התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- משתנה
זמן החלמה- עד שבועיים
תוצאות- זמניות/קבועות

מתאים לנשים וגברים הסובלים מדימום, נפיחות ותופעות אחרות בחניכיים

השוו מחיר לניתוחי חניכיים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

ניתוחי חניכיים | ניתוח חניכיים

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- משתנה
זמן החלמה- עד שבועיים
תוצאות- זמניות/קבועות

מתאים לנשים וגברים הסובלים מדימום, נפיחות ותופעות אחרות בחניכיים

כמו בשטחים אחרים ברפואה, גם בתחום הטיפול במחלות חניכיים מחפשים טיפולים טובים יותר וחודרניים פחות. בדומה להתפתחויות בנושאים כמו מחלות לב וכלי דם כמו בנושא האולקוס, גם בתחום החניכיים מחפשים אלטרנטיבה לניתוחי חניכיים. טבעם של חידושים כאלה ברפואה שהם לא נכנסים תמיד כמהפכה רועשת, אלא מחלחלים לאט לאט לתודעה. כמובן חשוב להדגיש כי קיימים כמה וכמה ניתוחים אולם במאמר שלפניכם נדון רק בכאלו (ניתוחי בלימה, ניתוח חניכיים רגנטיבי והשתלת חניכיים) הבאים “להבריא” דלקות ומחלות חניכיים ולא בתיקונים אסתטיים של החניכיים עליהם תוכלו לקרוא במאמרים אחרים בפורטל.

המלצת המערכת

ניתן למנוע ניתוחי חניכיים ע"י שמירה על היגיינת הפה - שימוש יומיומי במברשת שיניים וחוט דנטלי יעשו 90 אחוז מהעבודה. אנשים שמייצרים כמויות אבנית רצוי שישתמשו במשחת שיניים שמכילה פירופוספט המונעת היווצרות פלאק ואבנית. אם נוצרה כבר אבנית, אפשר להרחיקה רק בטיפול מונע ומקצועי אצל השיננית.

 


חניכיים בריאות בגוף בריא

שינויים הורמונאליים, מתח נפשי, ירידה בכמות כדוריות דם לבנות בעיקר בצעירים ומתבגרים, מחלות הפוגעות במערכת החיסון של הגוף, מצב כלכלי, גורמים תורשתיים, סוכרת ועישון תורמים את חלקם למחלות חניכיים. תרופות נגד מחלת הנפילה, תרופות מסוימות נגד יתר לחץ דם, תרופות הגורמות יובש בפה, עלולות גם הן להשפיע לרעה על מצב החניכיים. בשנים האחרונות שמים יותר ויותר לב לפוטנציאל שיש למחלות החניכיים מצידן לגרום למחלות סיסטמיות (מחלות של כלל הגוף).

 


סוגי ניתוחי חניכיים

באופן עקרוני ניתן לחלק את ניתוחי החניכיים לשלושה סוגים (בלימה, ניתוחים רגרנטיביים וניתוחים מורכבים), ברוב המקרים ואין זה משנה כרגע באיזה סוג ניתוח מבצעים ההליך מבוצע תחת הרדמה מקומית. ברוב המקרים אין צורך בהכנה מיוחדת לפני הניתוח למעט נטילת אנטיביוטיקה כמה ימים לפני הניתוח.

  • ניתוחי בלימה – ניתוח שכזה מבוצע במטופלים שעברו גרידת חניכיים (קיורטאז) שלא הצליחה לעצור את המחלה. הניתוח אמור לבלום את התקדמות המחלה ע״י סילוק הרובד החיידקי שהתמקם לו בשורשי השיניים ובעצמות הלסת.
  • ניתוח חניכיים רגנרטיבי – בשלבים היותר מתקדמים של המחלה בהם קיימת סבירות גדולה כי גם העצם נהרסה, מבוצע ניתוח רגנרנטיבי בחניכיים. בניתוח חניכיים רגנרטיבי, משחזר הפריודונט את הרקמות התומכות בחניכיים. במהלך הניתוח משתילים עצם (סינטטית או ממקור עצמי של המטופל) שגורמת להתחדשות רקמת החניכיים.
  • ניתוח השתלת חניכיים – במצבים הקשים ביותר של מחלת חניכיים מבצעים ניתוח מורכב באופן יחסי הכולל השתלת רקמות רכות או קשות, תלוי במוקד קו החניכיים אותו מעוניינים לשקם. את ההשתלה מבצעים או ע״י רקמות חניכיים ריריות או ע״י רקמות קֶרָטִין (פרוטאין סיבי בשכבות החיצוניות של העור, בציפורניים וכד’) העשויות מחומרים קשים יותר ושתפקידן הוא להגן על שורשי השיניים. הרקמות המושתלות מתאחות עם הרקמה הבריאה כך שבתום תקופת ההחלמה מתקבלת רקמה בריאה אחת.

ניתוחי חניכיים | ניתוח חניכיים     


הקשר בין מחלות חניכיים לבין מחלות לב וכלי דם

ישנו קשר שהוכח במחקרים בין מחלות פריודונטליות (דלקת חניכיים, נסיגת חניכיים, מחלת חניכיים והרקמות התומכות) לבין לידה כפג ובעלי משקל נמוך. חיידק המצוי בפלאק המכיל חלבון בשם פאפ ואשר גורם ככל הנראה לטסיות הדם להידבק וליצור “פקקים” העלולים לגרום למחלות לב וכלי דם. קיים גם קשר בין בריחת סידן מהעצמות לבין מחלות חניכיים. כל הנתונים הללו ודאי מחייבים את נחיצות הטיפולים במחלות חניכיים ומניעתם בטרם עת.

 


טיפול פרמקולוגי במחלות חניכיים

ההכרה כי דלקת חניכיים ומחלות חניכיים הן מחלות זיהומיות הובילה חוקרים וקלינאים רבים, בעיקר בשנים האחרונות, למיקוד תשומת הלב בטיפול אנטיביוטי ונוגד דלקת חניכיים כטיפול משלים לטיפולים השמרניים. הטיפולים השמרניים יעילים בכ-83% מהמקרים. ביתר 17% מהמקרים הנותרים נצטרכו המטופלים לעבור ניתוחי חניכיים או עקירת שיניים. יש לזכור כי בכל ניתוח חניכיים כמו גם בכל ניתוח מסוג כלשהו אחר קיים סיכון וישנן תופעות לוואי.

ובניתוחי חניכיים תופעת הלוואי המוכרת היא נסיגת חניכיים (מתוכננת), שבעקבותיה נגרם פגם אסתטי הקשה מאוד לחלק מן המטופלים, והוא שהשיניים נראות ארוכות מהרגיל. חוקרים מכמה מרכזים ידועים בעולם הראו כי שילוב של טיפול אנטיביוטי עם הניקוי השמרני והיסודי הביא לתוצאות הרצויות. המחקרים הראו כי לאחר מעקב של שנתיים ושלוש, בקבוצת הלקוחות שקיבלו אנטיביוטיקה בנוסף לניקוי, הייתה ההזדקקות לפעולה ניתוחית, לרבות עקירת שיניים, קטנה יותר. מחקר אחר הראה כי שילוב אנטיביוטיקה במהלך ניקוי שיניים מפחית ניתוחי חניכיים ב-93% מהמקרים.

לכניסה למאמר אלטרנטיבות לניתוחי חניכיים ולטיפול מקומי בדלקות חניכיים