התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- שנה +
מספר טיפולים- מעל עשרה
זמן החלמה- אין
תוצאות- קבועות

מתאים לנשים, גברים וילדים הסובלים מבעיות מנשך המעוניינים ביישור קשת השיניים

השוו מחיר לפלטה לשיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

פלטה לשיניים

משך ההליך- שנה +
מספר טיפולים- מעל עשרה
זמן החלמה- אין
תוצאות- קבועות

מתאים לנשים, גברים וילדים הסובלים מבעיות מנשך המעוניינים ביישור קשת השיניים

פלטה לשיניים (Dental Braces) היא מתקן אורתודונטי המותקן לרוב על ידי אורתודנט שמטרתו במרבית המקרים היא יישור שיניים. משתמשים בפלטה גם כדי לגשר על פערים בשיניים (דיאסטמה), כפתרון ללקויות בדיבור, כדי למנוע מהלשון לצאת קדימה אל בין השיניים במהלך הדיבור וכדומה. שימוש נוסף בפלטה לשיניים הוא בהפרעות במפרק הלסת (TMD), הפרעה זו נובעת בעיקר מבעיות מנשך או מחריקת שיניים (ברוקסיזם) בדרך כלל בזמן שינה. הכרסום מותח את השרירים והפרקים בפה ועלול לגרום לכאב בלסת ולכאבי ראש. פלטה לשיניים יכולה למנוע את סגירת הפה לגמרי בלילה ובכך היא תמנע את שחיקת השיניים.

נהוג לחלק את סוגי הפלטות לשניים: פלטה נשלפת (נתיקה) ופלטה קבועה. הבחירה מבין שתיהן נקבעת בהתאמה אישית לכל מתרפא. פלטה נשלפת כמובן עדיפה על רוב המטופלים אולם לעיתים קרובות ישנם מתרפאים המתקשים בהרכבתה, פלטה לשיניים שעשויה ממתכת, קרמיקה/חרסינה או פלסטיק שקוף מועדפת ע״י מרבית המטופלים שכן מאוד קשה להבחין בה. לעומתה, הפלטה הקבועה איננה ניתנת להסרה אולם נוטה “להתלכלך”, דוגמאות לאביזרים קבועים הם רסן או רצועות הקשורות אל הפלטה בטכניקות שונות.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות ליישור שיניים בהן אינויזליין, איירוק, פלטה לינגואלית פנימית, פלטה ללא גשר, פלטה בלתי נראית ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


החלטה על שיטת הטיפול

לפני קבלת ההחלטה האם אפשרות של הפלטה לשיניים היא הדבר הנכון, חשוב להבין במה כרוך הטיפול, מהי עלותו הכללית כולל עלות הפלטה ליישור השיניים, להלן מספר עובדות שיוכלו לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה:

טכנולוגיה מתקדמת ומשך הטיפול - היות והפלטה ליישור שיניים עברה שיפורים ניכרים ומרחיקי לכת בגלל סיבות רבות שאחת מהן היא הצורך והרצון בקיצור מהלך הטיפול, טכנולוגיית הגיבוי הממוחשב המיושמת בכל מרפאת שיניים נותנת תשובה אידיאלית להרכבת מערך השיניים ומיקומן הנכון, דבר שהוכח שבעזרת מכשיר ממוחשב משך הטיפול יפחת באופן משמעותי.

נוחות הפלטה ליישור שיניים - החוטים או הסיבים הדנטלים של הפלטה ליישור שיניים, עשויים מחומרים שמחזירים את השיניים למקום הרצוי וגם את השורשים בזמן קצר יותר ועם הרבה פחות אי נוחות למטופל מאשר בעבר, השתלת שתל מטיטניום שמעוגן ומושרש בעצם הלסת בצד הפה ומיועד להזיז את השיניים הקדמיות לאחור ולאפשר ליותר מרווח לשיניים הטוחנות של המטופל בפלטה, יכולים להצמיד מגנטים כדי להרים ולהחזיר למקומם הטבעי שיניים טוחנות שסטו, בנוסף, מתייתר הצורך בגשר הישן והמגושם שהיה שימושי בעבר.

מראה אסתטי - צורה חדשה יחסית ואסתטית למתרפאים הסובלים מתזוזה מתונה של השיניים היא פלטה שקופה או פלטה בצבע השיניים, פלטה שקופה לשיניים או הפלטה המיישרת עשויה מחומרים גמישים, בהירים ודקים המתאימים בהידוק על השיניים, החומרים מתחלפים כל שניים שלושה שבועות כאשר מתרחשת תנועת השיניים ההדרגתית. כדי לעקוב אחרי התנועה ההדרגתית של השיניים, קרוב לודאי שתזומנו ע”י האורתודנט לביקור כל שישה שבועות, שיטת יישור שיניים זו מכונה אינויזליין.

