התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- 30 עד 90 דקות
מספר טיפולים- ניתוח אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- תוצאות קבועות

ניתוח אפיסקטומי מתאים לאנשים שעברו טיפול שורש שנכשל ואשר סובלים מזיהום בדרך כלל בקצה שורש השן

השוו מחירים לטיפולי שורש מורכבים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

אפיסקטומי | כריתת קצה השורש

משך ההליך- 30 עד 90 דקות
מספר טיפולים- ניתוח אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- תוצאות קבועות

ניתוח אפיסקטומי מתאים לאנשים שעברו טיפול שורש שנכשל ואשר סובלים מזיהום בדרך כלל בקצה שורש השן

ניתוח אפיסקטומי הידוע גם כניתוח קצה השורש ושמו ניתן לו מלטינית Apex (שפירושו קצה עליון), נעשה בעזרת מיקרוסקופ כירורגי על קצה שורש השן. זהו תהליך כירורגי המתבצע לאחר טיפול שורש שכשל כאשר אחת או יותר מתעלות השורש מזוהמות, או כאשר לא מומלץ לבצע טיפול שורש לתיקון משטחי השורש. מטרת ההליך היא למנוע את עקירת השן. חוד השורש הוא המקום ממנו העצבים וכלי הדם נכנסים לתוך השן ועוזרים להעביר את הדם לכתר שהוא החלק הנראה לעין בשן.

טיפול שורש מנקה את התעלה ומסיר את הרקמות המודלקות והנגועות אשר נמצאות בתוך השורש. כאשר הדלקת או הזיהום נשארים גם לאחר טיפול שורש יתכן ותיזדקקו לניתוח אפיסקטומי שתפקידו הוא להסיר את קצה השורש ולאחר מכן למלא ולאטום את השורש מפני זיהום נוסף, במידה והטיפול לא נעשה, הרי ששורשים עם זיהום עלולים להשפיע על שיניים אחרות, להפיץ את הזיהום ולגרום לכרסום בעצם הלסת.

עצרו רגע

זקוקים לניתוח אפיסקטומי? עברתם טיפול שורש שנכשל וזה המוצא האחרון לפני עקירת השן? חשוב מאוד לטפל בתופעה ולא להזניח! חשוב גם שאת הניתוח יבצע אנדודונט שכן כשלון נוסף בהליך יביא בהכרח לאובדן השן על כל המשתמע מכך. התייעצו עם המומחים שלנו שיידעו איך להציל את השן וחסכו את המחיר של השתל שאמור לבוא במקומה.

 


מתי משתמשים בניתוח אפיסקטומי?

הבעיות מתעוררות בדרך כלל ליד קצה השורש, לאחר שמופיע זיהום מחודש בשן שכבר עברה טיפול שורש. במקרים רבים לא ממהרים להציע ניתוח אפיסקטומי אלה מחדשים את טיפול השורש. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, רופאי השיניים יכולים לגלות מקומות בתעלת השורש שלא טופלו כראוי. במקרים כאלו מסירים את הזיהום בטיפול שורש נוסף ומונעים את הצורך בניתוח אפיסקטומי.

בעזרת ניתוח אפיסקטומי מנסים להציל את השן מעקירה והוא מתבצע רק לאחר שהשן עברה לפחות טיפול שורש אחד וכאשר טיפול נוסף נידון לכשלון או שהוא בלתי אפשרי. למשל, טיפול נוסף אינו מתאים במקרה ולשן יש כתר או שהיא חלק מגשר אותו צריך לחדור כדי לבצע את ההליך.

 


כיצד מתבצע אפיסקטומי?

את הניתוח מומלץ שיבצע אנדודונט שהוא מומחה לטיפולי שורש שיסרוק תחילה בצילום רנטגן את מצב העצם מסביב לשן. יש להכין את אזור הניתוח בשטיפות ותרופות אנטיביוטיות נגד דלקות שקרוב לוודאי קיימות ולאחר שאלו הבריאו יבצע המומחה חתך קטן בחניכיים ויקפל אותם כלפי חוץ מהשן והעצם. לעיתים יבצע הרופא קידוח כדי לפנות גישה לשורש.

הרקמות הנגועות יוסרו יחד עם מילימטרים ספורים מקצה השן, הרופא ישתמש בצבע מיוחד כדי להבחין בסדק או בשבר על שורש השן, במידה וקיים סדק משמעותי או שבר יתכן כי ההליך יופסק ותזדקקו לעקירה. להשלמת התהליך הרופא ינקה ויאטום את קצה שורש השן.

ניקיון האזור נעשה בדרך כלל תחת מיקרוסקופ מיוחד ובמכשיר אולטרה סאונד. התאורה וההגדלה מאפשרים לרופא לראות את המקום בבהירות מה שמגדיל את סיכויי ההצלחה, לאחר מכן יתבצע צילום של המקום לפני תפירת הרקמות למקומן. רוב הניתוחים אורכים בין 30 עד 90 דקות כאשר משך ההליך תלוי במיקום השן בפה ובמורכבות מבנה השורש. הטיפול בשיניים הקדמיות קצר יותר ובטוחנות העמוקות ארוך מהרגיל.

אפיסקטומי | כריתת קצה השורש     


לאחר טיפול שורש כירורגי

ב - 12 השעות הראשונות שלאחר הניתוח יש להרגיע את האזור (חיצונית לפה) בקרח (20 דקות להניח על האזור ו- 20 דקות לנוח וחוזר חלילה). חשוב להקפיד על מנוחה. המקום עלול להיות נפוח וכואב ואף נפוח יותר ביום שלמחרת.

הכאב נשלט בעזרת תרופות לשיכוך כאבים ללא מרשם, במקרים מסוימים תאלצו לבלוע תרופות מרשם ולכן יש לעקוב אחר ההוראות בנסיבות הללו. כדי שההחלמה תהיה טובה יותר ומהירה יותר יש להימנע מצחצוח ושטיפת המקום באופן ברוטאלי, אין לעשן ואין לאכול מאכלים קשים או פריכים. אסור ״לבדוק״ את אזור הניתוח מחשש לפרימת התפרים והריסת מבנה קריש הדם שנוצר באזור הניתוח.

יתכן כי תאבדו תחושה למשך מספר ימים או שבועות ובמקרה כזה יש לדווח לרופא, אם כי חוסר התחושה היא תופעה זמנית שחולפת במהרה. התפרים מהניתוח יוסרו לאחר כשבוע או שהם יתמוססו בעצמם. הכאב והנפיחות יעלמו לאחר מקסימום שבועיים.