התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- לרוב שני טיפולים
זמן החלמה- מספר שעות
תוצאות- קבועות!

פגיעה בשורש השן מחייבת טיפול שורש, אם השן לא תטופל במועד אתם עלולים לאבדה!

השוו מחירים לטיפולי שורש

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

מומחה לטיפולי שורש | אנדודונט

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- לרוב שני טיפולים
זמן החלמה- מספר שעות
תוצאות- קבועות!

פגיעה בשורש השן מחייבת טיפול שורש, אם השן לא תטופל במועד אתם עלולים לאבדה!

מומחה לטיפול שורש הוא רופא שיניים שמתמחה בבעיות בתוך השן, בעיות צִיפָה (מוך השן) שבנויה מעצבים, כלי דם ורקמות רכות. אחד התהליכים הנפוצים ביותר שאותו מבצע האנדודונט הוא טיפול שורש. ההליך כולל הסרת הציפה הנגועה מהשן ואיטומה. טיפול אנדודונטי, כמו כל טיפול אחר ברפואת שיניים, יכול להתבצע על ידי כל רופא שיניים כללי.

בגלל שרפואת השיניים הבסיסית כוללת טיפול שורש, רופא שיניים כללי יכול לבצע חלק גדול מטיפולי השורש וטיפולים אחרים הקשורים אליו. רופא כללי יאבחן את המטופל, יעריך את הנזק ויקבע אם הציפה נגועה או מודלקת. ציפות מודלקות רבות אינן מלוות בכאבים משמעותיים, כך שהרופא יתור אחר סימפטומים אחרים. בהתאם למורכבות הטיפול, יתכן והמטופל יופנה למומחה לטיפול שורש כדי לקבל טיפול יסודי יותר.

המלצת המערכת

אם קיבלתם אבחנה שאתם זקוקים לטיפול שורש, מומלץ שתעברו את ההליך אצל אנדודונט. ע״פ הסטיסטיקה, קרוב ל - 50% מטיפולי השורש המבוצעים על ידי רופאי שיניים נכשלים! כאשר אנדודונט מבצע את ההליך סיכויי ההצלחה שואפים ל 100%! התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו והצילו את השן מעקירה.

 


מיהו מומחה לטיפול שורש?

בדומה לרופא שיניים כללי, על המומחה לטיפולי שורש להשלים את לימודיו לתואר רופא שיניים (שאורכים 6 שנים וכוללים 3 שנות לימוד לתואר ראשון במדעי הרפואה ועוד 3 שנות לימודים קליניים ברפואת שיניים) ולאחר מכן עליו לעבור שלוש שנות התמחות באנדודונטיה. לאחר כל השלבים הללו ומעבר הבחינות בהצלחה, יעניק משרד הבריאות תעודת אנדודונט.

מקור השם אנדודונט הוא מיוונית אנדו-פנים ואודונט-שן כלומר פנים השן. מכאן ואילך, על המומחה להתעדכן בכל הנוגע לחידושים בתחום הבאים לידי ביטוי במכשירים (פוצרים, מערכות דחיסה, תאורה קו-אקסיאלית) וחומרים חדשים (MTA למשל שהוא מינרל טרי אוקסיד אגרגט) שנכנסים לענף כל שנה.

 


טיפולי שורש שלא מומלץ לבצע אצל רופא שיניים כללי

רופאי שיניים שאינם מומחים יכולים לבצע באופן כללי טיפול שורש אך במקרים מיוחדים ומסובכים, מומלץ לפנות למומחה לטיפולי שורש. למשל, בעיה בשן טוחנת נחשבת בדרך כלל לקשה יותר לטיפול מאשר בשן קדמית ולכן וודאו לפני הטיפול עם הרופא הכללי לגבי הפנייתכם למומחה. טיפול שורש מתחיל להסתבך כאשר מוך השן מודלק באופן חמור. במצב שתואר, יהיה קשה מאוד לשלוט על הכאב באמצעות הרדמה מקומית ובמיוחד כשהחניכיים נפוחות ומלאות במוגלה. זה בדיוק המקום בו מומלץ לערב מומחה לטיפולי שורש ״שיפתח״ את השן וינקז את המוגלה. גם ניתוח אפיסקטומי, שמבוצע עקב טיפול שורש כושל וכדי להציל את השן מעקירה רצוי לעבור אצל מומחה לטיפולי שורש.

