התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים בולטות

השוו מחירים ליישור שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

שיניים בולטות

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים בולטות

שיניים בולטות הן תופעה נפוצה שבאה לידי ביטוי בכך שהלסת העליונה בולטת קדימה או לחילופין כאשר הלסת התחתונה נסוגה לאחור. גם כאשר כמה שיניים קדמיות שנוטות קדימה אל מעבר לקו הלסת הן שיניים בולטות שעשויות להביך כל אחד. היום, יותר מתמיד, לא צריכים להשלים עם הבעיה האורתודונטית הזו שעלולה בגיל צעיר לגרום להתגרויות וללעג. ישנן מספר שיטות מקובלות לתיקון התופעה כאשר האביזר הנפוץ והיעיל ביותר הוא הגשר האורתודונטי עליו תוכלו לקרוא מיד בהמשך.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות לתיקון שיניים בולטות בהן אינויזליין, איירוק, דיימון (דמון קליר), סמכים פנימיים לינגואליים, סמכים שקופים ובלתי נראים, רסן ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


שיניים בולטות הן לא רק מטרד אסתטי

המראה של שיניים בולטות הוא תוצאה של מרווח יתר אופקי בין השיניים העליונות והתחתונות - מצב תורשתי בדרך כלל או בגלל אי התאמת הלסתות עם השיניים. אי התאמה זו, מחמירה בילדות עקב מציצת אצבע או עקב דחיפת לשון וכאשר בוקעות השיניים הקבועות (בדרך כלל בגיל 8) זה הזמן בו השיניים הבולטות נראות לעין. שיניים בולטות מעבר להיותן מטרד אסתטי עלולות להוביל למעצורים בדיבור ולקשיים בלעיסה. בגלל ששיניים בולטות גורמות הן לבעיות אסתטיות והן לבעיות תפקודיות, חשוב לטפל בתופעה מהר ולפני שהיא מחמירה.

שיניים בולטות     


שיטות לתיקון שיניים בולטות

גשר אורתודונטי - אחת השיטות שמתמודדת עם התופעה בהצלחה נקראת גשר אורתודונטי. טיפול אורתודונטי כרוך בגשר מתקן שיחזיר או יזיז את השיניים למקומן הטבעי בחלל הפה. בתהליך זה, משתמשים בסמכי מתכת שמודבקים על השיניים ומחוברים האחד עם השני על ידי תיל, וכאשר מותחים את חוט התיל הכוח הקל והמתמיד שהוא מפעיל על הסמכים יניע את השיניים לאט אך בבטחה עד למצב הרצוי בקשת השיניים. השיטה נחשבת לפחות אסתטית, ובמקרים שכאלו ניתן לשדרג אותה על ידי שימוש בסמכים מקומפוזיט שמתמזגים עם השיניים.

אינויזליין או איירוק לתיקון שיניים בולטות - התיקון מתבצע על ידי מיישר קשתי שעשוי מפלסטיק שקוף נשלף ואשר מורכב לתקופת זמן קצובה (בדרך כלל בין שבועיים לשלושה) לפני שמחליפים אותו עם קשת מיישרים אחרת שמהודקת יותר מקודמתה. היתרון הגדול של המיישרים הוא שניתן להסירם בזמן האוכל וכאשר מצחצחים שיניים, אך משך הזמן בו מרכיבים את גשר האינויזליין הוא ארוך יותר.

מיישר שיניים פנימי - מיישר פנימי עשוי מגשר מתכתי רגיל שממוקם מאחורי השיניים כך שהוא אינו נראה בחלל הפה. שיטה זו דורשת טיפול מעבר לרגיל בכל הנוגע להיגיינת הפה, שאם לא כן אתם עלולים לסיים עם חורים רבים בשיניים.

רסן שיניים - אחת הדרכים לתיקון שיניים בולטות היא בעזרת רסן, שהוא אביזר שמורכב בדרך כלל מסביב לראש. את הרסן ברוב המקרים לא צריך להרכיב כל היום ומשתמשים בו רק למשך הלילה. הרסן כולל מתקן בולט ממתכת ותילי מתכת מקדימה. תפקיד הרסן הוא להאט את התפתחות הלסת העליונה על ידי משיכת השיניים הקדמיות לאחור.

ניתוח שיניים בולטות - כאשר הלסת העליונה בעצמה בולטת חזק קדימה, גשר אורתודונטי בלבד אינו יכול לפתור את הבעיה. הבעיה לא נפתרת גם אם מסיתים את השיניים פנימה. כדי להתמודד עם עצם לסת בעייתית, צריכים לעבור ניתוח מתקן המכונה ״ניתוח שיניים בולטות״.