התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner
prescription

השוו מחיר לציפוי שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

ציפוי שיניים כמו בסרטים

prescription

מעוניינים בחיוך לבן וכובש? בטח שכן! אם עד עכשיו שמעתם רק על הלבנת שיניים אז חשוב שתקראו את המאמר הבא ותגלו איך באמת משיגים שיניים לבנות. זה לא אומר שבאמצעות הלבנת שיניים לא ניתן להגיע לגוון לבן מושלם, פשוט בעזרת מגוון אפשרויות לציפוי שיניים ניתן להשיג תוצאות הרבה, אבל ממש הרבה יותר טובות!

חלק מטכניקות הציפוי עליהן תוכלו לקרוא בהמשך יקרות באופן יחסי לעומת ההלבנה הרגילה אותה מבצעים במרפאה אולם ניתן לבצע ציפוי שיניים במחיר זול יחסית שיחזיק מעמד לאורך שנים רבות וישתלם מאוד אם תבחנו את התוצאה על פני שנים. חשוב גם להדגיש כי ניתן לעבור ציפוי שיניים בטכניקות זולות מאוד (קומפוזיט). לפניכם כל השיטות באמצעותן ניתן להשיג חיוך הוליוודי, הסברים על טכניקות מתקדמות בהן למינייט, לומינירס וויניר פורצלן ועוד.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות לציפוי שיניים בהן למינייט, לומינירס והדבקת קומפוזיט. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו ברופא שיניים עם אוריינטצייה קוסמטית שידע לבחור ולבצע את הטכניקה המתאימה ביותר עבורכם. אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי! בחרו בקפידה את הרופא שלכם, התחילו כאן, עכשיו!

 


ההבדלים בין ציפוי להלבנת שיניים?

הלבנת שיניים מבוצעת באמצעות מי חמצן בריכוזים שונים שתפקידו “להלבין” את השיניים, אולם, הלבנה זו מוגבלת ואין זה משנה באיזה טכניקה משמשים בהלבנה (בין אם בלייזר, בשיטת הסדים או הלבנה באמצעות קרן אור כחולה) שכן הלובן המקסימלי אליו ניתן יהיה להגיע תלוי בנקודת הפתיחה של המועמד לטיפול, הווה אומר מתרפא שצבע השיניים שלו לפני הלבנת שיניים הוא נניח A-3 הרי שהתוצאה המקסימלית שתושג אם הטיפול בוצע כהלכה יהיה שתי דרגות טוב יותר (ניתן לראות זאת על מפתח צבעים הנמצא אצל כל רופא שיניים במרפאה), גם כאשר נולדים, אין השיניים לבנות כמו בסרטים. ציפוי שיניים שונה מהלבנה שכן בציפוי שיניים, והשם כבר מרמז מהו אופן הטיפול, השיניים נעטפות בשכבה שהצבע שלה מותאם ע”י רופא השיניים, השכבה יכולה להתבצע בעזרת טכניקות שונות כפי שיתואר בהמשך.


 


מתי מתחילים וכמה שיניים מצפים?

אין הגבלת גיל לציפוי שיניים (ברור שלא מבצעים ציפויי חרסינה לילדים שכן השיניים טרם השלימו את התפתחותן - לעומת זאת ציפוי קומפוזיט עליו תקראו בהמשך ניתן לבצע בכל גיל) וניתן לבצע את ההליך בכל שלב וזאת כמובן לאחר השלמת כל הטיפולים הדרושים להכנת השן (אם צריך) בהם סתימות אסתטיות וטיפולי שורש כמובן. מובן מאליו שניתן לבצע ציפוי שיניים גם לשן שיש עליה כתר בשונה מהלבנת שיניים שם אין אפשרות להבהיר את הכתר ע”י מי החמצן אלה רק להתאים את צבע הכתר לשאר השיניים שהולבנו.

לגבי מספר השיניים שמצפים התשובה היא אינדיבידואלית, מקובל לצפות את ארבע עד שש השיניים הקדמיות כאשר בחו”ל הנטייה היא לעבור ציפוי שיניים בכל הפה! זאת אומרת ציפוי שיניים בכל הלסת העליונה על 10 שיניים לפחות וציפוי שיניים בלסת התחתונה כנ״ל - הדבר מקובל בעיקר אצל ידוענים בהם שחקני קולנוע ודוגמניות שמצפים 20 שיניים ויותר.

