התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- בהתאם לחומרת הדלקת
מספר טיפולים- ברוב המקרים אחד
זמן החלמה- בדרך כלל מספר ימים
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הדלקת היא כמעט תמיד תולדה של תחזוקה לקויה הנובעת מצחצוח שיניים המבוצע בצורה לא נכונה ולכן הקפידו לצחצח היטב כך תוכלו לדחות את הטיפול הבא

השוו מחיר לטיפול בדלקת חניכיים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

טיפול בדלקת חניכיים

משך ההליך- בהתאם לחומרת הדלקת
מספר טיפולים- ברוב המקרים אחד
זמן החלמה- בדרך כלל מספר ימים
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הדלקת היא כמעט תמיד תולדה של תחזוקה לקויה הנובעת מצחצוח שיניים המבוצע בצורה לא נכונה ולכן הקפידו לצחצח היטב כך תוכלו לדחות את הטיפול הבא

מחלות במסב השן יוצרות דלקות שגורמות להרס המבנים המקיפים את השיניים והתומכים בהן. המחלות תוקפות בראש ובראשונה את החניכיים לאחר מכן את העצם ולבסוף את השכבה החיצונית של שורש השן. דלקות שיניים/חניכיים נובעות בעיקר מהצטברות רובד חיידקי. הן יכולות להתחולל גם כתוצאה מכמה מצבי גוף כלליים כמו סוכרת, תזונה לקויה עישון ועוד. הסיבות לדלקת חניכיים כאמור הן רבות אולם טיפול מונע בדלקת חניכיים מתבצע יחסית בקלות ובא לידי ביטוי בצחצוח נכון ובשימוש בחוט דנטלי. לפניכם שיטות טיפול בדלקת חניכיים ע”פ סוגי הדלקות הקיימים וטיפים למניעת דלקות חניכיים.

המלצת המערכת

ניתן למנוע דלקות בחניכיים ע"י שמירה על היגיינת הפה - שימוש יומיומי במברשת שיניים וחוט דנטלי יעשו 90 אחוז מהעבודה. אנשים שמייצרים כמויות אבנית רצוי שישתמשו במשחת שיניים שמכילה פירופוספט המונעת היווצרות פלאק ואבנית. אם נוצרה כבר אבנית, אפשר להרחיקה רק בטיפול מונע ומקצועי אצל השיננית.

 


מניעת דלקות חניכיים

אפשר למנוע דלקת חניכיים קלה ע”י שמירה על היגיינת הפה - שימוש יומיומי במברשת שיניים ובחוט דנטלי. אנשים היוצרים שמייצרים כמויות אבנית צריכים להשתמש במשחת שיניים המכילה פירופוספט המונעת היווצרות אבנית. לאחר שנוצרה אבנית, אפשר להרחיקה רק באמצעות טיפול מונע ומקצועי אצל שיננית. אנשים שאינם שומרים על היגיינת הפה, או אנשים שנקלעו למצבים רפואיים היכולים להוליך לדלקת חניכיים, או כאלו שהם בעלי נטייה לייצר רובד (“פלאק”), עשויים להזדקק לניקוי מקצועי לעיתים קרובות יותר. מהירות היווצרות האבנית היא שקובעת את תדירות הניקוי הדרושה (פעם אחת עד ארבע פעמים בשנה). בגלל אספקת הדם המצוינת שלהם, החניכיים מבריאים במהירות לאחר סילוק רובד חיידי ואבנית ובלבד שמקפידים לצחצח את השיניים ולנקותן בחוט דנטלי כאמור. מצבים רפואיים העלולים לגרום לדלקת בחניכיים או להחמירה מצריכים טיפול בדלקת חניכיים או בקרה.

טיפול בדלקת חניכיים     


הטיפול המוצע לפי סוג הדלקת

  • טיפול בדלקת בחניכיים לנוטלי תרופות מסוימות - טיפול בדלקת חניכיים אם אדם חייב להשתמש בתרופה הגורמת לצמיחת יתר של רקמת החניכיים, עשוי להוביל לניתוח חניכיים שמטרתו הסרת הרקמה העודפת.
  • טיפול בדלקת חניכיים לאנשים הסובלים ממחסור בויטמינים חוסר בויטמין C או ניאצין מצריך נטילת תוספי ויטמינים ותזונה משופרת.
  • טיפול בדלקת חניכיים הרפטית ובריריות הפה - לרוב, דלקת חניכיים הרפטית חריפה משתפרת תוך שבועיים ללא כל טיפול. ניקוי נמרץ אינו עוזר, ולכן יש לצחצח את השיניים בעדינות בשעה שהזיהום עדיין מסב כאבים בחניכיים. רופא שיניים יכול להמליץ על מי פה מאלחשים כדי לצמצם את אי הנוחות בזמן שתייה ואכילה.
  • טיפול בדלקת חניכיים בזמן ההיריון - הטיפול בחניכיים נדרש מאחר ונשים הרות מזניחות את היגיינת הפה מכיוון שהן נתקפות בבחילות, התייעצי עם רופא השיניים שלך שיוכל להמליץ על דרכים לשמירה על ניקיון השיניים והחניכיים ללא בחילות. אשה הלוקה בגידול מציק בהריון (גידול לא סרטני בחניכיים) יכולה להסירו בניתוח אולם חשוב שתדעי כי גידולים כאלה נוטים לשוב ולהופיע במהלך ההריון.
  • טיפול בדלקת מתקלפת לנשים בגיל הבלות - הטיפול מתמקד לרוב במתן תרופות הורמונליות. לחילופין, ניתנות טבליות קורטיקוסטרואידים לבליעה או משחה קורטיקוסטרואידית הנמרחת ישירות על החניכיים.
  • טיפול בפריקורוניטיס ההליך מתבצע ע”י רופא שיניים המתיז מים אל מתחת לקפל בפיו של החולה על מנת לסלק את שיירי המזון והחיידקים. לעיתים, ובהתאם לצילומי השיניים (לרוב צילומי רנטגן) שמבוצעים, יש לעקור שיניים תחתונות, ממצבים כאלה כמובן יש להימנע ככל שניתן שכן שן שנעקרה לא תצמח מחדש!
  • טיפול בדלקת חניכיים קשה - הטיפול בדלקות חריפות בחניכיים מתחיל בניקוי עדין ויסודי, במהלכו מסיר הרופא את כל רקמות החניכיים המתות ואת האבנית מהאזור. מכיוון שהניקוי עשוי להכאיב, הרופא המטפל מבצע אלחוש מקומי. המטופל מתבקש לשטוף את הפה בתמיסת מי חמצן (מי-חמצן 3% מעורבבים בנפח שווה של מים) כמה פעמים ביום וכתחליך לצחצוח שיניים בימים הראשונים שלאחר הניקוי. הניקוי המקצועי נמשך עד שהריפוי מתקדם במידה ניכרת. אם החניכיים אינם שבים לצורתם ולמקומם הנורמאליים, רופא השיניים מעצב אותם מחדש בניתוח וזאת כדי למנוע הישנות או התפתחות של דלקת במסב השן. טיפולי חניכיים במצבים בהם לא ניתן לבצע טיפול דנטלי או כאשר הדלקת בחניכיים קשה ביותר מתבצעת לפחות בשלבים הראשונים ע”י נטילת אנטיביוטיקה.