התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- כשעה
מספר טיפולים- שניים ולעיתים יותר
זמן החלמה- אין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

מתאים לאנשים הזקוקים לשיקום של שן אחת בלבד ושאינם מתאימים ו/או מעוניינים בהשתלת שיניים

השוואת מחירים לגשרים בשיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

גשר מרילנד | גשר אדהביזי

משך ההליך- כשעה
מספר טיפולים- שניים ולעיתים יותר
זמן החלמה- אין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

מתאים לאנשים הזקוקים לשיקום של שן אחת בלבד ושאינם מתאימים ו/או מעוניינים בהשתלת שיניים

גשר מרילנד או גשר אדהביזי (אדהסיבי) מתבסס על הדבקת כנפיים ממתכת על השיניים הסמוכות (על אימייל השן). התקנת גשר מרילנד מתבצעת רק כאשר מבצעים שחזור על שן אחת בלבד! לא ניתן להתקין גשר מרילנד כאשר המטופל נדרש לשיקום של יותר משן אחת, או כאשר אין מספיק אמייל לצריבה. הטכניקה באמצעותה מרכיבים גשר מרילנד מבוצעת בארבעה שלבים: השחזה לינגואלית של האמייל בעובי של 0.5 מילימטרים, קו סיום knife edge, קו חניכיים על חניכי ופוטניק המתחבר ע”י שתי כנפיים ממתכת לשיניים המאחזות את השן שעוברת שחזור. לפניכם הסבר מפורט כיצד מבוצע ההליך, יתרונות וחסרונות של גשר מסוג מרילנד ששמו ניתן לו בגלל פיתוחו באוניברסיטת מרילנד בארה”ב.

המלצת המערכת

ישנן טכניקות שונות להשלמת שיניים, גשר מרילנד היא רק אחת מהן אולם ברוב המקרים ההמלצה היא לא להתפשר על גשר, אלה לעבור השתלת שיניים הנחשבת לטכניקה המובילה. רק אם נמנע מכם רפואית להתקין שתלים בלסת, התייעצו עם רופאי השיניים שלנו לגבי פתרונות כגון גשר מרילנד. לטווח הרחוק, ההשתלה משתלמת על פני כל פתרון אחר.

 


איך גשר מרילנד בנוי?

כאשר חסרה שן, גשר מרילנד היא אפשרות טובה להחליפה. משתמשים בגשר בתדירות גבוהה להחלפת שן שנפלה וכאשר קיימות שיניים בריאות חופשיות שיכולות לשמש תומך משני צידי החלל שנוצר. לגשר מרילנד שהוא תותבת אדהזיבית יש שלושה חלקים: החלק האמצעי (זה שמחליף את השן או השיניים חסרות) ושני צדדיו אליהם מחוברים תומכים (אחד מכל צד בצורת כנף). התומכים מתחברים לחלק האחורי של השיניים הסמוכות ומייצבים את הגשר למקומו.

 


ייצור הגשר והרכבתו

את הגשר מייצרים במעבדת שיניים ולכן תזדקקו ליותר מטיפול אחד כדי להשלים את התהליך. בפגישה הראשונה מרדימים את האזור בו רוצים לטפל ומרחיקים בעזרת מכשיר ידני ריקבון ואבנית. בשלב הבא מכרסמים (משחיזים) את החלק האחורי של השיניים הסמוכות המשמשות תומך לגשר. לאחר מכן יוצרים תבנית של הפה שתשמש את המעבדה לייצור הגשר כך שזה יתאים בצורה מושלמת לשיניים ולמנשך. בזמן שהמעבדה מייצרת את הגשר, מרכיבים על השיניים גשר זמני פשוט. בפגישה הבאה מסירים את הגשר הזמני ובודקים את התאמת הגשר שיוצר במעבדה למנשך. אם הגשר ״יושב״ היטב מדביקים עם צמנט מיוחד את “כנפיי” הגשר לאחורי השיניים הסמוכות להשלמת התהליך.

גשר מרילנד | גשר אדהביזי     


יתרונות של גשר מרילנד

  • הכנה שמרנית.
  • ללא בעיות חניכיים.
  • עלות טיפול נמוכה.
  • אין הכרח בהרדמת השיניים לפני ההליך.

 


חסרונות של גשר מרילנד

  • סכנת התנתקות עם הזמן.
  • עששת שיכולה להתפתח בחיבור הכנף או האימייל.
  • אסתטיקת שיניים נמוכה - כנפיים ממתכת (למרות שישנם מצבים בהם מבצעים גשר מרילנד עם ציפוי אסתטי מחרסינה).