התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- משתנה בהתאם לניתוח
מספר טיפולים- לרוב טיפול אחד
זמן החלמה- משתנה בהתאם למקרה
תוצאות- לרוב קבועות

המועמדים לטיפול הם אנשים הסובלים משברים בעצמות הפנים, בעלי מומים מולדים, שיני בינה בעיתיות, הסובלים מאסימטריה בפנים, מנשך לקוי ועוד

השוואת מחירים לטיפולי שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

כירורג פה ולסת | מומחה פה ולסת

משך ההליך- משתנה בהתאם לניתוח
מספר טיפולים- לרוב טיפול אחד
זמן החלמה- משתנה בהתאם למקרה
תוצאות- לרוב קבועות

המועמדים לטיפול הם אנשים הסובלים משברים בעצמות הפנים, בעלי מומים מולדים, שיני בינה בעיתיות, הסובלים מאסימטריה בפנים, מנשך לקוי ועוד

הגם שלא חוקק כל חוק המונע מרופא שיניים כללי לבצע פעולות מסויימות ברפואת שיניים, מקובל וידוע בקהילה הדנטאלית כי ישנן פרוצדורות המחייבות התערבות של רופא שיניים מומחה. אחת המומחיות היוקרתיות היא מומחיות פה ולסת (ישנן 9 התמחויות ברפואת שיניים). כדי להיקרא מומחה פה ולסת, רופא השיניים הכללי, המחזיק ברשיון לרפואת שיניים ממשיך את הכשרתו להתמחות בת 5 שנים נוספות בכירורגיית פה ולסתות.

קבלת תעודת רופא שיניים מומחה פה ולסת מוסדרת בישראל בתקנות רופאי שיניים שהותקנו מכוח פקודת רופאי השיניים. אם אתם זקוקים לטיפול המצריך כירורג מומחה פה ולסת המלצתנו היא להימנע מלקבל טיפולים אצל רופא שאינו מומחה שכן לביצוע פעולה על-ידי רופא שכזה יכולה לגרום למפגע בריאותי!

המלצת המערכת

זקוקים לעקירת שיני בינה? סובלים מכאבים בפנים וחוסר סימטריה בלסת העליונה או התחתונה? בעיות אלו ואחרות הן בדיוק התופעות בהן מטפל כירורג פה ולסת. כדי שהטיפול המותאם יהיה אפקטיבי על תתפשרו על רופא שיניים כללי, שברוב המקרים לא ידע לאבחן ולהציע את תוכנית הטיפול המתאימה. התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו.

 


כירורגיה פה ולסת

כירורגיית פה ולסת היא תחום נרחב הכולל התמחות בטיפול בליקויים, פציעות והיבטים של השיניים, הלסתות והפנים. רופא פה ולסת עוסק גם בעקירת שיני בינה, כאבים בפנים, מפרקי הלסתות וחוסר סימטריה בלסת העליונה או התחתונה. כירורגית פה ולסת היא מומחיות הכוללת גם טיפולים בפתולוגיות שמשפיעות על מערכת השיניים, המומחיות כוללת טיפול בפתולוגיית העצם, השרירים, המפרקים, זיהומים, ליקויי מבנה, שינויי צורה ומצב הלסתות, גידולים וציסטות, שברים וטראומות פנים, ניתוח פה והשתלות שיניים.

 


פעולות אותן מבצע כירורג פה ולסת

טיפול במחלות שיניים, צפיפות שיניים והרדמה – מומחה פה ולסת עוקר שיניים צפופות, שיניים שניזוקו ושיניים שלא ניתן לשקם. הכירורג מבצע גם טיפול שיניים בהרדמה מלאה (יחד עם מרדים) וגם טיפולים הכוללים הרדמה בין ורידית והרדמה כללית. המומחה מטפל בפציינטים עם גידולים וציסטות ממאירים ולא ממאירים הממוקמים באזור חלל הפה והפנים. באחריות המומחה לטפל בזיהומים חמורים בחלל הפה, בלוטות הרוק, לסתות וגם טיפולים בצוואר.

אחד מתחומי הכשרתו של רופא פה ולסת הוא אבחנה וטיפול בכאבי פנים כולל מפרקי לסת ובעיות TMJ. תיקון ליקויי מנשך ומומים מולדים אף הם בגדר אחריות המומחה בדרך כלל ביחד עם אורתודונט ליישור לסת עליונה או תחתונה אל מקומה הטבעי לשיפור תפקוד המנשך ומראה הפנים. מנתח פה משקם מומי לידה בפנים ובגולגולת הכולל בקיעי שפתיים וחיך שסוי. בהמשך פירוט הפעולות עליהן אמון רופא פה ולסת.

 


עקירת שיני בינה בידי מומחה פה ולסת

במשך מאות שנים בני אנוש התפתחו בדומה להרגלי האכילה שלהם. בימי קדם, מוצרי המזון היו קשים יותר וכתוצאה מכך גם מבנה הלסתות היה חזק יותר וגדול יותר. בצורה זו הוכח כי לאבותינו הייתה שן טוחנת נוספת (טוחנת רביעית) בנוסף למה שמוכר היום כטוחנת שלישית או שן בינה. האבולוציה ומוצרי המזון המתועשים הדורשים פחות כוח לעיסה, גרמו לכך שהטוחנות השלישיות (שיני הבינה) נלכדות או נוטות אופקית ואף לעיתים ספונות בתוך החניכיים.

