התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner
prescription

השוו מחיר להלבנת שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

הלבנת שיניים לחיוך הוליוודי

prescription

כולנו וודאי היינו רוצים חיוך כובש ויפה, החדשות הטובות הן שניתן לבצע זאת בקלות רבה יחסית, במחירים שווים לכל כיס, ללא סיבוכים וסיכונים ובמינימום תופעות לוואי. ישנן מספר טכניקות מתקדמות יותר ושיטות טיפול וותיקות באמצעותן ניתן להשיג שיניים לבנות. רפואת השיניים המודרנית מביאה חידושים רבים ובעיקר הדברים אמורים לגבי הרפואה האסתטית - קוסמטית. טיפולים אסתטיים בשיניים נחלקים לשלושה: הלבנה, ציפוי ויישור שיניים. במדריך זה נסקור את כל מגוון השיטות הקיימות לביצוע הלבנת שיניים (Teeth Whitening), במדריכים אחרים תוכלו לקבל סקירה מקיפה של שתי הטכניקות האחרות. אפשרויות ההלבנה העיקריות נמצאות היום בהישג יד וכולן קשורות בריכוזים שונים של Peroxide שהוא ג’ל המכיל ריכוז מסויים של מי חמצן.

המלצת המערכת

הלבנה היא פעולה שמתבצעת במרפאה וחייבת להיות מבוקרת על ידי רופא שיניים ולא שיננית. כדי שההלבנה תצליח, מומלץ שתעברו ניקוי אבנית. אנחנו לא ממליצים לנסות ולחסוך על הטיפול שכן הבהרות ביתיות ותרופות סבתא יכולות לכל הפחות לא להשפיע על צבע השיניים ובמקרה הרע הן עלולות להסב נזק בלתי הפיך לאמייל השן. התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו.

 


הלבנת שיניים במרפאה

ניתן לחלק את טכניקות ההלבנה באופן עקרוני לשני סוגים, הלבנה שמתבצעת ע”י רופא שיניים במרפאה והלבנת שיניים המבוצעת בצורה עצמאית ע”י המטופל בבית. בהלבנת שיניים במרפאה חל שינוי משמעותי בצבע השיניים תוך פרק זמן קצר במיוחד כמו למשל בהלבנת שיניים בלייזר המבוצעת תוך שעה אחת בלבד, לאחריה המטופל יוצא עם שיניים לבנות. הבהרת שיניים המבוצעת בקלינקה היא הטיפול הקוסמטי הנפוץ מבין שלל הטיפולים האסתטיים לשיניים, בהלבנה אצל רופא שיניים, משתמשים בג’ל המכיל מי חמצן במינון גבוה לאחר מיגון החניכיים בעזרת חוסם גומי מיוחד.

את הג’ל, וכרגע כמעט ולא משנה באיזה שיטה מבוצעת ההלבנה, מורחים על השיניים הקדמיות (לרוב על 8 השיניים המרכזיות העליונות ועל- 8 השיניים המרכזיות התחתונות) ונותנים לו “לשבת” על השיניים כמעט שעה במהלכה משתמשים בלייזר או במנורות אחרות ולעיתים ללא אור, כדי להתסיס את החומר על השיניים ולהלבינן.

יש לציין כי לפני ביצוע ההליך מומלץ לעבור ניקוי אבנית וחובה לאבחן היטב את אופי הכתמים בשיניים. יש לכך משמעות רבה שכן כתמים מסוג מסויים יהיו קשים מאוד להסרה עד בלתי ניתנים להסרה ולעיתים ההלבנה לא רק שלא תלבין שיניים צהובות היא אף עלולה לגרום לנזק עד שהשיניים הבעיתיות יהפכו לכהות יותר! במצבים בהם למטופל יש כתמים קשים במיוחד להסרה יצטרכו לחזור על ההלבנה פעם נוספת ואולי להמשיך את הטיפול בבית עם ערכת הלבנה לשימוש ביתי. לכניסה למאמר המלא בנושא הלבת השיניים במרפאה

 


הלבנת שיניים בלייזר

אחת מטכניקות הטיפול האגרסיביות ביותר והפופולאריות בישראל ובעולם היא הלבנת שיניים בלייזר. בטכניקת הלייזר מורחים ג’ל הלבנה על השיניים ומקרינים באמצעות מכשירי לייזר יקרים ומשוכללים את חומר ההלבנה שגורם לשיניים להפוך ללבנות, טבעיות ושקופות למחצה, בדיוק כמו שחשבתם וכפי שמגיע לכם!

