התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

השוו מחירים ליישור שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

סמכים פנימיים

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

סמכים פנימיים (Internal brackets) נועדו לשרת הן מבוגרים והן צעירים ולמרות האמור מבוגרים נחשבים כמועמדים האידיאליים ליישור שיניים על ידי סמכים פנימיים. ניתן לטפל בצעירים רק כאשר כל השיניים בפה בקעו סופית והגיעו לגודלן המלא מעל לחניכיים. כדי להתקין סמכים פנימיים ישנם שני תנאים מוקדמים עיקריים שצריכים להתקיים, אחד, השיניים ורקמות החניכיים התומכות חייבות להיות באופן טבעי בריאות, ללא ריקבון פעיל או מחלות חניכיים, והשני, כדי להרכיב סמכים פנימיים חייב להיות מספיק מקום שיאפשר לסמכים הפנימיים ולגשר להיות חזקים במידה מספקת להפעלת הלחץ המתאים ליישור השיניים. בכדי ליישר שיניים עקומות משתמשים בסמכים פנימיים ובתיל בדומה לגשרים קונבנציונאליים.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות ליישור שיניים בהן אינויזליין, איירוק, דיימון (דמון קליר), סמכים פנימיים לינגואליים, סמכים חיצוניים, ללא גשר, בלתי נראים, טבעות ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


מדוע סמכים פנימיים?

הסמכים הפנימיים מורכבים בחלק הפנימי של השיניים ולא בקדמתם. הדבר מקשה על החברים או על עמיתים בעבודה ואפילו על בן\בת זוג לגלות את הגשר המוצנע בדיסקרטיות אל מאחורי השיניים. בנוסף, אין כמעט השפעה של הסמכים על הפנים או על החיוך גם בתחילת הטיפול, ורק לפעמים אפשר להרגיש בשינוי קל בזמן הדיבור, וזה בגלל חוסר היכולת ללחוץ את הלשון מאחורי הסמכים. לפעמים הלשון נתפסת בסמכים ונוצרים חתכים קטנים אשר עלולים לדמם. יתכן גם כי מי שמרכיב את הסמכים הפנימיים יתקל בקושי בניקיון של האזורים בהם הרכיבו את הסמכים, ולכן הצחצוח יהיה ארוך יותר מאשר הרגיל.

הסמכים הפנימיים מוכרים כאמצעי חדש בתחום האסתטיקה הדנטאלית ונחשבים כאפשרות טובה ביותר בהשוואה לגשר המתכתי והלא אסתטי. אנשים שמרכיבים גשר מתכתי רגיל נוטים להימנע מלדבר או לחייך וכל זה בגלל מראה הסמכים המתכתיים שנחשף לכל. כאשר מרכיבים סמכים פנימיים, כל התופעות הללו נעלמות וזה גם הגורם אשר הופך את הסמכים הפנימיים למבוקשים יותר.

 


כיצד מרכיבים סמכים פנימיים?

תהליך הרכבת הסמכים הוא די מהיר ונעשה במספר שלבים, ראשית מגבשים את הטיפול הטוב והמתאים ביותר הדרוש לפציינט, לאחר מכן יוצרים תבנית של השיניים הנשלחת למעבדה, את התבנית יוצרים על ידי שיטת CAD/CAM וטכנולוגיות צילום מהירות, והתילים מיוצרים ומכופפים בעזרת טכנולוגיה רובוטית (אפשר גם ידנית). זהו תהליך שאורך כשישה שבועות וכאשר הוא הושלם, האורתודנט ידביק את הסמכים לשיניים. להלן המלצות שצריך לקיים לאחר הרכבת סמכים פנימיים:

אימוני בליעה – המיקום של הסמכים הפנימיים החדשים מקשה על הבליעה ללא שימוש בדחיפת הלשון. הפעולה של למקם את הלשון בין השיניים לפני ובמשך הבליעה. כדי להימנע מכך יש להתאמן בטכניקה הבאה: יש להקריב את הלסת התחתונה והעליונה יחד עד שהשיניים יגעו קלות ואז לבלוע. יש לחזור על התרגיל מספר פעמים ביום עד שהבליעה תהיה קלה יותר וטבעית יותר.

להתאמן לדבר ולהגות – יהיו קשיים מסוימים בהגהה ולכן רצוי להתאמן ולהרבות בדיבור ובהגהה כדי להתרגל לסמכים הפנימיים החדשים.

להתאמן לאכול בבית תחילה – בהתחלה, מזון רך כמו אורז, מחית תפוחי אדמה או פלאפל יהיו קלים יותר לאכילה. ירקות סיביים וסטייקים ידבקו לשיניים, כדאי להקצות זמן אכילה בבית ולבחון אילו סוגי מזון נוחים וקלים לפני שמתכננים ארוחות במסעדה.