בתהליך כירורגי פשוט יחסית המבוצע בהרדמה מקומית, ניתן לעקור שיני בינה שמפריעות או מכאיבות כאשר משך הניתוח אורך בין 10 ל- 15 דקות ובהתאם למקרה, התהליך מסתיים בתפירת המקום בדרך כלל עם חוט שנספג בגוף ומתמסמס בפה לאחר כעשרה ימים. במקרים קשים יותר, בגלל תנאים מגבילים וכד’ יתכן כי תאלצו לעבור את הניתוח בהרדמה כללית. קראו עוד ובהרחבה על עקירת שן בינה.

  כירורג פה ולסת | מומחה פה ולסת   


התקנת שתלי שיניים בידי מומחה פה ולסת

מנתח פה ולסת בשיתוף פעולה צמוד עם רופא שיניים משקם, עוזר לתכנן וגם משתיל שתלי שיניים במקומות בהם אבדו השיניים הטבעיות, הוא גם משקם עצם במקומות בהם נדרשת השתלת עצם ואף משנה את רקמות החניכיים במקומות שמסביב לשתל במידת הצורך כדי להקנות לשן שמעל השתל מראה טבעי יותר.

באופן מעשי, שתלים דנטאליים הם הפתרון הטוב ביותר להחלפת שן שאבדה, היות והיא קבועה ומבטיחה מראה טבעי. השתלים עשויים מחומר בעל תאימות ביולוגית ומשמשים כעוגן ותמיכה לצורות מסורתיות ברפואת שיניים כגון כתרי שיניים, גשרים ומערכות שיניים שלמות.

הבסיסים הקטנים והקבועים מושתלים כירורגית בעצם הלסת התחתונה או העליונה שפועלת כמעין שורש חדש של השיניים החלופיות. לאחר זמן מסוים מרגע השתלתם, השתלים מתאחים עם העצם ומוכנים לשיקום עם שיניים תותבות יחידות, כתרים או קשת שיניים כוללת. חשובה במיוחד בדיקת התאמת המטופל לביצוע השתלת שיניים. הבדיקה תקבע גם את מספר השתלים, אורכם וקוטרם.

 


טיפול בטראומת פנים

כירורג פה ולסת מטפל גם בחתכים או בשסע קל עד חמור בפנים, משקם לסתות ועצמות פנים, מחבר עצבים ומוליכים ומטפל בפציעות מסוגים שונים. תהליכים אלו כוללים טיפול ברקמות הפה, הלסתות, לחיים ועצמות האף, המצח וארובות העין. הפנים חשופות יותר לטראומות שונות כגון תאונות דרכים, תאונות עבודה ואלימות.

חלק מהמקרים מסתיימים בשברים בלסת. הטיפול במקרים כאלה מחייב אבחון מדוייק וממוחשב הכולל לרוב צילומי רדיוגרפיה (רנטגן) וטומוגרפיה. ישנם מטופלים שהטיפול בהם מחייב אשפוז בבתי חולים וישנם כאלו שאפשר לטפל בהם במרפאה. אבחון המפגע חיוני במיוחד בשלבים הראשונים ועל כן מומלץ להתייעץ עם כירורג פה ולסת שהוכשר בדיוק למקרים כאלו.  


השתלת עצם בלסת

השתלת עצם היא תהליך כירורגי הכרחי כאשר אין מספיק עצם זמינה להתקנת שתלים דנטאליים או כשקיימת אנטומיית שיניים בעיתית שעלולה להכשיל את קליטת השתלים. במטרת ההשתלה היא לייצב את מימד עצם הלסת על ידי מגוון שיטות כירורגיות שגם יוסיפו עצם וגם יעודדו יצירת עצם חדשה.

ישנם מספר מצבים קליניים שבהם מיישמים את השתלת העצם והם גירוי הריפוי של שברים בעצם, גירוי הריפוי בין שתי עצמות דרך מרווח נגוע, חידוש עצם שאבדה כתוצאה מטראומה (פציעה בפנים או בעצמות הפנים והלסת), בגלל זיהום או בגלל מחלה כלשהי אחרת. המקטעים הדרושים לתיקון אובדן העצם יכולים להשתרע החל ממילוי חללים קטנים ועד מילוי שכבות עצם גדולות עד 30 ס”מ אורך ויותר. עוד על השתלת עצם בלסת.

 


ניתוח אורטוגנטי בידי רופא פה ולסת

כירורגיה אורטוגנטית נדרשת כאשר הלסת העליונה אינה נסגרת כראוי וכאשר המטופל זקוק לתיקון המנשך או לשיפור אסתטי בפנים. את השיניים מיישרים בטיפול אורתודנטי, חוסר ההתאמה או חוסר סימטריה נפתרת בעזרת כירורגיה מתקנת. בין כל אלו הבעיה הנפוצה ביותר היא הלסת התחתונה שבולטת או גידול יתר של אחת מהלסתות.

התופעות שתוארו, מובילות למצב אסתטי לא נעים במיוחד וגם לתפקוד גרוע של קשתות השיניים שבאות לידי ביטוי בדיבור לא ברור. כדי שהטיפול בבעיות אלו יהיה מתאים ויעיל, התיאום בין האורתודונט למנתח פה ולסת הוא הכרחי. ניתוח אורטוגנטי מתקן, יציל שיניים מעקירה, ימנע כאבים בלסת ובשריר וימנע שחיקת שיניים.