התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

השוו מחירים ליישור שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

שיניים ישרות

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

מטרת הטיפול האורתודנטי הוא יישור והזזת השיניים לשיפור ההופעה והתפקוד שלהן. הטיפול עוזר גם בשמירה על בריאות השיניים והחניכיים ולפיזור הלחץ בנגיסה. הניקוי הופך לקל יותר והשן תהיה פחות פגיעה לריקבון ולמחלת חניכיים. כדי להשיג שיניים ישרות יהיה צורך בהרכבת גשר שיפעיל לחץ עדין על שיניים מסוימות ויזיזן למקומן הנכון. הרכבת גשר יכולה להימשך בין שישה חודשים לשנתיים, במשך תקופה זו, אורתודנט יפקח ויכוון בכל מפגש (בדרך כלל אחת לשלושה שבועות) את המתקן ליישור שיניים במטרה להניע את השיניים למצב הרצוי. השאיפה לשיניים ישרות והטיפול מתחילים כבר מגיל צעיר, אך גם מבוגרים יכולים באותה מידה לעבור טיפול אורתודנטי.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות ליישור שיניים בהן אינויזליין, איירוק, קליר אליינר, דמון קליר, סמכים פנימיים לינגואליים, סמכים שקופים ובלתי נראים, טבעות ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


פגישת הייעוץ והבדיקה הראשונית

בדרך כלל רופא שיניים מפנה את המטופל לאורתודנט. הזמן הטוב ביותר לבדיקת מצב השיניים הוא לאחר שכל שיני החלב נשרו ולפני שכל השיניים הקבועות צמחו למצבן הסופי (גילאים 10 עד 11 לערך). בזמן זה הלסת גדולה מספיק כדי שהרופא יראה אם לשיניים הקבועות ישנו מספיק מרווח לצמיחה. בביקור הראשון תתבצע אבחנה כללית מפורטת הכוללת צילום רנטגן מה שיצביע איך עצמות הפנים והשיניים מתפתחות. יהיו רופאים שיקחו מטבע של השיניים. במידה ונמצא כי יש צורך בטיפול, הרופא יציג את האפשרויות. ישנם מספר סוגי גשרים, אחדים מהם ניתנים להסרה, כאשר אחרים קבועים על השיניים. האורתודנט ידסקס עם המטופל וייקבע מהי השיטה המתאימה ביותר עבורו.

  שיניים ישרות   


שיטות טיפול להשגת שיניים ישרות

גשר נשלף - גשר נשלף עשוי בדרך כלל מפלסטיק עם חוטי מתכת תפסנים וקפיציים להזזת שיניים מסוימות. משתמשים בגשר בדרך כלל להזזת השיניים העליונות. את הגשר יש להסיר ולנקות אך צריך להרכיבו במשך כל שעות היממה כולל במהלך אכילה ובזמן השינה. אכילה עם גשר יכולה להיות מוזרה בהתחלה אך מתרגלים אליו במשך הזמן. את המתקן מנקים בעזרת מברשת ומשחת שיניים. רצוי לנקות גשר נשלף שלוש פעמים ביום בכיור מלא במים בכדי שלא ישבר במידה והוא נופל מהיד.

מיישרי שיניים - המיישרים הם תבנית פלסטיק נשלפת שמטרתם היא להזיז את השיניים למקומן וליצור קו של שיניים ישרות. המיישרים בנויים מפלסטיק שקוף לחלוטין וקשה מאוד לזהותם כאשר הם מורכבים על השיניים. משתמשים בסטים של מיישרים שמוחלפים פעמיים בחודש אחת לשבועיים. מיישר אחר, מזיז את השיניים בדרגה נוספת עד לישורת הסופית. את המיישר מסירים רק כאשר אוכלים, שותים, מצחצחים שיניים או עוברים עליו עם חוט דנטלי, המיישרים מתאימים רק לבעלי שיניים הקבועות (ללא שיני חלב).

