התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

השוו מחירים ליישור שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

יישור שיניים פנימי | גשר פנימי

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

אחת השיטות שנחשבת למאוד מוצלחת ופופולארית בקרב המטופלים היא גשר פנימי. ביישור שיניים פנימי (מכונה גם שיטת אינקוגניטו) מתקינים גשרים פנימיים המקובעים למשטח הפנימי של השן בשונה מהגשרים המסורתיים הממוקמים על המשטחים החיצוניים של השיניים. כאשר מרכיבים את הגשרים בחלק הפנימי של השיניים, למעשה מסתירים אותם והופכים אותם בכך לבלתי נראים. יישור שיניים פנימי מתאים יותר למבוגרים שמעוניינים להמשיך בשגרת חייהם הרגילה ומבלי שהמיישרים יראו לעיני כל. אין דהיית צבע או כתמים על השן, ומאחר והגשרים נמצאים בחלק הפנימי של השן הם אינם משפיעים על פני השן החיצונית. בניגוד לשיטות יישור אחרות, ניקיון השיניים קל ופשוט, לא יווצר ריקבון ולא יוותרו שאריות מזון בפה לאחר הצחצוח.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות ליישור שיניים בהן אינויזליין, איירוק סמכים פנימיים לינגואליים, סמכים שקופים ובלתי נראים, טבעות ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


איך מתבצע יישור שיניים פנימי?

כדי להרכיב גשר פנימי לשיניים, נלקחת מהמתרפא תבנית של השיניים. אותה תבנית נשלחת למעבדת השיניים שמשתמשת בטכנולוגיה ממוחשבת לעצב גשר מתכתי בהתאמה אישית לחלק האחורי של כל שן. הגשר יועבר בחזרה אל מרפאת השיניים, יורכב על השיניים ויודבק בדבק צמנט מיוחד. לאחר מכן הלקוח מזומן לביקורים ע״פ תוכנית הטיפול, לרוב אחת לשלושה שבועות. במהלך המפגש, האורתודנט מהדק / מכוון את הגשרים מפקח ובודק את המטופל ולבסוף מעדכן לגבי השיפור במיקום השיניים ובהתקדמות היישור. יישור שיניים פנימי נחשב למהיר בדרך כלל, עצם הרכבת הגשרים בחלק הפנימי גורמת ליישור יעיל יותר מאשר היישור הקונבנציונאלי. השיטות המובילות ליישור פנימי הן אינקוגניטו וטכניקה חדשנית המכונה יישור שיניים MTM.

 


קצת היסטוריה על יישור שיניים פנימי

הגשר המטאלי הראשון לא הופיע לפני שנת 1900. מתכות כמו זהב, פלטינום, כסף ופלדה שימשו בזמנו לבניית גשרים. פלדת אלחלד לא הייתה בנמצא עד שנת 1930 לערך, הויכוח שנסב סביבה גרם לכך שזו לא אומצה לשימוש עד שלהי שנות ה- 50 ותחילת שנות ה- 60. בתקופה זו, הגשרים היו אחידים וקונבנציונאליים עם בסיס וסוגר המודבקים לחלק החיצוני של כל שן וקשת של חוט תיל העוזרת לכוון את השן אל המטרה.

באמצע שנות השבעים, שני רופאים, כל אחד לחוד ללא קשר ביניהם, בשני צדדים שונים של האוקינוס, החלו בניסויים ובשיפורים של גשרים אשר הפכו לגשרים פנימיים מודרניים. בארה”ב ד”ר קרבן קורטץ מבברלי הילס החל בניסויים למקם את הגשרים בחלק הפנימי של השיניים כדי להסתירם מעיני כל. באותו זמן ביפן, פרופסור קינייה פוג’יטה עבד על מתקן דומה כחלק מפרויקט באוניברסיטה הדנטאלית קנגאואה.

הגשרים ליישור שיניים פנימי מתבססים על הדגמים של ד”ר קורטץ ופרופ’ פוג’יטה אשר החלו להופיע בשלהי שנות ה- 70 ובתחילת שנות ה- 80. בגלל שהסגנון של גשרים פנימיים דורש אימון נוסף מצד האורתודונטים וטכניקות ניקיון קפדניים יותר מצד הלקוחות, השיטה לא יושמה מיידית. הלקוחות והאורתודונטים החלו להתלהב בסופו של דבר מהשיטה כאשר שוק האסתטיקה הדנטאלית התעורר והרצון ליישור שיניים פנימי גבר, כל זאת במחצית שנות השמונים כאשר הטכניקה הפכה ליותר מהוקצעת.

יישור שיניים פנימי | גשר פנימי     


יישור שיניים פנימי שאלות ותשובות

ש. מיהם המועמדים ליישור שיניים פנימי?

ת. המועמדים ליישור שיניים פנימי יכולים להיות בכל גיל, בעיקר מדובר באנשים בעלי שיניים עקומות, או כאלו להם מרווחים בלתי פרופורציונאליים בשיניים. יישור שיניים פנימי מבוצע גם כברירת מחדל למתרפאים הרגישים לפלסטיק.

 

ש. איך מרגישים לאחר יישור שיניים פנימי?

ת. הדאגה העיקרית לאחר התקנת גשר פנימי לשיניים היא בימים הראשונים. בימים הראשונים מומלץ שלא ״ללחוץ חזק״ עם השיניים על המזון ולצרוך מוצרי מזון רכים. במהלך השבוע הראשון שלאחר התקנת הגשר הדיבור לא יהיה תמיד חלק, יתכן אפילו שתזדקקו לווקס דנטאלי שיעזור בדיבור. לאחר שלבסוף מתרגלים ומתכווננים לגשרים, נשאר רק להימנע מאכילת מזון חוּטִי או סיבי שעלול להילכד בגשרים.

 

ש. האם כל אחד יכול לעבור יישור שיניים פנימי והאם קיימת השפעה על הדיבור?

ת. רוב הלקוחות הם מועמדים טובים להתקנת גשר פנימי, קיימים גשרים פנימיים חדשים וקטנים יותר עם השפעה פחותה על הלשון והדיבור. בדרך כלל כל הגשרים ליישור שיניים פנימי דורשים זמן הסתגלות שונה בין המתרפאים, בכל אופן מדובר בזמן הסתגלות קצר יחסית.

 

ש. האם יישור שיניים פנימי ממושך יותר מגשרים חיצוניים?

ת. משך השימוש בטכניקת גשר פנימי בדומה ליישור שיניים סטנדרטי אורכת בממוצע כשנתיים לערך. חשוב לציין כי גשר פנימי לשיניים נמצא יעיל באותה מידה כמו יישור השיניים החיצוני ומשיג את אותן תוצאות טיפול. לעיתים תוצאות הטיפול טובות יותר כמו בהרחבה של קשת דנטאלית צרה.

 

ש. האם יישור שיניים פנימי היא אפשרות טובה עבורי?

ת. השיפור בבריאות השן היא השקעה טובה לעתיד, הן מבחינת השמירה על בריאות השן והן מבחינת ההופעה החיצונית הנאה. יישור שיניים פנימי מציע יתרונות משמעותיים על גשרי השיניים הקונבנציונאליים הקדמיים ממתכת הן במראה והן מבחינת נוחיות ולכן היא נחשבת בהחלט כאפשרות מצויינת!