לאחרונה, לצד השתלת שיער שהפכה לטיפול פופולארי מעבר לים, מבצעים בהצלחה גם ציפויי חרסינה לשיניים בחו״ל ובעיקר בטורקיה. ציפוי שיניים בחו״ל כאשר הוא מבוצע על כל השיניים בפה משתלם במיוחד לטסים לטורקיה ולמדינות קרובות כמו מולדובה, רומניה, קרואטיה, בולגריה וכדומה, אולם אנחנו ממליצים לכם לשקול זאת בכובד ראש, למרות שההליך יקר יותר בישראל יש אחריות לטיפול ולא תזדקקו לחפש את הרופא המטפל בחו״ל… זול לעיתים במקרים של טיפולי שיניים בחו״ל עשוי לעלות ביוקר.

 


ציפוי שיניים למינייט Laminates

שיטת הלמינייט נחשבת לשיטה המתקדמת ביותר לציפוי שיניים, בשיטה זו משחיזים את השן כ- 0.3 עד 0.5 מ”מ ומדביקים חזיתות מחרסינה לשיניים. את הלמינייטס מיישמים למספר תנאים בהם שיקום שיניים קדמיות הרוסות, תיקון סדקים ושברים בקצוות, השלמת שיניים השונות מהשיניים הסמוכות לקבלת מראה אחיד, צמצום מרווחים בין השיניים ועוד. הציפויים נראים כמו עלים קטנטנים מחרסינה ובנוסף להיותם משפרי חיוך הם גם מחזקים את השן עליה הם מודבקים.

צבע השן והצורה החדשה שמתקבלת כתוצאה מהציפוי נראית טבעית לחלוטין ולא ניתן להבחין בכך שעברתם טיפול אסתטי. לציפויי הלמינייט יתרונות רבים כאשר הבולט שבהם הוא שהשיניים ״החדשות״ לא סופחות צבענים (קוקה קולה ומשקאות מוגזים עם צבעי מאכל, קפה, יין אדום וכדומה). יתרון נוסף משמעותי של שיטת הלמינייט הוא הלבן העז שהשיניים מקרינות. לקריאה בהרחבה על ציפוי שיניים למינייט

 


ציפוי שיניים לומינירס Lumineers

ציפוי שיניים לומינירס נחשב לפורץ דרך ברפואת השיניים הקוסמטית – מדובר על “הלבנת שיניים” ויישור קו החיוך כמו שרואים אצל הכוכבים בסרטים. השיטה מבוצעת בשני מפגשים (לעיתים שלושה) וללא כאבים, לומינירס הן למעשה ״עדשות מגע״ דקיקות של ברק מפורצלן, המודבקות על השיניים הקיימות וזאת מבלי לשנות (כמעט) את מבנה השן.

בשונה מציפויי החרסינה שאותם ביצעו בעבר שהיו עבים באופן יחסי, מחברים את ציפויי הלומינירס הדקיקים באופן סופי וחזק לאחר השחזת שיניים קלה (יתרון משמעותי של השיטה שכן לא ״אוכלים״ חלק מהשן) שאיננה מסכנת את שכבת הדנטין שנחשבת למאוד חיונית בתוך השן אל האימייל החיצוני של השן.

את ציפויי הלומינירס מייצרים במעבדות שיניים בארה״ב אולם ישנן גם מעבדות בישראל המסוגלות להכין עבודות באיכות לא פחותה. מחירו של הציפוי נגזר כמובן מאיכות העבודה ומקום ייצורה. יתרון ייחודי של הלומינירס הוא היכולת להדביק אותו גם על כתרי חרסינה עתיקים וכך להתאים את צבע השיניים הקדמיות לאותו הגוון בדיוק. לכניסה למאמר המלא בנושא ציפוי שיניים לומינירס

 


ציפוי שיניים קומפוזיט Bonding

טכניקת ציפוי לשיניים קומפוזיט (Composite) נמצאת בשימוש רחב כבר במשך שנים רבות (עוד ב - 1960 החלו לבצע סתימות לבנות מקומפוזיט לשיניים קדמיות). אם בתחילת הדרך מטרת הציפוי נועדה לשיקום השיניים וליצירת סתימות בצבע לבן עבור השיניים הקדמיות, הרי שהיום, ציפוי שיניים קומפוזיט מקיף קשת רחבה של הליכים החל מביצוע סתימות ועד ליצירת קו חיוך יפה, בריא ונקי.

