התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- כחצי שעה
מספר טיפולים- שניים ויותר
זמן החלמה- קצר מאוד
תוצאות- ארוכות טווח

מתאים למטופלים שעברו טיפול שורש, השתלות שיניים והליכי שיקום פה אחרים הזקוקים לשחזור שמולבש מעל השיניים

השו מחירים לכתרי שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

כתרים לשיניים

משך ההליך- כחצי שעה
מספר טיפולים- שניים ויותר
זמן החלמה- קצר מאוד
תוצאות- ארוכות טווח

מתאים למטופלים שעברו טיפול שורש, השתלות שיניים והליכי שיקום פה אחרים הזקוקים לשחזור שמולבש מעל השיניים

כתרים לשיניים (Dental Crowns) הם שחזור המולבש מעל השיניים. התקנת כתר בעל צורה הולמת מצריכה, בדרך כלל, שני ביקורים אצל רופא השיניים, אם כי לפעמים נדרשים ביקורים נוספים. בביקור הראשון, רופא השיניים מכין את השן: הוא משחיז אותה, מתקין תבנית של השן המושחזת, ואחר כך הוא מניח עליה כתר זמני. התבנית מועברת למעבדת שיניים, וטכנאי השיניים משתמש בה להכנת כתר קבוע. בביקור הבא, הכתר הזמני מורחק, והכתר הקבוע מודבק על השן המושחזת.

כתרים לשיניים עשויים מסגסוגת זהב או מתכת אחרת, אך בדרך כלל הסגסוגת מכוסה בשכבת חרסינה כדי להסוות את הצבע המתכתי ולהעניק לכתר מראה של שן טבעית. כתרים לשיניים עשויים לעיתים אך ורק מחרסינה, אך חומר זה קשה מאמייל השן הטבעית, ולכן הוא עלול לשחוק את השן הנגדית, נוסף על לכך, כתרים לשיניים העשויים אך ורק מחרסינה או מחומר דומה, נוטים להישבר הרבה יותר מהר מכתרים לשיניים העשויים ממתכת.

המלצת המערכת

איכות השחזור מבחינת חוזק, עמידות ואסתטיקה, נקבעת בהתאם לחומר ממנו מיוצר הכתר. סוג השחזור תלוי גם במיקום השיניים, בשיניים קדמיות הדגש הוא על אסתטיקה לעומת שיניים אחוריות שחייבות להיות חזקות. לאלמנטים הללו יש חשיבות בבחירת סוג הכתר המועדף והשפעה קריטית על המחיר. השוו בין מספר מומחים שידעו להתאים לכם את הכתר במחיר ללא תחרות.

 


סוגי כתרים לשיניים

קיים מגוון רחב של כתרים, בהמשך ננסה לעשות קצת סדר ולחלק את סוגי הכתרים בשיניים לקבוצות ולתתי קבוצות. תוכלו לקרוא על כתרים העשויים ממתכות רגילות, כתרי שיניים מחרסינה מאוחים למתכת (חרסינה ממתכת לא אצילה, כתר חרסינה ממתכת חצי אצילה וכתרי חרסינה ממתכת אצילה), כתרים מחרסינה מלאה, כתרי פרוסרה, כתרים מזירקוניה / זרקוניה (כתרים ללא מתכת), כתר גלוונו או כתר קפטק ועוד. כמו לפני כל החלטה הנוגעת לבריאותנו, גם לפני טיפול שיניים, מומלץ לקבל מספר חוות דעת ממספר רופאים שיתאימו עבורכם את הכתרים המתאימים ביותר.

 


כתרים לשיניים ממתכת

כתרים העשויים ממתכות רגילות, כתרים לשיניים העשויים ממתכת אצילה כמו זהב או ממתכת חצי אצילה כמו כרום. השימוש בכתרי מתכת מתאים בעיקר לשיניים טוחנות וזאת בשל חוזקם של הכתרים, החסרון הבולט של כתרי שיניים ממתכת הוא חוסר האסתטיות שלהן. ניתן להבחין בהם בקלות. אם צריך להתפשר (מבחינה כלכלית) על אסתטיקה, ההמלצה היא ״ללכת״ על כתרי מתכת אצילה, כתרי מתכת אחרים כבר די עברו מהעולם.

