התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- מספר שעות
מספר טיפולים- 2 - 3
זמן החלמה- אין
תוצאות- לאורך שנים רבות

מתאים לנשים וגברים המעוניינים בשיניים לבנות, מתרפאים שאינם יכולים לעבור הלבנה עקב כתרים בשיניים הקדמיות, אנשים להם רווח בין השיניים, שיניים סדוקות, שיניים מוכתמות ועוד שמעוניינים בפתרון קבוע

השוו מחיר לציפוי שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

ציפוי חרסינה לשיניים מושלמות

משך ההליך- מספר שעות
מספר טיפולים- 2 - 3
זמן החלמה- אין
תוצאות- לאורך שנים רבות

מתאים לנשים וגברים המעוניינים בשיניים לבנות, מתרפאים שאינם יכולים לעבור הלבנה עקב כתרים בשיניים הקדמיות, אנשים להם רווח בין השיניים, שיניים סדוקות, שיניים מוכתמות ועוד שמעוניינים בפתרון קבוע

הניסויים המתקדמים שבוצעו ועדיין מבוצעים בחומרים דנטאליים, עזרו לפתח שיטות ציפוי חדשניות שהשתפרו ככל שחלפו השנים. רמת הציפויים, הן מבחינת הגוון והשקיפות והן מבחינת הדבקים שמחזיקים את הציפויים על השיניים השתפרה פלאים בעשור האחרון. בדומה להרבה צורות של אמנות, רפואת השיניים השמרנית מייצגת גם היא סוג של אמנות ומסיבה זו שיקום החיוך תלוי במידה רבה ביצירתיות ובדמיון של רופאי השיניים. כאשר השיניים מוכתמות, עקומות, מעוותות או חסרות ברק, האינסטיקט הראשוני הוא להסתיר ולא לחייך כדי להימנע ממצבים מביכים אולם היום, תיקון הבעיות שתוארו לעיל בא לידי ביטוי בדמות של ציפויי חרסינה לשיניים הגורמים לשינוי משמעותי על החיוך.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות לציפוי שיניים בהן למינייט, לומינירס והדבקת קומפוזיט. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו ברופא שיניים עם אוריינטצייה קוסמטית שידע לבחור ולבצע את הטכניקה המתאימה ביותר עבורכם. אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי! בחרו בקפידה את הרופא שלכם, התחילו כאן, עכשיו!

 


ציפוי חרסינה לשיניים - היסטוריה

המצאת הסרטים והמצלמה העלתה את קרנה של הרפואה האסתטית הדנטאלית. כבר בשנת 1923, רופא השיניים המפורסם של כוכבי הוליווד מבוורלי הילס ד״ר פינקוס, פיתח ציפויי חרסינה מיוחדים שהודבקו לשיני הכוכבים במהלך ההסרטה. לאחר יום הצילומים, הציפויים הוסרו וחזרו ביום הצילומים שלמחרת וחוזר חלילה. אותם ציפויים הודבקו לכוכבי הסרטים בעזרת אבקת הדבקה מיוחדת. התפתחות טכניקת ההדבקה החלה בשנת 1955, כאשר ד”ר בונוקור הציג שיטה לגילוף חומצת אמייל. בשנת 1983 פיתח ד”ר הורן ציפויים מחרסינה שהודבקו עם חומצה פלור-הידרנטית ומאז ועד היום ציפויי החרסינה לשיניים עשו קפיצת מדרגה רצינית מבחינת התוצאה האיכותית אותה ניתן להשיג ובמחירים סבירים יחסית כך שהיום גם אנשים לא עשירים יכולים להרשות לעצמם להתחדש בחיוך מושלם.

 


גורמים החשובים להצלחת ההליך

ציפוי חרסינה לשיניים מוגדר כלמינציה מחומר שעשוי משרף או חרסינה המודבק היטב למבנה השיניים במטרה לשקם פגמים אסתטיים דנטליים. ציפוי חרסינה לשיניים מיועד בעיקר לתיקון שיניים רקובות, שבורות, עקומות ובעלות פיגמנטציה קשה, להסרת כתמים משמעותיים וכנגד מיקומים גרועים של השיניים. מנגד, מיקום שיניים בעייתי או מרווחי שיניים גדולים או כאשר אין מספיק סוּבְּסְטְרָט (תשתית) כדי להבטיח את ההדבקה יפסלו את האדם מלעבור ציפוי חרסינה לשיניים. כדי שההליך יצליח, רצוי לתת משקל לגורמים נוספים כגון: ציפיות המטופל, אָנָלִיזָה של הפנים, אָנָלִיזָה של החיוך, בריאות השן והסגר של הלסתות.

