התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

השוו מחירים ליישור שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

שיניים עקומות

משך ההליך- עד 30 דק׳ למפגש
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים למבוגרים וילדים הסובלים מליקויי סגר ושיניים עקומות

שיניים עקומות הן לא רק תופעה אסתטית, הניבים המסובבים והמעוותים הגורמים לשיניים להתעקם, עשויים להצביע על בעיות שיניים חמורות. זו רק שאלה של זמן עד שמתחילים להרגיש בכאב בגלל שיניים עקומות ולכן בדרך כלל דרוש פתרון מהיר. לאורטודנט יש את היכולות לתקן שיניים עקומות, לבודד את הבעיות ולהציע פתרון מתאים. כדי ליישר שיניים עקומות הרופא יתקין לרוב גשרים או פלטות אולם ראשית צריך לבחון מצב השיניים ואת המוקדים הבעיתיים. את השיניים הכפולות והפרוסות הצידה וכלפי חוץ מסדרים בעזרת גשרים, את הניבים המזדקרים כלפי חוץ מיישרים בעזרת פלטה בתהליך ארוך שלעיתים נמשך מעבר לשנה והכל בהתאם למצב השיניים. במקרים חמורים, צריך לעקור ולהשתיל שיניים אחרות תחתן שכן לא תמיד ניתן לווסת שיניים סוררות על ידי הגשרים או הפלטה.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות ליישור שינייים עקומות בהן אינויזליין, איירוק, דיימון, קליר אליינר, סמכים פנימיים לינגואליים, סמכים שקופים ובלתי נראים, טבעות ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


שיניים ישרות הן סמל להצלחה? תחשבו שוב!

שיניים ישרות ולבנות הן צו האופנה בתרבות המערבית, אך ברור לכל, שמה שיפה אצל אחד לא תמיד יפה אצל האחר. ביפן למשל קיימת אופנה של שיניים עקומות שנחשבת לסמל יופי. בטוקיו למשל, זה מאוד פופולרי לבצע תהליכים אשר מתבססים על הוספת חלקים לשן כדי שזו תיראה עקומה וכדי להשיג מראה של “ניבים”. שיטה שנקראת “יאאבה” שפירושה שן כפולה מזוהה ביפן עם הצלחה, אנשים משלמים מעל ל- 1,000 ש״ח כדי להשיג שן כפולה.

הממשלה היפנית ניסתה להילחם בתופעה בעזרת מסע פרסום שלילי בטלוויזיה וברדיו אך אופנת השיניים הכפולות מושרשת עמוק בתרבות של המדינה וישנם אף ירחונים ומגזינים המוקדשים כולם לדוגמניות עם סוג זה של מערכת שיניים. בשונה מתדמית הערפדים, אופנת היאאבה ביפן מעניקה למטופל חיוך ילדותי והיא מחקה את הישורת המוזרה של השיניים אשר הושפעו משיני חלב מאוחרות וכך היא מקנה למטופל מראה צעיר יותר ואף ילדותי. אפשר להשוות נטייה יפנית זו למרווח שיניים במערב שבו מנסים ליצור מרווח מכוון בשיניים הקדמיות.

  שיניים עקומות   


שיניים עקומות אצל ילדים

שיניים עקומות אצל ילדים עשויות לגרום להם לסבול מהצקות בבית הספר, לפי מחקר שנערך ופורסם על ידי האגודה האמריקאית לאורתודונטיה, קבע נשיא האיגוד כי שנים ידוע על היחס בין בעיות שיניים והערכה העצמית. השיניים הן חלק שבולט מאוד לעין וכאשר הן מכוערות או עקומות הן מעודדות לעג או הצקות מצד ילדים אחרים. ההורים קובלים על התנהגות כזו מצד ילדים אחרים וקשה להם להתבונן מהצד בזמן שילדיהם סופגים עלבונות לא פשוטים בלשון המעטה. הילדים ״שמותקפים״ במיוחד הם כאלו שסובלים מרווח גדול בין השיניים, חוסר בשיניים, שיניים עקומות, שיניים שעולות האחת על השניה ועוד. לא צריך להשלים עם בעיות שיניים שכאלו ולא מדובר בגזירה משמיים שלא ניתנת לטיפול ולכן מומלץ כאמור לטפל בליקויים כבר בגיל צעיר.  


איך מסדרים שיניים עקומות?

תיקון שיניים עקומות מבוצע באמצעות טיפולי אורטו מסורתיים או חדשניים והכל בהתאם לליקויי, ניתן ליישר שיניים עקומות כך שתוכלו לחייך בפה מלא. שיטות הטיפול מגוונות וכוללות גשרים מסוגים שונים, חבקים תומכים וכד’ ועד לטכניקות מתקדמות ליישור שיניים שהחלו ״לצוץ״ לאחרונה (בעשר השנים האחרונות) שעושות שימוש במתקני יישור בלתי נראים ונסתרים ולעיתים אף נשלפים כדוגמת יישור אינויזליין, קשתיות איירוק, או לחצני חרסינה קבועים בצבע השן. מלבד יישור שיניים עקומות מתקנים אלו מתקנים אי סדרים של השיניים שכוללים בעיות מנשך כגון ליקויים בסגר הפה, מנשך מוצלב ופתרון לבעיות של מרווחים בשיניים או בעיות צפיפות.

כדי להזיז שן עקומה ולהביאה למצב שבו היא תעמוד ישרה במקומה, מפעילים עליה לחץ קל שגורם לתזוזתה עד למיקומה המדויק בהתאם למטרות הטיפול. רוב התהליכים אורכים לפחות שנה במהלכה צריך להגיע למספר מפגשים (תלוי בשיטה שהותאמה לכם). בסיום ההליך המטופל ידרש ״ללכת״ עם פלטה לשיניים שתעזור לו לשמור על מצב השיניים עד שהחניכיים והעצם מסביב יתייצבו.