כתרים לשיניים    


כתרים לשיניים מחרסינה

את קבוצת הכתרים לשיניים העשויים באופן כזה או אחר מחרסינה ניתן לחלק לשלוש:

קבוצה 1 - כתרים מחרסינה מאוחים למתכת - כתרים לשיניים העשויים ממתכת המצופה בציפוי דק של חרסינה. כתרי חרסינה מאוחה למתכת מתאימים לכל השיניים בפה (טוחנות קדמיות ואחוריות, חותכות וניבים) המתכת בכתר משמשת כבסיס ותומכת בחרסינה המקנה מראה אסתטי. המתכות שנמצאות בבסיס הכתר מורכבות ממתכות אצילות כמו זהב ופלטינה וממתכות אחרות שהן סגסוגת בהן כרום וניקל. את הכתרים מחרסינה מאוחה למתכת ניתן גם כן לחלק לשלוש:

בסיס הכתר ממתכת לא אצילה - כתרי שיניים שמורכבים מתערובות (סגסוגת) של מתכות כמו כרום, ניקל וקובלט. פחות אסתטי, הכתר משנה את צבעו לשחור, עלול להתפתח זיהום בחניכיים. יתרון - עולה פחות מכתרי שיניים אחרים.

בסיס הכתר ממתכת חצי אצילה - כתרים לשיניים שמורכבים מתערובות המכילה פלדיום (סוג של מתכת) וכסף, יתרון - פחות זיהומים ופחות שינויי צבע מאשר במתכת לא אצילה.

בסיס הכתר ממתכת אצילה - מתכת אצילה היא סגסוגת שמורכבת מלפחות 75% זהב, פלטינה, פלדיום וגם כסף באחוז מסוים. כתרים לשיניים מסוג זה נותנים פתרון אסתטי גבוה, הזהב אינו מתחבר בצורה כימית ולכן הוא נותר נקי מזיהום, אין סכנה להתפתחות דלקת חניכיים. חסרון - יקר יותר מכתרי שיניים מחרסינה על בסיס מתכת חצי אציל או על בסיס מתכת לא אצילה. תוכלו לקרוא ובהרחבה כאן על כתר חרסינה.

קבוצה 2 - כתר גלוונו או כתר קפטק - כתר מדויק המבוצע לרוב בניבים ובחותכות (שיניים קדמיות) העשוי מזהב 24 קארט ואשר אינו גורם לזיהום ו/או לדלקת חניכיים. השחזור עם כתר גלוונו נחשב למועדף שכן הוא אינו מצריך השחזה רבה ואינו צובר אבנית. ממליצים על כלןןנו גם בגלל שהוא חזק, יציב ובעל אסתטיקה גבוהה. חסרון בולט של כתר גלוונו הוא מחירו הגבוה יחסית לכתרי חרסינה אחרים. כתר קפטק הוא תוצאה של שלושים שנות מחקר, הטכנולוגיה המתקדמת שלו משלבת את כל היתרונות של זהב טהור וזאת מבלי לגרוע מחוזקו. שנים של מחקר הוכיחו כי כתרי קפטק הם עמידים, מדויקים וחסינים מפני בקטריות והרובד הבקטריאלי. החומרים ממנו עשוי כתר קפטק מעוצבים על בסיס חלקיקי זהב, פלטינה ופלדיום שמתמזגים בטכניקה נימית המקנה שיקום חזק ועמיד עם התאמה עליונה מצוינת בשוליים.

קבוצה 3 - כתרים לשיניים מחרסינה מלאה - כתרים אלו מכונים גם כתרים ללא מתכת, מדובר בכתרים העשויים רק מחרסינה ולכן בכדי לתמוך באופן מלא בחרסינה צריך לחזק את בסיס הכתר הגורם להשחזת יתר של השן וזו גם חסרונה הכמעט יחידי של התקנת כתרים מחרסינה מלאה. כתרים לשיניים מחרסינה מלאה מתאימים בעיקר לניבים ולחותכות (השיניים הקדמיות) והם יקרים בשיעור של יותר מפי שניים מכתרי שיניים אחרים. בקבוצת כתרים זאת ניתן למנות שלושה כתרי שיניים נפוצים בהם:

כתרי זירקוניה - סגסוגת בגוון השיניים (צבע שחור אפור) המבוססים על יסוד בשם זירקוניום, המקנים פתרון אסתטי מושלם. קראו עוד על כתרי זירקוניה.

כתר פרוסרה (Procera) - על שמו של תהליך תעשייתי המבוצע מעבר לים (בשוודיה) העשוי מאלומינה וממרכיב זכוכיתי שנשרף בתנור בטמפרטורות גבוהות, פחות נפוץ היום בשל חוזק כיפה נמוך יחסית לסוגי הכתרים המתקדמים אותם מבצעים בישראל אולם מדויק מאוד, לקריאה בהרחבה על כתרי פרוסרה.

כתרי אימפרס (Empress) כתרי אימפרס מצטיינים בגוון הצבע הקרוב ביותר לשיניים הטבעיות כך שלאחר התקנתם השיניים נראות כמעט לכל עין טבעיות להפליא. עוד אודות כתרי אימפרס.