התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- כחצי שעה
מספר טיפולים- בהתאם לטכניקת הטיפול
זמן החלמה- מיידי
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים שסובלים מליקויי סגר ובעיות מנשך

השוו מחירים ליישור שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

יישור שיניים למבוגרים

משך ההליך- כחצי שעה
מספר טיפולים- בהתאם לטכניקת הטיפול
זמן החלמה- מיידי
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים שסובלים מליקויי סגר ובעיות מנשך

הודות לחידושים הרבים שנכנסו לעולם האורתודוטיה בשנים האחרונות וכתוצאה מההתקדמות העצומה שהושגה בהכרת ביולוגיית העצם, הגיל כבר אינו מהווה מגבלה ביישור שיניים וגם לקוח בגיל 50 ויותר שזקוק ליישור שיניים יכול וצריך לעבור את ההליך.

יישור שיניים למבוגרים מאפשר צחצוח טוב יותר, שימור מצב העצם והחניכיים ותיקון ליקויי סגר ברמות קלות וקשות וזאת ללא כל סיכון וחשש מפני פגיעה בשיניים או במבנה הסביבתי שתומך בהן. כדי להתניע את התהליך צריך לקיים ברור קליני ורדיוגרפי שיקבע את סוג הליקוי במדויק ויעריך את איכות וכמות רקמות התמיכה מסביב לשיניים. רק לאחר שאובחנתם ניתן להתאים את סוג הטיפול.

בעיות “קשות” של אובדן שיניים, בעיות מנשך, איבוד עצם מסביב לשן או שילוב של כל הגורמים הללו ניתן לפתור ע”י יישור שיניים למבוגרים שמחזיר את התפקוד והאסתטיקה לפה.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות ליישור שיניים למבוגרים בהן אינויזליין, איירוק, קליר אליינר, סמכים פנימיים לינגואליים, סמכים שקופים ובלתי נראים ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


סוגי יישור למבוגרים

יותר ויותר מבוגרים עוברים בשנים האחרונות יישור שיניים, הסיבות לכך הן גם תפקודיות וגם אסתטיות. בדומה לילדים, המתקנים האורתודנטיים הנפוצים יותר הם הגשרים הקבועים בכל קשת השיניים. יישור שיניים למבוגרים נוטה באופן ברור לטכניקות שאינן בולטות ונראות לעין בהן:

סמכים שקופים למבוגרים - סמכים אורתודנטיים שעשויים מסגסוגת קרמיקה או פלסטיק שמתפקדים בדרך דומה לסמכים המסורתיים שעשויים ממתכת. סמכי חרסינה שכמעט אינם נראים או מורגשים כאשר הקשרים האלסטיים וחוטי המתכת גם הם מגיעים בצבע לבן שמטשטש את בולטות הגשר השקוף. החסרונות הבולטים של השיטה הם שבריריות הסמכים ומחירם הגבוה ביחס לסמכי המתכת. לקריאה בהרחבה אודות סמכים שקופים.  

מתקנים לינגואלים קבועים למבוגרים - סמכים פנימיים שמודבקים לפני השיניים, למרות שאינם נוחים במיוחד הם סמויים ובלתי נראים לעין.  

מתקנים נסתרים הניתנים להסרה - שימוש במתקנים העשויים מפולי-קרבונט, גמישים ושקופים, המתאימים לליקויי סגר מסוימים.  

שיטת אינויזליין ואיירוק - יישור שיניים אינויזליין או איירוק מתאים במיוחד למבוגרים אולם לא ניתן לטפל בו בכל המקרים והוא מתאים רק למצבים מסוימים. ביישור איירוק או אינויזליין מייצרים מיישרים שקופים ונשלפים (קשתיות) המוחלפים אחת לכמה שבועות, שיטת יישור זו נחשבת ליקרה באופן יחסי לשיטות האחרות, המשיכו לקרוא עוד ובהרחבה על אינויזליין.

 


מידע נוסף על יישור שיניים למבוגרים

לאורתודנטיה אין גיל. התהליך הביולוגי אשר מזיז את השיניים זהה בין ילדים למבוגרים. ע”פ נתונים סטטיסטיים, מבוגרים מהווים למעשה יותר מכשליש מהמטופלים ביישור שיניים והמספר עולה בהתמדה מידי שנה. ע”פ סקרים שנערכו, רוב המבוגרים מסכימים לחלוטין שהחיוך הוא כרטיס הביקור הטוב ביותר שמייצג אותם, רובם גם מכירים בעובדה כי תחילה המיקוד הוא באזור העיניים אך מיד לאחר מכן ובמהלך שיחה, המבט מוסט לעבר הפה. שיניים עקומות מערערות לחלוטין את הביטחון האישי, כולם יודעים שיחסי אנוש מבוססים על רושם ראשוני ומראה הפנים והשיניים משחקים תפקיד חשוב. בפה של מבוגר, בניגוד לילד, לא מתקיימת יותר צמיחת שיניים ואף עלולות להופיע מחלות הקשורות לגיל (מחלות מסב השן, איבוד שיניים וכד’) ולכן דרגת ההתאמה להתקנים אורתודנטיים פחותה, כאשר ביצועי ההתקנים בפה קריטיים והם אלו שקובעים את תוצאת הטיפול.

 


יישור שיניים וגשרים למבוגרים

קיימים שלושה סוגים בסיסיים של גשרים דנטאליים שמשתמשים בהם כיום והם: גשרי מתכת, גשרים שקופים או בהירים וגשרים בלתי נראים. גשרי הסטנדרט ממתכת נחשבים ליעילים ביותר מבחינת עלות-תועלת, בגשרים אלו ניתן להחליף את צבע חוטי הגומי לפי צו האופנה. הגשרים השקופים, גדולים יותר מהמתכתיים. בהתאם למנשך, ישנו מרחב תמרון גדול יותר להרכבת הגשר השקוף בחלק התחתון של מערך השיניים, התילים עשויים ממתכת וניתן לזהות את הסמכים על השיניים למרות שאלו כמעט ואינם נראים לעומת הגשרים הסטנדרטיים. יישור שיניים למבוגרים באמצעות גשר בלתי נראה שונה מהגשרים האחרים, הוא ממוקם מאחורי השיניים, הטיפול באמצעותו אורך זמן ממושך יותר ועלותו יחסית לגשרים האחרים יקרה.

 יישור שיניים למבוגרים   


האם יישור שיניים למבוגרים כואב?

אחד הדברים שלא מרבים לדבר עליו בפגישת הייעוץ, והרבה מבוגרים שעברו יישור שיניים יעידו על כך, כי במשך תקופה ארוכה יחסית לאחר הרכבת הגשרים השיניים כואבות. אצל ילדים, שוררת חוסר נוחות זמנית שחולפת תוך כמה ימים שכן השיניים הקבועות שלהם רק בקעו. אצל מבוגרים המצב שונה, השיניים שלהם מקובעות בפה למשך 20 שנה ויותר ולכן חשוב שתדעו כי בעשרת הימים הראשונים לאחר המפגש הראשון מתלווים כאבים להליך, בחלוף תקופה זו, הכאב מתפוגג כמעט לחלוטין. לאחר מכן, הכיוונים הקבועים, שנעשים בערך כל ארבעה עד שמונה שבועות, גורמים לכאבים נסבלים לחלוטין שלרוב חולפים תוך מספר שעות בלבד.