התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- לרוב כ - 15 דקות
מספר טיפולים- ניתוח אחד
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- קבועות

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מבעיות בפרנום שמפריעות לדיבור או כאשר סובלים מרווח גדול בין שתי השיניים הקדמיות

השוואת מחירים לטיפולי שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

פרנקטומי | עיצוב חניכיים

משך ההליך- לרוב כ - 15 דקות
מספר טיפולים- ניתוח אחד
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- קבועות

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מבעיות בפרנום שמפריעות לדיבור או כאשר סובלים מרווח גדול בין שתי השיניים הקדמיות

פרנום הוא מכפלת רקמות או שרירים הקושרים את השפתיים, הלחיים או הלשון לעצם הלחי, פרנקטומי הוא תהליך להסרת הרקמות והשרירים הללו. לעיתים הפרנום יכול להיות גבוה מעל ללחיים או לגרום לרווחים בין השיניים. בפרנקטומי מסירים רקמות חיבור שנמצאות בין שתי השיניים הקדמיות, מרחיקים אותן האחת מהשנייה ויוצרים ביניהן מרווח. מבנה הפרנום לעיתים אינו מאפשר לשיניי התינוק לבקוע, מגביל את תנועת הלשון ומפריע לדיבור. פרנקטומי לשוני נקרא גם קשר לשון והוא מאובחן בדרך כלל בילדות והסימפטומים שלו כוללים בעיות בדיבור החל מגיל שנה. ילדים בוגרים יותר ירגישו כי הפרנום מתחת ללשון “נתקע” בין השיניים הקדמיות והוא אינו מאפשר הוצאת לשון בחופשיות.

המלצת המערכת

זקוקים לניתוח פרנקטומי? המלצתנו היא לעבור את הניתוח בטכנולגיית הלייזר. קרן הלייזר עוצרת את הדימום, אין צורך בתפרים וגם לא תרגישו כלום! את הניתוח עדיף לעבור אצל מומחה ולא על ידי רופא שיניים כללי. התייעצו עם המומחים שלנו המבצעים את ההליך גם בטכנולוגיית הלייזר.

 


מבוגרים וילדים הנדרשים לפרנקטומי (Frenectomy)

אנשים מבוגרים הזקוקים למערכת שיניים חדשה, יידרשו לעיתים לפרנקטומי וזאת במידה ומצב הפרנום מפריע להתאמה נכונה של מערכת השיניים. לפני שממליצים על ניתוח לילדים, הרופא יבחן מספר היבטים כמו למשל שהמצב ייפתר מעצמו ללא כל התערבות כירורגית. במקרים בהם ילדים סובלים מלשון קשורה (אנקילוגלוסיה) - לשון המחוברת בחלקה התחתון ובקצה הקדמי שלה אל רצפת הפה הטיפול תחילה יתרכז בדיבור ובהגהה שעלולים לסייע לפתרון התופעה. הטיפול יכלול תרגילים מיוחדים לשיפור תנועות הלשון.

אם הבעיה לא הסתייעה, יש להשלים את התרגילים בניתוח פרנקטומי או בעזרת עיצוב חניכיים בלייזר. קרן הלייזר עוצרת את הדימום, אין צורך בתפרים וגם אין כמעט כאבים. במידה ומבוצע ניתוח סטנדרטי ועם סכין מנתחים ולא לייזר הרי שכן תזדקקו לתפרים. מטופלים שעוברים טיפול פרנקטומי בלייזר חייבים להיות ללא תנועה באופן מוחלט למשך כל הניתוח, לכן, ילדים חייבים לעבור את הניתוח בלייזר תחת הרדמה מלאה. בני נוער ומבוגרים עוברים ניתוח קצר שאורך כ - 10 דקות תחת הרדמה מקומית.

