התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- מספר שבועות
מספר טיפולים- בדרך כלל שניים
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- לטווח ארוך

גשרי שיניים יתאימו לאנשים שחוו אובדן שיניים ושאינם מתאימים/מעוניינים בהשתלות שיניים

השוואת מחירים לגשרים בשיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

גשר בשיניים

משך ההליך- מספר שבועות
מספר טיפולים- בדרך כלל שניים
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- לטווח ארוך

גשרי שיניים יתאימו לאנשים שחוו אובדן שיניים ושאינם מתאימים/מעוניינים בהשתלות שיניים

אובדן שיניים גורם הן למטרד אסתטי והן עלול לגרום לבעיות נוספות כתוצאה מחלוקת עומס לא תקינה עקב המחסור בשיניים. אחת מהשיטות בהן ניתן להשלים את החלל שנוצר עקב אובדן שיניים היא בעזרת גשר בשיניים (Dental Bridge). כאשר משתמשים במונח גשר לשיניים מתכוונים למעשה לשיניים לא טבעיות המקובעות לחניכיים שאינן חודרות את הלסת (שתלים דנטליים מוחדרים ללסת דרך חירור החניכיים, כאשר מתקינים גשר בשיניים אין צורך בניתוח כדי לחדור לחניכיים). גשר בשיניים יכול להתאים במצבים בהם קיים חוסר בשן בודדת או יותר, הגשר ״מולבש״ על השיניים הסמוכות (לאחר שהללו עוברות השחזה) ולמעשה מגשר על השן או השיניים החסרות.

המלצת המערכת

ישנן טכניקות שונות להשלמת שיניים, גשר בשיניים היא רק אחת מהן אולם ברוב המקרים ההמלצה היא לא להתפשר על גשר אלה לעבור השתלת שיניים הנחשבת לטכניקה המובילה. רק אם נמנע מכם רפואית להתקין שתלים בלסת, התייעצו עם רופאי השיניים שלנו לגבי פתרונות אחרים כגון גשר. לטווח הרחוק ההשתלה משתלמת על פני כל פתרון אחר.

 


סוגי גשרים בשיניים

ישנם כמה סוגי גשרים בשיניים, ההחלטה באיזה גשר לבחור תלויה גם בכם אולם רופא השיניים הוא שאמור לתת את החותם הסופי וזאת בהתאמה למצב הפה ובהתייחס לנתונים שאינם ידועים למתרפא לפני צילומים ספציפיים אותם יש לבצע בהם צילום C.T (לא חובה) לבחינת כמות העצם במקום בו אמור לבוא הגשר. מעבר לבחירת סוג הגשר יש לתת משקל גם לאופי החומר ממנו הגשר עשוי, ישנם גשרים העשויים ממתכת, גשר חרסינה ממתכת אצילה או גשר העשוי רק מחרסינה וחומרים מרוכבים אחרים ללא מתכת. להלן סוגי גשרים בהם משתמשים במרפאות השיניים בישראל (להתאמת החומר ממנו עשוי הגשר ולסוג הגשר אותו תתקינו בשיניים יש השפעה גדולה על המחיר הסופי אותו תידרשו לשלם):

