התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- תלוי במספר השיניים החסרות
מספר מפגשים- בדרך כלל שניים
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

השתלת שיניים תתאים לאנשים בריאים שאיבדו שיניים עקב ריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, שמעוניינים להחזיר לעצמם את פונקציית הלעיסה התקינה בפה.

השוו מחיר להשתלת שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

השתלת שיניים ממוחשבת

משך ההליך- תלוי במספר השיניים החסרות
מספר מפגשים- בדרך כלל שניים
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

השתלת שיניים תתאים לאנשים בריאים שאיבדו שיניים עקב ריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, שמעוניינים להחזיר לעצמם את פונקציית הלעיסה התקינה בפה.

שיקום שיניים מוצלח תלוי ברובו בתכנון מפורט הכולל התחשבות במגבלות אנטומיות. את התכנון מעבירים במדויק לשדה הניתוח. במהלך השנים התפתחו גישות שונות כאשר תשומת הלב התמקדה בשנים האחרונות בתוצאות איכותיות שניתן להשיג על ידי שילוב הכולל צילום CT וסריקה דיאגנוסטית בטכנולוגיית Cad / Cam. מחשב תלת מימדי (3D) מייצר מדגם של מבנה הפה מנתונים המועברים מצילום ה- CT. את השתלים ממקמים ראשית באופן וירטואלי בדגמי המחשב ובשלב הבא, ממירים את המידע שהתקבל למעין תבנית (דגם של הלסת) שעשויה מסיליקון שעליה מסומנים מיקומי השתלים. דרך החריצים שבתבנית מחדירים את השתלים ובונים את מערכת השיניים. זוהי למעשה תמצית ההשתלה הממוחשבת.

המלצת המערכת

השתלת שיניים היא ההליך המשמעותי ביותר בענף רפואת השיניים. בשלושת העשורים האחרונים, חל שיפור משמעותי בטכניקת ההשתלה והיום כבר אין כל סיבה להישאר ללא שיניים. ניתן לבחור מבין מספר טכניקות להשתלה במחירים שפויים בליווי צוות מקצועי ומנוסה להחזרת המנשך התקין. חשוב רק לבחור היטב במרפאת השיניים המתאימה.

 


השתלת שיניים ממוחשבת - הלכה למעשה

כללי - השתלת שיניים ממוחשבת מאפשרת למנתח, לרופא המשקם וגם למעבדה, לקחת חלק בתכנון ובביצוע ההליך. כל חברי הצוות יכולים להתרשם מהדגם של מבנה הפה על גבי המחשב, להיווכח היכן קיימת העצם הטובה ביותר למיקום השתל והקרבה של אזור ההשתלה למבנה השיניים המשיק. בנוסף, המערכת הממוחשבת מאבחנת שתלים קיימים, ״רואה״ את הסינוס ואף יכולה להעריך את מצב העצב ברצפת השן. הטכנולוגיה המתקדמת תקבע את מיקום השתל האופטימלי דהיינו המקום בו כמות העצם היא הטובה ביותר כך שלבסוף יתקבל שתל יציב ואסתטי.

הערכת מבנה השיניים והכנת “אב טיפוס” - השתלת שיניים ממוחשבת מתחילה בהערכה אסתטית של מבנה השיניים. האורך והצורה של מבנה השיניים החדש, החשיפה שלהן, החיוך והדיבור, היחס בין השיניים לחניכיים, סגר הפה וההגייה הם חלק מהגורמים שנלקחים בחשבון. כאשר מוסכמת תוצאת השיקום, מיוצר אב טיפוס של השיקום הסופי. לאחר מכן נערך רישום למנשך, ובעזרת מקדד עגול קודחים בין 10 ל- 12 נקודות על פרוטזת האב טיפוס. את החור מכינים עד לעומק של מ”מ אחד אשר ממוקם בדרגות שונות וביחס מתאים לסגר הפה. גוטה פרקה (חומר איטום) זורם לחורים, ומשנה את הפרוטזה למונחית רדיוגרף (צילום באמצעות קרינת רנטגן או קרני גמא). המחשב לאחר מכן ישתמש באוטמי קרינה של הסמנים הללו כדי לוודא שהפרוטזה משתלבת בהתאם לעצם של המטופל והדגם הממוחשב.

