התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- שלושה עד שמונה חודשים
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים לבני 16 ומעלה ובמקרים של סטיית שיניים קלה הדורשת הזזה של 6 מ"מ בלבד (או פחות) של השיניים

השוו מחירים ליישור שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

יישור שיניים MTM

משך ההליך- שלושה עד שמונה חודשים
מספר טיפולים- בהתאם לחומרת התופעה
זמן החלמה- תקופת הסתגלות קצרה
תוצאות- קבועות!

מתאים לבני 16 ומעלה ובמקרים של סטיית שיניים קלה הדורשת הזזה של 6 מ"מ בלבד (או פחות) של השיניים

MTM (תנועת שיניים קלה) היא גישה חדשנית ליישור שיניים באמצעותה ניתן להגיע לתוצאות טובות ללא גשרי שיניים מסורתיים. בנוסף, אפשר לקצר את משך הטיפול וגם להפחית את העלות ביחס לטכניקות אחרות באמצעותן מבצעים יישור שיניים. אם אתם שוקלים לעבור טיפול אך מודאגים מנוחות אישית, כדאי להירגע. יישור שיניים MTM מותאם אישית לכל אחד ואחת ובעזרתו יזיז האורטודנט בעדינות את השיניים הזקוקות ליישור למקומן הנכון. את המתקן ניתן להסיר בקלות ולאחר ההרכבה הראשונית המיישר יהיה מותאם בקלות לשגרה היומית. ניתן יהיה לחייך בביטחון כאשר המיישר שקוף לגמרי ואינו נראה. המיישר כעיקרון עשוי מפלסטיק טהור ללא Pvc או Bpa, והמחיר יחסית למיישרים שקופים אחרים ולמסורתיים זול יותר.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות ליישור שיניים בהן אינויזליין, איירוק, סמכים פנימיים לינגואליים, סמכים שקופים ובלתי נראים, טבעות ועוד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם אורטודנט, שידע לבחור ולבצע את השיטה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב, אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי ולכן בחרו חכם!

 


התאמה ליישור שיניים מהיר

פגישת ייעוץ עם אורטודנט תקבע האם אתה מועמד מתאים ליישור שיניים MTM. יתבצע ניסוי עם מיישר ניסיוני אותו מרכיב המטופל למשך שבוע ימים שיבחן את התאמתו למתקן באופן קבוע. הדבר ימנע מהמטופל לשלם על הטיפול המלא ורק לאחר מכן להיווכח כי הוא אינו יכול לעמוד בו. בפגישת האבחון תתבצע הערכת מצב המטופל כולל צילומי שיניים רלוונטיים. הרופא יאמוד את משך הטיפול ויקבע את מספר המיישרים הצפוי, כאן גם יקבע האורטודנט את העלות הכוללת של התהליך. MTM ליישור שיניים מתחיל כאמור במיישר הניסיוני יחד עם חוצצים כדי לייצר מרווח אליו ינועו השיניים. ניתן יהיה לראות כל שבועיים לערך התקדמות איטית של השיניים אשר חוזרות למסגרת הקשת ויערך וויסות של המיישר בחצי מ”מ לערך בכדי להמשיך עם הלחץ הנכון להזזת השן, תיתכן גם החלפת המיישר באחר בעל מידה אחרת שתקדם את היישור, משך כל הטיפול הכולל כמובן את הרכבת המיישר ינוע בין שלושה לשמונה חודשים ולכן גם מכנים את השיטה ״יישור שיניים מהיר״.

 


יישור שיניים MTM שאלות ותשובות

ש. מהו יישור שיניים MTM?

ת. MTM הוא מתקן בצורת מגן שיניים מפלסטיק שקוף וקשוח אשר יצוק לפי מידה ומתאים “להתלבש” סביב השיניים ולהדק אותן בחוזקה. את המיישר יש להרכיב יום ולילה (7\24 למעט בזמן האוכל) בכדי שיהיה יעיל. ישנם חריצים קטנטנים על המיישר שמזיזים את השיניים, ולפעמים הטיפול יבוצע במטרה להחזיר את צורת הקשת וליישר מספר שיניים לתוך חלל קיים.

 

ש. מי יפיק תועלת משיטת MTM ליישור שיניים?

ת. בני 16 ומעלה בעלי צפיפות שיניים מתונה של עד 3 מ”מ בקשת הדנטאלית. השיטה עובדת מצוין על קשת הלסת אשר הפסיקה לצמוח. שן אחת או שתיים עם עקמומיות קלה ניתנות ליישור ללא גשרים מסורתיים. מנשך לקוי או הזדקרות אינם יכולים להיות מטופלים בעזרת השיטה.

 

ש. מהי הגדרת המונח MTM?

ת. פירוש הקיצור MTM הוא צירוף המילים באנגלית Minor tooth movement ובעברית - תזוזה קלה של השן. שיטת MTM מבוצעת בעזרת גשר לתיקון סטיות קלות של השיניים. שלא כמו בגשרים מסורתיים, משתמשים לעיתים בסדרות קטנות במיוחד של גשרים בעלי פרופיל נמוך, המורכבים בחלק האחורי של השיניים (ולכן גם השיטה מכונה לעיתים יישור שיניים פנימי) ומשכך הם נסתרים ולא נראים לעין.

 

ש. מדוע חשוב לעבור גם יישור שיניים קל?

ת. רוב האנשים ״רואים״ בטיפולי אורטו כהליך קוסמטי, אך השיפור בקשת השיניים היא רק תופעת לוואי. יישור שיניים נאות תורם לבריאות השן והחניכיים ועוזר למנוע בעיות שיניים וחניכיים קשות. יישור שיניים כושל עלול לגרום לקשיים בניקוי ובצחצוח ומוביל לריקבון, מחלות חניכיים ואובדן שיניים. שיניים עקומות עלולות להוביל למועקה על שריר הלסת ועומס יתר על אמייל השן עם השפעה שלילית ארוכת טווח על בריאות השן ומבנה העצם התומכת.

יישור שיניים MTM     

ש. האם שיטת MTM ליישור שיניים נחשבת לנוחה?

ת. המיישר הוא דק במיוחד ונמצא בחלק האחורי של השן אשר גורם לתיקון ויישור “מאחורי הקלעים” ולכן מכנים גם את השיטה גם בשם ״יישור שיניים נסתר״. בתחילת הטיפול הגשר מורגש כגוף זר בפה אך רוב המטופלים מפסיקים לחוש כך לאחר יומיים שלושה ולפי כל הבדיקות והמחקרים שבוצעו, גשרי MTM נוחים הרבה יותר מגשרים אחרים.

 

ש. כמה זמן אורך הטיפול?

ת. בגלל ש- MTM מבוצע רק עבור מקרים קלים של סטיית שיניים קלה ודרושה הזזה של 6 מ”מ בלבד או פחות מזה, משך הטיפול נאמד בכ- 12 עד 24 שבועות.

 

ש. כמה שנים מבצעים כבר את הטיפול הזה?

ת. בגשרים לינגואלים המותקנים מאחורי השיניים משתמשים עוד משנת 1980 ולמרות זאת רופאים רבים אינם ששים להתקין גשרים בחלק האחורי של השן. שיטת MTM מסירה את המכשול הזה עם תיאום לינגואלי חדש ומהפכני המשתמש בתוכנות מיוחדות שמקלות על המטופל.