התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- כחצי שעה
מספר טיפולים- בהתאם לאופי ההלי
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- לאורך שנים

טיפולים משמרים לשיניים יתאימו לכולם! יש להיבדק כל חצי שנה ולטפל ללא דיחוי בשיניים כדי למנוע אובדן שיניים

השוואת מחירים לטיפולי שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

טיפולים משמרים לשיניים

משך ההליך- כחצי שעה
מספר טיפולים- בהתאם לאופי ההלי
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- לאורך שנים

טיפולים משמרים לשיניים יתאימו לכולם! יש להיבדק כל חצי שנה ולטפל ללא דיחוי בשיניים כדי למנוע אובדן שיניים

תפקידם של טיפולי השיניים המשמרים הוא לשמור על מצב השיניים שלנו כמה שרק ניתן ולמנוע אובדן שיניים שממנו אין דרך חזרה. טיפולי מניעה ושימור חשוב ואף מומלץ לבצע גם על החניכיים שהן המנגנון שאחראי על ״תפיסת״ השיניים בתוך עצמות הלסת. הצטברות חיידקים, פלאק ואבנית באזורי השיניים וסביבן עשוי לגרום לדלקות חניכיים שפוגעות במנגנון שמחזיק את השיניים ועד לנסיגת חניכיים חריפה שתגרום לאובדן של כל השיניים בפה.

טיפולי שיניים משמרים כוללים טיפול ברקמות שנפגעו מעששת שיניים, שיחזור מבני השיניים והוא מצריך הדבקת סתימות רגילות (אמלגם, סתימות קומפוזיט או סתימה לבנה ועוד) שיעזרו למנוע טיפולי שורש ובשלב מאוחר יותר אף עקירת שיניים.

טיפולים משמרים מבוצעים גם כדי לטפל במצבים שהם יותר אסתטיים מצד אחד אולם יש להם השפעה גם על שמירת מצב השיניים ובעיקר הדברים נכונים לגבי סדקים ושברים בשיניים אשר עלולים להביא לפגיעה במבנה השן. טיפולים משמרים ושחזור מבוצע באמצעות סתימות מורכבות יותר ויקרות כגון אינליי ואונליי, מילואה ועוד.

ההמלצה שלנו

צריכים לעבור סתימות, הסרקת רקבון עששת וטיפול שורש כדי ״להציל״ שיניים? זקוקים לפתרון מתאים במחיר הגיוני על מנת שתוכלו לשמר על השיניים שלכם?התייעצו עם רופאי השיניים בפורטל, שידעו כיצד לאבחן ומה להציע לכם את הטיפול המתאים.

 


טיפולים משמרים לשיניים

ניקוי אבנית וטיפולי שיננית - השיננית מנקה את האבנית שמצטברת על השיניים. יש להקפיד על ניקוי אבנית וטיפולי שיננית אחת לפרק זמן של כחצי שנה, למרות שקצב ייצור האבנית משתנה בין אדם לאדם (לא כולם מייצרים את אותה הכמות של הרוק וחומציות בפה שמשפיעה על כמות האבנית). האבנית היא למעשה רובד חיידקי שנאחז בחוזקה בשיניים המיוצר מבקטריות של מלחים, זרחן וקלציום. האזורים היותר פגיעים להיווצרות אבנית הם בשיניים האחוריות בלסת התחתונה הממוקמות בקרבה לבלוטות הרוק. מומלץ לעבור ניקוי אבנית כבר בגיל מוקדם וכאשר המרווח בין השיניים מתחיל להיסגר (החל מגילאי 4). בטיפול עצמו, מסירה השיננית שאריות מזון ורובד שקשה להסיר בצחצוח בבית ואף ע״י מכשיר מסוג סילונית . קראו הכל על ניקוי אבנית בשיניים.

