התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

השוו מחירים ליישור שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

טבעות בשיניים

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

טבעות בשיניים מצמידות כלי מתכת אורתודנטים לפה של המטופל כשמטרת ההצמדה היא יישור השיניים. המדובר הוא ברצועות מתכת אשר כרוכות מסביב לכל היקפי השן. לא כל מטופל נדרש לטבעות בשיניים למרות שהן מתקן עזר לגשר. משתמשים בכלים מיוחדים להצמדתן, למתן הצורה וההסרה של הטבעות מהשיניים. ברוב המקרים בהם המטופל ידרש לטבעות, הן ימוקמו בשיניים האחוריות, בדרך כלל בטוחנות האחוריות אולם הרכבתן תתבצע גם בשיניים הטוחנות הקדמיות. כאשר טבעות בשיניים מורכבות על השיניים האחוריות, הן משמשות יסוד יציב שאליו ניתן יהיה לחבר חוט ממתכת שיגרום להזזת השיניים ויישורן. כלי מתכת אחרים כמו גשר יכולים גם הם להיות מוצמדים לטבעות בשיניים.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות ליישור שיניים בהן אינויזליין, סמכים פנימיים לינגואליים, סמכים שקופים ובלתי נראים, טבעות ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


הרכבת טבעות בשיניים

הרכבת טבעות בשיניים היא תהליך פשוט אשר אינו גורם לאי נוחות למטופל. התהליך מבוצע תחת השפעה של הרדמה מקומית או אלחוש למרות שאין חיתוך או פגיעה בחניכיים. טבעות בשיניים אינן גורמת לכאב ממושך אחר, למעט סוג של לחץ מקומי. השיניים שעוטפות אותן הטבעות, צריכות להיות מופרדות משאר השיניים באזור על ידי שימוש בטְרִיז (יתד) שיוסר לאחר מכן כאשר הטבעות כבר מורכבות. הדבר מאפשר לאורטודנט, מרווח מספיק מסביב לשן כדי שיוכל לשרבב את הטבעת למקום.

כדי שהטבעות יתפקדו היטב, הן חייבות להתאים להפליא לשן של המטופל. בעזרת מכשירים מיוחדים, מרכיבים את הטבעות מסביב לשן ומעצבים אותן כך, שהקצוות יהיו מאובטחים תוך כדי הִצְטַנְּפוּת מסביב לשן. ליתר ביטחון, משתמשים בצמנט (דבק) מיוחד שמונע מהטבעת להחליק מהשן. ישנם מקרים בהם טבעות השיניים עלולות להתרופף. על תופעה שכזו צריך לדווח לאורתודנט מידית וזה אמור לתקנה במהירות כך שהגשר ימשיך לתפקד כיאות. שחיקה וקריעה עלולים לגרום לטבעת להתרופף, לעיסת מזון דביק עלול גם לגרום לנזק לשלמות הטבעות.

 


איך מתקינים טבעות בשיניים?

עיקרון החדרת הטבעות עובד על ידי יצירת מרווח קטן בין המגע שבין השיניים. משתמשים בטבעות שיניים קפיציות לשם כך, הטבעת הקפיצית מורחבת, והחוד שלה מונח על שטח המגע בין שתי השיניים, הפעולה הקפיצית שלה מפעילה כוח שווה בשני הכיוונים בין השיניים ויוצרת מרווח אופטימאלי. זה מה שדרוש כדי להשיג מגע הדוק עם תרכובת של קומפוזיט לחיזוק בשלב מאוחר יותר. השיניים חייבות להיות מופרדות מעט, היכן שהתרכובת נבנית ומבריאה באופן פאסיבי. את המרווח שנוצר משאירים במצב החדש כאשר משתמשים בטריז דנטאלי. התפקיד של הטריז הוא למעשה ליצור התאמת חניכיים לטבעת. כיום ישנם מספר סוגים של טבעות בשיניים עם עיצובים שונים לפי ערכים והם מדורגים בשתי קטגוריות: מערכת הדור הראשון ומערכת הדור השני.

טבעות בשיניים     


השימוש במפרידים לפני הרכבת הטבעות בשיניים

באופן כללי, טבעות השיניים נמצאות מסביב לשיניים הטוחנות בדרך כלל וכדי ליישמם צריך ליצור מרווח בין השיניים הטוחנות ולכן יש להשתמש בטריזים דנטאליים כדי להשיג את המרווח. כלומר, כדי להרכיב את הטבעות, חייבים להתגבר על נקודות המגע של השיניים הטוחנות. הטריזים הם מפרידים קטנים מגומי ששמים בין השיניים ליצור את המרווח הדרוש כדי שמאוחר יותר יורכבו הטבעות לשיניים. יש לציין שהמפרידים הם מאוד לא נוחים ואף כואבים, במיוחד כאשר המרווח בין הטוחנות הוא קטן ביותר וההרגשה היא כמו שנתקעה חתיכת בשר בין השיניים. החלק הקשה הוא היומיים הראשונים. במשך זמן הטיפול עם המפרידים התזונה חייבת להיות רכה, שלב ההפרדה הוא השלב הקשה ביותר, הכואב והבלתי נוח (הכול יחסי).

 


טבעות לשיניים במתקנים הקבועים ליישור שיניים

הטבעות בהן משתמשים במתקנים קבועים של יישור שיניים הם מתכתיים ועגולים המודבקים על השיניים הטוחנות (בזמנו הרכיבו אותן על כל השיניים). כיום הן מודבקות רק על הטוחנות היכן שננעצים התילים והם מחזיקות את כל הלחץ. הטבעות שמחזיקות את המתקן, מבוססות על טבעת מתכתית שמקיפה את כל השן היכן שמרותכת צינורית על הקשת הדנטאלית עם עוד תוספים (ווים וכד’).

ישנם מקרים בהם מוסיפים חריצים עם כנפיים כמו בגשר, והשימוש הוא בעיקר לשיניים אשר יכולות לשאת יותר כוח כמו הטוחנות הקדמיות הקבועות והיכן שלגשר יש בעיות בתמיכה. בנוסף, טבעות בשיניים נמצאות בשימוש כדי לקבע מתקנים ליישור שיניים הנמצאים בחלק הפנימי של הפה (אשר עוזרים להתרחבות הקשת, עוגנים וכד’) או ליצור כוח מחוץ לפה. הטבעות מורכבות על השן בעזרת סוגים שונים של צמנט (שרף, ויונומר של זכוכית שהוא פולימר עם יחידות חשמליות ניטראליות ויוניזציה וכד’).

 


התיל והקשת של המתקנים הקבועים

התילים שמאחדים את הסמכים והטבעות בשיניים הם המערכת האקטיבית שמפעילה את הכוחות, החל מהצינורית שעל הטבעות והחריצים שעל הסמכים שמקבעים אותם עם רצועות ממתכת או מפלסטיק. במהלך כל זמן היישור, משתמשים בסוגי תיל שונים, כאשר מתחילים מהקלים והרכים וממשיכים אל עבר היותר עוצמתיים. על הקשת אפשר ליישם מספר פעולות שתכליתן להזיז את השיניים. מרכיבים את התיל בחריצים של הסמכים ומשתמשים ברצועות לתמיכה, התיל יכול להיות ממתכת או אלסטי, אלה ממתכת הם חוטים רכים בקוטר של 0.25 מ”מ (קוודרט) כיום משתמשים יותר ויותר בחוטים אלסטיים בצבעים שונים.