 • גשר קבוע בשיניים - הגשר הפופולרי ביותר בענף רפואת שיניים, מורכב מפונטיק (שן תותבת שעשויה לרוב מחרסינה, הנמצאת בסמוך לכתר מחרסינה מכונה גם מִשְׁעֶנֶת או יַרְכָּה) המחובר לשני כתרי חרסינה המחוזקים אל השיניים הסמוכות או לשתלי שיניים.
 • גשר קנטילבר - גשר שבקצה אחד שלו יש שן מאחזת וצידו השני חופשי. משתמשים בגשר קנטיליבר במקומות בהם השיניים אינן נמצאות תחת לחץ ובעיקר לשיניים הקדמיות והיכן שקיימת שן בריאה לצד החלל הריק. המשיכו לקרוא על גשר קנטיליבר.
 • גשר בשיניים מסוג מרילנד (גשר אדהביזי) - גשר זה מתבסס על הדבקת כנפיים ממתכת על שיניים סמוכות. זוהי מערכת אסתטית שמרנית המבוססת על מאחזים מיקרונים או חריטה אלקטרו-כימית של מתכת שפותחה באוניברסיטת מרילנד. גשר מרילנד מבוסס על שלד מתכתי עם מאחזים מוצקים. את האחיזה משיגים על ידי טכניקות שונות המאפשרות למשטח המתכת הפנימי שינויי אחיזה מיקרונים המקנים לגשר אחיזה טובה עם השיניים. קבליוס בשנת 1997 קבע כי הנקודה החלשה בשיטה זו מצויה ברוב המקרים בהיסדקות האזור המפורז ביו המתכת וחומר ההדבקה ובגלל זה מומלץ השימוש בחריצים ובחרירים שיסייעו בחיזוק האחיזה.
 • גשר בשיניים מסוג רושט– הומצא עבר בשנת 1973 על ידי אלן רושט, סוג של תותבת המושתתת על מאחזים “בצורת כנפיים” עם חרירים בצורת משפך לשיפור אחיזת השרף, גשר רושט מאופיין בשילוב של אחיזה מכאנית עם כיסוי סילן (תִּרְכֹּבֶת אל אורגנית של נוסחא כימית) שמטרתו לגרום להדבקה על גבי מתכת. הכנפיים המחוררות הפכו לסטנדרט, במשך השנים משתמשים בהם לשיניים קדמיות ואחוריות. מחקרים שונים הצביעו על התקף אפשרי של הרוק כלפי הקומפוזיט החשוף בחרירים, אולם אין בכך בכדי לשלול את השימוש בגשר רושט.
 • גשר וירג’יניה לשיניים – בשיטה זו משתמשים במאחזים מחורצים שהוספו להם קריסטלי מלח ומגני שעווה לפני יציקת החומר. את המאחזים מייצרים עם שרף, כאשר משאירים שוליים של עד מילימטר עובי ללא קריסטלים מסביב לאזור המצודד. טכניקה זו מוכרת גם בשם “המלח האבוד”. בכדי לייצר גשר וירג’יניה אשר המַבְלֵט שלו מעובד בעיפרון שעווה ובאזור הפנימי של שטח המגע, מתיזים ספריי ולאחר מכן חומרי סיכה ובזמן זה מתאבקים קריסטלי הסלין וגודלו משתנה. כאשר התקשה השרף, ההכנה נעשית ללא מגני השעווה כשמניחים אותו בתוך מיכל מים קטן תחת אולטרה סאונד שממיס את קריסטלי הסלין ומותיר חללים קטנים המשמשים כשטח מגע להדבקה.
 • גשר בשיניים מסוג שלושת רבעי (3/4) - גשר מסוג שלושת רבעי מכינים כאשר לא מתאפשרת בניית שני ריטיינרים שבינהם נתיב כניסה אחד בלבד.
 • גשר שיניים טלסקופי - נבנה על כיפות מתכת על השן.

  גשר בשיניים   


שתלים דנטליים מול גשרים

השתלות שיניים מקנות מספר יתרונות על פני גשרים וזאת בנוסף למראה הטבעי ותפקוד השתלים כשיניים טבעיות לכל דבר. להלן יתרונות בולטים של שתלים על פני גשרים:

 • התקנת השתלים מתבצעת ללא כל שינוי במבנה השיניים הסמוכות, בניגוד להרכבת גשר בו השיניים הסמוכות צריכות לעבור השחזה שכן הם משמשות כבסיס לתמיכת הגשר.
 • בגלל שהשתלת השיניים גם מחליפה את שורשי השן, העצם נשמרת טוב יותר שכן השתלים מתאחים עם עצם הלסת ועוזרים לשמור עליה. מבנה העצם מסביב לשן שטופלה בגשר לעומת זאת נפגע לאורך השנים.
 • כאשר משווים בין שתי השיטות לטווח הארוך, שיניים מושתלות הן אסתטיות הרבה יותר מגשר וגם תחזוקתן קלה יותר.
 • עלולה להתרחש נסיגת חניכיים מסביב לגשר, הבאה לידי ביטוי בפתח הנראה לעין שחושף בסיס מתכת או את חישוקי הגשר, אלמנט שפוגם משמעותית באסתטיקת הפה.
 • העצם התומכת מתחת לגשר שהונח על שיניים קדמיות, נחשפת וגורמת לחיוך לא אסתטי.
 • בקטריות הנצמדות לגשר עלולות ליצור ריקבון בשן שמעגנת אותו שכן בשונה משתלים המקובעים ללסת את הגשר מדביקים לשיניים.