התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner
prescription

השוו מחירים לשיקום הפה

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

שיקום הפה

prescription

שיקום הפה היא מומחיות הנלמדת בשתי אוניברסיטאות (ת״א והדסה בירושלים) ובצה״ל (נדיר) לאחר סיום לימודי רפואת שיניים, שיקום הפה היא אחת מבין 9 ההתמחויות שקיימות היום בישראל ונחשבת להתמחות הנחשקת ביותר. שיקום הפה נתפס כמונח כוללני למגוון רחב של טיפולי שיניים שמטרתם להחזיר למתרפא קו חיוך יפה, מנשך תקין ושיניים בריאות. השיקום מבוצע גם כדי למנוע מצבים בהם תדרש השתלת שיניים ובהנחה ואין דרך להימנע מכך אזי ביצוע השתלות ושיקום במגוון שיטות. באופן כללי, החזרת הפונקציונאליות למתרפא הסובל ממחסור בשיניים תתבצע ע״י השלמת שיניים חסרות או ע״י שיניים תותבות (נשלפות או קבועות) או ע״י שיקום פה קבוע המבוצע ע״י התקנת שתלים דנטליים באמצעות מגוון טכניקות.

המלצת המערכת

זקוקים לעקירת שיני בינה? סובלים מכאבים בפנים וחוסר סימטריה בלסת העליונה או התחתונה? חסרות לכם מספר שיניים בפה ומחפשים פתרון ראוי במחיר סביר? התייעצו עם המומחים שלנו שידעו לאבחן ולהציע את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר בקירבה לאזור מגוריכם.

 


סוגי שיקום

שיקום נתיק (לא קבוע) - שיקום שיניים המבוצע ע״י התקנת שיניים תותבות (תותבת חלקית להוצאה או תותבת שלמה). במצבים בהם המטופל חווה אובדן שיניים מלא או כאשר קיים צורך לעקור את כל השיניים בפה עקב נסיגת חניכיים חריפה או מכל סיבה אחרת, המתרפא זקוק לשיניים תותבות שלמות (לסת עליונה ותחתונה). את התותבות ניתן להתקין על גבי שתלים המקובעים לרוב בארבע נקודות בפה או בדרכים אחרות. שיקום הפה ע״י תותבות נחשב לזול יחסית לעומת השיטות האחרות ולמרות זאת הוא מעניק תחושה של יציבות ומראה אסתטי נקי. לקריאה בהרחבה על שיקום שיניים בעזרת תותבות

שיקום שיניים קבוע - סוג השיקום המומלץ ברוב המקרים ע״י מרבית רופאי השיניים בעולם הוא שיקום על גבי שתלים דנטליים. מתקינים גשרים שעשויים לרוב מחרסינה על שתלים שמתפקדים בדיוק כמו שורשי שיניים טבעיות. שיקום זה הוא החזק ביותר, מחזיק לאורך שנים רבות אולם מחירו יקר באופן משמעותי משיקום באמצעות תותבות.

שתלי השיניים שינו את פני רפואת השיניים במשך שלושת העשורים האחרונים. כמו בכל התהליכים ברפואת השיניים, השתלות שיניים לא רק כוללות גילויים מדעיים, מחקר והבנה אלא גם עבודה מעשית בקליניקה. העבודה בהשתלות שיניים דורשת מומחיות בתכנון הניתוח ובשיקום ולכן חשוב לעבור שיקום רק ע״י מומחים.

 


שיקום על גבי שתלים

שתל שיניים הוא למעשה תחליף לשורש או למספר שורשי שיניים. כמו השורשים, שתלי השיניים חבויים בתוך עצם הלסת והם אינם נראים. הם מיועדים לעגון כתרים, גשרים או מכלול שיניים בצורות שונות. השתלים עשויים מטיטניום שהיא מתכת חזקה במיוחד, קלה ובעלת תאימות ביולוגית (אינה נדחית על ידי הגוף). הבסיס הביולוגי של הצלחת השתלים הוא ההתתאחות המופלאה שלהם עם העצם.

כאשר נושרת שן, העצם שתומכת בה נספגת ונעלמת. הנחת שתל מיצבת את העצם ומונעת את ספיגת העצם. יחד עם שיקום השיניים שאבדו, השתלים שומרים על צורת עצם הלחי ועל צפיפות העצם. השתלים תומכים גם את שלד הפנים ובצורה עקיפה, את מבנה הרקמות הרכות, רקמות החניכיים, הלחי והשפתיים. שתלי השיניים עוזרים באכילה, בלעיסה, בחיוך, בדיבור ונראים טבעיים לחלוטין.

