התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- שנה +
מספר טיפולים- מעל 10
זמן החלמה- אין
תוצאות- קבועות

מתאים לנשים, גברים וילדים מעל גיל 12 הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

השוו מחירים ליישור שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

יישור שיניים שקוף

משך ההליך- שנה +
מספר טיפולים- מעל 10
זמן החלמה- אין
תוצאות- קבועות

מתאים לנשים, גברים וילדים מעל גיל 12 הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

יישור שיניים שקוף (Invisible Braces) הוא שם כוללני למספר טכניקות אורתודונטיות חדשניות ופורצות דרך ליישור שיניים. מטופלים רבים נוטים לבלבל חלקית בין היישור השקוף לשיטת אינויזליין למרות שמיישרי האינויזליין אף הם שקופים ולא נראים. בהמשך נסקור את כל הטכניקות השקופות כולל טכניקת אינויזליין שהיא שיטה שמגיעה הישר מארה״ב ושיש לה מיליוני מטופלים בכל העולם וגם בישראל. עוד תוכלו לקרוא על החומר ממנו עשויים המיישרים השקופים, מתי מומלץ להרכיב גשרים שקופים? כמה זמן אורך הטיפול ומהם מרווחי הזמן להחלפת המיישרים? מאיזה גיל מתחילים והאם ניתן להסיר את המיישרים?

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות ליישור שיניים בהן אינויזליין, סמכים פנימיים לינגואליים, סמכים שקופים ובלתי נראים, טבעות ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


שיטות שקופות ליישור שיניים

אינויזליין ויישור מסוג איירוק - אינויזליין והמקבילה המשווקת בישראל בהצלחה איירוק (מבית סמארט) הן מיישרי פלסטיק דקיקים ושקופים שכמעט ולא נראים. מקבלים סדרת מיישרים הניתנים להסרה כאשר כל מיישר מפעיל לחץ על השיניים ומיישר את השיניים בהתאם לשלבים השונים של הטיפול. מחליפים את המיישר אחת לשבועיים והשיניים מתיישרות בהדרגה. האורטודנט בודק אחת לתקופה את המטופל, התאמת הפלטות (מיישרים) לפה של המטופל ואת התקדמות ההליך בהתאם לתוכנית. יתרון עיקרי הוא שניתן להסיר את המיישרים (קשתיות) ולצחצח את השיניים וכך ניתן לשמור בקלות יחסית על ניקיון השיניים והיגיינת הפה. כמו כן, לפני אירועים חשובים ניתן להסיר את המיישרים. חסרון בולט ביישור שיניים שקוף מסוג אינויזליין או איירוק הוא שלא בכל מקרה ניתן להשתמש בו וכדי שהמיישרים יהיו אפקטיביים יש להרכיב אותם כמעט בכל שעות היממה. כמו כן, ליישור שיניים שקוף מסוג אינויזליין יש עלויות גבוהות יחסית לטכניקות יישור אחרות. לעומת זאת יישור שיניים שקוף בשיטת איירוק הוא זול משמעותית לעומת קשתיות אינויזליין.  

סמכים שקופים מחרסינה - בשיטה זו מודבקים סמכים על צידן החיצוני של השיניים. הסמכים עשויים מחומר שקוף וכמעט בלתי נראה שמתמזג עם צבע השן וכך המכשור הופך להיות הרבה פחות בולט. הסמכים עשויים מקרמיקה או מספיר ולא ממתכת והם נוחים יותר במגע עם השפה והקרום הרירי בקו הלחיים. על הסמכים מחברים חוטי מתכת שמחוברים בעזרת גומיות. את החוטים מחליפים מספר פעמים במהלך הטיפול ובהתאם לשלביו. על ידי שימוש בסמכים שקופים (שיטת דמון או דיימון קליר) ניתן לבצע כמעט את כל הטיפולים האורתודונטים הקיימים. קראו עוד על סמכים שקופים.  

