התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

בחירה ברופאי שיניים מומחים, שתתאים במיוחד לצרכים שלך מצריכה הסבר על כל סוגי המומחיות ברפואת שיניים. ככל שתבינו את ההבדלים בין התחומים המגוונים ברפואת השיניים, קל יותר יהיה לאתר רופא שיניים מתאים. בהמשך תוכלו לקרוא על מומחים ו - 9 התמחויות ברפואת שיניים והמסלול אותו צריך לעבור הרופא עד שהוא יוכל להקרא מומחה.

השוואת מחירים לטיפולי שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

רופאי שיניים מומחים

בחירה ברופאי שיניים מומחים, שתתאים במיוחד לצרכים שלך מצריכה הסבר על כל סוגי המומחיות ברפואת שיניים. ככל שתבינו את ההבדלים בין התחומים המגוונים ברפואת השיניים, קל יותר יהיה לאתר רופא שיניים מתאים. בהמשך תוכלו לקרוא על מומחים ו - 9 התמחויות ברפואת שיניים והמסלול אותו צריך לעבור הרופא עד שהוא יוכל להקרא מומחה.

לפי הנתונים שמצויים במשרד הבריאות, נכון לחודש אפריל 2015 יש בישראל יותר מ- 860 רופאי שיניים מומחים מבין יותר מעשרת אלפים רופאים שלהם יש ״רק״ רישיון לעסוק בענף, הווה אומר שרק כ - 9% מהעוסקים בתחום הם רופאים מומחים בהתמחויות השונות של רפואת שיניים.

למרות שרוב המומחים הם בטווח הגילאים 35 עד 65, צפוי מחסור חמור במומחים ככל שהשנים חולפות. כבר עכשיו ישנו חוסר רב במומחים בישראל ובהשוואה למדינות מפותחות אנחנו נמצאים הרחק בתחתית הרשימה במספר המומחים לאלף תושבים.

המחסור החמור ברופאי שיניים מומחים והכספים הרבים שרופא צריך להשקיע לאורך כל התהליך (כולל שכר לימוד של עשרות אלפי שקלים) מעלה את מחירם בשוק בעשרות עד מאות אחוזים וזה בא לידי ביטוי במחירים גבוהים אותם נוהגים המומחים לגבות מהמטופלים. לדוגמא, שעת עבודה של מומחה בכירורגיה פה ולסתות תעלה כ - 2,000 ש״ח לעומת רופא כללי משתיל שעובד במחירים של 150 עד 300 ש״ח לשעה.

המלצת המערכת

זקוקים לעקירת שיני בינה? סובלים מכאבים בפנים וחוסר סימטריה בלסת העליונה או התחתונה? סובלים מרקבון או עששת חריפה? חסרות לכם מספר שיניים בפה ומחפשים פתרון ראוי במחיר סביר? התייעצו עם המומחים שלנו שידעו לאבחן ולהציע את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר בקירבה לאזור מגוריכם.

 


רופאי שיניים מומחים והתמחויות

רופא עם רשיון לעסוק ברפואת שיניים יכול לרכוש מומחיות ב - 9 מההתמחויות בענף רפואת השיניים, לכל התמחות יש דרישות סף שונות ומטלות שעל הרופא לבצע עד שיוכל להתהדר בתואר רופא שיניים מומחה, למשל, מומחה ברפואת שיניים לילדים צריך לעבור הכשרה שתכלול התמחות של שנתיים במחלקה פדודונטית, 3 חודשים במחלקה שעוסקת בטיפולי שיניים בהרדמה כללית או מלאה ועוד כהנה וכהנה דרישות. רק לאחר שעבר את הבחינות ואת תקופת ההתמחות הוא יקבל תעודת מומחה ברפואת שיניים.

פרט למומחיות ברפואת הפה הדורשת מסלול בן 4 שנים ומומחיות בכירורגיית פה ולסת המצריכה 5 שנים לומדים ומתמחים בשאר 7 ההתמחויות 3.5 שנים. להלן כל סוגי ההתמחויות ברפואת שיניים: מומחה ברפואת הפה, מומחה בפתולוגיה אוראלית, מומחה לשיקום פרוסתודונטי, מומחה לרפואת שיניים ציבורית, אנדודונט (מומחה לטיפולי שורש), אורתודונט (מומחה ליישור שיניים), פריודונט (מומחה למחלות חניכיים), מומחה ברפואת שיניים לילדים ומומחה בכירורגיית פה ולסתות (כירורג פה ולסת).  


מוסדות לימוד מוכרים להתמחות ברפואת שיניים

  1. בית החולים “שיבא” (תל-השומר)
  2. צה”ל
  3. בית חולים “ברזילי” באשקלון
  4. מרכז רפואי “פורייה” בטבריה
  5. בית חולים “איכילוב” תל-אביב
  6. האגף לבריאות השן במשרד הבריאות.
  7. בית חולים “בילינסון” (המרכז הרפואי רבין) בפתח-תקווה
  8. המרכז הרפואי רמב”ם בחיפה בשיתוף הפקולטה לרפואה בטכניון
  9. בית הספר לרפואת שיניים -המרכז הרפואי הדסה והאוניברסיטה העברית בירושלים בית-הספר לרפואת שיניים / הפקולטה לרפואה
  10. ע”ש סאקלר - אוניברסיטת תל אביב