התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

לפניכם טיפים מומלצים לשמירה על שיניים בריאות ומצבים מסויימים מהם מומלץ להימנע. גלו באיזה שיטה מומלץ לצחצח שיניים? מה עושים כאשר החניכיים שלנו מדממים ? איך מונעים דלקת חניכיים? איך מצחצחים עם מברשת שיניים חשמלית וגם מה קורה כאשר לא מצחצחים שיניים. המאמר בנוי בצורה של שאלות ותשובות

השוואת מחירים לטיפולי שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

טיפים לשמירה על השיניים

לפניכם טיפים מומלצים לשמירה על שיניים בריאות ומצבים מסויימים מהם מומלץ להימנע. גלו באיזה שיטה מומלץ לצחצח שיניים? מה עושים כאשר החניכיים שלנו מדממים ? איך מונעים דלקת חניכיים? איך מצחצחים עם מברשת שיניים חשמלית וגם מה קורה כאשר לא מצחצחים שיניים. המאמר בנוי בצורה של שאלות ותשובות

ש. מה קורה כאשר לא מצחצחים שיניים ביסודיות או שלא מצחצחים בכלל?

ת. כשלא מצחצחים נכון וביסודיות, מצטברת על השיניים שכבת חיידקים ולכלוך המכונה פלאק או רובד בקטריאלי. את הרובד מורידים ע”י צחצוח ועם חוט דנטאלי. במפגש עם סידן מהרוק, הפלאק נהפך לאבנית, שאותה רק רופא שיניים או שיננית יכולים להסיר בעזרת מכשור מיוחד. האבנית גורמת למחלות חניכיים ולדלקות חניכיים, שמתחילות בחניכיים נפוחים ומדממים עם ריח רע, עד שהמצב מחמיר ומגיע לכדי נסיגת חניכיים + חשיפת שורשים + אובדן עצם. במצב חמור זה, השיניים עלולות להתרופף ולבסוף לנשור.

 

ש. לפני זמן מה ביקרתי אצל רופא שיניים והוא אמר שמצחצחים שיניים מעלה ומטה ולא לצדדים האם זה נכון? איך מומלץ לצחצח?

ת. השיטה הנכונה לצחצוח שיניים נקראת שיטת בס. בשיטת בס, מניחים את מברשת השיניים בזוית 45 מעלות בנקודת המפגש בין השן והחניכיים, כשהזיפים מופנים אל החניכיים. לאחר מכן יש לבצע 8-10 תנועות סיבוביות קטנות ועדינות לכל שן! לבסוף, יש להניח שוב את המברשת בעמדה ההתחלתית, ולהבריש בתנועה ארוכה עד לקצה השן.

 

ש. באיזה מברשת שיניים מומלץ להשתמש?

ת. מברשת שיניים למבוגרים צריכה להיות בדרגת קושי “בינוני = medium”, ואם יש בעיות חניכיים מומלץ להשתמש במברשת בדרגה “רכה = soft”. אורכה של מברשת שיניים מתאימה הוא כ-4 ס”מ והיא צריכה להכיל 3-4 שורות זיפים.

  טיפים לשמירה על השיניים   

ש. כיצד מבוצע צחצוח שיניים במברשת שיניים חשמלית?

ת. משתמשים במברשת חשמלית בדיוק כמו במברשת שיניים רגילה אולם כדאי להקדיש לכל שן בין 5-10 שניות (למעשה בצחצוח שינים עם מברשת חשמלית נחסכת התנועה הסיבובית). חשוב מאוד כי בזמן צחצוח שיניים עם מברשת חשמלית לא ללחוץ חזק על השיניים. מומלץ לצחצח שיניים פעמיים או שלוש ביום, רצוי כי הצחצוח יתבצע מיד לאחר הארוחות.

 

ש. מה עושים עם חניכיים מדממים?

ת. אמנם, דימום מהחניכיים הוא די נפוץ, אך הוא בכל זאת מרמז על כך שמשהו לא בסדר… הדימום הוא סימן לדלקת חניכיים. דלקת חניכיים שלא תטופל עלולה להוביל למחלת חניכיים, לנסיגת חניכיים ואף לאבדן שיניים ולכן, מומלץ לטפל בחניכיים כבר עם הופעת הדלקת ובכלל עדיף למנוע את הדלקת מראש.

 

ש. איך מונעים דלקת חניכיים?

ת. ראשית, יש לשמור על היגיינת הפה. לאחר כל ארוחה מומלץ לצחצח שיניים במשחה המכילה פלואוריד. כמו כן, יש להשתמש בחוט דנטאלי (על מנת להסיר את רובד החיידקים במקומות אליהם המברשת לא מגיעה). מומלץ להפחית את צריכת הסוכרים - הם אהובים מאד על החיידקים… בנוסף, יש לעבור ניקוי אבנית מקצועי אצל השיננית, וכן לבקר אצל רופא שיניים לפחות פעם בחצי שנה.

טיפ מנצח

לא כל כאב שיניים הוא חור בשן שמצריך טיפול! אולם לא צריך להמתין לכאבים, חשוב שתיבדקו אחת לתקופה של חצי שנה על מנת למנוע כאבים מיותרים שמופיעים כשעששת מגיעה לדנטין. הבדיקה היא קצרה וכוללת גם טיפול שיננית, מומלץ לא לוותר על ביקור אצל הרופא, העששת עלולה להרוס במצבים מסויימים את כל השיניים בפה!