התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- כחצי שעה בכל מפגש
מספר טיפולים- שני מפגשים
זמן החלמה- מיידי
תוצאות- ארוכות טווח

מתאים לנשים וגברים המעוניינים בכתרים האיכותיים והעמידים ביותר מבין כתרי השיניים

השוו מחיר לכתרי זירקוניה

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

כתרי זירקוניה

משך ההליך- כחצי שעה בכל מפגש
מספר טיפולים- שני מפגשים
זמן החלמה- מיידי
תוצאות- ארוכות טווח

מתאים לנשים וגברים המעוניינים בכתרים האיכותיים והעמידים ביותר מבין כתרי השיניים

זירקוניום הוא המינרל העתיק והנפוץ ביותר על פני כדור הארץ. משתמשים בו ברפואה כבר למעלה מ- 20 שנה והוא משולב בשנים האחרונות בהצלחה רבה ברפואה הדנטאלית. מכל החומרים הקראמיים שבנמצא, לזירקוניה ללא ספק יש את האפיונים הטובים ביותר בגלל התכונות הביוקומפטיבליות (תאימות ביולוגית) המצוינות שלה בחלל הפה. היא בעלת שקיפות גבוהה, מתואמת עם צבע השן, הקצוות לא משחירים במשך הזמן, אין בסיס מתכתי והיא נחשבת לחזקה ועמידה לאורך שנים. השקיפות שלה מעניקה לכתרי הזירקוניה מראה אסתטי וטבעי לחלוטין ובדומה לשיניים הטבעיות, בגלל המראה השקוף למחצה שלה, לא נוצרת “פיגמנטציה שחורה” בקצוות החניכיים כאשר מתהווה נסיגת חניכיים בשונה מכתרים אחרים על בסיס מתכתי שכן משחירים.

המלצת המערכת

איכות השחזור מבחינת חוזק, עמידות ואסתטיקה, נקבעת בהתאם לחומר ממנו מיוצר הכתר. סוג השחזור תלוי גם במיקום השיניים, בשיניים קדמיות הדגש הוא על אסתטיקה לעומת שיניים אחוריות שחייבות להיות חזקות. לאלמנטים הללו יש חשיבות בבחירת סוג הכתר המועדף והשפעה קריטית על המחיר. השוו בין מספר מומחים שידעו להתאים לכם את הכתר במחיר ללא תחרות.

 


מידע נוסף על כתרי זירקוניה

כתרי הזירקוניה נחשבים לעמידים בפני חומצות, אינם מכילים נקבוביות או בועות, מונעים קליטת חומרים מזיקים, אינם גורמים למחלות חניכיים ומאפשרים ניקיון קל ומהיר. הדיוק הרב בהרכבה והאפיונים הבולטים של עיבוד החומר, מבטיחים הרגשה נעימה ונוחות מרבית בפה.

המחקרים מוכיחים כי כתרי זירקוניה ללא מתכת, אינם גורמים לאלרגיה כלשהי כשם שמתכות אחרות עשויות לגרום ובנוסף הם חיים בהרמוניה מושלמת עם הרירית והרקמות. כתרי זירקוניה יגנו היטב על תוכן השן בגלל העבירות האיטית של קור וחום (מוליכות נמוכה), כל זאת ביחס לכתרים על בסיס מתכתי ובמידה ומבנה התותב עליו מותקן הכתר בנוי היטב, הרי שעמידות הכתרים תהיה לתקופה ארוכה ביותר (שלא להגיד לצמיתות).

בגלל החוזק העצום והצפיפות הגדולה, כתרי הזירקוניה עמידים בפני לחצים גבוהים הנוצרים בסגירת הלסת, הם אינם נשחקים ושומרים על צבעם ללא דופי בדמיון זהה לשן הטבעית והכל בנוחות ויציבות מירבית החל מכתר אחד ועד לגשר קשתי. כתרי זירקוניה עונים על כל הדרישות שאפשר לבקש מתותבות עם איכויות גבוהות ועם אורך חיים למראה בריא.

 


מהו זירקוניה?

זירקוניה הוא סוג של מינרל (ZrSiO4) וטיפוס של סִילִיקָט (מלח של חומצת צורן) אשר נתגלה עוד בשנת 1789 על ידי כימאי גרמני בשם מ. קלפרוט. תחמוצת הזירקוניה (ZrO2) היא תרכובת זירקוניום אשר נמצא בטבע. השימוש בזירקוניום ברפואת שיניים החל באמצע שנות ה- 90 ונקרא בקיצור תחמוצת זירקוניום או בפשטות זירקוניה. עם זירקוניה אפשר לעבד כל סוג של תותב דנטאלי החל מכתר אחד בודד ועד גשר טוטאלי (כאשר כל השיניים נמצאות על אותה היחידה) עם 14 יחידות.

כתרי זירקוניה    


אפיונים של כתרי זירקוניה

בשנים עברו, השתמשו בעיקר בכתרים וגשרים ממתכת וקרמיקה (PFM). כיום, כתרי הזירקוניה המודרניים עשויים לגמרי מקרמיקה (חרסינה). בעולם שבו החלקים עשויים לגמרי מחרסינה, אין דבר שישווה להם מבחינה אסתטית. בכתרים המסורתיים, הרקמות הרכות שמסביב לשן היו עלולות לסגת לאחור ולחשוף את המתכת כך שהיה מתקבל קו אפור ומכוער. כל זה אינו יכול לקרות עם כתרי זירקוניה בגלל שהללו אינם מכילים מתכת והם מותאמים להפליא לרקמות.

כתרים, גשרים או ציפויים מזירקוניה, משתלבים באופן מושלם עם הרקמות הסמוכות, מאיצים גדילת חניכיים עד לשן כאילו זו היתה תותב טבעי. כתרי זירקוניה אינם גורמים לאלרגיות או לרגישויות לטמפרטורה או לשינויי טעם, ולכן הם מצדיקים את מחירם הגבוהה יחסית לכתרים אחרים המבוססים על מתכת. אפיונים נוספים של כתרי זירקוניה הם: אפשרות להכין גשרים מסוג Inlay (שיבוץ) שהוא מבנה שכולו עשוי זירקוניה. אפשרות להכין מתקנים שלמים, נתמכים בשתלים, מתקנים עם קצוות חופשיים (הערכה מוקדמת) ועוד.

 


יתרונות השימוש בכתרים מזירקוניה

יתרונות כתרי הזירקוניה נמדדים בעיקר כאשר הם עונים על בעיות אסתטיות כגון: קצוות מטאליות, חשיפת כתרי וניר, כתמי צבע שאינם אופייניים בגלל קורוזיה של מתכת לא אצילה וכד’. כתרים, המורכבים על מבנים מזירקוניה, מאפשרים שקיפות מצוינת ופיזור אור כך שהשן החדשה תהיה דומה כמעט לחלוטין לשן הטבעית. את הכתרים מייצרים מהחרסינה של ״הדור האחרון״, העשויה מחומרים סינטטיים ופצלת השדה (פלדספט), המעניקה אפקט פלורוסנטי, שקוף למחצה וזאת מבלי לחשוף את הצד המלאכותי של הקצוות. להלן ריכוז היתרונות בכתרים מזרקוניה:

  • שקיפות גדולה.
  • אסתטיקה אופטימאלית למראה טבעי.
  • עמידות פונקציונאלית גבוהה של המבנה.
  • אין גירויים תרמיים בגלל מקדם מוליכות נמוך.
  • בגלל שהחומר קל הוא אינו גורם לתחושה “מלאכותית”.
  • התאמה ואיטום אופטימאליים בצורה ובצבע למצב הדנטאלי.