 


טיפולים נוספים הקשורים לשיקום

כאמור המונח שיקום הפה הוא כללי מידי ומכיל טיפולים רבים המבוצעים במסגרתו, להלן חלק מהטיפולים הקשורים לשיקום שיניים: טיפולי מניעה של מחלות חניכיים ושיניים, ניתוח הארכת כותרת, ניתוחי לסת מורכבים ופשוטים, התקנת מבנים לשיניים, גשרים זמניים וכתרים לשיניים. שחזורים בהם טיפולי מילואה. טיפול שורש וחידוש טיפולי שורש. השתלת עצם בחניכיים. תיגבור יציבות השיניים ע”י טיפול בעצמות הלחיים וסידור הרקמה.

 


שאלות ותשובות נבחרות

ש. האם ״מרגישים״ שעברתם שיקום כאשר הסתיימו כל הטיפולים?

ת. כאשר עוברים שיקום אצל רופא שיניים שיודע את העבודה הרי שאף אחד לא יבחין בכך! תודות לטכנולוגיה מתקדמת ובעזרת שיקום פה אסתטי מתאים, דהיינו התאמת צבע הכתרים ואיכות העבודה של מעבדת השיניים אשר ביצעה את העבודה כנדרש (ולא יצרה שיניים גדולות ולא אסתטיות), תמנע מכל אחד להבחין בכך שעברת הליך שיקומי.

 

ש. האם השיקום מחייב הרדמה כללית או אשפוז?

ת. ככלל, אין צורך בהרדמה כללית ברוב טיפולי השיניים. אשפוז גם כן לא נדרש אולם ישנם מצבים קיצוניים בהם המתרפא סובל מבעיות שכן מצריכות אשפוז. למרות שאין צורך בהרדמה כללית בטיפולי שיניים, ישנם מטופלים רבים שבוחרים לעבור את ההליך בצורה הזו בשל חרדה דנטלית. אין כל שוני בצורת הטיפול באמצעות ההרדמה הכללית אולם ניתן לסיים הרבה יותר מהר כאשר ההליך כולל למשל ביצוע השתלות שיניים בשתי הלסתות. במצב כזה, מטופל נורמטיבי יתקשה לסבול את משך זמן הטיפול ולכן פרט לגורם החרדה ישנם כאלו שבוחרים לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית בכדי להימנע ממספר פגישות לא קלות עם רופא השיניים.

 

ש. כמה זמן לוקח לשקם פה?

ת. אם חסרות מספר שיניים והפרוצדורה מתבצעת ע״י השתלת שיניים קלאסית הרי שההליך יסתיים לאחר כשישה חודשים עד שנה (במצבים בהם נדרשת השתלת עצם, שיקום השיניים אורך זמן רב יותר). ישנם רופאים המשווקים את עצמם באמצעות סלוגן קליט בו הם מבטיחים “שיקום הפה ביום אחד”, נאמר כי הפעולה הזו יכולה להתבצע ביום אחד אולם כדי שההליך יצליח חייבים לעמוד במספר תנאים שהבולט שבהם הוא מבנה אנטומי מיוחד.

 

ש. כמה עולה שיקום פה?

ת. התחום של רפואת השיניים בישראל הוא עדיין פרטי ולכן המחיר של כל פרוצדורה שונה בין מרפאה למרפאה כאשר לכל רופא שיניים יש תעריף שונה, מכאן גם החשיבות לבצע השוואת מחיר לשיקום הפה ובכלל לטיפולי שיניים, הפערים יכולים להגיע לכדי עשרות אחוזים! קראו עוד על כמה עולה שיקום פה ומחירים

שיקום הפה     


שיקום שיניים קבוע והרמת הסינוס

אם תוכנית הטיפול שנבחרה מבוססת על התקנת שתלים דנטליים, טרם החדרת השתלים יש לבצע מספר בדיקות שאחת מהן היא בדיקת כמות העצם באזור ההשתלה כאשר הבדיקה לרוב מתבצעת בעזרת צילום סיטי. הדעה הרווחת היא שצריך לפחות 10 מילימטרים של עצם כדי להתקין שתל דנטלי. במאמר מוסגר נציין כי אורכם של רוב השתלים מתחיל ב - 10 מ״מ ומגיע עד לכ - 16 מילימטרים ומכאן שאם אין מספיק עצם, השתל עלול לבלוט לתוך חלל האוויר של הסינוסים.

