התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- כחצי שעה
מספר טיפולים- שלושה עד ארבעה
זמן החלמה- קצר מאוד
תוצאות- ארוכות טווח

מתאים למטופלים שעברו טיפול שורש, השתלות שיניים והליכי שיקום פה אחרים הזקוקים לשחזור שמולבש מעל השיניים

השו מחירים לכתרי חרסינה

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

כתרי חרסינה

משך ההליך- כחצי שעה
מספר טיפולים- שלושה עד ארבעה
זמן החלמה- קצר מאוד
תוצאות- ארוכות טווח

מתאים למטופלים שעברו טיפול שורש, השתלות שיניים והליכי שיקום פה אחרים הזקוקים לשחזור שמולבש מעל השיניים

כתר השן הוא החלק הנראה לעין. כאשר קיימים שברים או סדקים בכתרים, ניתן לשקמם בעזרת חומר המכונה קומפוזיט, כאשר ההרס גדול, כתוצאה משברים כאמור או בגלל ריקבון, אובדן שיניים וצורך בהשתלות, הפתרון הוא להכין כתר / כתרי שיניים חדשים. כתרי חרסינה לשיניים (Porcelain crowns) נחשבים לנפוצים ביותר, לפניכם מאמר הבנוי בצורת שאלות ותשובות הכולל מענה לשאלות כגון: כיצד כתרי חרסינה יוכלו להחזיר לכם את המראה הטבעי? מתי צריך להתקין כתרי חרסינה בשיניים? כמה זמן הכתרים מחזיקים מעמד בפה? איך בדיוק הכתרים מחזקים לכם את השיניים? סוגי כתרים מחרסינה, הקשר בין כתרי חרסינה לטיפול שורש בשן ועוד.

המלצת המערכת

איכות השחזור מבחינת חוזק, עמידות ואסתטיקה, נקבעת בהתאם לחומר ממנו מיוצר הכתר. סוג השחזור תלוי גם במיקום השיניים, בשיניים קדמיות הדגש הוא על אסתטיקה לעומת שיניים אחוריות שחייבות להיות חזקות. לאלמנטים הללו יש חשיבות בבחירת סוג הכתר המועדף והשפעה קריטית על המחיר. השוו בין מספר מומחים שידעו להתאים לכם את הכתר במחיר ללא תחרות.

 


שאלות ותשובות על כתרי חרסינה

ש. כיצד כתר חרסינה מחזיר לשיניים את המראה הטבעי?

ת. הכתרים או ההרכבים הנושאים חרסינה בחלקם החיצוני, משמשים לשיפור המראה האסתטי של השיניים. במידה והשן זקוקה לצבע בלבד, טיפולים מסורתיים כמו ציפוי שיניים או הלבנה יפתרו את התופעה בקלות. הכתרים מהווים כיסוי לשיניים ומטרתם להשיב את המראה הטבעי (במקרים של שיניים שבורות) ולהגן עליהן מפני בקטריות ורובד חיידקי.

 

ש. באלו מקרים מומלץ להתקין כתרי חרסינה?

ת. כאשר השן מאבדת כמות גדולה של רקמות, כאשר הצורה והצבע אינם מתאימים, כאשר השן איבדה מעמידותה והיא בסיכון לשבירה וכאשר השיניים נשחקו במידה ניכרת כתוצאה מחריקת שיניים חמורה, מומלץ להתקין כתרי חרסינה.

 

ש. איזה סוגי כתרים קיימים?

ת. הכתרים יכולים להיבנות ממתכת (זהב או סגסוגת מתכתית אחרת), מחומרים קראמיים כמו פורצלן (חרסינה) ומחומרים משולבים (פורצלן עם מתכת).

 

ש. כמה זמן “מחזיקים” מעמד כתרי חרסינה?

ת. העמידות של כתר חרסינה תלויה בכוחות הפועלים עליה, כוחות כמו סוג המנשך, הלעיסה, השפשוף, הלחיצה והטראומה ובנוסף גם מההשגחה ההיגיינית אשר מתחזקת את השן ללא רובד שיניים בקטריאלי. באופן כללי, סביר להניח שכתר מחרסינה יחזיק מעמד עד 15 שנים במידה ומבצעים את כל אותם תנאי התחזוקה הדרושים, לכתרי חרסינה על שתלים יש אורך חיים ארוך יותר מזה שעל שן טבעית.

 

ש. מתי צריכים להחליף כתרים מחרסינה?

ת. כאשר מרגישים כי הכתרים נחלשים, ככל הנראה נוצר ריקבון במבנה התומך של השן אשר ממוקם מתחת לכתר. במידה ונוצר ריקבון בשולי הכתר, מה שקורה כאשר ההיגיינה אינה ראויה אם הכתר נשחק באופן משמעותי. כאשר הכתרים נשברים או נסדקים וגם כאשר צבע הכתר הפך להיות “מבחיל”, המצב היותר נפוץ הוא כאשר שולי הכתר נראים לעין ומקבלים מראה אפרורי. עוד סיבה להחלפת כתרי חרסינה יכולה להיות כאשר צבע הכתר אינו משתלב עם צבע השיניים הסמוכות.

כתרי חרסינה    

ש. כיצד כתרים מחרסינה מחזקים את השיניים?

ת. העוצמה בחיזוק הכתר נמצאת באופן יחסי לשן שאיבדה חלק גדול מהמבנה שלה ונחלשה, באופן כזה הכתר מתנהג כמו חֶבֶק שמחזיק את השן. זהו אפיון מאוד רלוונטי מדוע לכתר יש חשיבות רבה. מצד שני, שיקומי פה נרחבים ממתכת, עלולים להחליש את מבנה השיניים בפה, מאחר והם תלויים במבנה השיניים שנותר אשר מחזיק אותם ותומך בהם.

 

ש. מה הקשר בין כתר לטיפול שורש?

ת. אנשים רבים נוטים לחשוב שכל השיניים שזקוקות לכתרים חייבות גם בטיפול שורש, הדבר אינו נכון, כתרים וטיפולי שורש הם שני טיפולים נפרדים. לא כל השיניים אשר זקוקות לכתר, זקוקות בהכרח לטיפול שורש, ולא כל השיניים שעברו טיפול שורש זקוקות לכתר.

 

ש. מה קורה אם לא מגנים על השן עם כתרי חרסינה?

ת. קשה לדעת במדויק מה עלול לקרות במקרים כאלו, אך יתכנו מספר מצבים: השן עלולה להיסדק בצורה שניתנת לשיקום בקלות, השן עלולה להישבר אך יהיה צורך בטיפול שיניים אחר לפני הלבשת כתר מחרסינה ולבסוף השן נשברת באופן שאינה ניתנת יותר לתיקון.