הסרת עששת - רקבון בשיניים גורם בהדרגה לכרסום השיניים ולפריצת העששת דרך הדנטין ועד למוך השן. עששת היא אחת המחלות הנפוצות ביותר לצד מחלות פריודונטליות (מחלות חניכיים) בגוף האדם. אם לא מאבחנים ותופסים את העששת בזמן היא הורסת כל חלקה טובה בשיניים ואף עשויה להביא במצבים מתקדמים לאובדן השיניים, כן כן עד כדי כך! כאשר העששת לא מאובחנת בזמן ומטופלת היטב, היא ממשיכה להתפתח ולגרום לרקבון שבתנאים מסוימים עשוי להוביל לאובדן מהיר של שיניים. קראו כל מה שצריך לדעת על עששת שיניים, רקבון ואיתור העששת.

הדבקת סתימות ושחזור שיניים - כאשר הריקבון או תוצרי העששת והחיידקים חודרים לתוך הדנטין, יש לנקות את הרקבון ולהדביק סתימה (לבנה או כסף, סתימת זהב, סתימת יונומר זכוכית או סתימת אמלגם לשיניים אחוריות). הדבקת סתימות ״רגילות״ בשלבי הרקבון המוקדמים, מחזקת את השן ומונעת פגיעה במוך השן. הימנעו מסתימה בשן ע״י חמישה מפתחות עיקריים: היגיינה נאותה, צריכת מזון מתאימה, צריכת פלואוריד (מגיע במי השתייה מהברז) , טיפול אנטי בקטריאלי וכמובן שימוש בחומרי איטום. המשיכו לקרוא ובהרחבה על סוגי סתימות לשיניים.

טיפולי שורש - כאשר העששת בשן עוברת את הזגוגית ואת שכבת הדנטין ומגיעה למוך השן, צריך לבצע טיפול שורש. טיפול שורש מבוצע לעיתים גם כתוצאה של חבלה שלאחריה מוך השן נחשף לזיהום. טיפול שורש מחייב אבחון מתאים (מספר תעלות שורש בשן) לאחריו מחדירים חומר סותם (לרוב גוטה פרקה) שמונע חדירה של חיידקים. אם לא מטפלים בשן בזמן עלולה להתפתח דלקת בעצם לאחריה תגיע גם עקירה ואובדן שן. החיידקים שמתרבים במוך העצם גורמים לזיהום שמלווה לרוב בכאבים חזקים. אין פתרון לתופעה מעבר לעקירה או לטיפול שורש ולכן חשוב שאת ההליך יבצע אנדודונט (מומחה לטיפולי שורש) שכן אחוז לא מבוטל של טיפולי השורש שמבוצעים ע״י רופאי שיניים כלליים נכשלים ומצריכים חידוש טיפול שורש או עקירה. אנדודונט מנקה היטב את תעלות השורש עם ציוד ייעודי (כולל מיקרוסקופ מיוחד) שמאפשר לו להשיג שיעור הצלחה ששואף ל - 100 אחוז. קראו עוד ובהרחבה על טיפול שורש.

טיפול במחלות חניכיים - אם לא מטפלים בחניכיים הם יהפכו להיות רגישות והם אף עשויות לדמם באופן קבוע. העצם בחניכיים נספגת (עד לכדי מצב המכונה נסיגת חניכיים) אם לא מטפלים בזמן, השיניים מתחילות להתרופף והן אף עשויות לנשור! יש להתייחס להיגיינת הפה בכובד ראש ולשים לב היטב לכל סימן גם אם מתפתחת רק דלקת “קלה” או דימום שחולף מהחניכיים. יש לעבור טיפולי מניעה החל מטיפול הקצעת שורשים ועד ניתוחי חניכיים אולם חשוב לאבחן היטב ממה אתם סובלים, מי שאמון על הטיפול בחניכיים הוא הפריודונט. קראו עוד ובהרחבה על דלקת הרפטית, דלקת חניכיים מתקלפת, פריקורוניטיס ודלקת חניכיים במאמר דלקת חניכיים.