התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד שעה למפגש
מספר טיפולים- עד שלושה בדרך כלל
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- לאורך שנים רבות

מתאים לנשים וגברים שחוו אובדן שיניים ושאינם מעוניינים או יכולים לעבור השתלות שיניים

השוו מחירים לשיניים תותבות

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

תותבת על

משך ההליך- עד שעה למפגש
מספר טיפולים- עד שלושה בדרך כלל
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- לאורך שנים רבות

מתאים לנשים וגברים שחוו אובדן שיניים ושאינם מעוניינים או יכולים לעבור השתלות שיניים

תותבת על היא תותבת שיושבת על גדמי שיניים שעברו בדרך כלל טיפול שורש. היום מאוד מקובל גם לבצע או להעמיס שיניים תותבות על שתלים דנטליים המשמשים סוג של קיבוע לתותבת שיניים נשלפת. הטכניקה באמצעותה מתקינים תותבת על המכונה גם תותבת נמסכת על שתלים הוא ע”י חיתוך השן לגובה של שני מילימטרים מהחניכיים, במקרה והשן שבורה ניתן לכסותה בכיפת מתכת. על הגדמים או על השתלים שהועמסו, מתיישבת התותבת. תותבת על גבי שתלים דנטליים מבוצעת לרוב ע”י השתלת ארבעה שתלים המהווים מעיין עוגן לתותבת המקנים לתותבת אחיזה חזקה ויציבה והמונעים לחלוטין את תזוזתה.

המלצת המערכת

צריכים לעבור שיקום לסת שלם או חלקי? סובלים ממחסור של שיניים? שיניים תותבות הן פתרון יעיל וחסכוני להחזרת פונקציית הלעיסה. על ידי הרכבת שיניים תותבות תוכלו להחזיר לעצמכם גם את החיוך בפה מלא. המלצתנו היא לשקול את תוכנית הטיפול היטב, היום יש יותר מפתרון אחד שיוכל להחזיר לכם את המנשך התקין, התייעצו עם המומחים שלנו והתאימו לעצמכם חיוך חדש.

 


בחירת שיניים מאחזות וסוגי תותבת על

השימוש בתותבת על גבי שתלים מצריך מהרופא המטפל לבחור שיניים מאחזות מתאימות, בבחירת השן המאחזת יש להתחשב במספר גורמים כגון תמיכת עצם, ניידות, השן צריכה להיות מוקפת ברקמות בריאות, מינימום כיסי חניכיים ומיקום השיניים בקשת. קיימות מספר סוגי תותבות:

תותבת כדורית על גבי שתלים (Ball Attachment) - זוהי תותבת המעוגנת בדרך כלל לשני שתלי שיניים על ידי חיבור כדורי (תיקתקים או מצמדים כדוריים). מרכיבים על התותבת מתאם מיוחד המתחבר לכדור שיושב על גבי השתל וכך התותבת יציבה ואינה לוחצת או ״בורחת״ מהפה. את התותבת הכדורית ניתן לשלוף בצורה עצמאית לצורך ניקוי. השימוש בתותבת על גבי כדוריות פחות נפוץ היום.

תותבת דולדר בר (Bar Reconstruction) - תותבת המעוגנת לשני שתלים עד ארבעה שתלים המחוברים על ידי מוט ממתכת המהווה מעין מסילות לתותבת. תותבת דולדר בר תתאים למטופלים הזקוקים לשיקום הלסת התחתונה כך שזו תעמוד היטב מול כוחות הלעיסה של השיניים הטבעיות בלסת העליונה. התותבת אוחזת בחוזקה במסילה באופן בלתי נראה (בניגוד לווים שמחזיקים תותבות אחרות) כך שרמת האסתטיקה המושגת עם מנגנון הדולדר בר היא גבוהה במיוחד. תותבת על גבי שתלים מסוג דולדר בר ניתן לשלוף ולנקות.

תותבת חלקית על גבי שתלים (פרסה) - תותבת שמותקנת על גבי ארבעה שתלים בלסת העליונה הנראית בצורת פרסה. תותבת פרסה מתאימה בעיקר לאנשים שקשה להם להתרגל לתותבת שיניים מלאה. תותבת חלקית על גבי שתלים מרפה חלק מהחייך, כך שחוש הטעם של המטופל יחזור לתפקד היטב שכן לאחר התקנתה יתאפשר מגע בין הלשון לחייך.   תותבת על    


יתרונות וחסרונות של תותבות על גבי שתלים

  • יציבות ואחיזה טובים של התותבת בפה
  • יכולה באופן די קל להפוך לתותבת שלמה
  • שמירה על רקמת החיבור בין השורש לבין העצם (pdl)
  • האטת ספיגת עצם
  • עלות סבירה יחסית ופתרון נוח
  • הופעת עששת בשיניים המאחזות
  • דלקות חניכיים חוזרות ונשנות