התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- כחצי שעה
מספר טיפולים- שניים ויותר
זמן החלמה- קצר מאוד
תוצאות- ארוכות טווח

מתאים למטופלים שעברו טיפול שורש, השתלות שיניים והליכי שיקום פה אחרים הזקוקים לשחזור שמולבש מעל השיניים

השוו מחירים לכתרים לשיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

כתרי פרוסרה

משך ההליך- כחצי שעה
מספר טיפולים- שניים ויותר
זמן החלמה- קצר מאוד
תוצאות- ארוכות טווח

מתאים למטופלים שעברו טיפול שורש, השתלות שיניים והליכי שיקום פה אחרים הזקוקים לשחזור שמולבש מעל השיניים

כתרי חרסינה מאוחה על מתכת נחשבים לשיקום יעיל ומקובל אצל רופאי שיניים רבים אולם מבחינה אסתטית, לאחר מספר שנים, המתכת נשחקת ומבחינים בה. בדיוק למצבים כאלו נועדו כתרי פרוסרה מחרסינה מלאה המאפשרים חיוך לבן וללא בעיות אסתטיות לאורך שנים רבות.

כתרי הפרוסרה מתפקדים בדיוק כמו הכתרים המסורתיים אך המבנה שלהם, שעשוי מקרמיקה מלאה, מקנה לשיקום מראה טבעי הרבה יותר. כתרי פרוסרה הם כתרי חרסינה שאינם מכילים מתכת, המציעים חוזק וגמישות לצד אסתטיקה גבוהה.

משלבים את הפרוסרה בסוגי טיפולים שונים הכוללים גשרים ושתלי שיניים מסוג ירכה (משענת). המערכת המשתנה שלו, מאפשרת לרופאי השיניים לשלב את הפרוסרה בהצלחה בעבודתם השוטפת. ייצור הפרוסרה מבוצע בטכנולוגיות CAD/CAM המדוייקת.

המלצת המערכת

איכות השחזור מבחינת חוזק, עמידות ואסתטיקה, נקבעת בהתאם לחומר ממנו מיוצר הכתר. סוג השחזור תלוי גם במיקום השיניים, בשיניים קדמיות הדגש הוא על אסתטיקה לעומת שיניים אחוריות שחייבות להיות חזקות. לאלמנטים הללו יש חשיבות בבחירת סוג הכתר המועדף והשפעה קריטית על המחיר. השוו בין מספר מומחים שידעו להתאים לכם את הכתר במחיר ללא תחרות.

 


מדוע נחוצים כתרי פרוסרה?

שלא כמו כל שאר חלקי הגוף, לשיניים אין מערכת ריפוי עצמית ולכן כאשר אמייל השן ניזוק מסיבה כלשהי אין לגוף את היכולת לרפא את השן. כתרי שיניים ממוקמים כדי לייצב שיניים שניזוקו וכדי למנוע היווצרות נזק נוסף. אימייל עלול להיפגע מטראומה, זיהום בקטריאלי או ריקבון, כתרים נמצאים לרוב בשימוש כדי לאטום שיניים לאחר טיפול שורש.

לכתרי הפרוסרה יש יתרונות רבים על פני גשרים מסורתיים מחרסינה מאוחה על מתכת והם כוללים: התאמה מדויקת של צבע – כאשר הכתרים יכולים להיות מיוצרים בצבע שיתאים בדיוק לצבע השיניים הקיימות ולא ניתן יהיה להבחין בשיקום. יתרון נוסף בפרוסרה הוא התאימות הביולוגית, כתרי הפרוסרה תוכננו לעודד צמיחת חניכיים מסביבם מה שמבטיח סימטרית בחניכיים ויציבות.

 


כיצד מתקינים כתרי פרוסרה?

הנחת כתרים הוא תהליך נפוץ שרופא השיניים מבצע על בסיס קבוע. חשוב שכל רופא יעריך את בריאות השיניים הסמוכות והחניכיים כדי להבטיח שאין גורמים שוליים נוספים שיש צורך לטפל בהם. מבצעים הרדמה מקומית במקום בו צריך לעצב את השן, עיצוב השן (השחזתה) הכרחי בכדי שהכתר ישב עליו בנוחות תוך כדי התאמה מקסימאלית, זהו תהליך שמבוצע באיטיות ובזהירות כדי לוודא שהרקמות הרכות מסביב לשן לא תינזקנה.

כאשר השן מוכנה לגמרי, הרופא יכין תבנית מדויקת של השן ויבחר את צבע החרסינה. כתר זמני יורכב במקום עד אשר הכתר ייוצר במעבדה ובהתאם למידות שנלקחו. בפגישה הבאה יוסר הכתר הזמני, החלק הפנימי של השן ינוקה ויחוטא כדי להעלים כל סוג של בקטריה ולבסוף הכתר יקובע על השן תוך שימוש בצמנט עם מֶרֶק.

כתרי פרוסרה    


כיצד בנויים כתרי פרוסרה?

כתרי הפרוסרה מבוססים על שני סוגי חומרים, תשתית של קרמיקת חומצת אלומיניום וציפוי חרסינה שקוף למחצה. חומצת האלומניום היא חומר חזק בצורה יוצאת דופן עם אפשרויות שבירה מינימאליות כאשר היא מחוברת לכיסוי קרמיקה (חרסינה) פורצלן. הפרוסרה מביאה בחשבון את הצבע והשקיפות של השיניים הקיימות וכאשר משלבים את שני החומרים יחד הם משלימים האחד את השני בצורה כזו שהכתר יתמזג וישתלב להפליא עם השיניים הקיימות. החומר ממנו עשוי הפרוסרה הוא שקוף למחצה ומאפשר מעבר של אור דרכו ובכך הוא מחקה להפליא את השקיפות למחצה של השן הטבעית (בניגוד לכתרים ע״ב מתכת שחוסמת את האור וגורמת לכך שהשיקום יראה פחות טבעי).

 


סוגים של שיקומי פרוסרה

פרוסרה היא לא רק כתרים, משתמשים בה גם לגשרים, וניר וכתרים נתמכי שתלים וגשרים. בגלל חוזקו של החומר, אפשר להשתמש בו בכל מקום בפה.

כתרי פרוסרה – כאשר השן ניזוקה באופן חמור ‘סתימה לא תעזור’ כתר דנטאלי יכסה את מה שנשאר ממבנה השן ויגן עליו מפני ריקבון. כתרי פרוסרה יתאימו היטב, ייראו מדהים ויעלימו את הצבע האפור שכך כך אופייני לכתרי חרסינה על גבי מתכת.

גשרי פרוסרה – כאשר שן או מספר שיניים חסרות, גשר שיניים יכול לשמש חלופה, הגשר עושה שימוש בשיניים הסמוכות כדי לתמוך את הכתר שכרוך לפעמים בחיזוק המתכת. גשר פרוסרה מופיע ללא טפסנים ממתכת והוא מודבק בעזרת דבק צמנט ישירות לירכה של השן עם התאמה מושלמת.

פרוסרה וניר – פרוסרה למינייט וניר היא שכבה דקה של ציפוי חרסינה שמתאימה לכיסוי שן שבורה, סדוקה או עקומה. ההברקה וההקרנה האיכותית של הפרוסרה גורמת לשן להיראות כמו שן טבעית.

שתלי פרוסרה לתמיכת גשרים וכתרים - במידת האפשר, השתלת שן היא הפתרון הטוב ביותר לשן חסרה, כתרים וגשרי פרוסרה יכולים להיצמד לשתלי שיניים ולספק קיבוע בטוח לשיקום שנראה ומתפקד כמו שיניים אמיתיות.