 


כיצד מבוצע ציפוי חרסינה לשיניים?

החלטה ואבחון - כאשר ההחלטה על ציפוי שיניים נתקבלה, חשוב שתהיה תקשורת בין המטופל לרופא בצורה כזו שניתן יהיה למלא ולרצות ככל האפשר אחר ציפיות המטופל, ולכן אנליזה ודיאגנוסטיקה נאותה יוכלו למנוע עוגמת נפש רבה. האבחון עשוי לכלול גם הדמיה ממוחשבת שתדגים כיצד השיניים יראו בגמר ההליך.

שלב הכנת השיניים – בשלב זה מתבצעת הפחתה הומוגנית של מבנה השן, עיגול זוויות, גימור הפינות שמעל החניכיים ומירוק האזור. כאשר נקבע הצבע, ממשיכים בעזרת חוט מפריד כדי שתהיה בקרה טובה יותר על גימור החניכיים. באופן כללי, מפחיתים כ- 0.5 מ”מ מהשליש שליד החניכיים ו- 0.6 מ”מ מהשליש האמצעי. בהנחה והשיניים ממש מוכתמות מעמיקים בהשחזה. חשוב שהכנת השן לא תחרוג משטח המגע הקרוב. החלק הסמוך להכנה חייב להמשיך בכיוון הפפילה ומשם מעט מתחת למגע האינטר- פְּרוֹקְסִימָלִי בכדי להסתיר את קצוות ההכנה וכדי למנוע הצללה על הפריפריה של הציפוי הגורמת לשן להראות שחורה. קו הסיום חייב להסתיים בפאזה בכל הקצוות ברמות של החניכיים, מלבד מקרים של כתמים עמוקים ששם הרמה תהיה מעבר לזה ובהתאם לצרכים האסתטיים.

שלב ההפחתה הראשונית – מפחיתים מ- 0.8 עד 1 מ”מ לערך מהרקמות כאשר קו הסיום חייב להיות בפאזה. חשוב ששטח המגע לא יוצלב ולכן מומלץ להיעזר בפסים מנחים אמצעיים ודִּיסְטָלִים (שנמצאים בנקודה הרחוקה ביותר מהמרכז) בכדי להקל על המלאכה.

הפחתה הומוגנית (השחזת שיניים) – בכדי להגיע להפחתה אחידה של הרקמות הדנטאליות אפשר להשתמש בפרייזר מתכוונן שמשאיר חריצים קטנים על משטח השן בעומק הרצוי. על מנת שכרסום השן יהיה אחיד, משתמשים לרוב בפרייזר 4\1 עגול, ולאחר מכן משלימים את הגימור ההומוגני בעזרת אבן יהלום בעלת ראש עגול.

ציפוי שיניים זמני – בדרך כלל אין צורך בהגנות זמניות, במקרים מסוימים בכדי לרצות דרישות אסתטיות של הלקוח או כדי למנוע רגישויות מתקינים ציפוי זמני בעזרת הדבקת שרף אקרילי. ניתן זמנית גם להרכיב ציפוי חרסינה לשיניים על ידי שימוש בצמנט (דבק) שאינו אוּגֶנִיקָה (תורת השבחת הגזע) ובעזרת מילוי זכוכית אלקליני (בעל תכונות אלקליות) שאינו מכיל פלואוריד. כדי להבטיח קיבוע טוב יותר של הציפוי הזמני, אפשר להשתמש גם בחומצה זרחנית ולהצמידו גם לשיניים הסמוכות.

 


איך בודקים ציפוי חרסינה לשיניים?