בניית העצם בלסת העליונה מתבצעת ברצפת הסינוס ומכונה הרמת סינוס. הרמת תחתית הסינוס הוא הליך כירורגי במהלכו מפשילים את החניכיים, פותחים מעין ״חלון״ בעצם ומרימים את רצפת הסינוס. לאחר שהסינוס הורם ממלאים את החלל בעצם סינטטית או בעצם ממקור חי. לפניכם כל המידע על הרמת סינוס, באיזה טכניקה וכיצד מבוצעת הרמת סינוס הלכה למעשה? כמה זה? מי מוסמך לבצע הרמה?ועוד לקריאה מקיפה של המאמר הרמת סינוס

 


שיקום בעזרת כתרים

כתרים הם שחזור “שיושב” על השיניים הטבעיות או על גבי מבנים במצבים בהם עברתם השתלת שיניים. חשיבות הכתרים הן מהבחינה האסתטית והן מהבחינה התפקודית היא רבה, תימוך לכך ניתן למצוא במאמצי החברות היצרניות שמחפשות תמיד את ה״כתר המושלם״ - גם שיהיה חזק ועמיד בפני רובד החיידקים שמנסה להרוס את השן, גם מהבחינה האסתטית - שצבע הכתר יתאים לשיניים האחרות ושיראה טבעי וגם שיהיה עמיד לאורך זמן, אף אחד וודאי לא היה רוצה לסור למרפאת השיניים כל כמה חודשים להחליף כתר ולבסוף גם שמחירו יהיה סביר!

קיים מגוון רחב של כתרים לשיניים החל מכתרי מתכת עובר לכתרי חרסינה (מתכת אצילה, חצי אצילה ומאוחה למתכת) ועד לכתרים איכותיים העשויים מזירקוניה אוקסיד שאינם מבוססים על מתכת. לפניכם מידע על כל סוגי הכתרים בהם משתמשים בישראל בהם כתרי קפטק, גלוונו, אימפרס, פרוסרה ועוד. לכניסה למאמר כתרים לשיניים

 


שיקום פה בהרדמה מלאה

פחד וחרדה דנטלית או הרצון ל״זבנג וגמרנו״ מפאת קוצר זמן הוא נושא חם מאוד ברפואת השיניים. שיקום הפה יכול להתבצע תחת הרדמה מלאה וכשיש לכך הצדקה. רמות ההרדמה מחולקות לארבע וכוללות הזייה, אמנזיה במהלכה מאבדים את ההכרה, אנסתזיה כירורגית והרדמת עומק. לא משתמשים בכל הרמות הללו ברפואת שיניים אולם ההרדמה הכללית/מלאה מאוד מקובלת עכשיו. בעזרת הרדמה כללית ניתן לסיים עם טיפולים רבים במפגש אחד ולצאת עם מערכת שיניים קבועה באופן כמעט מיידי. לפניכם מאמר שעוסק בטכניקות הרדמה מקובלות להליך שיקום הפה, חסרונות ויתרונות ההרדמה הכללית, מתי ולמי הרדמה מלאה מומלצת ועוד. לקריאת המאמר המקיף שיקום פה בהרדמה כללית

 


שיקום פה מלא ביום

סובלים מאובדן רב של שיניים? רוצים לחסוך בזמן ולא מעוניינים להגיע ליותר ממפגש אחד עם רופא השיניים? היום יותר מתמיד, אפשר לעשות זאת בעזרת טכניקות חדשות שהראו גם תוצאות איכותיות לאורך שנים. הקניית מערך שיניים פונקציוני המתפקד בצורה טובה ניתן לבצע במצבים מסויימים במפגש בודד אחד בעזרת טכניקה המכונה all on 4 שהומצאה ע״י פאולו מאלו הפורטוגלי. בטכניקה זו מבוצע ניתוח בשיניים המבוסס על סורק תלת מימד, חומרים ביו מטריאליים והתקנה מלאה של כתרים על 4 שתלים ולעיתים על 6 שתלים דנטליים הממוקמים בכל לסת (במידת הצורך).

הדמית מחשב תלת ממדית וסורק CT יאפשרו למנתח  להדגים ולתכנן שיקום מושלם באופן וויזואלי מההתחלה ועד הסוף. המנתח יוכל לראות את העצם מכל זווית אפשרית ובכך גם למנוע את הצורך בהסרת החניכיים מעל העצם לצורך סריקה, כך גם ניתן להתחיל את ייצור השיניים הזמניות מבעוד מועד ועוד הרבה לפני תחילת הניתוח. טכניקה זו תאפשר לכם להתחדש במערכת שיניים מושלמת וטבעית תוך יום אחד בלבד וזאת ללא הצורך במפגשים נוספים. קראו עוד על שיקום הפה במפגש אחד