הכנה לסריקה ומיקום השתלים - כהכנה לסריקת ה- CT, המטופל שמרכיב את אב הטיפוס, ידרש לנשוך את המנשך. לאחר מכן נערכת הסריקה (בעזרת סורק עם קרן מפולחת או בעזרת סורק דמוי חרוט). בשלב הבא תתבצע סריקת CT נוספת שמטרתה לפצות על כך שהחומר האקרילי (גוטה פרקה) של האב טיפוס בסריקה הראשונה הפך לבלתי נראה. לאחר שהמחשב וויסת את הצפיפות הראשונית וסרק את מצב העצם, צורת הפרוטזה על הסריקה השנייה תהיה מדויקת ומיושרת עם תמונת אזור הניתוח. הדגם הממוחשב התלת מימדי של העצם ביחס לפרוטזה האידיאלית מאפשר למומחה לקבוע היכן ימוקם השתל להיאחזות אופטימאלית. לחילופין, הדגם הממוחשב יגלה גם אם יש צורך בהשתלת עצם בלסת.

קיבוע השתלים בלסת - לאחר שההחלטה על מיקום השתלים כבר נעשתה, המחשב משמש כהנחיה כירורגית שתניח את השתלים במדויק על האזור שנקבע מבעוד מועד. השתלים מוחדרים והפרוטזה הזמנית או הקבועה מורכבת גם היא. השתלים הדנטליים שמחליפים את השיניים הטבעיות מורכבים משלושה חלקים: שתל טיטניום שמתמזג עם עצם הלסת, יַרְכָּה שמתלבשת על ראש השתל שעולה מעל לקו החניכיים והכתר שמוצמד לירכה המקנה לשן את המראה הטבעי.   השתלת שיניים ממוחשבת   


השלבים של השתלת שיניים ממוחשבת

  • הערכת מצב הפה וטיפול מקדים - בדיקת שיניים כללית ומקיפה לאיתור בעיות שיניים המצריכות טיפול עוד לפני ההשתלה הממוחשבת כגון: הסרת עששת ורקבון, חורים המצריכים סתימות, טיפול במחלת חניכיים ועוד.
  • סריקת הפה - סריקת CT שהיא צילום רנטגני תלת מימדי של כל הפה והלסתות באמצעותה ניתן לתכנן את ההשתלה.
  • הכנת תוכנית טיפול - הרופא ישוחח עם המטופל אודות מטרות הטיפול ויכין תוכנית אישית.
  • תבנית שיניים ופיתוח דגם – בכדי להכין את הדגם נלקחת תבנית של השיניים, אם למטופל יש שיניים תותבות (נשלפות או קבועות), נלקחת תבנית מהחניכיים.
  • ייצור מתווה הניתוח – המחשב ירכיב תבנית מונחית למיפוי המיקום המדויק של כל שתל שתעזור למנתח למקם את השתלים בדיוק רב.
  • ניתוח השתלת שיניים ממוחשבת – כאשר המיפוי במתווה האישי הוכן והושלם, הרופא המנתח ימקם את השתלים, יעמיס עליהם גשרים זמניים והמטופל יצא עוד באותו היום מהמרפאה עם שיניים.
  • הרכבת השיניים הקבועות – כמה שבועות מסיום הניתוח מסירים את הגשרים הזמניים ומתקינים גשרים קבועים שיקובעו לשתלים.

 


השתלת שיניים ממוחשבת לעומת השתלה “רגילה”

כאשר עוברים השתלת שיניים רגילה נדרשת תקופת זמן של מינימום שלושה חודשים ועד למעלה משנה וזאת בעיקר בכדי “לחבר” את העצם עם השתלים ולתמוך בהם וזאת על ידי איחוי טבעי של השתל עם עצם הלסת. לאחר האיחוי הסופי של השתלים הדנטליים, הללו מחוברים באופן מלא לעצם ואז מתחברות אליהם “השיניים” (מבנים וכתרים). מכיוון שנחוץ קידוח בתוך העצם, טכניקת התמיכה הממוחשבת מבטיחה כי מנתחי השיניים יוכלו “לראות” במדויק היכן הם צריכים למקם את השתלים ולכן הסיכון לטעות בהשתלת שיניים רגילה, גדול יותר מאשר בהליך של השתלת שיניים ממוחשבת. בנוסף, השתלות מונחות מחשב מבוצעת בזמן קצר יותר, פחות כואבות ונחשבות ליעילות הרבה יותר בגלל תכנון חלוקת עומס אופטימאלי.