Bonding דנטלי הוא למעשה הדבקת חומר בגוון של השן לצורך תיקון מבנה וצורת השן, השלמת שיניים קדמיות, צמצום רווח בין השיניים (דיאסטמה), ציפוי כתמים על השיניים ועוד, מדובר בטיפול אסתטי קצר במיוחד שאינו מצריך השחזה של השן אולם חסרונה הגדול של השיטה היא עמידות הציפוי על פני שנים. בשונה מטכניקות אחרות, הקומפוזיט מחזיק מעמד שנים ספורות והוא סופח צבענים אפילו עוד יותר מאשר השיניים הטבעיות. הצבע הלבן שמתקבל כתוצאה מהציפוי אינו מושלם בגלל שקיפות והחזר אור לקוי באופן יחסי לטכניקות היקרות, יתרון ענק הוא המחיר הנמוך לציפוי שן אחת שנאמד בכ - 400 עד 600 ש״ח לערך. לקריאת המאמר המלא קומפוזיט לשיניים

 


ציפוי חרסינה לשיניים

ציפוי חרסינה לשיניים מוגדר כלמינציה מחומר שעשוי משרף או חרסינה המודבקת בחוזקה למבנה בשיניים כדי לשקם פגמים אסתטיים הפוגעים בחיוך של המטופל. הייעוד של הציפוי מתאים לשיניים רקובות, שיניים שבורות, עקומות ובעלות פיגמנטציה, להסרת כתמים משמעותיים וכנגד מיקומים גרועים של השיניים. ניתן בעזרת ציפויי חרסינה גם לסגור רווח בין השיניים כאשר לא צריך להזיזן ממסלולן בעזרת יישור שיניים. לפניכם מאמר המפרט שלב אחר שלב כיצד מבוצע ציפוי חרסינה לשיניים החל משלב ההחלטה והאבחון, דרך שלב ההפחתה הראשונית של השן עובר להפחתה הומוגנית ועד לסיום בהגנה זמנית. עוד תוכלו לקרוא כיצד מכינים את השיניים לציפוי ואיך בודקים את הציפוי. קראו עוד על ציפוי חרסינה לשיניים

 


ויניר פורצלן Porcelain Veneers

כבר שנים נמצאים בשימוש חומרי הדבקה בעלי עמידות חזקה התומכת את אמייל השן. ויניר פורצלן הוא חומר איכותי ומשתמשים בו לציפוי דק של השיניים. יתרונות הויניר פורצלן הם רבים בהם: עמידות גבוהה וחוזק כאשר הוא מודבק על מבנה מוצק, שקיפות למחצה להשגת מראה טבעי - אחת מתכונות השן היא שהאמייל שלה הוא שקוף למחצה דהיינו כאשר האור פוגע בשן הוא אינו מוחזר באופן מיידי ובמקום זאת הוא חודר לעובי האמייל. השקיפות למחצה שיש לויניר פורצלן היא פרט חשוב כאשר מאפיינים את השיניים בהן מעוניינים לטפל.

בעבר, חומרי ההדבקה לא היו שקופים ולכן האור לא חדר לתוך שכבת האמייל והיה מוחזר כבר מהשכבה החיצונית. הפורצלן ויניר דומה לזכוכית וכשהוא מודבק לשיניים הוא מחקה במדויק את אימייל השן הטבעית. האפקט שמתקבל הוא שהציפוי דומה לשן הטבעית הבריאה. יתרון נוסף של ציפויי חרסינה מויניר פורצלן הוא שהכתמים אינם נספחים לציפוי בשונה משיניים טבעיות שקולטות צבענים. עוד ובהרחבה על ויניר פורצלן

 


כמה עולה ציפוי שיניים?

השיטה היקרה אולם בעלת התוצאות המרשימות ביותר היא הלמינייט, מחירה של כל שן יכול להגיע עד לכדי 3,500 ש״ח, ישנן מרפאות שיניים שגובות סכומים נמוכים יותר אולם מדובר בהוצאה של הרבה מאוד כסף כאשר צריך עוד להכפיל את הסכום במספר השיניים אותן נרצה לצפות, חשוב לציין כי המחיר נגזר מאיכות העבודה שמבוצעת במרפאה וממוחיות הרופא המבצע. שיטה נוספת בה מבצעים ציפוי שיניים נקראת קומפוזיט, בשיטה זו מצפים את השן בסוג של סתימה לבנה כאשר המחיר עבור כל שן הוא כמה מאות שקלים בודדים, תלוי ברופא שמבצע את הטיפול ובמומחיותו.

קיימת שיטה נוספת בשם לומינירס, גם בשיטה זו ציפוי שיניים נעשה באמצעות הדבקת חרסינה אולם בעובי דק הרבה יותר מאשר בציפויי הלמינייטס, החיסרון של ציפוי שיניים בחרסינה לומינירס הוא עמידות החרסינה מפני שבר בשונה משיטת הלמינייט אשר בה התוצאות נשמרות לאורך זמן רב יחסית שכן עוביה עולה על חמישה מילימטרים. מחירו של הלומינירס נע בין 1,500 ל- 2,500 ש״ח לשן. טווח המחירים כפי שמובא כאן לפניכם אינו כולל מבצעים. ניתן ע״י השוואת מחירים חכמה ומהירה לשפר את המחיר באופן משמעותי, הרשמו וגלו כמה תוכלו לחסוך על הטיפול בעזרת מילוי פרטים אישיים.