עלויות הטיפול יחסית לטיפולי שיניים אחרים נמוכות באופן משמעותי והן נעות סביב ה- 1,000 ש”ח. ההלבנה בלייזר יכולה להתבצע בישראל רק ע”י רופא שיניים, חל איסור לעבור את ההליך אצל שיננית למשל, זה בניגוד לחוק ומסכן את השיניים והחניכיים שלכם. ההליך כולו מבוצע בפרק זמן של שעה אחת וכאשר תקומו מכסא השיניים, מיד תוכלו להבחין בתוצאה שהולכת ומשתפרת עד שבועיים מתום ההליך.

ניתן לבצע הבהרה בלייזר כאשר השיניים הוכתמו בגלל צבענים כמו יין, משקאות מוגזים בהם קוקה קולה, צריכה של משקאות חמים בהם קפה ותה. השימוש בלייזר יעיל גם לכתמים שנוצרו בגלל הפיח שגורם העישון, עקב נטילת אנטיביוטיקה שגרמה לכתמים צהובים על השיניים ועוד. פרט לצבע החדש אותו תשיגו, ההלבנה בלייזר תפחית גם את הרובד החיידקי שנמצא בפה. המשיכו לקרוא על הלבנה בלייזר

 


ערכות הלבנה לבית ושיטות ביתיות

פרט לשיטות אותן ניתן לבצע במרפאה חשוב גם שתדעו כי קיימות טכניקות לביצוע הלבנת שיניים בבית. ניתן לחלק אותן לשני סוגים, ערכות אותם רוכשים בפארמים השונים או אצל רופא השיניים ובחומרים ותרופות סבתא איתם ניתן להלבין שיניים. רופאי שיניים רבים בדעה שערכה ביתית עשויה לתת תוצאה טובה ביותר בשימוש רב פעמי, הערכות הן קלות לשימוש והן כבר מכילות את המינון והריכוז הנכון לשימוש בבית ובגלל שהריכוז נמוך, ניתן להשאיר את החומר למשך לילה שלם.

ככל שמינון ה- Peroxide נמוך יותר הוא יכול להישאר זמן רב יותר על השיניים. בתוך הערכות לבית ישנה טכניקה המבוצעת בחלקה במרפאה, טכניקה זו מכונה הלבנת שיניים בסד, הרופא יוצר מטבע (העתק) של השיניים בפה, את המטבע מעבירים למעבדת השיניים וזו יוצרת סדים מסיליקון שבהם מכניסים את הג’ל להלבנה, הלבנה כזו מבוצעת כל לילה בבית למשך שבוע עד שבועיים והיא נותנת תוצאות מעולות. ישנם מלביני שיניים אחרים ביתיים בהם סטריפים לשיניים אותם תוכלו לרכוש באינטרנט, יעילותם נמוכה אולם גם הם “נותנות תוצאה”. מלבין ביתי נחשב לזול והנוח ביותר לביצוע הבהרת השיניים.

הערכה ברשתות הפארם מכילה ג’ל מלבין עם ריכוז נמוך יותר מהערכות המקצועיות לשימוש ביתי, את הג’ל שמים במגשים עם מתאמי צד שנותנים מענה לשורת השיניים הקדמיות שלא כמו המגשים לפי מידה שמלבינים את כל השיניים בפה (שיטת הסדים). אפשר גם להלבין את השיניים בבית בלי להוציא כספים מיותרים, ניתן להלבין שיניים בעזרת קליפת בננה, אפר, חליטת עלי מרווה וגם בעזרת מי חמצן עם סודה ביקרבונט, קראו בהרחבה איך להלבין שיניים בבית?

 


עד כמה לבן אפשר?

תוצאת ההלבנה הן אישיות, יהיו כאלו שמיד יהיו מרוצים מהתוצאה אולם אחרים יהיו מאוכזבים. לפני שמתחילים בטיפול, מומלץ לקבל הערכה מרופא השיניים כיצד יראו השיניים לאחר הטיפול ומהו פרק הזמן שדרוש כדי להגיע לתוצאה המבוקשת. הציפיות הן דבר חשוב בטרם תעברו הלבנת השיניים. לשם כך רופא השיניים ישתמש בסרגל גוונים.