עלות פלטה לשיניים – מחיר השמת פלטה ליישור שיניים תלוי במספר גורמים בהם סוג החומר ממנו עשויה הפלטה, אם היא קבועה או זמנית, כמה זמן יארך הטיפול, עבודות שיקום הפה שנדרשו לפני הטיפול, מקצועיות הרופא המטפל, אורטודנט יגבה סכומים גבוהים יותר מאשר רופא שיניים שאין זו התמחות. באופן כללי ניתן לומר כי טווח המחירים להשמת פלטה לשיניים לשתי לסתות ינוע סביב 6,900 ש״ח לבין 20,000 ש״ח.

פלטה לשיניים     


פלטה לשיניים שאלות ותשובות

ש. כמה זמן צריך ללכת עם פלטה לשיניים?

ת. לעצם ולכל הרקמות מסביב לשן ייקח זמן כדי ל״התארגן מחדש״ ולהתייצב ולכן הכרחי להשתמש בפלטה לשיניים עד להתייצבות מוחלטת של המנשך. במהלך החודש הראשון לאחר שהוסר גשר ליישור השיניים, הסיכון שהשיניים יחזרו לקדמותן הוא גבוה. פירוש הדבר הוא כי ייקח לשיניים שנה או יותר עד שאלו יתייצבו לאחר הטיפול. בדרך כלל משך הרכבת הפלטה מקביל למשך הזמן בו הורכב הגשר.

 

ש. כיצד תראה הפלטה לשיניים?

ת. פלטה לשיניים מיוצרת באופן שונה לכל אחד והיא מותאמת אישית כדי למנוע מהשיניים לחזור למקומן המקורי, הפלטה יכולה להיות נתיקה או קבועה עם חוט מתכת שמודבק מאחורי השיניים הקדמיות.

 

ש. האם צריך להרכיב את הפלטה כל הזמן?

ת. הרופא יקבע את התכנית הטובה ביותר וכל מקרה נקבע לגופו, יהיו פלטות שיותקנו לתקופה של חצי שנה ולאחר מכן רק למשך הלילה ויהיו כאלה שיוקנו קבוע בפה. אם הרופא קבע שאתם זקוקים להתקנת פלטות קבועות, חשוב שתדעו שהן עשויות להישאר בפה למשך 5 שנים לערך!

 

ש. מהן הוראות הניקיון והתחזוקה של פלטה לשיניים?

ת. פלטות נשלפות צריכים להסיר במשך האוכל, במהלך פעילות ספורטיבית וכאשר מצחצחים שיניים. כדי לנקות את הפלטה, יש להסירה תחילה מהפה ולצחצח אותה עם מי ברז בעזרת מברשת ומשחת שיניים, בסיום הניקיון של הפלטה יש לצחצח שיניים. המקום הבטוח ביותר לפלטה הוא בתוך הפה, במידה ולא משתמשים בפלטה היא צריכה להיות בתוך קופסה, יש סיכון גדול באבדן הפלטה אם היא עטופה בנייר טישו כאשר מסירים אותה.

 

ש. כיצד תשפיע פלטה לשיניים על חיי היום יום?

ת. פלטה נשלפת מוחזקת על ידי חוט מתכת בשיניים הקדמיות, היא נראית לעין אך הרבה פחות מאשר גשר ליישור שיניים קבוע. במידה והפלטה לשיניים היא על הלסת העליונה, ייקח יום או יומיים כדי להתרגל אליה ולדבר בצורה ברורה, בשלבים הראשונים נוצר הרבה רוק בפה עם הפלטה החדשה, זה חולף ומתרגלים לזה מהר. יש להחזיק תמיד בכיס או במקום זמין אחר קופסה שתאחסן את הפלטה כאשר צריך להסירה. כאשר הפלטה לשיניים קבועה, צריך להקדיש יותר זמן לניקיון וצחצוח של החלק האחורי של השיניים. יש לצחצח מסביב לתיל ממתכת כדי שלא תיווצר עליו אבנית. הרופא יראה כיצד להשתמש בחוט דנטאלי או במברשת בין השיניים, יש להיזהר לא להשתמש בשיניים הקדמיות כדי לנשוך אוכל קשה או חפצים. בכל מקרה פלטה קבועה אינה משפיעה על הדיבור.

 

ש. האם השיניים לא יזוזו יותר לאחר הטיפול בפלטה?

ת. לשיניים תמיד יש יכולות לשינויים ולתנועות כל עוד חיים, זאת אגב אותה הסיבה שעצמות שבורות יכולות להירפא. מגיל 20 עד גיל 50 הפנים ממשיכות ״למשוך קדימה״ וגורמות לצפיפות בשיניים התחתונות הקדמיות. תופעה זו מתרחשת ללא קשר אם שן הבינה הוסרה, נעקרו שיניים או שהתבצע טיפול לצפיפות שיניים. כדי למנוע סיכון לצפיפות שיניים מאוחרת, אפשר להרכיב פלטת שיניים נשלפת למשך הלילה לתקופה ארוכה יותר ולהשאיר פלטה קבועה למשך 5 שנים. אנשים מבוגרים ישנים בדרך כלל עם פלטה לשיניים למשך שאר ימי חייהם במידה והם מעוניינים בקשת שיניים יפה וישרה.