התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

השוו מחירים ליישור שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

סמכים שקופים

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

כל מי שרוצה ליישר את שיניו אך מודאג איך הוא יראה עם גשר, צריך לשקול גשרים אסתטיים אשר ישפרו את החיוך במהירות וללא כל פשרות כל זמן שהגשר מורכב על השיניים. סמכים שקופים פועלים על עקרון זהה לסמכים המתכתיים בשינוי אחד, הסמכים אינם נראים. סמכים שקופים נועדו למצבים בהם המתרפא לא מעוניין לחשוף את היותו מטופל וגם כאשר המתרפא אינו מתאים להרכיב מיישרים שקופים מסוג אינויזליין. סמכים שקופים טובים במיוחד בגלל התמזגותם עם הצבע הטבעי של השיניים, הם עשויים מקרמיקה או מספיר ולא ממתכת ונוחים יותר במגע עם השפה והקרום הרירי בקו הלחיים. למרות שהם אינם אסתטיים לחלוטין כמו מיישרים שקופים, הם יעילים הרבה יותר ביישור השיניים בגלל שהם דורשים הרבה פחות היענות והשגחה מצד המטופל עצמו.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות ליישור שיניים בהן אינויזליין, איירוק, דיימון (דמון קליר), סמכים פנימיים לינגואליים, סמכים שקופים ובלתי נראים, טבעות ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


מהם סמכים שקופים?

סמכים שקופים הם אלטרנטיבה אסתטית לגשרי המתכת המסורתיים המצמצמים את נראות הגשרים המותקנים על השיניים. סמכים אורתודנטיים עשויים מסגסוגת קרמיקה או פלסטיק, אך מתפקדים בדרך דומה לסמכים המסורתיים שעשויים ממתכת. סמכים שקופים מחרסינה נבחרים בעיקר על ידי מבוגרים, כאשר הקשרים האלסטיים וחוטי המתכת גם הם בצבע לבן ומשתמשים בהם יחד כדי להעצים את הטשטוש וחוסר הבולטות של הגשר השקוף אשר מחירו מן הסתם גבוה יותר מגשר מתכת מסורתי.

סמכים שקופים עשויים כאמור מחומרים קראמיים, קרמיקה דומה לזכוכית, וכמו זכוכית, סמכי הקרמיקה נוטים להיות שבריריים יותר מאשר סמכים ממתכת. הסרת סמכים שקופים בתום הטיפול האורתודנטי קשה וארוכה יותר. אורתודנט ישתמש בצבת המעוצבת במיוחד להסרת סמכים שקופים כדי להקטין ולצמצם את השבירה. במידה וסמך שקוף אינו ניתק לגמרי מהשן, הרופא עדיין יכול לקרצף אותו מבלי להזיק לשיניים. בגלל השבירות, יצרניות המיישרים מייצרות סמכים שקופים גמלוניים העמידים בפני סדקים, הוספת הנפח אינה מורגשת אך גם מבנה זה עדיין עלול להיסדק כאשר פועלים עליו לחצים כבדים.

 


כיצד כל המערכת עובדת?

אחד המאפיינים של סמכים שקופים הוא החיכוך, כדי שהגשר יניע את השיניים ויחליק לאורך התיל, עדיף חיכוך נמוך או ללא כל חיכוך. במידה והחיכוך גבוה מידי, התיל ייצמד בחוזקה יתרה לסמכים והשיניים לא תזוזנה. ביחס לכל סוגי הסמכים המתכתיים המסורתיים והסמכים עם הקשירה העצמית, סמכים שקופים הם בעלי המרכיב הגבוה ביותר של חיכוך. השאלה הנשאלת היא, האם השיניים נעות לאט יותר עם סמכים שקופים? התשובה היא לא בהכרח. אפשר להבחין כי רוב הסמכים השקופים אינם עשויים מאה אחוז מקרמיקה. לעיתים קיים חריץ ממתכת בסמכים השקופים כדי שהתיל יהיה מונח עליו. חריץ מתכתי זה, מפחית את החיכוך ומוסיף לו גמישות ועמידות בפני שבירה.

ישנם סמכים שקופים אשר עובדים על אותו עיקרון של הסמכים המתכתיים כאשר גשר בשיניים מורכב משני חלקים, חלק אחד הוא התיל אשר מחבר את החלק השני שהוא סמכים אשר מורכבים על השן. עד לפני זמן לא רב, רק הסמכים היו עשויים מחומר שקוף ולא ניתן היה להרכיב גשר ליישור שיניים עם תילים שקופים. על ידי שימוש בחומר חדש ומהפכני, ניתן גם להתקין תיל שקוף. כל תיל יהיה בתיאום אישי ולפי צורכי הטיפול כאשר התיל מפעיל כוח עדין המזיז את השן עד להשגת התוצאה הרצויה. יישור שיניים ע”י סמכים שקופים ניתן ליישום החל ממקרים קלים ועד למקרים מורכבים.

סמכים שקופים     


סמכים שקופים מול סמכים מתכתיים

כאשר שוקלים סמכים שקופים מול סמכים מתכתיים מסורתיים, יש לקחת בחשבון כי שני הסוגים הם בעלי יתרונות וחסרונות ועל המטופל להחליט מי מהם מתאים לו יותר. אם נשווה ביניהם נוכל לראות כי מבחינת ראות הרי שהסמכים השקופים בקושי נראים לעין ובמיוחד ממרחק לעומת הסמכים ממתכת הבולטים לעין. מבחינת נוחיות הסמכים השקופים אינם גורמים לגירוי החניכיים ואילו המתכתיים כן. בגזרת המחיר סמכים שקופים יהיו יקרים בכ- 1,000 עד 4,000 ש״ח.

הטיפול עם סמכים שקופים אורך זמן רב יותר. מבחינת מוגבלויות, סמכים שקופים אינם מומלצים למטופלים עם בעיות אורתודונטיות קשות ואילו סמכים מתכתיים אינם מומלצים לכאלו הסובלים מאלרגיה לניקל. סמכים מקרמיקה הם שקופים או שקופים למחצה (אפשר לצרף אליהם גם סמכים מספיר לבעלי שיניים לבנות במיוחד), ולעומתם סמכים ממתכת עם או בלי קשירות אלסטיות צבעוניות משרה מראה של “פה מתכתי” כדוגמת מלתעות בסרטו של ג’ימס בונד (מונרייקר). סמכים שקופים מקרמיקה עשויים עם חומר קומפוזיט, נחשבים חזקים למדי, אך הם אינם עשויים לעמוד בפני טיפולים מורכבים, ואינם מומלצים לאנשים העסקים בספורט מפרך.

סמכים שקופים אינם צוברים כתמים, אך הקשירות או הקשרים האלסטיים עלולים לספוח כתמים בגלל צריכה של מוצרים מכתימים כמו תה, קפה יין אדום וכדומה. כתמים אלו מרחיקים את המטרה שלמענה בוחרים סמכים שקופים ולכן כדאי להימנע מצריכת כל אותם מוצרים שמכתימים את הקשרים האלסטיים. מצד שני, לסמכים מתכתיים העשויים מפלדת אלחלד, או בשילוב עם ניקל טיטניום אין כמעט סיכוי לשבירה או סדק.