התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- בהתאם לסוג ההלבנה
מספר טיפולים- לרוב אחד
זמן החלמה- מיידי
תוצאות- 2-5 שנים

יתאימו להליך בני 13 ומעלה הסובלים משיניים צהובות וכתמים אורגניים על השיניים

השוו מחיר להלבנת שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

שיניים צהובות

משך ההליך- בהתאם לסוג ההלבנה
מספר טיפולים- לרוב אחד
זמן החלמה- מיידי
תוצאות- 2-5 שנים

יתאימו להליך בני 13 ומעלה הסובלים משיניים צהובות וכתמים אורגניים על השיניים

לכולנו שיניים צהובות ולא לבנות כפי שאנחנו אולי חושבים, אם נשווה בין צבע השיניים של ילד לדף נייר לבן ניתן יהיה להבחין בקלות כי לשיניים יש מצלול צהוב “לייט” ביחס ללבן המוחלט בנייר. הבעיה האסתטית מתחילה כאשר השיניים מקבלות גוון מודגש והצהוב הופך לחזק יותר בגלל סיבות טבעיות ובגלל תוצאת לוואי של הרגלים בעיתיים. השיניים משנות צבען לצהוב עקב נטילת אנטיביוטיקה בגיל מוקדם, עישון, שתייה מופרזת של קפה או תה, מאכלים או משקאות עם צבעי מאכל, צחצוח לקוי, היגיינת פה דלה ועוד.

לא מן הנמנע כי הנִיגּוּדיות של צבע השן עם צבע העור (קוֹנְטְרַסְט) משפיעה באופן ויזואלי, עור לבן במיוחד עשוי להבליט שיניים צהובות כאשר עור שחרחר או שזוף יגרום לשיניים להיראות לבנות יותר. צבע השיניים עצמן הוא תוצאה גנטית, וקיימים אנשים עם שיניים צהובות אשר נשארות צהובות גם כאשר הם מקפידים על הרגלי תזונה והיגיינה נאותים.

המלצת המערכת

הלבנת שיניים צהובות היא פעולה שמתבצעת במרפאה וחייבת להיות מבוקרת על ידי רופא שיניים ולא שיננית. כדי שההבהרה תצליח מומלץ שתעברו ניקוי אבנית. אנחנו לא ממליצים לנסות ולחסוך על הטיפול שכן הבהרות ביתיות ותרופות סבתא יכולות לכל הפחות לא להשפיע על צבע השיניים ובמקרה הרע הן עלולות להסב נזק בלתי הפיך לאמייל השן. התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו.

 


סיבות לשיניים צהובות

באופן כללי וכפי שהוזכר לעיל, שיניים צהובות נגרמות עקב צבענים (קפה, תה, קוקה קולה, מוצרי טבק וכדומה) שיוצרים כתמים על אמייל השן. מתחת לאמייל רובץ חומר הנקרא דנטין, הדנטין הוא באופן טבעי בצבע צהוב וככול שחולפים הימים האמייל בחלקו החיצוני של השן מתחיל להישחק ולחשוף את הדנטין, זוהי גם הסיבה מדוע יש מספר לא מבוטל של אנשים אשר מגלים כי שיניהם הפכו לצהוב ככל שהם מתקדמים בגיל. נטילת טטרציקלין (אנטיביוטיקה) בגיל מוקדם ״צובעת״ את השיניים וגם חומצה הידרופלואורית במים עלולה לגרום לצבע צהוב בשיניים.  


מניעת שיניים צהובות

ככל שמתבגרים, השיניים מתחילות גם לאבד לובן, ותהליך זה עלול לצבור תאוצה במידה ולא מתקיימת היגיינת פה נאותה, תזונה רעה, עישון ושתיית יין אדום בכמויות. הצעד הראשון למניעת הצהבת השיניים הוא צחצוח לאחר כל ארוחה, תוך כדי הקפדה על סילוק שאריות מזון ומניעת רובד ואבנית. שימוש בחוט דנטלי כדי לסלק שאריות מזון מבין השיניים ושטיפה במי פה דנטליים תעזור לשיניים להפוך ללבנות ותשמיד בקטריות שגורמות לריקבון ולריח לא נעים.

במידה וכל השיניים בפה הן טבעיות, אפשר להשתמש במשחות שיניים מלבינות, אך יש לדעת וכפי שמצוין בתוויות שלהן, שהן עבור שיניים טבעיות לבנות ובמידה והשיניים צהובות באופן חריג אזי חייבים לפנות לטיפול מקצועי. גם מוצרי מזון עתירי סוכר, נוטים להכתים את השיניים ולהצהיבן עם הזמן ולכן רצוי שלא להכליל אותם בתפריט.

שיניים צהובות   


שיניים צהובות אצל מעשנים

הניקוטין שבסיגריות גורם לדהיית צבע השיניים. אצל מעשנים “כבדים” מופיעים בנוסף כתמים שחורים. הדרך הטובה ביותר למנוע את הכתמים היא כמובן הפסקת העישון. מומלץ לעבור אחת לתקופה של 6 חודשים ניקיון שיניים מקצועי ויסודי. ככול שהיגיינת הפה תהיה טובה יותר, הסיכוי שהשיניים יצהיבו יקטן אולם תמיד תצטבר אבנית במקומות שהגישה קשה אליהם ולכן חשוב מאוד להקפיד על ניקוי אבנית למניעת הצהבת השיניים. כאשר השיניים כבר ממש צהובות (עדיף כמובן לפני) צריך להתייעץ עם רופא שיניים לגבי ניקוי יסודי ועמוק יותר בשילוב עם הלבנת שיניים אגרסיבית במרפאה.

 


הלבנת שיניים צהובות

הצעד הראשון עוד לפני הטיפול הוא שמירה נכונה על היגיינת הפה וצחצוח שיניים 3 פעמים ביום בשילוב עם העברת חוט דנטלי לניקיון שיירי מזון בין השיניים. פעם אחת בשבוע אפשר להוסיף למשחת השיניים מעט סודה ביקרבונט, שהוא חומר עם תכונות שפשוף עדינות ביותר אשר תורמות לניקוי יסודי ולמניעת הצטברות של הרובד אשר לימים משאיר את השיניים צהובות. בנוסף, ישנן משחות ומי פה הכוללים חומרי הלבנה אשר עוזרים לשמור על היגיינת הפה ועל הלבנת השיניים. כאשר השיניים ממש ממש צהובות, יש לעבור הלבנה שיניים מקצועית (בבית או במרפאה) שמבוססת על תחמוצת קרבמיד או מי חמצן. תוכלו לקרוא כאן בפורטל אודות כל השיטות המקצועיות בהן שיטת הלייזר וטכניקת הסדים.