 


עיצוב חניכיים בלייזר וניתוח פרנקטומי

פרנקטומי הוא תהליך כירורגי שמסיר את הפרנום, כולל את החיבורים לעצמות שמתחת. הליך מסוג זה מבוצע גם כדי לתקן מרווח חריג בין שתי שיניים חותכות, עליונות ומרכזיות. הניתוח כולל חיתוך ראשוני שמקיף את הפרנום, הסרת משולש הפרנום, הפרדת הסיבים הקושרים מהעצמות מתחתיהן ותפירת הרירית למצבה הקודם. הניתוח לעיצוב החניכיים נעשה בדרך כלל ביחד עם תהליכים אחרים לטיפול בחניכיים שלרוב מבוצעים בנפרד. הבעיות מתרחשות לרוב בין השיניים החותכות המרכזיות העליונות והתחתונות וגם בניבים והטוחנות הקדמיות ופחות בחלק הפנימי של הפה. התנאי לביצוע ניתוח פרנקטומי הוא שאזור הניתוח יהיה ללא רובד בקטריאלי, וללא אבנית ודלקות, ועם אספקת דם טבעית. ההחלמה לרוב אורכת שבועיים במהלכם נוטלים תרופות אנטי דלקתיות כמו איבופרין כדי להתגבר על כאבים אפשריים. יש לשטוף עם מי מלח או מי שטיפה אנטיספטיים לשמירה על ניקיון אזור הניתוח.

פרנקטומי | עיצוב חניכיים     


החלמה מניתוח פרנקטומי

ההחלמה הסופית מניתוח פרנקוטומי אורכת מספר שבועות, שטיפות עם מי מלח יעזרו לשמור על האזור נקי. יש לצחצח ולהעביר חוט דנטאלי בזהירות ומסביב לאזור הניתוח. במידה והניתוח לא יפתור את הבעיה תזדקקו לניתוח נוסף. ניתוח חוזר של פרנום לשוני הוא די שגרתי וניתוח חוזר של פרנום שפתיים פחות בהרבה.

בכל ניתוח יש סיכון לדימום, בגלל שיש הרבה כלי דם בלשון, ניתוח פרנקטומי בלשון נוטה לדמם יותר, למרות שסיבוך כזה הוא נדיר. ניתוח אצל מבוגרים בלסת התחתונה לתיקון התאמת שיניים כולל לעיתים סיכון לפגיעה בעצב שגורם לחוסר תחושה בשפה התחתונה ובלחי. חוסר תחושה שכזה עלול להימשך מספר חודשים, אולם אין חשש מצניחת שפתיים שכן העצב משפיע על התחושה בלבד ולא על התנועה.

 


תופעות לוואי והמלצות לאחר ניתוח פרנקטומי

כמו בתהליכים אחרים ברפואת שיניים גם לאחר ניתוח פרנקטומי יתכנו כאבים, חבורות, צלקות בחניכיים ודימום. במידה והניתוח אינו פותר את הבעיה לגמרי יהיה צורך בניתוח נוסף. לאחר הניתוח כדאי להשתמש בקומפרסים קרים כדי להפחית נפיחות בפנים וזאת למשך 48 השעות הראשונות. חשוב לשמור על הראש במצב זקוף. יתכן כי תהיה רגישות בשיניים בייחוד לקור כאשר הרגישות תפחת לאחר מספר שבועות ותהפוך למינימאלית במידה ושומרים על המקום מפני רובד בקטריאלי.

אם הרגישות חריגה, יש ליצור קשר עם המרפאה. דימום קל, כמו צבע ורוד מהול ברוק, עשוי להופיע במשך 48 השעות הראשונות, יש להימנע מאכילת מזון חם למשך היום ואין לשטוף את הפה וזאת על מנת להפסיק את הדימום. במידה והדימום ממשיך, יש להפעיל לחץ קל על האזור עם פד גזה לחה או עם שקית תה רטובה. יש לאכול מזון רך ולהימנע מצריכת מזון קשה וחריף או כזה שמכיל חומצות.

כן מומלץ לאכול מרק, דייסה, מחית תפוחי אדמה וגבינות רכות. אסור לשתות אלכוהול כולל בירה ויין או לעשן עד לאחר פגישת המעקב. בבית יש לשמור על היגיינת פה רגילה במקומות שאינם מושפעים מהניתוח.