סמכים פנימיים - את הסמכים הפנימיים המורכבים מצידן הפנימי של השיניים מתקינים בדומה לסמכים חיצוניים. ניתן לראות את התקדמות היישור מבלי שהסמכים החיצוניים יפריעו להתרשמות ממראה השיניים. חסרון בסמכים אלו הוא הקושי לשמור על היגיינה אוראלית. בנוסף, ישנו קושי גדול יותר להתרגל לסמכים פנימיים כיוון שהם קצת מציקים בלשון ומשבשים לתקופה קצרה את הדיבור וכן הטיפול יקר יותר כי יש צורך בסמכים מיוחדים המתאימים לחלק הפנימי של השן. המשיכו לקרוא על סמכים פנימיים.

יישור שיניים שקוף     


יישור שיניים שקוף שאלות ותשובות

ש. כמה זמן אורך יישור שיניים שקוף?

ת. כדי שתוכלו להעריך כמעט בוודאות את משך הטיפול צריך לעבור ייעוץ (רצוי עם אורטודנט) במהלכו תקבלו מושג כמה זמן תאלצו להתקין מיישרים או סמכים שקופים. ברוב המקרים משך הטיפול זהה לטיפול באמצעות גשרים מסורתיים מגושמים ממתכת. פרק הזמן יהיה בדרך כלל מעל לשנה ולעיתים אף מעבר לכך. אם בחרתם ביישור שיניים שקוף מסוג אינויזליין דעו שבסיום ההליך תזדקקו להרכיב מאחזים לשימור התוצאה. הסיכוי שקו השיניים לאחר גמר הטיפול יחזור למצבו הקודם הוא מהותי אם לא יורכבו מאחזים כפי שינחה הרופא.

 

ש. כיצד נראה יישור שיניים שקוף?

ת. המיישר באינויזליין או איירוק הוא דק, עשוי מפלסטיק שקוף, יצוק לפי מידה ומתאים בלחץ על השיניים שנושאות אותו.

 

ש. באיזה קבוצות גיל ניתן לעבור יישור שיניים שקוף?

ת. היישור השקוף מתאים למבוגרים ולצעירים עם מערכת שיניים בוגרת, הגיל המינימאלי שבו יישור שיניים שקוף אינויזליין מתחיל הוא מגיל העשרה שכן צריך להמתין עד לסוף בקיעת השיניים הטוחנות האחוריות (גילאי 12 ל - 14).

 

ש. עד כמה המיישרים נראים לעין?

ת. מאחר והמיישר השקוף עשוי מפלסטיק דק, בזמן הימצאותו בפה הוא בלתי נראה לעין, יתכן ויהיו כאלו אשר יבחינו בו בגלל שהוא מוסיף מעט ברק לשיניים. המיישר השקוף יכול להשפיע גם על הדיבור בשעות הראשונות שלאחר התקנתו, רוב האנשים מסתגלים אליו תוך מספר שעות עד ימים בודדים.

 

ש. האם המיישרים ״יושבים״ כל הזמן בפה?

ת. אם מתקינים סמכים שקופים (פנימיים או חיצוניים), לא ניתן להסירם שכן הם מקובעים לשיניים עד לסיום ההליך. יישור שיניים שקוף אינויזליין או איירוק או קליר אניינר לעומת זאת הוא מתקן נתיק שניתן לשלוף מחוץ לפה כאשר אוכלים או מצחצחים שיניים אולם בממוצע יש להרכיבו למשך 22 שעות ביממה. אם לא תרכיבו אותו כפי שיורה הרופא, תוצאות הטיפול עלולות להיפגע. במקרים קיצוניים תזדקקו לסט מיישרים חדש ולכן תאלצו לשלם על כך תוספת תשלום משמעותית.

 

ש. כמה סדרות של מיישרים שקופים מרכיבים במשך כל זמן הטיפול?

ת. המספר המדויק של סדרות המיישרים יינתנו למטופל רק לאחר פגישת הייעוץ והערכת מצב המטופל, מספר הסדרות שונה בין מטופל אחד למשנהו ותלוי בחומרת המקרה. באופן עקרוני, מספר המיישרים הממוצע שדרושים להשלמת הטיפול נע בין עשרים לשלושים סטים ובאופן כולל וגורף המספר יכול לנוע גם בין עשר לחמישים.