בכדי לבדוק את הציפוי מניחים בשטחו הפנימי גליצרין מומס במים שמגלה כרום, בגלל שלגליצרין יש ערכים של שבירת קרני האור, הוא מקל על התאמת הציפוי ומונע שבירה או סדק במשך הבדיקה. לאחר מכן יש לנקות את הציפוי עם חומצת זרחן המונעת זיהומים. הגורמים שיש להתחשב בהם בזמן הבדיקה הם: הקו האמצעי, הציר הדנטאלי, היקף חניכיים, המשולש האינטר דנטלי, צורת השן, סף התחלתי, זווית אינטר דנטלית וקו החיוך.

 


כיצד מדביקים ציפויי חרסינה לשיניים?

כאשר ציפויי החרסינה חוזרים מהמעבדה, ״מחפשים״ עקבות שיוף המצביעות על כך שהציפוי עשוי מגוש אחד עם חומצת פלור - הידרט בריכוז משתנה (תלוי בסוג החרסינה שבה משתמשים). לאחר מכן שמים סילנו, חומר שמאחד כימית בין החרסינה והפולימר האורגני ומשפר את כושר התפזרות הנוזל בחרסינה ואשר מגביר את כוח ההדבקה. משאירים את הסילנו לפעול כ- 60 שניות ולאחר מכן מורחים את הדבק. מפזרים אותו בעזרת מזרק אוויר וכדי למנוע מגע עם האור מניחים אותו בתוך קופסא מיוחדת עם מסנן אור. כעת, הציפוי מוכן להדבקה עם צמנט כפול.

 


הכנת השן להדבקה והרכבת ציפויי החרסינה

מתחילים בבידוד השן בעזרת מחיצה מגומי, לאחר מכן מניחים חוט כירורגי שמגדיר את ״אזור הפעולה״ וגם כדי לאפשר בהמשך הסרת שאריות דבק. מבצעים פרופילקציה (טיפול מונע) עם אבן שיוף, שוטפים ומייבשים. לאחר מכן מורחים את משטח השן בחומצת זרחן בריכוז של 37% למשך 15 שניות ושוב שוטפים, מייבשים ומוסיפים את הדבק. מפזרים אותו עם אוויר כך שתיווצר שכבת דבק עדינה ומבצעים פוטו-פולימריזציה (הקרנת אור LED כחול) למשך 20 שניות לערך. לאחר מכן מוסיפים רצועות צלולואיד בכל צד כדי למנוע ששאריות הדבק יתאחדו עם השן הסמוכה במהלך ההדבקה.

מדביקים את הציפוי היטב לשן בעזרת שרף צמנט כפול. מנקים את שאריות הדבק ומקרינים שוב אור LED כחול למשך 20 שניות. בודקים אם הציפוי ממוקם היטב ובמידה וישנו כשל כלשהוא מבצעים מקצה שיפורים. אם הכל תקין ממשיכים בפולימריזציה למשך 40 עד 60 שניות לכל משטח, מומלץ לכסות את הקצוות בג’ל שמכיל הידרו-תמיסת גליצרין כדי למנוע מהחמצן לבוא במגע עם הדבק במשך הפולימריזציה כך שתיווצר שכבת חמצן לא רצויה. בהמשך מסלקים שאריות דבק, מוציאים את החוט המפריד ומשפרים את הגישה והראות של אזור תת החניכיים. בסיום הטיפול מורחים לק פלואוריד על החרסינה.

 


כמה עולה ציפוי חרסינה לשיניים?

שאלת השאלות היא כמה עולה ציפוי חרסינה לשיניים ובכן התשובה תלוייה במספר גורמים בהם סוג הציפוי, איזה מעבדה מכינה את הציפויים, מוניטין וניסיון הרופא המטפל, מספר השיניים אותן הולכים לצפות (בדרך כלל ציפוי חרסינה לשיניים מבצעים על 4 עד 8 השיניים הקדמיות) ועוד. באופן עקרוני טווח המחירים לציפוי מחרסינה יהיה בין 2,000 ש”ח עד ל - 3,500 ש”ח עבור שן בודדת, הוצאה מכובדת לכל הדעות ובמיוחד כאשר מצפים מספר שיניים אולם חשוב לזכור כי מדובר בהליך שתוצאותיו קבועות בשונה למשל מהלבנת שיניים אותה יש לחדש כל שנתיים הגם שאין בכלל מה להשוות מבחינת התוצאה המתקבלת.