניכיים עלולה להוביל לאובדן עצם בלסת שיגרום למסע כאבים ארוך בהשתלת עצם בפה ועד לצמיחתה מחדש. במצבים אחרים, התופעה פחותה ומהווה “רק” מפגע אסתטי כאשר המטופל עובר השתלת חניכיים לשיפור מראה השיניים וקו החניכיים.

בדרך כלל רופא השיניים או פריודונט, יציעו למטופל לשקול השתלת חניכיים ויפנו את הפציינט למומחה בתחום במידה ואותו רופא אינו מציע במרפאתו השתלות חניכיים. כמו בהשתלות אחרות גם השתלת החניכיים דורשת זמן החלמה במהלכה על המנותח לבצע שטיפות פה עם תמיסות מלח, ההמלצה היא גם לאכול בצימצום בתקופת ההחלמה. תהליך ההחלמה ילווה בכאבים אותם ניתן יהיה להעלים בעזרת משככי כאבים מתונים.

 


יתרונות בהשתלת חניכיים

השתלת חניכיים הוא תהליך אשר ניתן לצפות כמעט תמיד את תוצאותיו שהן יציבות ו”כריכה” בריאה של חיבור הרקמות. הוספת הרקמות אוטמות מחדש ומגינות על השן ועל העצם שמתחתיה, שני המרכיבים, גם אזור ההשתלה וגם האזור התורם יחלימו כראוי בגלל שרקמות החיבור הן בעלות קוד גנטי זהה. בהשוואה לטיפולי חניכיים אחרים, השתלת חניכיים משיגה את התוצאות הבאות: חניכיים חלקות, הפחתת הרגישות, מניעת ריקבון השיניים, שיפור המראה האסתטי, מניעת נסיגת חניכיים נוספת ושיקום היקפי החניכיים למצב הקודם. בנוסף, השתלת חניכיים איננה טראומטית, אינה דורשת זמן השבתה רב ותוצאותיה הן לטווח הארוך.