 


מתי מוך השן נגוע או מחלתי?

כאשר המוך אינו יכול לחדש ולתקן את עצמו הוא למעשה מת. מוות של מוך השן נגרם עקב חור גדול או שבר בשן כתוצאה מתאונה. הבקטריות חודרות דרך חורים, שברים ואף דרך סדקים לתוך השן, מגיעים עד למוך השן והורסים אותו. כאשר הבקטריה חודרת דרך השורש ופותחת את העצם נוצר זיהום, הזיהום בעצם מחליש את השן ועשוי לשבור אותה, הקשרים שתומכים את השן יתערערו ולבסוף השן תתרופף ולעיתים גם תנשור! אנשים עם מוך שן נגוע, חשופים לרגישות גבוהה של השן לטמפרטורות גבוהות או נמוכות ולכאבים במהלך הלעיסה ועד לכאבי תופת מתמשכים שמתרחשים ללא כל גירוי, מומלץ שלא להגיע לשלב בו מוך השן נפגע ולהתייעץ ללא דיחוי עם אנדודונט כאשר התסמינים הללו מופיעים.

  ![מומחה לטיפולי שורש אנדודונט](/images/articles/dentist-treatment.jpg)   

מתי מומלץ לפנות למומחה לטיפולי שורש?

באופן כללי לא פונים ישירות לאנדודונט. את האבחנה צריך לעשות קודם כל אצל רופא שיניים כללי. חשוב שהרופא שלכם יהיה מספיק הגון במצבים בעיתיים ויפנה למומחה. אחת למספר חודשים (שישה בדרך כלל), יש לבצע בדיקה תקופתית שתאתר בעיות בשיניים ולמרות זאת אם השן רגישה במהלך הלעיסה (לקור או לחום) ואם אתם סובלים מכאבים (ברמות שונות) שאגב נגרמים לרוב מעצבים וכלי דם הרוסים שיוצרים גזים שמתפשטים ונכלאים בתא של מוך השן ותעלת השורש ושגורמים ללחץ, יש לפנות ללא דיחוי לרופא השיניים. פניה בזמן ברוב המקרים תציל את השן מטיפול שורש או יותר חמור מעקירה.

 


האם טיפול שורש יכול להיכשל?

הסיכוי לכשלון הוא אפסי ככול שהרופא מקצועי ומיומן יותר וככל שהציוד הרפואי טוב יותר וכולל מכשירים כגון:

מיקרוסקופ טיפולי - מיקרוסקופ טיפולי עם תאורה מיוחדת שמגדילה את אזור הטיפול עשרות מונים כך שניתן לזהות באמצעותו תעלות שורש נוספות או שמתאפשר להבדיל בין דנטין לחומר שמסוייד בתוך התעלה.

פוצרים מיוחדים - פוצרי ניקל טיטניום ממונעים וגמישים.

ממקמי חוד אלקטרוניים - ממקמי חוד אלקטרוניים לקביעת אורכה המדוייק של התעלה.

מכשור אולטרא סוני - המכשור האולטרא סוני מפנה חסימות מתוך תעלות השורש.

על הרופא לוודא כי המילוי הגיע מספיק עמוק לתעלה וכי זו נוקתה היטב מכל הגורמים המזהמים, כאן טמון הסוד לטיפול שורש מוצלח. במשך התהליך קיימת אפשרות שהשורש עלול להיסדק, מה שמקשה על מילוי יעיל של השן. לסיכום, כאשר את הטיפול מבצע אנדודונט, אחוזי ההצלחה שואפים ל - 100%!