התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- כחצי שעה למפגש
מספר טיפולים- שלושה ולעיתים יותר
זמן החלמה- לרוב אין
תוצאות- מספר שנים

מתאים לאנשים שחוו אובדן של מספר שיניים ויותר הזקוקים לטיפול זול יחסי או כאלה שאינם יכולים לעבור השתלות שיניים

השוו מחירים לשיניים תותבות

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

תותבת שלמה להוצאה

משך ההליך- כחצי שעה למפגש
מספר טיפולים- שלושה ולעיתים יותר
זמן החלמה- לרוב אין
תוצאות- מספר שנים

מתאים לאנשים שחוו אובדן של מספר שיניים ויותר הזקוקים לטיפול זול יחסי או כאלה שאינם יכולים לעבור השתלות שיניים

תותבות שלמות להוצאה הן שיניים מלאכותיות שעשויות לרוב מחומר אקרילי (פלסטיק) או ממתכת. התותבות ממלאות חללים שנוצרו עקב אובדן חלקי או מלא של שיניים טבעיות והן גם מורכבות כדי למנוע בעיות אפשריות שעלולות להיגרם כתוצאה מרווח שנוצר בין השיניים. מחסור בשיניים בפה יגרום לבעיות באכילה ובדיבור כשהשיניים הסמוכות לרווח עשויות לגדול לתוך המרווח בזווית. מחסור שאינו מטופל בזמן, עלול לגרום לבעיות נוספות בהן ספיגת עצם. תותבת שלמה להוצאה תשפר משמעותית את המראה והחיוך אולם היא אינה תעתיק מושלם של שיניים טבעיות, אם כי כיום לתותבת השלמה יש מראה טבעי ונוחות רבה יותר מבעבר. ישנם למעשה שני סוגי תותבות, תותבת שלמה שמחליפה את כלל השיניים בלסת העליונה או התחתונה ותותבת חלקית שתחליף שן אחת או מספר שיניים חסרות.

המלצת המערכת

צריכים לעבור שיקום לסת שלם או חלקי? סובלים ממחסור של שיניים? שיניים תותבות הן פתרון יעיל וחסכוני להחזרת פונקציית הלעיסה. על ידי הרכבת שיניים תותבות תוכלו להחזיר לעצמכם גם את החיוך בפה מלא. המלצתנו היא לשקול את תוכנית הטיפול היטב, היום יש יותר מפתרון אחד שיוכל להחזיר לכם את המנשך התקין, התייעצו עם המומחים שלנו והתאימו לעצמכם חיוך חדש.

 


כיצד מתאמים תותבת שלמה להוצאה?

תותבת שיניים שלמה להוצאה תותאם ללסת העליונה או התחתונה כאשר נדרש להחלפת כל השיניים מאחת הלסתות, בדרך כלל את התותבות מתאמים מיד לאחר שעוקרים את השיניים כך שאין צורך להסתובב אפילו רגע אחד ללא שיניים. שינים תותבות יותאמו בנוחות לחניכיים ולעצם הלסת. במצב בו החנכיים חולים, יש להמתין עם הרכבת התותבת עד שאלו יחלימו.

מייצרים תבנית (דגם) של הפה, המועברת למעבדת השיניים כדי שזו תיצור את התותבות. טכנאי השיניים יספק את מערכת התותבות ישירות אם כי רצוי שהרופא ייבחן את התותבת וירכיב אותה בפעם הראשונה. התותבת תותאם הן מבחינת צורה והן מבחינת צבע עד להשגת המראה והצורה הרצויים בטרם ייוצרו התותבות הסופיות.

תותבת שלמה להוצאה     


הטיפול בתותבת שלמה להוצאה

הנחת התותבת במתקן לח - התותבת תראה מוזר בהתחלה אך לאחר זמן מה מסתגלים אליה, תחילה התותבת תורכב כל הזמן כולל במשך הלילה ולאחר מכן מומלץ להסירה לפני שהולכים לישון. לא תמיד ישנו הצורך להסיר את התותבות לפני השינה, אך כאשר עושים זאת, מניחים לחניכיים לנוח בזמן השינה. במידה ומסירים אותה, יש להניחה בתוך מתקן לח המכיל תמיסת ניקוי מתאימה כדי למנוע דהיית צבע ושינוי צורה.

שמירה על הגיינת הפה - פה נקי חשוב במיוחד כאשר מרכיבים תותבת, יש לצחצח את השיניים שנותרו, ואת החניכיים והלשון בוקר וערב עם משחת שיניים שמכילה פלואוריד למניעת ריקבון, מחלות חניכייםובעיות אחרות. חשוב להסיר באופן קבוע רובד ושאריות מזון מהתותבות, תותבות שאינן נקיות עלולות גם הן לגרום לבעיות כמו ריח רע, מחלות חניכיים, ריקבון שיניים ועוד.

טבילת התותבת בתמיסה - כדי לשמור היטב על התותבות, יש לטבול אותן בתוך תמיסה מבעבעת המסירה כתמים ובקטריות. התותבות עלולות להישבר במידה והן נופלות, ולכן יש לנקותן מעל כיור או קערה מלאים במים או מעל למשטח רך כגון מגבת מקופלת.

מזון מומלץ ולא מומלץ - בתחילת השימוש בתותבות, יש לאכול מאכלים רכים. יש ללעוס את המזון באיטיות ובשני צידי הפה. אין ללעוס מסטיקים או כל מאכל דביק, קשה או בעל קצוות חדים לפחות בשלבים הראשונים לאחר הרכבת התותבת. בצורה הדרגתית, אפשר לחזור לתזונה הקודמת. אין להשתמש לעולם בקיסמי שיניים.

הדבקת התותבות - אין צורך להשתמש גם במקבעים לשיניים או בדבק כאשר התותבות מתאימות היטב. כאשר עצם הלסת מתכווצת, דבק הוא האמצעי הכמעט יחידי שיכול להחזיק את התותבות, התייעצו על כך עם הרופא המטפל. בשלבים הראשונים, מטופלים יעדיפו להדביק את התותבות מחשש שאלו ״יפלו״ ולכן יש לנקות מהתותבות את הדבק כל יום לפני השינה, על ידי שפשוף קל עם מים וסבון. שאריות דבק שנשארות בפה יש לנקות בעזרת מטלית לחה.

 


לכמה זמן מחזיקה תותבת שלמה?

התותבת אמורה להחזיק הרבה זמן במידה ומקפידים על תחזוקה נכונה ולמרות זאת, עם השנים, החניכיים ועצם הלסת יתכווצו וקרוב לודאי שהתותבות לא יתאימו לעד (התותבת נשחקת והופכת ללא יציבה). להלן מצבים המחייבים הגעה למרפאת השיניים: התותבות מקליקות בזמן הדיבור, התותבות נוטות להחליק או כאשר מרגישים שהן אינם מתאימות, מרגישים שלא בנוח בעת הרכבתן, כאשר הן נראות שחוקות וכאשר יש סימנים למחלות חניכיים או ריקבון שיניים וריח רע. במידה ולא מתקנים ומטפלים בתותבות שאינן נאחזות היטב בחניכיים הן עלולות לגרום לאי נוחות רבה, לכאבים בפה, לזיהום ולבעיות באכילה ובדיבור.