גשר קבוע - גשר קבוע אינו ניתן להסרה מהשיניים אלא רק בידי האורתודנט ובסוף הטיפול, המתקן הקבוע מגיע בצבעים שונים וניתן להרכיבו גם על הלסת העליונה וגם על הלסת התחתונה. הגשר עשוי מסמכים קטנים אשר מודבקים לשיניים עם חומר מילוי ומחוברים ביניהם בעזרת חוט תיל. גשרים קבועים עשויים לרוב ממתכת אך גם מפלסטיק או מחרסינה. מתלוות לגשר רצועות גומי אלסטיות לחיבור.

רסן שיניים - רסן שיניים שמקושר עם חוטים לגשר היא עוד אחת מהשיטות ליישור שיניים. הרסן משמש להזזת השיניים האחוריות כאשר השיניים הקדמיות מתיישרות. הרסן הוא אביזר חיוני לתיקון מספר תופעות חריגות במנשך. לפעמים האורתודנט ישתמש בבורג זעיר (מיני) לחיזוק נוסף של השן. הוא יבריג אותו לעצם הלסת ויחבר אליו את הגשר לתקופה של מספר חודשים. העבודה תתבצע תחת הרדמה מקומית עוד לפני שמקבעים את הבורג, בתום הטיפול, יוסר הגשר וחומרי המילוי ינוקו מהשן.

ניתוח שיניים ישרות - אם עצמות הלסתות נמצאות במיקום לקוי, יתכן ותזדקקו לניתוח. הניתוח יסית וישנה את מצבן של עצמות הלסת אל העמדה הנכונה כך שהנשך יהיה מכוון כראוי למצב הנכון של הנגיסה המשולבת. בד בבד, יתכן כי יתעורר צורך בלהזיז את השיניים לעמדה נכונה בעזרת גשר, לפני או אחרי הניתוח לטיפול בעצמות הלסת.

התקן המשמש כמאחז - מְשָׁרֵת זהו גשר שעוזר לשיניים להישאר במקום הנכון לאחר שההליך הגיע לסיומו. ניתן להסירו ולהרכיבו בכל רגע נתון ובלעדיו עלול להיווצר מצב בו השיניים יתחילו לנוע למצב של טרום הטיפול – אל מקומן המקורי משכבר הימים. יש להמשיך ולהרכיב את המשרת לפרק זמן של לפחות שישה חודשים במשך כל שעות היממה ולאחר מכן רק בשעות הלילה.

 


תחזוקה והסתגלות לגשרים ולמיישרים

התאמת גשר לשיניים ישרות איננה כרוכה בכאב, אך השיניים יהיו רגישות בימים הראשונים, מי שמרגיש לא נוח במיוחד יכול להשתמש במשככי כאבים. במידה והגשר משפשף את השפתיים או את הלחיים הפנימיות צריך לבקש מהאורתודנט ווקס מיוחד שימנע את השפשוף. תיתכנה בעיה בהגיית מילים מסוימות אולם תוך מספר ימים הדיבור ישוב להיות ״חלק״. רצוי להתנזר ממסטיקים למשל וממזון “שנדבק” לשיניים שכן הוא עלול להזיק לו.

עיסוק בספורט יצריך מכם לשלוף את המתקן ולהרכיב מגן גומי. צריך גם להסיר את הגשר שנשלף במידה ומנגנים בכלי נשיפה כמו חליל או סקסופון, במידה והגשר קבוע תתקשו לנגן על כלי נשיפה, אולם, אפשר ללמוד עם הזמן לנגן למרות המיישרים. תידרשו לביקור תקופתי קצוב אצל האורתודנט לבדיקת הגשר ולכיוונו.

גשר ליישור שיניים אינו גורם לריקבון, אך הוא משמש כמלכודת לשאריות מזון בתוך הפה. השיניים עלולות להינזק באופן קבוע ומתקדם באם לא שומרים עליהן נקיות ולכן יש להעניק להן “טיפול מיוחד”. בכדי למנוע ריקבון שיניים יש לצחצח אותן שלוש פעמים ביום עם משחת שיניים עשירה בפלואוריד. בחלק מהמקרים הרופא עשוי להמליץ גם על שטיפת פה המכילה פלואוריד.