סמכים פנימיים     


יתרונות וחסרונות של סמכים פנימיים

סמכים פנימיים מציעים גם יתרונות קוסמטיים וגם יתרונות מעשיים ביחס לסמכים רגילים שמודבקים בחלק הפנימי של השן.

הופעה – קשה להבחין בסמכים ולכן הם נקראים גם בלתי נראים. הם מאפשרים לנושא אותם לדבר, לאכול ולהמשיך בעיסוקים הרגילים ללא כל הפרעה על מהלך החיים הרגיל.

מניעת נזק – הגשר הקונבנציונאלי דורש סמכים שיודבקו על החלק החיצוני של השן ושעלולים לגרום לנזק. דבקים או כתמי שיניים שקשה להסיר בגלל היגיינה לקויה עלולים ליצור אזורים מכוערים על פני השן. כאוהמקום לציין כי עם סמכים פנימיים לא נוצרת הסתיידות.

הגנה מפני חורים בשן – הרוק בפה הוא ההגנה הראשית מפני חורים. בגלל שיש יותר רוק בחלק הפנימי של הפה, כמעט ולא נוצרים חורים בגלל הסמכים הפנימיים, ובנוסף, היגיינת השיניים קלה יותר לביצוע.

אי נוחות – יהיו כאלו אשר ירגישו כי הסמכים הרבה פחות נוחים ודורשים זמן הסתגלות רב יותר מהרגיל.

בעיות בדיבור – קשיי דיבור בטווח הקצר הם דבר שכיח, אך לאחר זמן מסוים מתרגלים ושבים לדיבור רגיל.

גירויים בלשון – יהיו מטופלים שיסבלו מגירויים בלשון עקב דחיפת הלשון כנגד השיניים בזמן בליעת המזון. בעיה זו באה לידי פתרון עם למידת טכניקת הבליעה כפי שתוארה קודם לכן. תתכן גם בעיית לעיסה אך היא תיפטר על ידי וויסות שיבצע האורתודנט.

מחיר וזמינות – יתכן כי סמכים פנימיים אינם זמינים בכל מקום בגלל שחייבים במיומנות מיוחדת כדי להרכיב אותם ולא כל אורתודנט משתמש בשיטה. מחירם גבוה יותר בהשווה לגשרים לינגואליים אחרים.

 


סמכים פנימיים שאלות ותשובות נבחרות

ש. כיצד סמכים פנימיים שונים מגשר רגיל?

ת. המילה אורתודנטיה מורכבת משתי מילים אורתו- פירושו תיקון ודנטיה - שיניים לכן משמעות המילה אורתודנטיה הוא יישור שיניים. סמכים פנימיים נקראים בלעז סמכים לינגואלים כלומר בצד של הלשון. בדרך כלל, בשיטה המסורתית מדביקים את הסמכים על החלק החיצוני של השן והם נקראים בלעז סמכים לבייאלים כלומר ליד השפה. הסמכים הפנימיים נמצאים בחלק הפנימי או לצד הלשון והם אינם נראים למתבונן. בשיטה מתקדמת זו ובשונה מטכניקות אחרות מדביקים סמכים על החלק האחורי והנסתר של השן כך שלא ניתן להבחין בהם.

 

ש. מדוע גובר השימוש בסמכים פנימיים?

ת. הסיבה לכך היא למעשה אחת ויחידה ומקורה בסיבות חברתיות, ודומה להרכבה של עדשות מגע במקום משקפיים אשר מחפים על מראה לא אסתטי. משתמשים בסמכים פנימיים רק למטרות הסתרה!

 

ש. האם יש צורך בעקירה?

ת. עקירת שן אינה כורח או אילוץ בתהליך של יישור שיניים, אך יתכן כי במקרים חריגים עקב צפיפות שיניים, וכדי ליצור מקום, האורתודנט יחליט אם צריך לעקור שן מסוימת.

 

ש. האם סמכים פנימיים משפיעים על הדיבור?

ת. בתחילה תהיה השפעה מסוימת על הדיבור אך לאחר שמתרגלים אליהם התופעה תחלוף והדיבור יחזור לקדמותו.

 

ש. כיצד מנקים סמכים פנימיים?

ת. משתמשים במברשת מיוחדת קטנה לניקיון בין השיניים. הרופא ידגים כיצד צריך לבצע את הניקיון ובנוסף פעם בחודשיים הוא יבצע ניקוי שיניים מקצועי שכן שיניים לא ישרות סופחות יותר אבנית, גורמות לעיתים לזיהום חניכיים, באשת, דימום ולכן מחייבות תחזוקה הדוקה יותר.