בעזרת סרגל גוונים תוכלו לקבל תחושה אמיתית לאיזה צבע תגיעו לאחר ההלבנה. צבע השיניים נמדד ע”י סרגל צבעים שהוא בעל טווח רחב של צבעים שונים שמתחיל מבהיר יותר ונעשה כהה בהדרגה המושווה לצבע השיניים מלפני הטיפול, הסרגל מכיל 16 גוונים באופן שיטתי ומסודר החל בגוון בהיר ועד לגוון כהה. הסרגל הוא כלל עולמי. הלבנת השיניים יכולה במקרים רבים להבהיר את השן בערך בתשע דרגות של גוון בתחילת הטיפול ועד שבע דרגות בהירות.

חשוב להבהיר כי לבן לבן אינו קיים בטבע ואם חשקה נפשכם בשיניים לבנות כמו בסרטים הרי שציפוי שיניים הוא הפתרון המתאים. בהערת אגב נציין כי התוצאה לא תמיד צפוייה מראש ומדוייקת אולם אם הטיפול מתבצע במרפאת שיניים מקצועית, תוצאות ההליך יהיו ברוב המקרים לשביעות רצונכם המלאה!

הלבנת שיניים לחיוך הוליוודי   


אחזקה ושימור התוצאות

על מנת לשמר ולהאריך את הזמן בו השיניים יישארו לבנות, רופאי השיניים ממליצים להשתמש בתרסיסים מיוחדים המכילים חומר הלבנה פעיל במינון נמוך מאוד לפרק זמן של מספר חודשים עד שנה. בנוסף, יש להימנע ככל שניתן מאכילת מזון שמכיל חומצות כמו פרי הדר ומשתיית משקאות כהים כשבוע לאחר הטיפול או לשתות משקאות כהים עם קשית. צחצוח והעברת חוט דנטאלי אחרי כל ארוחה ולפני שינה הכרחי על מנת לשמור על התוצאות ״שמחזיקות״ בין שנתיים ועד לחמש שנים!

 


טכניקות פופולאריות נוספות

הלבנת שיניים Zoom - הלבנת שיניים זום היא אחת מטכניקות ההלבנה היעילות ביותר להסרת כתמים בשיניים, מדובר בשיטה שדומה מאוד לשיטת הלייזר אולם בהבדל אחד, משתמשים בשיטת הזום במנורה עוצמתית שמתסיסה את חומר ההלבנה המצורף לערכה בריכוז של 25% מי חמצן (ריכוז גבוה יחסית) שחודר לתוך אמייל השן ולדנטין וכך גורם להבהרת הכתם וזאת מבלי לגרום להרס למבנה השיניים! קראו כיצד מבוצעת הבהרת שיניים באמצעות מכשיר זום.    

הלבנת שיניים ברייטסמייל - הלבנת שיניים BriteSmile היא שיטה שמקובלת מאוד באמריקה ומבוצעת גם בישראל ע”י זכייניה. ה- BriteSmile מכילה ג’ל מלבין על בסיס מי חמצן ומנורה חזקה באמצעותה מתבצעת הבהרת השיניים. ריכוז החומר הפעיל הוא בין 15% עד 25% אולם ב- Britesmile לא משתמשים מעל ל - 15% חומר. הג’ל ב- BriteSmile הוא בעל איזון PH המותאם לאמייל השן, שמגיב באופן מושלם למנורה שפולטת אור כחול שמפעיל את ג’ל ההלבנה על השיניים. לקריאת המאמר המלא אודות ברייטסמייל    

הלבנת שיניים Opalescence - שיטה מסורתית לטיפול בדהיית צבע השיניים הכרוכה במינימום חודרניות בהשוואה למשל להליכים אסתטיים כמו התקנת כתרים וציפוי שיניים. ג’ל מלבין של Opalescence מכיל ריכוז של 38% מי חמצן שנחשב גבוה ביותר ביחס לשיטות הלבנה אחרות המבוסס על נוסחאות כימיות שמשיגות תוצאות מעולות. בשיטה זו לא צריך מנורה שתזרז ותשפר את ההליך שכן החומר עצמו מספיק ולא צריך “להתסיסו”. קראו עוד ובהרחבה על מלבין Opalescence  

יתרונות וחסרונות ההלבנה -  לפניכם מאמר המפרט את כל השיטות הנפוצות להלבנת שיניים בהם: הלבנת שיניים בלייזר, בסד (שיטת הסדים), הלבנת שיניים עם מכחול, באמצעות פסי הדבקה ועוד. וגם, יתרונות וחסרונות של כל שיטה. לכניסה למאמר בנושא שיטות טיפול נפוצות לביצוע הלבנה